Zvuková knihovna pro zdravotně znevýhodněné

Novinky zvukové knihovny (publikováno 2. 9. 2021)

 

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4243/2 ALEXANDER, V. S. Ochutnávačka Od dívek jako je Magda Ritterová se očekává poslušnost a loajalita vůči třetí říši, Magda se dokonce stane ochutnávačkou jídla určeného pro samotného vůdce. Román zkoumá na jejím příběhu morální dilemata německých žen v době druhé světové války.
       
MP 4244/1 ASKWITH, Richard Nezlomná : hraběnka, která se postavila nacistům ve Velké pardubické / Život statečné Laty Brandisové, která jako jediná žena vyhrála Velkou pardubickou a na kterou Češi nespravedlivě zapomněli. Narodila se do privilegované rodiny, přesto prožila dlouhá desetiletí v bídě.
       
MP 4238/1 BOUČKOVÁ, Tereza Bhútán, má láska Česká spisovatelka a publicistka popisuje své zážitky z cykloturistické cesty po Bhútánu, na kterou se koncem roku 2019 se sedmi přáteli vydala.
       
MP 4230/2 BUSSI, Michel Černé lekníny Jedna vražda, jeden ztracený obraz a tři ženy, které znají pravdu.
       
MP 4231/1 ČO, Nam-ču Kim Čijong - ročník 82 Životní příběh průměrné korejské ženy, která v každé fázi svého života čelí genderové diskriminaci. Příběh o tom, jaké to je být ženou v tradiční patriarchální společnosti.
       
MP 4232/1 FERRANTE, Elena Prolhaný život dospělých Podmanivý příběh o cestě z dětství do dospělosti, odehrávající se v Neapoli v 90. letech 20. století.
       
MP 4233/1 GORTNER, C. W. Vatikánská princezna Román zachycuje životní osudy "vatikánské princezny" Lucrezie Borgie, nemanželské dcery papeže Alexandra VI.
       
MP 4225/1 GULIK, Robert van Císařova perla Exotická detektivka situovaná do staré Číny.
       
MP 4234/1 HRDLIČKA, Pavel Kdo s ohněm zachází Historická detektivka ze středověké Prahy v době vlády Václava IV., ve které podrychtář Václav od Černého koně řeší závažný případ žhářství.
       
MP 4239/1 JANIŠOVÁ, Tereza Lvářka Román z prostředí současné a rudolfínské doby, ve kterém se setkáváme s architektem Josefem a bylinkářkou Vavřinkou. Příběh představuje střípky tajemných pražských legend i některé známé postavy našich dějin, které jsou zachyceny v netradičním světle.
       
MP 4226/1 JENDRUCHOVÁ, Michala Tlustá tak akorát Květa moc dobře ví, co je to nízké sebevědomí. Odmalička se potýká s nadváhou, kluci ji vždy brali jen jako dobrou kamarádku... Humorný románový návod, jak se nezbláznit z nadváhy a přijmout sama sebe.
       
MP 4237/2 KEPLER, Lars Zrcadlový muž Osmá kniha ze série krimi románů s komisařem Joonem Linnou. Tentokrát vyšetřuje vraždu šestnáctileté dívky.
       
MP 4245/1 MORNŠTAJNOVÁ, Alena Soukromá tajemství Antologie povídek současných českých autorů, kde je jednotícím tématem tajemství. Autoři: A. Mornštajnová, P. Šabach, A. Geislerová, J. Rudiš, P. Dvořáková, M. Epstein, B. Bellová, P. Koucká.
       
MP 4235/1 NEPIL, František František Nepil : kolekce audioknih / Originální nahrávky Františka Nepila z 90. let 20. století. Obsah: Dobrou a ještě lepší neděli. Dobré a ještě lepší pondělí. Má stoletá láska Sparta. Malý atlas mého srdce. Po Praze chodím. Pohádková lampička.
       
MP 4246/2 NESBØ, Jo Spasitel Šestá kniha série případů Harryho Holea se odehrává v roce 2003 v Oslu během adventu.
       
MP 4240/2 OBAMA, Michelle Můj příběh Bývalá první dáma USA, manželka prvního afroamerického prezidenta Baracka Obamy, vzpomíná na dětství v Chicagu, studium na prestižních univerzitách, právnickou kariéru a především na rodinný i pracovní život po boku budoucího prezidenta.
       
MP 4236/1 PITTLER, Andreas P. Vídeňské zločiny. : 1913 - případ podivné sebevraždy / Kriminální román se odehrává v roce 1913 v podmanivých kulisách císařské Vídně a na pozadí skutečných historických událostí.
       
MP 4227/1 RAMBA, Tereza Dobrodruhům Autorka, herečka a cestovatelka, za dva roky navštívila dvacet zemí a rozepsala se o jejich známých i nečekaných podobách.
       
MP 4252/1 SAPKOWSKI, Andrzej Čas opovržení : 2. část ságy o Zaklínači / Druhá část legendární fantasy ságy o osudech zaklínače Geralta a především princezny Ciri, které osud určil stát se matkou následníka trůnu Císařství .
       
MP 4251/1 SAPKOWSKI, Andrzej Krev elfů : 1. část ságy o Zaklínači / První část pětidílné fantasy ságy o zaklínači Geraltovi a jeho sudbě - osiřelé princezně Ciri z Cintry, po které pátrají nepřátelé, kteří okupovali její království.
       
MP 4253/1 SAPKOWSKI, Andrzej Křest ohněm : 3. část ságy o Zaklínači / Třetí část legendární fantasy ságy o osudech zaklínače Geralta, který v tomto díle marně hledá uprostřed krvavých válek princeznu Ciri.
       
MP 4250/2 SAPKOWSKI, Andrzej Meč osudu : povídky o Zaklínači / Zaklínač Geralt z Rivie putuje světem, aby bojoval proti nestvůrám, temným bytostem, upírům a vlkodlakům a chránil obyčejné lidi. Výbor napínavých povídek obsahuje: Prolog z knihy Zaklínač I.; Poslední přání a komplet povídky Zaklínač II.: Meč osudu.
       
MP 4255/2 SAPKOWSKI, Andrzej Paní jezera : 5. část ságy o Zaklínači / Pátá část legendární fantasy ságy o osudech zaklínače Geralta.
       
MP 4254/2 SAPKOWSKI, Andrzej Věž vlaštovky : 4. část ságy o Zaklínači / Čtvrtá část legendární fantasy ságy o osudech zaklínače Geralta. Příběh o tom, jak se z Ciri stal nelítostný zabiják, dívka smrtící ve svém hněvu a neochvějná ve svých rozhodnutích.
       
MP 4249/1 SAPKOWSKI, Andrzej Zaklínač. Román o Geraltovi / Bouřková sezóna : Autorův nejnovější román, ve kterém se vrací ke svému nejpopulárnějšímu hrdinovi. Zaklínač Geralt, představuje muže, jehož posláním je chránit obyčejné lidi před magicky stvořenými nestvůrami.
       
MP 4247/1 STEEL, Danielle V hlavní roli Román přibližuje na pozadí příběhu Kait Whittierové, autorky respektovaného časopisu, složité okolnosti provázející vznik úspěšného televizního seriálu.
       
MP 4241/1 SÝKORA, Michal Ještě není konec Detektivní román se svéráznou komisařkou Výrovou, která řeší vraždu dítěte, spáchanou před více než dvaceti lety.
       
MP 4256/2 TAYLOR, Patrick Doktore, šťastný a veselý! Stejně jako v předchozích dvou knihách se i zde setkáváme s laskavým a milým lékařem Barrym a s jeho věčně trochu nabručeným kolegou, doktorem O´Reillym.
       
MP 4228/1 THUN-HOHENSTEIN, Miriam Tajemství osudu Příběh muže, kterému šlechtický titul štěstí nepřinesl, a jeho vnučky, která ho celý život hledala, je napsán podle skutečných událostí. Líčí život tří generací rodiny Thun-Hohenstein a zavede nás do Vídně, Děčína, ale také do Ostravy.
       
MP 4248/1 TRNKOVÁ, Růžena Můj syn : podle vyprávění a zápisků Růženy Trnkové a podle vlastních vzpomínek a korespondence napsala Helena Chvojková. / Kniha vzpomínek na význačnou postavu české kultury - Jiřího Trnku.
       
MP 4229/1 TŘEŠTÍKOVÁ, Radka Foukneš do pěny Hlavní hrdinka psychologicky laděné road movie se vydává na útěk před svými vzpomínkami a bolestí, pryč od své minulosti přes Evropu až do Portugalska k oceánu.
       
MP 4242/2 WINGATE, Lisa Než jsme byly tvoje Historický román, inspirovaný skutečnými událostmi, odhaluje jeden z největších amerických skandálů 20. století - organizovaný prodej dětí z chudých rodin bohatým náhradním rodičům po celé zemi.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 25. 8. 2021)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4186/1 ANÝŽ, Daniel Jdu s hlavou vztyčenou : příběh rodiny Milady Horákové / Biografie předkládá ucelený příběh příslušníků rodiny Milady Horákové - statečných lidí, kteří zaplatili za to, že se odmítali smířit se zlem a nesvobodou.
       
MP 4187/1 BENEŠOVÁ, Monika Moje Pacifická hřebenovka : ze dna až na vrcholky hor / Více než 4 200 km sama americkou divočinou. Postavila se nemoci, poušti, omrzlinám, medvědům i pumám. Příběh holky z Vysočiny, která zdolala jednu z nejtěžších pěších tras na světě.
       
MP 4206/1 BENKEMOUN, Brigitte Zápisník Dory Maarové Autorka nás prostřednictvím uznávané fotografky, malířky a básnířky Dory Maarové, jedné z múz a milenek Pabla Picassa, provádí světem pařížské avantgardy 20. století.
       
MP 4218/2 BERTEAUT, Simone Edith Piaf Svědectví o životě slavné francouzské šansoniérky z pera její o dva roky mladší nevlastní sestry, také zpěvačky.
       
MP 4191/2 CEKOTA, Antonín Geniální podnikatel Tomáš Baťa Životopisná kniha dlouholetého spolupracovníka a redaktora baťovských novin odhaluje mnohá tajemství ze života Tomáše Bati i klíčových okamžiků firmy Baťa. Autor byl mnoha příhodám osobně přítomen.
       
MP 4192/1 CONSTANTINE, Liv Poslední paní Parrishová Zlověstný psychothriller s překvapivou pointou vykresluje temné hlubiny lidské duše, která může skrývat plány černé jako ze samotného pekla.
       
MP 4219/1 DOYLE, Arthur Conan Sir, 6x Sherlock Holmes Výběr z detektivních povídek s nesmrtelným soukromým detektivem Sherlockem Holmesem a jeho pomocníkem doktorem Watsonem. Obsah: Pět pomerančových jadérek. Charles Augustus Milverton. Případ totožnosti. Mrzák. Upír v Sussexu. Poslední poklona.
       
MP 4207/1 GOFFA, Martin Muž z chatrče Realistický detektivní román, ve kterém je novinář Marek Vráz vtažen do pátrání po člověku, jehož smrt je záhadná skoro tak, jako byl záhadný celý jeho život.
       
MP 4180/1 HOLZMANN, Felix Šprechty Felixe Holzmanna Nahrávka humorných vystoupení Felixe Holzmanna.
       
MP 4169/1 HONZÁK, Radkin Všichni žijem' v blázinci Rozhovory s českým psychiatrem a psychoterapeutem o současném světě a životě, který vedeme - ne zcela v souladu se svým duševním i fyzickým zdravím.
       
MP 4170/1 HOOVER, Colleen Pravda, nebo lež Psychothriller, kde má mladá spisovatelka Lowen dokončit knižní sérii za jinou spisovatelku, známou Verity Crawfordovou. Ta ze zdravotních důvodů není schopná sérii dopsat. Lowen objeví Veritiny osobní zápisky a zjišťuje nebezpečnou skutečnost.
       
MP 4188/1 JACQ, Christian Egypťanky : život žen faraonského Egypta: královny, manželky, milenky, kněžky / O čem sní moderní ženy? O tom, co Egypťanky považovaly za samozřejmost. Zajímavá kniha o životě a postavení žen ve starověkém Egyptě.
       
MP 4208/1 KLEVISOVÁ, Michaela Drak spí V malé jihočeské vesničce se probouzí starý nevyřešený případ, který plodí nové zločiny.
       
MP 4197/1 KOSATÍK, Pavel Člověk má dělat to, nač má sílu : život Olgy Havlové / Životopis Olgy Havlové přináší množství podrobností, které dosud nebyly zveřejněny.
       
PM 4184/1 LAPEÑA, Shari Jeden z nás : každý něco tají / Strhující psychothriller z pera kanadské bestselleristky, mistryně nečekaných zvratů. Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké - vražedně těžké.
       
MP 4189/1 MARSHALL, Tim V zajetí geografie : jak lze pomocí deseti map pochopit světovou politiku / Geografické poměry ovlivnily vývoj celého lidstva a dodnes mají výrazný vliv na rozhodování politiků. Kniha je inteligentním úvodem do geopolitiky.
       
MP 4193/1 MLYNÁŘOVÁ, Marcela Dvakrát dole, jednou nahoře Další autorčino vyprávění o dobrodružných cestách po naší domovině i cizích krajích, o životních vrcholech, pádech a zvratech.
       
MP 4223/1 POLÁČEK, Jan Malostranský ďábel : život a smrt mága dr. Smíchovského / Dvojportrét jedné z nejrozporuplnějších osobností, Jiřího Arvéda Smíchovského, na jedné straně vzdělaného a nadprůměrně inteligentního potomka váženého pražského rodu, který se zabýval okultními vědami, na straně druhé kolaboranta, udavače, a to během druhé světové války i v období po ní.
       
MP 4190/1 ROTHSCHILD, Hannah Jazzová baronka : pátrání po Nice, rebelce z rodu Rothschildů / Životopisný román přibližuje osud Pannonicy Rothschildové, svobodomyslné mecenášky jazzových muzikantů. Je to fascinující vhled do dějin rodu Rothschildů - od pronásledování nacisty, přes století financování vlád a válek.
       
MP 4172/1 SOUKUPOVÁ, Petra V bílém plášti Šest příběhů současných českých autorů z prostředí nemocnic, sanitek i zubařských ordinací, ve kterých na nemoci, přicházející stáří, naděje, životní prohry i náročnost lékařského povolání nahlížíme očima lékařů, zdravotních sester, ale i samotných pacientů a jejich příbuzných.
       
MP 4195/1 THOMA, Helga Metresy francouzských králů Diana de Poitiers, Gabriella d´Estrées, Henrietta d´Entragues, madame de Montespan, madame de Maintenon, madame de Pompadour, madame du Barry - portréty milenek francouzských panovníků na pozadí vysoké politiky a dvorských intrik.
       
MP 4199/1 TUDOR, C. J. Ti druzí Mrazivý psychothriller ve kterém už tři roky marně hledá otec svoji unesenou pětiletou dceru. Někdo ví, co se stalo, ale nemůže pomoci. Ti druzí se nezastaví před ničím.
       
MP 4217/1 VÝBORNÁ, Lucie Mezi světy Výběr z deníků, v nichž nás autorka, rozhlasová moderátorka Lucie Výborná, zavede do mrazivých oblastí Antarktidy, na vrcholky hor, mezi české vojáky do Afghánistánu nebo na dalekou Havaj.
       
MP 4213/1 WHITTON, Hana Poslední Lucemburk Historický román o posledním českém králi s lucemburskou, ale i přemyslovskou krví - Ladislavovi řečeném Pohrobek, vnukovi Zikmunda a pravnukovi Karla IV.
       
MP 4200/1 YRSA SIGURDARDÓTTIR, Černá díra : tajemná hrozba z minulosti se naplňuje / Druhý román islandské krimi série s hlavními protagonisty - psycholožkou Freyjou a detektivem Huldarem. Vykopání školní časové schránky vyvolá vlnu tragických událostí.

 Novinky zvukové knihovny (publikováno 16. 8. 2021)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4202/2 AHNHEM, Stefan Devátý hrob Druhý díl z volné řady rafinovaných krimi thrillerů od autora, považovaného za nástupce Stiega Larssona.
       
MP 4204/2 AHNHEM, Stefan Motiv X Komisař Fabian Risk a jeho tým kriminalistů tentokrát vyšetřuje spletitý případ vraždy malého syrského chlapce.
       
MP 4201/2 AHNHEM, Stefan Oběť bez tváře Úvodní kniha švédské kriminální série případů Fabiana Riska. Fabian kariéru u helsingborské policie zahajuje vyšetřováním vražd svých spolužáků.
       
MP 4203/2 AHNHEM, Stefan Osmnáct pod nulou Třetí, mrazivý případ Fabiana Riska.
       
MP 4205/2 AHNHEM, Stefan X způsobů smrti Pátá kniha švédské kriminální série případů Fabiana Riska. Za každou vraždou se skrývá motiv. V jistých případech je to však pouhá iluze.
       
MP 4168/1 BACKMAN, Fredrik Úzkosti a jejich lidé Naprosto bláznivá komedie o skupince rukojmích, zajatých neúspěšným bankovním lupičem při prohlídce bytu.
       
MP 4214/1 BARKER, J. D. Čtvrtá opice Vrahovo počínání je inspirováno východní legendou o třech opicích. Motiv celého bestiálního řádění však v sobě ukrývá ještě jedna opice - ta čtvrtá.
       
MP 4222/1 BOČEK, Evžen Aristokratka u královského dvora Pátý díl humoristické série o trampotách "poslední aristokratky" z rodu Kostků popisuje návštěvu u nizozemské královny.
       
MP 4215/2 COLE, Daniel Konec hry Závěrečný díl krimi série s detektivem Wolfem a seržantkou Baxterovou. Tentokrát řeší smrt kolegy - případ, jímž se "vražedný kruh uzavírá".
       
MP 4166/1 COLOMBANI, Laetitia Cop Román sleduje osudy tří silných žen z různých koutů světa, žijících ve zcela odlišných sociálních a kulturních podmínkách.
       
MP 4178/2 DEAVER, Jeffery Kamenná opice K americkým břehům se blíží loď s ilegálními přistěhovalci z Číny, na jejíž palubě je mimo jiné zkušený pašerák lidí zvaný Přízrak. Jeho protivník detektiv Lincoln Rhyme ovšem postupem času zjišťuje, že Přízrak ve skutečnosti plní ještě mnohem temnější a smrtonosnější poslání a že se nezastaví ani před zločinem v samém srdci New Yorku.
       
MP 4177/2 FIELDS, Helen Dokonalá kořist Další příběh dvojice detektivů, která se potýká se sériovým vrahem, jenž s ní hraje hrůznou hru.
       
MP 4176/2 FIELDS, Helen Dokonalá smrt Třetí případ dvojice detektivů, kterou čeká složité vyšetřování, při němž se ocitnou na hranici zákona.
       
MP 4175/2 FIELDS, Helen Dokonalé stopy Dvojice detektivů se potýká s vrahem, jehož specialitou je dokonalé zametení stop a matení vyšetřovatelů.
       
MP 4174/2 FIELDS, Helen Dokonalé ticho Čtvrtý případ inspektora Luca Callanacha a šéfinspektorky Avy Turnerové.
       
MP 4181/1 HÁJÍČEK, Jiří Plachetnice na vinětách Psychologický román, v němž se autor subtilně vciťuje do ženy v krizi.
       
MP 4182/1 HANIŠOVÁ, Viktorie Rekonstrukce Psychologický román s detektivními prvky zachycuje případ mladé ženy, která se po letech snaží zjistit, proč její matka spáchala sebevraždu a zabila jejího mladšího bratra.
       
MP 4183/2 JACOBS, Anne Kavárna U Anděla : Nová doba / Strhující příběh jedné kavárenské dynastie v první polovině 20. století.
       
MP 4220/2 KELEOVÁ-VASILKOVÁ, Táňa Manželky Román pro ženy, v němž se prolínají osudy čtyř přítelkyň z Bratislavy, které řeší partnerské a rodinné problémy.
       
MP 4221/1 KEYES, Daniel Růže pro Algernon Znepokojivý příběh o experimentu s lidskou inteligencí, který byl proveden na dobráckém mentálně postiženém mladíkovi.
       
MP 4209/1 KINTZL, Emil Zmizelá Šumava Kniha vypráví příběhy o životě a místech, která na dnešních mapách Šumavy už nenalezneme. Autor líčí těžký a svérázný život horalů na samotách a v chudých osadách, popisuje život lidí ve větších obcích a připomíná bohatou průmyslovou a kulturní historii tohoto regionu.
       
MP 4212/1 KRAUTSCHNEIDER, Rudolf Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka V roce 1990 se tři Češi (dřevorubec, svářeč a traktorista) vydali obeplout na jachtě, během tří let, Antarktidu.
       
MP 4224/1 MACEK, Miroslav Saturnin zasahuje : oficiální pokračování / Nevypočitatelný sluha Saturnin je zpět a pojede lyžovat. Do malebného prostředí zasněžených Orlických hor se vydá v doprovodu starých známých: věčně nesnesitelné tety Kateřiny, jejího neotesaného synka Milouše, satirického doktora Vlacha i laskavého dědečka.
       
MP 4171/2 MAWER, Simon Pád Autor ve svém románu odhaluje jednotlivé vrstvy historických dějů propojujících skupinku lidí vzájemně propletených láskou, rivalitou a vášní.
       
MP 4216/1 MAY, Peter Karanténa Thriller, který předpověděl celosvětovou pandemii
       
MP 4167/2 MORIARTY, Liane Sedmilhářky : i malá lež může mít velké následky... / Román australské spisovatelky je příběhem tří důvěrných přítelkyň z malého městečka, jejichž vzájemné vztahy však nejsou úplně upřímné. Každá z nich používá drobné lži a polopravdy, které mohou časem, krůček po krůčku, přerůst v obrovskou tragédii.
       
MP 4185/1 PAWLOWSKÁ, Halina Manuál zralé ženy Další z knih, v nichž autorka nabízí čtenářkám drobné úsměvné příběhy a svérázné rady do života.
       
MP 4210/2 POLEDŇÁKOVÁ, Marie S kým mě bavil svět Autobiografické vzpomínky režisérky Marie Poledňákové.
       
MP 4179/1 PONCAROVÁ, Jana Eugenie : příběh české hoteliérky / Román je inspirovaný skutečnými osudy Eugenie Egertové Janečkové a plzeňského hotelu Continental.
       
MP 4194/1 STARNONE, Domenico Tkaničky Křehké vyprávění o manželství, věrnosti, zradě, rodinných vztazích z pohledu manželů Alda a Vandy a jejich dvou dospělých dětí. Každý z nich jako by ale vyprávěl jiný příběh. Každý má svou pravdu, svou vinu i svou pomstu.
       
MP 4211/2 STERN FISCHEROVÁ, Viola Mengeleho děvče : skutečný příběh ženy, která přežila čtyři koncentrační tábory / Autobiografický příběh ženy, která prošla za 2. světové války peklem koncentračních táborů a jako jedna z mála přežila hrůzné pokusy nacistických lékařů
       
MP 4173/1 STRUČOVSKÝ, Martin Bez duše Detektivní román se svérázným vyšetřovatelem - knihkupcem a bývalým policejním kapitánem Matějem, který po nocích pomáhá lidem v obtížných životních situacích. Jeho nová klientka přinese se svými problémy i fatální potíže.
       
MP 4198/2 TAYLOR, Patrick Doktore, teď Hledáte-li humor, přátelství a životní moudrost v tradici slavného Jamese Herriota, otevřeli jste přesně tu pravou knihu. Další příhody mladého vesnického lékaře z Irska.
       
MP 4196/2 ULICKAJA, Ljudmila Jevgen'jevna Zelený stan V roce Stalinovy smrti začínají a s koncem SSSR se završují osudy hrdinů, kteří v prostředí sovětské každodennosti vyrůstali, formovali své charaktery a prožívali přátelství i lásky "na straně svobody" - i díky svobodné literatuře.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 18. 1. 2021)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4165/1   Zora. CD Komplet 12/2020 : Zvuková periodika vydaná k měsíci prosinec 2020
MP 4149/2 AHRNSTEDT, Simona Nepřátelé a milenci Švédská spisovatelka s českými kořeny přichází s romantickým příběhem ze současnosti, pojednávajícím o pomstě, intrikách ve světě byznysu, temném tajemství - a zakázané lásce.
MP 4150/2 AHRNSTEDT, Simona Oheň a voda Napínavé pokračování románu "Nepřátelé a milenci" zavede čtenáře do Švédska, New Yorku a afrického Čadu. Román je plný skandálních odhalení i jiskřivé erotiky.
MP 4151/2 AHRNSTEDT, Simona Žár a led Napínavý příběh s nečekanými zápletkami a nádechem erotiky uzavírá volnou románovou trilogii.
MP 4135/1 CIMICKÝ, Jan Anonym Osou detektivního příběhu je vyšetřování vraždy lékaře.
MP 4142/1 ČECHOVÁ, Miřenka Baletky Román režisérky a tanečnice vychází z vlastních zkušeností, je sebeironickým, syrovým a nelítostným obrazem studií na taneční konzervatoři a pražského života v divokých 90. letech.
MP 4143/1 FAULEROVÁ, Lucie Smrtholka Psychologický román výrazné české autorky, jehož hrdinka se vyrovnává s několika tragickými rodinnými událostmi, které se mohou zdát nepochopitelné, a snaží se najít jejich příčinu. Cestu vpřed však nelze zvládnout bez ohlédnutí.
MP 4155/1 FOGLAR, Jaroslav Hoši od Bobří řeky Kniha líčí dobrodružství skupiny městských chlapců na letním táboře.
MP 4156/1 FOGLAR, Jaroslav Chata v Jezerní kotlině Dobrodružná kniha o přátelství dvou chlapců, kteří se snaží objevit tajemství nádherné Jezerní kotliny uprostřed skal.
MP 4146/2 FOWLER, Therese Alva Vanderbiltová, dáma z dobré rodiny Životopisný příběh výjimečné ženy Alvy Vanderbiltové, mecenášky, vizionářky, bojovnice za ženská práva, která se nenechala svázat společenskými konvencemi.
MP 4136/1 GRAFTON, Sue A... jako alibi Detektivní případ vyšetřovatelky Kinsey Millhoneové.
MP 4137/1 GRAFTON, Sue B... jako běs Soukromý detektiv, Kinsey Millhoneová, pátrá po pohřešované bohaté vdově z Kalifornie.
MP 4138/1 GRAFTON, Sue K... jako kat Detektivní román se soustřeďuje na pátrání po motivech neobjasněné a promlčené vraždy poněkud záhadné mladé dívky.
MP 4139/1 GRAFTON, Sue M... jako msta Další detektivní případ soukromé vyšetřovatelky Kinsey Millhoneové začíná pátráním po nezvěstném synovi z rodiny bohatého průmyslníka.
MP 4140/1 GRAFTON, Sue N... jako nástraha Další z řady případů soukromého detektiva Kinsey Millhoneové, odehrávající se tentokrát v severní Kalifornii.
MP 4141/2 GRAFTON, Sue R... jako risk Další z "abecedních" detektivek přivádí sympatickou soukromou vyšetřovatelku do komplikovaného případu dcery kalifornského prominenta.
MP 4162/1 HÁJÍČEK, Jiří Rybí krev Hájíček se v románu Rybí krev vrací k tématu venkovské prózy a prostředí jižních Čech, tentokrát do doby přelomu 80. a 90. let, která přinesla velké společenské změny.
MP 4163/1 HÁJÍČEK, Jiří Selský baroko Román odhalující postupně a s pomocí malých střípků dávnou historii z jedné jihočeské vesničky, k níž došlo během kolektivizace v padesátých letech dvacátého století.
MP 4129/1 HERRIOT, James Když se zvěrolékař ožení Další kniha vzpomínek anglického veterináře pokračuje v líčení nesnadného života trojice venkovských zvěrolékařů z anglického Yorkshiru.
MP 4126/1 HERRIOT, James Zvěrolékař a kočičí historky : výběr z díla / Deset veselých i dojemných povídek o kočkách, které vybral autor ze svých dříve vydaných knih.
MP 4127/1 HERRIOT, James Zvěrolékař má namále Vzpomínky úspěšného zvěrolékaře líčí úsměvné i dojemné epizody z veterinární praxe na anglickém venkově koncem 30. let 20. století.
MP 4128/1 HERRIOT, James Zvěrolékař opět v jednom kole Další kniha vyprávění o příbězích venkovského zvěrolékaře. Válka skončila a zvěrolékař se opět vpravuje do strastí každodenního života v Darrowby.
MP 4153/3 KING, Stephen Nespavost Románový thriller o muži, který vlivem změněných životních podmínek nabyl zvláštních schopností a seznámil se se samou podstatou smrti.
MP 4154/2 KING, Stephen Řbitov zvířátek Horor, sugestivně líčící předem prohraný zápas člověka se zhmotnělým zlem.
MP 4145/1 KLEVISOVÁ, Michaela Čekání na kocoura : příběhy o kočkách a jejich lidech / Veselé i dojemné příběhy o lidech a jejich vztazích, které spojuje láska ke kočkám.
MP 4160/1 KÖRNEROVÁ, Hana Marie Císařská vyhlídka Závěr pětidílné románové ságy, která mapuje osudy hrstky lidí prchajících před revolučními změnami z Francie. Kulisou příběhu je Evropa od pádu Bastily v roce 1789 až do rozkvětu císařství v roce 1806.
MP 4164/2 MARTÍNEK, Vojtěch O královně života Audiokniha přináší úplný soubor 31 pohádek z knih Svět kouzel a divů, Duhový pták a Knížka pohádek o dracích, čarodějnicích a princeznách. Setkáváme se v ní s tradičními pohádkami a hrdiny, jako jsou princezny, draci či obři. Příběhy jsou inspirovány různými evropskými motivy a náměty
MP 4157/1 MICHIE, David Dalajlamova kočka Základy buddhismu v podobě příjemně zábavného kočičího vyprávění.
MP 4158/1 MICHIE, David Dalajlamova kočka a síla meditace Ve třetím díle série příběhů Dalajlamovy kočky se Její Svatost Kočka vydá za dalším úkolem: naučit se meditovat. Budete sledovat cestu jedné nádherně nedokonalé bytosti na cestě k osvícení.
MP 4159/1 MICHIE, David Dalajlamova kočka a umění příst Volné pokračování vyprávění kočky Jeho Svátosti Dalajlamy je tentokrát o podstatě štěstí a o kočičím předení.
MP 4123/1 PAWLOWSKÁ, Halina Banánové chybičky Variace na téma oblíbeného televizního pořadu autorky - Banánové rybičky - se vyznačuje inteligentním humorem a lehce cynickou nadsázkou.
MP 4124/1 PAWLOWSKÁ, Halina Banánové rybičky Některá témata oblíbeného stejnojmenného televizního pořadu zabývající se s humorem tím, "jak přežít" příbuzné, manželství, nevěru a pod.
MP 4125/1 PAWLOWSKÁ, Halina Zoufalé ženy dělají zoufalé věci S inteligentním humorem a nelíčenou sebeironií vypráví hrdinka příběhu o ženské touze po lásce, kvalitním partnerském vztahu a uspokojivém rodinném životě.
MP 4133/1 REMARQUE, Erich Maria Cesta zpátky Příběh mladých Němců, vracejících se z prohrané války domů a prožívajících tíhu deziluze, odcizení a osamocení.
MP 4132/1 REMARQUE, Erich Maria Na západní frontě klid Klasický protiválečný román neukazuje heroický boj vojáků na frontě, ale soustřeďuje se na jejich utrpení a nesmyslnost celého konfliktu.
MP 4134/1 REMARQUE, Erich Maria Nebe nezná vyvolených Román, jehož děj se odehrává nedlouho po skončení druhé světové války, citlivě zachycuje vztah nevyléčitelně nemocné dívky a automobilového závodníka.
MP 4131/2 REMARQUE, Erich Maria Tři kamarádi Román o přátelství tří veteránů z 1. světové války, kteří se po válce těžce probíjejí životem v hladovějícím a hospodářsky rozvráceném Německu.
MP 4144/2 RYAN, Jennifer Sbor chilburských dam Půvabný příběh britské autorky, která čerpá ze vzpomínek své babičky, vypráví o tom, jak se ženy na anglickém venkově vyrovnávaly s válečnými útrapami.
MP 4148/1 SANDER, Gregor Co by bylo Román současného berlínského novináře je příběhem čtyřiačtyřicetileté kardioložky Astrid, kterou náhodné setkání na budapešťské dovolené přinutí oživit a rekapitulovat svou minulost.
MP 4147/2 SCHARER, Whitney Prchavý čas světla Podmanivý životní příběh Lee Millerové nás zavede nejen mezi slavné umělce předválečné Paříže, ale zachycuje Lee i jako uznávanou válečnou fotoreportérku, která proslula svými fotografiemi z koncentračních táborů.
MP 4152/1 SLÁNSKÁ, Josefa Zpráva o mém muži Otřesná výpověď manželky generálního tajemníka KSČ Rudolfa Slánského, odsouzeného v roce 1952 k trestu smrti ve vykonstruovaném monstrprocesu s tzv. Protistátním spikleneckým centrem.
MP 4130/1 SOUKUPOVÁ, Petra Žít jako single Antologie povídek současných českých autorů o ženách a mužích, kteří se nikterak neženou do svatby a společného života, o potomcích ani nemluvě. Autoři: P. Soukupová, M. Urban, E. Hakl, I. Hejdová, H. Lasicová, M. Epstein, D. Fischerová, M. Hejkalová a T. Baldýnský.
MP 4161/2 TŘEŠTÍKOVÁ, Radka To prší moře Psychologický román vypráví příběh dvacetileté Hanky, která se snaží vyrovnat s ranami osudu - její dětství a dospívání poznamená nejprve rozvod rodičů a později jejich předčasná smrt.

 

 

Poslední změna: 02.09.2021