Služby knihovny dostupné z domova

Elektronické informační zdroje a služby knihovny, které mohou registrovaní čtenáři využívat z pohodlí domova. Použijte stejné přihlašovací údaje jako do svého čtenářského konta.

Registrovaným čtenářem se můžete stát i online.

Digitální knihovna Kramerius

Digitální knihovna Kramerius nyní nabízí 773 digitalizovaných knih a 78 titulů novin a časopisů. Z nich je 118 knih a některé ročníky 8 titulů starších regionálních novin volně dostupných vzdáleně i bez registrace.

Digitální knihovna funguje v režimu DNNT, to znamená, že stovky dalších knih a velká většina periodik jsou vzdáleně dostupné po přihlášení registrovaným čtenářům KKFBZ a čtenářům dalších knihoven ČR - viz seznam zapojených knihoven.

Vstoupit do Digitální knihovny Kramerius

 

eVýpůjčky

Registrovaní čtenáři od 15 let si zdarma mohou online půjčovat eKnihy. V nabídce je momentálně přes sedmnáct tisíc titulů, včetně bestsellerů a dlouho rezervovaných nejžádanějších knih. Vypůjčit si můžete současně až pět elektronických výpůjček v libovolné kombinaci eKnih a eAudio.

Zobrazit nabídku eVýpůjček v KKFBZ

 

audioVýpůjčky

Registrovaní čtenáři od 15 let si zdarma mohou online půjčovat eAudio. V nabídce je momentálně přes šest stovek titulů. Vypůjčit si můžete současně až pět elektronických výpůjček v libovolné kombinaci eKnih a eAudio. Pro audioVýpůjčky neplatí ochranná lhůta jako u fyzických CD disků, je možné si je vypůjčit okamžitě po vydání CD.

Zobrazit nabídku audioVýpůjček v KKFBZ

 

Díla nedostupná na trhu (DNNT)

registrovaní čtenáři si mohou odkudkoliv online zobrazit díla DNNT (Díla nedostupná na trhu), která nabízí Národní digitální knihovna. Téměř 70 tisíc digitalizovaných titulů knih a periodik vydaných do roku 2000 a dosud chráněných autorským zákonem doplňuje také 37 tisíc dokumentů právně volných.

Vstoupit do Národní digitální knihovny

 

Infobanka ČTK

databáze aktuálního zpravodajství národní zpravodajské agentury ČTK. Souvislý proud seriózních informací o aktuálním dění v České republice a v zahraničí. Zprávy starší 7 dní z ekonomiky, sportu, kultury, vědy a politiky, o soudech a kriminálních případech, o počasí či ze společnosti.

Vstoupit do Infobanky ČTK

 

Press Reader

více než 4 000 titulů novin a časopisů ze 100 zemí světa, celkem v 60 jazycích včetně češtiny. Aktualizováno každý den, v češtině MF Dnes, Lidové noviny, Deník N, KULT. Ze známých světových např. The Guardian, The Washington Post či The Wall Street Journal.

Vstoupit do databáze Press Reader

 

Anopress

unikátní databáze českých médií s archívem od roku 1996, která obsahuje plné texty novinových a časopiseckých článků, doslovné přepisy televizních a rozhlasových relací a zprávy z internetových serverů. Od roku 2019 je databáze rozšířena i o tzv. sociální média. Denně 300 tisíc nových záznamů.

Vstoupit do databáze Anopress

 

Naxos Music Library

hudební databáze obsahující přes 150 tisíc CD převážně, ale nejenom klasické hudby.

Vstoupit do databáze Naxos

 

EBSCOhost

multioborová akademická databáze včetně kolekce vybraných e-knih. Vstoupit do databáze Ebsco

 

Služby vzdáleně dostupné bez registrace:

eBadatelna Zlínského kraje

Portál s nabídkou digitalizovaných fondů sedmi paměťových institucí Zlínského kraje. V nabídce je více než 4 tisíce dokumentů v kategoriích: noviny a časopisy, knihy, fotografie, umělecká díla, dokumenty, mapy a etnografické sbírky.

Dosud neregistrovaní čtenáři se mohou zaregistrovat pomocí validovaného účtu mojeID (návod, jak mojeID získat a jak mojeID validovat), zaplatit registrační poplatek online kartou nebo převodem přes platební bránu GoPay a začít naplno využívat online služby z domova.

Online služby knihovny

Poslední změna: 19.06.2024