Naxos Music Library - informace o databázi a přístupu k ní

CzechElib badgeNaxos Music Library

Přístup do databáze je možný ze všech uživatelských počítačů v knihovně, pro registrované čtenáře knihovny také odkudkoliv z internetu pomocí vzdáleného přístupu. K dispozici je i možnost si zdarma vybraná hudební alba stáhnout do svých mobilních zařízení po připojení k wifi síti BI Internet v prostorách knihovny.

DVOŘÁK, A.: Symphony No. 9, "From the New World" / Cello Concerto / Serenade, Op. 22 (Essential Works) STRAUSS, Josef: Josef Strauss Meets Offenbach VIVALDI, A.: Four Seasons (The) / Violin Concertos, Op. 8, Nos. 5-6 MOZART: Kleine Nachtmusik (Eine) / Salzburg Symphonies Nos. 1-3 CHILL WITH TCHAIKOVSKY SMETANA, B.: Má vlast CLASSIC 100 SYMPHONY (THE) - The Top 10 and Selected Highlights GREGORIAN FEAST - Chants for Festive Days VERDI, G.: Oberto, conte di San Bonifacio / Un giorno di regno / Nabucco [Operas] (Historical Opera Edition, Vol. 1)

  • Vzdálený přístup pro registrované čtenáře odkudkoli z internetu: nml.kfbz.cz
    (jméno a heslo stejné, jako pro přístup do čtenářského konta)
  • Přístup k databázi ze všech počítačů v knihovně a z vlastních mobilních zařízení přes wifi v knihovně s možností offline stažení.
  • Pro přístup online i offline lze používat aplikaci pro mobilní zařízení pro Android a iOS - Návod pro aktivaci aplikace
  • Hudební nahrávky jsou k dispozici ve formě online streamu (64 kbps), přehrávač využívá technologii Flash
  • Přístup k databázi je možný pro 5 současných uživatelů. Prosíme proto o přednostní využívání mobilní aplikace v offline režimu, obslouženo tak může být více uživatelů.
  • Databáze Naxos Music Library je sbírka nahrávek především vážné hudby, které lze poslouchat jako online stream. Zahrnuje kompletní produkci nakladatelství Naxos a Marco Polo a výběrově produkci dalších více než 370 nakladatelů. Kromě klasické hudby obsahuje také jazz, folk a world music, kolekci čínské hudby, filmovou hudbu a rovněž soubor historických nahrávek. Kromě hudebních nahrávek jsou k dispozici průvodní texty a řada dalších doplňkových informací jako stručný přehled dějin hudby s doporučenými nahrávkami, anglický slovník hudební terminologie, ukázky správné výslovnosti jmen skladatelů apod. Rozsah databáze (2020): více než 2,3 milonu skladeb, téměř 151.000 CD.

Filmová hudba

North by Northwest (Original Motion Picture Soundtrack) West Side Story (Original Motion Picture Soundtrack) 2001: A SPACE ODYSSEY (Original Motion Picture Soundtrack) AMADEUS (Original Motion Picture Soundtrack) Shakespeare in Love (Original Motion Picture Soundtrack) Singin' in the Rain (Original Motion Picture Soundtrack) My Fair Lady (Original Motion Picture Soundtrack) Skyfall (Original Motion Picture Soundtrack) Casablanca (Original Motion Picture Soundtrack)

Něco pro děti

Penguins of Madagascar (Music from the Motion Picture) Music for Kids CD 1: Songs to Sing How The Grinch Stole Christmas! / Horton Hears a Who! (Original Motion Picture Soundtrack) Hotel Transylvania (Original Motion Picture Soundtrack) ANIMALS AND BIRDS SOUND EFFECTS Happy Feet Two (Original Motion Picture Soundtrack) RAINFOREST BABY - Nature and Nurture CLASSICAL NURSERY RHYME TIME, Vol. 1 (Kidharmonic) Lego Movie (Original Motion Picture Soundtrack)

Poslední změna: 12.03.2021