Registrace

Presenční služby (tzn. studium materiálů v knihovně, přístup na internet, reprografické služby apod.) nevyžadují registraci a jsou poskytovány všem uživatelům.

Absenční služby jsou poskytovány pouze registrovaným uživatelům.

Postup a podmínky registrace stanoví knihovní řád.

Předregistrace

Vyplněním online formuláře se můžete předregistrovat. Na základě předregistrace je možné okamžitě (po dobu její platnosti) rezervovat vypůjčené dokumenty nebo objednávat ze skladu prostřednictvím online katalogu.
Svou registraci dokončíte osobně na kterémkoliv pracovišti služeb. Předregistrace platí 12 měsíců, pokud ji v této době nedokončíte, budou vaše údaje vymazány.

Předregistraci provedete vyplněním formuláře, k němuž se dostanete následujícím způsobem:

  1. v online katalogu klikněte na tlačítko Přihlásit se a na odkaz Přihlášení pro nové čtenáře
  2. klikněte na tlačítko Předregistrace
  3. vyplňte a odešlete online formulář

Obrázkový návod k  předregistraci

Návod k předregistraci - krok 1 Návod k předregistraci - krok 2 Návod k předregistraci - krok 3

mojeID

Pokud máte účet mojeID a chcete jej používat pro přihlašování do svého čtenářského konta, můžete si jej s kontem spárovat.

Registrace online

Pokud v knihovně ještě nejste registrováni a máte účet mojeID, můžete ho využít přímo při předregistraci. Je-li váš účet mojeID navíc validovaný, můžete se s jeho pomocí plnohodnotně registrovat na dálku, bez nutnosti návštěvy knihovny (registrační poplatek lze zaplatit online kartou nebo převodem přes platební bránu GoPay). Získáte tak možnost půjčovat si zdarma a legálně eKnihy (tzv. eVýpůjčky), vzdálený přístup ke službě DNNT (Díla nedostupná na trhu) a do vybraných databází předplácených knihovnou nebo si objednat meziknihovní výpůjčku či službu Zásilka.

Poslední změna: 21.01.2021