Přidání katalogu do prohlížečů

Kouzelné tlačítko na lištu záložek [bookmarklet]

Jak to funguje?

Čtete právě na webu o zajímavé knize a chcete rychle zjistit, zda je v knihovně? Označte třeba její název, ISBN nebo jiný údaj v textu a jedním kliknutím na kouzelné tlačítko (tzv. bookmarklet) ve svém webovém prohlížeči ji u nás vyhledejte!

Vyhledat v knihovně Šipka - přetáhnout na lištu záložek

Jednoduše označíte text na webové stránce, kliknete na tlačítko Vyhledat v knihovně na liště záložek svého prohlížeče a označený text se vyhledá v knihovním katalogu. Pokud není označen žádný text a kliknete na tlačítko, otevře se dialog pro ruční zadání dotazu do katalogu.

Jak přidat „kouzelné tlačítko“ do prohlížeče?

Pro přidání tlačítka a jeho správnou funkci v prohlížeči je třeba mít zobrazenou lištu záložek / oblíbených položek a povolen JavaScript. Stačí kliknout na kouzelné tlačítko levým tlačítkem myši, držet, přetáhnout na lištu záložek a pustit. Lištu záložek / oblíbených položek lze ve většině prohlížečů zobrazit klávesovou zkratkou Ctrl+Shift+B nebo pomocí menu.


Přidání katalogu do vyhledávacích modulů prohlížeče

Jak to funguje?

Přidáte-li si hledání v knihovním katalogu mezi vyhledávací moduly ve svém prohlížeči, budete v něm moci hledat přímo z adresního řádku prphlížeče nebo vyhledávacího políčka vedle něj (záleží na typu prohlížeče, který používáte).

Hledání v katalogu integrované do prohlížeče Firefox

Jak přidat hledání v katalogu do prohlížeče?

Klikněte na níže uvedený odkaz, v následujícím dialogu budete dotázáni na souhlas s přidáním katalogu mezi vyhledávací moduly ve vašem prohlížeči a ten stačí potvrdit. Dle typu prohlížeče pak můžete katalog zvolit jako výchozí vyhledávač nebo jej použít pouze konkrétních případech.

Přidat do prohlížeče

Poslední změna: 23.03.2018