Press Reader - informace o databázi a přístupu k ní

Press Reader

Přístup do databáze je možný ze všech uživatelských počítačů v knihovně, pro registrované čtenáře knihovny také odkudkoliv z internetu pomocí vzdáleného přístupu. K dispozici je i možnost si zdarma aktuální vydání světového tisku stáhnout do svých mobilních zařízení po připojení k wifi síti BI Internet v prostorách knihovny.

Press Reader - výběr titulů

  • Vzdálený přístup pro registrované čtenáře odkudkoli z internetu: kfbz.cz/pressreader
    (jméno a heslo stejné, jako pro přístup do čtenářského konta)
  • Přístup k databázi ze všech počítačů v knihovně a z vlastních mobilních zařízení přes wifi v knihovně s možností offline stažení.
  • Pro přístup online i offline lze používat aplikaci pro mobilní zařízení pro Android a iOS - Návod pro aktivaci aplikace
  • Získáte přístup do největšího novinového stánku na světě. Najdete zde několik tisíc titulů aktuálních novin a časopisů z více než stovky zemí v 60 světových jazycích včetně češtiny. Kromě významných zahraničních titulů jako jsou např. The Guardian, International Herald Tribune, The Independent, USA Today, Daily Mail či The Washington Post zde najdete také aktuální vydání MF Dnes, Lidových novin a Deníku N. Listovat můžete také mnoha světovými časopisy o bydlení, vaření, ručních pracech, módě, umění, fotografii či cestování. V mobilní aplikaci si můžete vybrané tituly stáhnout do svého mobilního zařízení pro pozdější offline čtení mimo knihovnu. Nabízen je i překlad některých novin a časopisů do angličtiny či jiných jazyků. Press Reader obsahuje také audiopodobu novin a časopisů. Články, které vás zajímají, můžete místo čtení poslouchat, v češtině, angličtině i jiných jazycích.

  • Návod na práci s databází - česky
  • Více o databázi - anglicky
  •  Press Reader - výběr titulů

Poslední změna: 05.02.2024