Čtenářské konto

Ve čtenářském kontě najdete přehled svých aktuálních výpůjček, rezervací, objednávek, vrácených knih apod. Můžete zde také prodloužit lhůty svých výpůjček či smazat požadavek na rezervaci, pokud již na knihu nechcete čekat. Ve čtenářském kontě se také zadávají objednávky meziknihovní výpůjční služby (MVS).

Pro vstup do čtenářského konta je třeba se přihlásit (tlačítko Přihlásit se v pravém horním rohu online katalogu).

Vstup do čtenářského konta

První přihlášení pro nové čtenáře

Při prvním přihlášení je třeba v přihlašovacím dialogu zvolit odkaz Přihlášení pro nové čtenáře a zvolit si své uživatelské jméno a heslo.

Přihlášení pro nové čtenáře

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli své heslo, použijte odkaz Zapomenuté heslo v přihlašovacím dialogu.

Zapomenuté heslo

Budete vyzváni k zadání emailové adresy, na kterou Vám přijde odkaz pro zadání nového hesla. Je nezbytné zadat tu emailovou adresu, kterou máte uloženou ve svém čtenářském kontě. Dojde pouze ke změně hesla, uživatelské jméno zůstává původní.

Pokud se vaše e-mailová adresa vyskytuje ve více čtenářských kontech (např. ve vašem a v kontě vašeho dítěte), nelze využít tento postup - obraťte se na obsluhu při návštěvě knihovny.

Pro vzdálený přístup do databází se změna hesla projeví během 1 hodiny.

Změna údajů

Ve čtenářském kontě lze změnit / nastavit kromě hesla i další údaje: e-mailovou adresu, uživatelské jméno, telefonní číslo a způsob zasílání zpráv. Viz tlačítka Změna hesla a Změnit údaje ve Čtenářském kontě:

Změna údajů ve čtenářském kontě


Máte-li problém s přihlášením, nepamatujete si své údaje či máte jakýkoli dotaz, volejte 573 032 400.

Poslední změna: 10.06.2020