Zvuková knihovna pro zdravotně znevýhodněné

 Novinky zvukové knihovny (publikováno 31. 7. 2023)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4554/1   Zora. CD Komplet 7+8/2023 : Zvuková periodika vydaná k měsíci červenec a srpen 2023

 Novinky zvukové knihovny (publikováno 24. 7. 2023)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4547/2 AUSTEN, Jane Rozum a cit Román o osudech dvou sester, které po otcově smrti žijí i se svou matkou z blahovůle vzdáleného příbuzného na jeho panství.
       
MP 4497/1 BECKER, Paula Hledání Betty MacDonald Novinářka P. Becker se vydala po stopách slavné autorky a sepsala unikátní životopis, který mapuje místa, kde žila, popisuje lidi, které potkávala a jejichž osobité charaktery daly vzniknout spoustě nezapomenutelných literárních postav.
       
MP 4523/1 BELLOVÁ, Bianca Ostrov Ostrov - místo, kde jsou příběhy pravdivější než skutečnost. Román skrývá tajemství i zámlky, věrnost i zradu, touhu i laudanum (opium). Dva nehrdinští hrdinové, kupec Izar a kněžna Núrit, se předhánějí v rozličných škodolibostech.
       
MP 4489/1 BOHDALOVÁ, Jiřina Můj život mezi slzami a smíchem Autobiografické vzpomínky české populární herečky na její divadelní a filmové role, stejně jako na události ze soukromého života.
       
MP 4524/1 COATES, Darcy Duch domu Ashburnů Hororový román vypráví příběh mladé ženy Adrienne, která zdědí prastarý dům na okraji ospalého venkovského městečka. Budova má chmurnou a děsivou minulost. Adrienne postupně zjišťuje, že o její život usiluje něco hluboce nepřirozeného a děsivě odporného.
       
MP 4540/1 ČAPEK, Karel Krakatit Utopický román o objevu nebezpečné třaskaviny, která by v rukou neodpovědných lidí mohla zničit svět. Dílo má protiválečné poslání.
       
MP 4502/1 DÁN, Dominik Uzel Další detektivní román současného slovenského autora nás svým dějem zavádí do roku 1988.
       
MP 4485/1 DELANEY, J. P. Slušní lidé Psychologický thriller, v němž dvě rodiny, kterým byly v porodnici vyměněny děti, hledají východisko z hororové situace.
       
MP 4507/1 DUTKA, Edgar U útulku 5 Soubor povídek českého dramatika a scenáristy, v nichž vzpomíná na dva roky, které se svou sestrou prožil v brněnském dětském domově.
       
MP 4516/1 ERBEN, Václav Smrt talentovaného ševce Detektivní příběh, jehož děj se odehrává na renesančním zámku v Orlických horách a v jeho blízkém okolí.
       
MP 4517/1 FLAGG, Fannie Smažená zelená rajčata ve Whistle Stop Cafe Román z doby velké hospodářské krize o ženě, jejíž život se promění poté, co se v pečovatelském domě seznámí se starší dámou. Ta jí vypráví poutavý příběh mnohaletého přátelství, jehož poselství přijímá za své.
       
MP 4532/1 FOSSEY, Dian Gorily v mlze Vzpomínková kniha o životě mezi gorilami plná odvahy, odhodlání a lásky.
       
MP 4495/1 GOFFA, Martin Mezi dvěma ohni Třetí případ bývalého kriminalisty Mikuláše Syrového. Tentokrát řeší podivný případ, který je pro ostatní jasnou sebevraždou.
       
MP 4528/3 GOTT, Karel Má cesta za štěstím Autobiografie legendy české a československé hudební scény.
       
MP 4544/1 GROOM, Winston Gump & Comp. Pokračování slavného amerického románu, který byl i úspěšně zfilmován, sleduje další rozmanité osudy svého hlavního hrdiny.
       
MP 4518/1 HANIBAL, Jiří Marie Kristýna, nejmilejší dcera Marie Terezie Román líčí pohnuté, mnohdy až dramatické osudy půvabné rakouské arcivévodkyně Marie Kristýny, dcery slavné panovnice Marie Terezie a císaře Františka I. Štěpána.
       
MP 4503/1 HAWTHORNE, Nathaniel Šarlatové písmeno Klasický román americké literatury vypráví o ženě, která se prohřešila proti zákonům morálky tím, že odmítla prozradit otce svého nemanželského dítěte.
       
MP 4533/1 CHRISTIE, Agatha Kočka mezi holuby Další případ Hercula Poirota, v němž ukradené diamanty způsobí sérii vražd v prestižní dívčí škole.
       
MP 4508/1 CHRISTIE, Agatha Mrazivé vraždy Kolekce povídek královny zločinu pojí zimní tematika - a neodmyslitelná dávka napětí. Mrazivé historky - některé z nich s oblíbenými vyšetřovateli Herculem Poirotem a slečnou Marplovou - doplňuje úvodní spisovatelčino líčení, jak trávívala vánoční svátky s rodinou.
       
MP 4543/1 CHRISTIE, Agatha Není kouře bez ohýnku Detektivní příběh se odehrává na venkově ve vesničce Lymstock, kde dojde k dvěma vraždám, které nakonec objasní slečna Marplová.
       
MP 4534/1 JAMES, P. D. Vánoční vražda Skutečný případ z roku 1940 vykresluje autorka jako vzpomínku na své mládí. V noci na Hod Boží došlo v zamčené knihovně domu s dobrou pověstí k vraždě. Tato skutečnost a touha rozluštit záhadu ji později přivedla k psaní detektivních příběhů.
       
MP 4551/1 JAVOŘICKÁ, Vlasta Bez lásky Vesnický román o dívce provdané za nemilovaného muže, aby zachránila grunt. Posléze zjišťuje, že i manželství založené na úctě a povinnosti může být šťastné.
       
MP 4498/1 JAVOŘICKÁ, Vlasta Dva mlýny : román starých venkovských rodů / Román vypráví o osudech obyvatel dvou blízkých mlýnů na Vysočině, o jejich rodinných a milostných konfliktech, o sousedské pomoci i závisti.
       
MP 4535/1 JINDRA, Jaromír Boj slepého krále : český panovník své spojence neopouští / Čtvrtý díl historické ságy o rodu Lucemburků na českém trůně.
       
MP 4536/1 JINDRA, Jaromír Jed pro kralevice : hazardní hra Jana Lucemburského / Historický román z lucemburského období našich dějin popisuje dramatickou epizodu z mládí Karla IV.
       
MP 4529/1 KAMEN, Jiří Bůh je z Brna : Karel Fuksa o brněnské bohémě, Arnoštu Goldflamovi, Frantovi... / Představitel brněnské bohémy vypráví o svém životě historky jako vystřižené z knížek Bohumila Hrabala. V jeho líčení se zhmotňuje nejen obraz kulturního a společenského života v Brně, ale také atmosféra 20. století.
       
MP 4550/1 KATALPA, Jakuba Zuzanin dech Výrazný román české autorky je dramatickou výpovědí o proměnách malého města a lidských charakterů v období třicátých let dvacátého století, během protektorátu a krátce po něm.
       
MP 4490/1 KING, Stephen Carrie Psychologicky laděný horor je dramatickým příběhem o nešťastné neatraktivní dívce, ve které dospívání probudilo telekinetické schopnosti.
       
MP 4486/2 KING, Stephen Konec hlídky Závěr detektivní trilogie s vyšetřovatelem Billem Hodgesem, který musí svést závěrečnou bitvu s pachatelem hrůzných činů.
       
MP 4519/1 KING, Stephen Povznesení Psychologický román s trochou tajemna z amerického města Castle Rock, kde se občas dějí podivuhodné věci.
       
MP 4504/1 KLABOUCHOVÁ, Petra Prameny Vltavy Umrzlá dívka se židovskou hvězdou a křivdy, které Šumava nezapomíná. Detektivní příběh ze současnosti se odehrává na pozadí skutečných historických událostí, spojených s přísně tajným koncentračním táborem Prameny Vltavy na Šumavě.
       
MP 4509/1 KOVÁŘÍK, František Vzpomínky Františka Kováříka Vzpomínky známého českého herce Františka Kováříka, který i v nesnadných chvílích vlastního života rozdával kolem sebe smích a štěstí.
       
MP 4542/1 KUBÍKOVÁ, Karla Hájovna : příběh o ztrátě svobody a mateřské lásce / Román, ve kterém po osudném omylu musí hlavní hrdinka Linda svést boj o vlastní dceru a najít sílu začít nový život
       
MP 4499/2 KUTROVÁ, Lucie 151 dní po evropských stezkách : dobrodružství holky s bucket listem / Autorka ve svém cestopise přibližuje zajímavé evropské traily, horské trasy a stezky, které zdolala se svým psím parťákem Marvelem za 151 dní.
       
MP 4537/1 LADOVÁ, Alena Můj táta Josef Lada Alena Ladová vzpomíná na svého tatínka, malíře, ilustrátora a spisovatele Josefa Ladu. Knížka přibližuje idylické prostředí rodných Hrusic a připomíná Ladovu literární a malířskou tvorbu i zajímavé osobnosti, s nimiž se slavný malíř za svého života potkal.
       
MP 4530/2 LAGERCRANTZ, David Temnota Úvodní díl nové detektivní série představuje charismatického, pro život naprosto nepraktického, profesora a mladou policistku, která se kromě vyšetřování potýká s vlastními démony.
       
MP 4525/1 LAPEÑA, Shari Nepříliš šťastná rodina Bohatí rodiče byli zabiti a po nich zůstaly tři děti, které čeká závratné dědictví. Dokonalý motiv pro vraždu. Byl ale vrahem opravdu někdo z nich?
       
MP 4541/1 LUKÁŠKOVÁ, Markéta Majonéza k snídani Psychologický román, jehož hrdinka lásku spíše zkoumá, než prožívá.
       
MP 4513/1 LYNN, Jonathan Jistě, pane ministře. 1. část / Zápletka příběhu z prostředí vysoké politiky ve Velké Británii je postavena na rozdílných postojích ministra Hackera a cynického tajemníka Applebyho. Klasický anglický humor.
       
MP 4514/1 LYNN, Jonathan Jistě, pane ministře. 2. část / Kariéra ministra pro administrativní záležitosti pokračuje, vedena těmi nejlepšími úmysly a těmi nejschopnějšími poradci.
       
MP 4515/1 LYNN, Jonathan Jistě, pane premiére. 1. část / Volné pokračování cyklu "Jistě, pane ministře". Autoři s vtipem a nadhledem popisují kariéru fiktivního britského politika Jamese Hackera, kterému křeslo premiéra vynesla právě jeho nudnost, průměrnost a naprostá absence vlastních názorů.
       
MP 4520/1 MANKELL, Henning Ruka ; Wallanderův svět / Komisař Wallander koupí starý statek na klidném venkově, kde si chce zařídit útulný domov. Tato idyla se však rozplyne, když na zahradě postupně najde celou lidskou kostru, pohřbenou v mělkém hrobě. Tak začíná pátrání po jejím vrahovi. Ve druhé části knihy autor popisuje, jak celá série vznikla a prozrazuje i zajímavé střípky ze zákulisí kriminální ságy.
       
MP 4549/1 MARTIN, Madeline Poslední knihkupectví Román americké autorky se odehrává v prostředí knihkupectví v bombardovaném Londýně.
       
MP 4487/2 MATTHEWS, Steve Hitlerův nevěstinec Román, jehož dějové kořeny sahají do válečných let, vypráví o dvou sestrách, přežití a pomstě
       
MP 4510/1 MCCOURT, Frank Andělin popel Autobiografický román amerického autora, ve kterém vzpomíná na dětství a mládí, prožíté ve 30. a 40. letech 20. století v Irsku, odkud jeho rodina pochází.
       
MP 4511/1 MŇAČKO, Ladislav Smrt si říká Engelchen Sugestivní příběh partyzánského oddílu v beskydských horách je zároveň dramatickým příběhem zániku kopaničářské vesnice Ploština za 2. světové války.
       
MP 4538/1 MORNŠTAJNOVÁ, Alena Kapka Ája Školní docházka platí i pro kapky vody. Coby čerstvá prvňačka má Ája co dělat, aby zvládla učivo všech předmětů.
       
MP 4521/1 MORNŠTAJNOVÁ, Alena Teribear : tajemství modré krabice / Napínavé chlupaté dobrodružství začíná v modré krabici, ze které nedopatřením vylezlo malé stvoření - medvídek Teribear. Protože je červený musí překonávat různé překážky.
       
MP 4526/1 MORRELL, David Rambo : první krev / Thriller vypráví o muži - veteránovi z Vietnamu, který se stal zabijákem na útěku před policií.
       
MP 4500/2 NESBØ, Jo Levhart Osmý detektivní případ s norským vyšetřovatelem Harry Holem, ve kterém stíhá sadistického vraha.
       
MP 4496/2 PADEVĚT, Tomáš Carmen : skutečný život Hany Hegerové / Dokumentární román o největší česko-slovenské šansoniérce. Rozsahem a pravdivostí, díky osobní důvěře Hany Hegerové k autorovi, vzniklo svědectví, jaké už žádný jiný autor nemá možnost přinést.
       
MP 4491/1 PETIŠKA, Eduard Příběhy tisíce a jedné noci Převyprávění 25 orientálních pohádkových příběhů. Pro mladší i starší děti.
       
MP 4548/1 PROCHÁZKOVÁ, Petra Frišta Román české novinářky vychází z hluboké znalosti vnitřních problémů poválečného Afghánistánu. Zasvěceně vypráví o životě muslimských žen, na jejichž osudu nic nezměnila přítomnost nejrůznějších humanitárních organizací v zemi.
       
MP 4488/1 QUINN, Julia Vévoda a já Milostný příběh, odehrávající se na počátku 19. století v anglickém šlechtickém prostředí.
       
MP 4501/1 RADULIĆ, Hana Esterčini otcové : příběh židovské dívky vychované v rodině nacistického soudce / Román zpracovává téma nacismu a druhé světové války a následné morální dilema, s nímž se musí hlavní hrdinka vypořádat.
       
MP 4505/2 REINER, Martin Básník : román o Ivanu Blatném / Rozsáhlý dokumentární román o jedné z nejtalentovanějších osobností české poezie 20. století, básníku Ivanu Blatném.
       
MP 4527/1 SAINT-EXUPÉRY, Antoine de Noční let Autor vypráví o statečných pilotech v dřevních dobách letecké dopravy, ale také o těch, kteří je vysílali na jejich nebezpečné cesty a o zavádění nočních služeb v leteckých spojích. Při psaní autor čerpal z osobních zkušeností pilota letecké pošty v Jižní Americe.
       
MP 4506/3 SVĚRÁK, Zdeněk Skoro všechno Souhrn všech záznamů autorského díla Zdeňka Svěráka. První dvě CD obsahují povídky, které během let publikoval v knižní podobě a pak je i sám načetl. Třetí CD přináší to, co vytvořil pro děti - pohádky, písničky a operky, často ve spolupráci s Jaroslavem Uhlířem.
       
MP 4512/2 SÝKORA, Michal Pět mrtvých psů Komisařka Výrová se svými kolegy vyšetřuje noční loupežné přepadení, během něhož skupina maskovaných mužů ukradla ze zoologické zahrady tři medvědy a současně zavraždila vrátného.
       
MP 4522/1 SÝKORA, Michal Případ pro exorcistu Detektivní román s hororovými prvky odehrávající se nedaleko Olomouce. Svérázná komisařka Výrová vyšetřuje smrt mladé dívky, jejíž tělo bylo nalezeno v kostele na oltáři.
       
MP 4492/1 ŠMEHLÍK, František Slyšet jeleny Detektivní román, vyznačující se jak promyšlenou zápletkou, tak schopností postihnout spletité vazby v malé beskydské komunitě, kde skoro každý může být vrah.
       
MP 4483/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Fiorella a hřbitov upírů : dobrodružství dcery dvorního alchymisty císaře Rudolfa II. / Napínavý detektivní příběh alchymistovy dcery Fiorelly a dvou jejích kamarádů z doby vlády císaře Rudolfa II. Pro čtenáře od 10 let.
       
MP 4484/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Fiorella a záhada mrtvého netopýra : dobrodružství dcery dvorního alchymisty císaře Rudolfa II. / Další napínavý detektivní příběh alchymistovy dcery Fiorelly a dvou jejích kamarádů z doby vlády císaře Rudolfa II. Pro čtenáře od 10 let.
       
MP 4493/2 WEINBERG, Juliana Josephine Bakerová : tanec jejího života / Životopisný román o slavné afroamerické zpěvačce, tanečnici a herečce, ale také o neúnavné bojovnici za lidská práva v období tvrdé rasové segregace. Navzdory tomu, že v Americe ji nikdy nepřijali, ve Francii byla obdivovanou umělkyní a hrdinkou.
       
MP 4545/1 WHITTON, Hana Kněžna Ludmila : vznešená, milovaná, zrazená / Příběh z doby počátku křesťanství na českém území o lásce kněžny Ludmily a knížete Bořivoje.
       
MP 4531/1 WHITTON, Hana Sedmý hřích se trestá smrtí Historický detektivní román o lásce a pomstě se odehrává ve 2. polovině 12. století v Anglii v období vlády krále Jindřicha II. Plantageneta.
       
MP 4539/2 WIGGS, Susan Vůně medu Román odkrývá stará rodinná tajemství a přidává k nim několik originálních medových receptů.
       
MP 4494/1 WILDE, Oscar Vějíř lady Windermerové Hra britského klasika je plná jiskřivého anglického humoru a společenských bonmotů.
       
MP 4546/2 WILKOVÁ, Scarlett Až uvidíš moře Poutavé vyprávění o nelehkých osudech řeckých uprchlíků v 2. polovině 20. století. Kniha vypovídá o historii Řecka, občanské válce, která zemi rozdělila, a o minulosti řecké komunity u nás.
       
MP 4552/1   Zora. CD Komplet 6/2023 : Zvuková periodika vydaná k měsíci červen 2023
       
MP 4553/1   Zora. CD Komplet 5/2023 : Zvuková periodika vydaná k měsíci květen 2023

Novinky zvukové knihovny (publikováno 17. 5. 2023)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4480/1 CORNWELL, Bernard Sharpův tygr Knihou Sharpův tygr zahajuje Bernard Cornwell mnohadílný seriál příhod vojáka britské armády Richarda Sharpa odehrávajících se v pohnutých let 1799 až 1820. Je to doba vojenských tažení, obléhání a slavných bitev; doba napoleonských válek a bojů britských koloniálních vojsk o ovládnutí Indie. A právě zde, v Indii, příběhy Richarda Sharpa začínají. Píše se rok 1799 a britská armáda táhne k Seringapatamu, opevněnému městu sultána Típúa. Sharpovi se naskytne příležitost uniknout tyranskému seržantu Hakeswillovi i nudnému vojenskému životu. Od generála Harrise dostane úkol, aby se jako předstíraný dezertér pokusil proniknout do Seringapatamu a spojil se tam se zajatým zvědem, plukovníkem McCandlessem. Nebezpečné poslání zavede Sharpa do orientálního města, v němž musí vynaložit všechen důvtip i odvahu, aby si zachoval život, a navíc zachránil britskou armádu před porážkou. Nakladatelská anotace
       
MP 4482/2 KOPŘIVA, Štěpán Asfalt Po příchodu Kuffenbachova speciálního komanda do hlubin inferna Peklo teprve poznává, co je to pravé peklo. Pět žoldáků se rozhodne zatočit s celou Satanovou říší, a dělají to tak krvavě, že i ďáblové jsou šokovaní brutalitou cynických zabijáků. Peklo vyrábí z lidí asfalt, a nechtějte vědět, co vyrábějí z pekelníků naši antihrdinové. Anebo vlastně chtějte to vědět!
       
MP 4477/1 PROCHÁZKA, Jiří Walker Hvězdní honáci Lidstvu se otevřela cesta ke hvězdám. Hyperprostorová stvoření, důvěrně přezdívaná „krávy“, mohou ve svých útrobách přenášet lidi, stroje i suroviny. Kdo ovládá krávy, ovládá celou Galaxii. Hrabě Kuzněcow, potomek jednoho z nejstarších rodů Císařství, je přesvědčen, že je to jeho posláním. Ale v boji s Hvězdnými honáky rozhodují vedle dělových věží a vrhačů antihmoty i nevyzpytatelné zákony psychokinetiky. Je to závod s časem, protože zatímco lidé potřebují krávy, krávy potřebují hvězdy…
       
MP 4479/1 PROCHÁZKA, Jiří Walker Mrtvá šelma Zmizení renomovaného profesora uvede do pohybu nejen policejní vyšetřování, ale také svede dohromady nesourodou dvojici, která se pouští do pátrání na vlastní pěst. Muzejní kurátorka Berenika Weissová a bývalý policista Robert Štolba se dostanou do míst, o kterých policie nemá ani zdání a kde oba dva musí spoléhat jen sami na sebe. Přepadení, vraždy a krádeže pokaždé nějak souvisejí s táborským muzeem a záhad přibývá. Kdo všechno z okruhu podezřelých patří k tajné sektě husitských bratří? Jakou roli hraje lidská zášť a chamtivost? Do poslední chvíle nebude mít jasno ani čtenář, jenž rozplétá děj vyprávěný ze dvou pohledů – ženským náhledem intelektuálky Weissové a mužskou optikou přímého a poněkud neomaleného Štolby.
       
MP 4482/1   Zora. CD Komplet 4/2023 : Zvuková periodika vydaná k měsíci dubnu 2023
       
MP 4478/1 ŽAMBOCH, Miroslav Líheň. I, Smrt zrozená v Praze / Akční sci-fi příběh, odehrávající se v Praze, vypráví o mladé ženě, která se nešťastnou náhodou dostává do společnosti mafie. Mladá, sportovně založená žena pracuje jako asistentka na vysoké škole. Její život plyne vcelku spokojeně, nic dramatického se v její bezprostřední blízkosti neodehrává. Jednoho dne však přijde změna. Z malého incidentu na stanici tramvaje se stává honička s česko-ruskou mafií, do pronásledování se zapojí i mimozemské síly a v hrdinčině životě nastává dokonalý zmatek.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 29. 3. 2023)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4475/1   Zora. CD Komplet 2/2023 : Zvuková periodika vydaná k měsíci únor 2023
       
MP 4476/1   Zora. CD Komplet 3/2023 : Zvuková periodika vydaná k měsíci březen 2023

Novinky zvukové knihovny (publikováno 26. 1. 2023)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4472/1   Zora. CD Komplet 12/2022 : Zvuková periodika vydaná k měsíci prosinec 2022
       
MP 4473/1   Zora. CD Komplet 1/2023 : Zvuková periodika vydaná k měsíci leden 2023
       
MP 4474/1 ČERNAJOVÁ, Vladimíra Sejdeme se v pět Žít single má své nesporné výhody. Děláte si, co chcete, nikdo nenechává oholené vousy v umyvadle a netrousí špinavé ponožky na trase obývák–ložnice. Přesto občas pocítíte potřebu s někým život sdílet. A pokud se zrovna ve vašem okolí nevyskytuje vhodný adept, vrhnete se na seznamky! Barvité a humorné příběhy z prostředí internetového seznamování vás rozhodně pobaví.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 5. 1. 2023)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4433/2 ADLER-OLSEN, Jussi Chlorid sodný Kdepak náhodná úmrtí, jde o krvavý řetězec chladnokrevných vražd! Oddělení Q odhalí v případech údajných sebevražd a tragických nehod významných osobností skrytý vzorec, na jehož rozluštění bude potřeba celého týmu. Času ovšem není nazbyt, protože další oběť je podle všeho na spadnutí. A tak se Carl, Asad, Rose a Gordon pouští navzdory proticovidovým opatřením do zběsilého pátrání po vrahovi. Jenže proslulého vyšetřovatele Morcka trápí ještě něco jiného – starý případ, který se nečekaně vynořil z jeho minulosti…
       
MP 4438/1 BŘEZINA, Jiří Mizení Tomáš Volf řeší nejotřesnější případ své kariéry. Na opuštěném statku zemře v den výročí Hitlerova narození několik lidí. Jde o zločin s rasistickým podtextem, nebo o snahu vytvořit falešnou stopu? Na dětské krizové centrum zazvoní uprostřed noci dezorientovaný chlapec. Tvrdí, že mu někdo vyměnil rodinu za cizí lidi. Když se však o situaci začne zajímat soukromá vyšetřovatelka Eva Černá, jeho zdánlivé blouznění se rýsuje v děsivých detailech.
       
MP 4431/2 CAPLIN, Julie Domek v Irsku Hannah se rozhodla pro velkou životní změnu – vymění kariéru úspěšné právničky z uspěchaného Manchesteru za šestitýdenní kurz vaření v Irsku. Cestou se zastaví v Dublinu, kde si užívá všechno, co nové město nabízí – irské speciality, skvělé drinky a také společnost charismatického Conora, se kterým se náhodou seznámí. Když se další den přesune na malebný venkov a ubytuje se v útulném domku, zjistí, že to, co se stalo v Dublinu, tak docela v Dublinu nezůstalo… Kulinářská škola ukrytá mezi krásně zelenými kopci naučí Hannah víc než kuchařské základy.
       
MP 4432/1 CÍLEK, Roman Doteky bezmoci Jak povodeň před 20 lety pomohla zakrýt plánovanou vraždu ? Kdo jde po krku atraktivní učitelce? Jak vyřazený psací stroj nastartuje kariéru anonymního vyděrače? Zběsilá honička hluchého pašeráka drog. Záhadná smrt falešného filatelisty..... Devět povídek legendy české literatury faktu v podání devíti špičkových interpretů.
       
MP 4442/1 CONRAD, Joseph Srdce temnoty Hlavní hrdina, námořník Charles Marlow líčí svou cestu do Afriky ve službách jisté obchodní Společnosti. Jeho úkolem je převzít kontrolu nad zásilkou slonoviny a především vyhledat a ochránit pana Kurtze, nejschopnějšího zástupce Společnosti, kterého doslova předchází jeho pověst. Marlow slyší ze všech stran o jeho schopnostech, velkém duchu i heroických činech. Když však dorazí k cíli, nachází ho na jednom z nejtemnějších míst na zemi v krajně zbědovaném stavu, otřeseného, zděšeného a na pokraji šílenství...
       
MP 4440/2 ČERVENÁK, Juraj Ohnivé znamení Nález lidských ostatků v podunajských lesích přivede notáře Barbariče na stopu bezohledných lupičů a překupníků s otroky. Musí povolat na pomoc kapitána Steina a kaprála Jaroše. Osvědčená trojice vyšetřovatelů, charakterově i schopnostmi různorodá, tvoří skvělou pátrací jednotku. Společně putují do Prešpurku, který se po pádu Budína stal hlavním městem Uher. Zdánlivě jednoduchý případ se rychle zkomplikuje. Vyšetřovatelé musí zjistit, jak únosy mla-dých žen souvisí s odvěkým soupeřením měšťanů s hradní šlechtou, tajemnou sebevraždou bývalého rychtáře a hlavně s běsněním přízraku, jehož oběti bývají nalezeny s ohavnými po-páleninami. Poslední, co Prešpurk v předvečer voleb a velkého výročního jarmarku potřebuje, je rozsáhlé vražedné spiknutí! Nakladatelská anotace
       
MP 4435/1 CHLUPOVÁ, Danuta Jizva Katarzyně je přes čtyřicet a za celý život nevytáhla paty z rodného Polska. Teď však má pro svou firmu otevřít novou pobočku v Ostravě. Od studenta Martina, kterého zaměstná jako tlumočníka, se dozví o tragické historii blízké vesnice Životice. Katarzyna dojde k názoru, že dávný nacistický masakr může mít spojitost s její devadesátiletou tchyní. Na vlastní pěst rozjede pátrání – netuší ale, že pro vztahy v její rodině to může mít osudové následky.
       
MP 4437/1 CHRISTIE, Agatha Letní záhady  
       
MP 4434/1 KUČÍKOVÁ, Marta Italské jednohubky : s humorem a laskavostí o životě v Itálii / Vlídné a humorné postřehy ze života domorodců z podhůří italských Dolomit očima české Marty.
       
MP 4430/1 ORTH, Stephan Couchsurfing v Rusku, aneb, Jak jsem málem začal rozumět Putinovi Německý novinář popisuje své zážitky ze svého putování po Rusku.
       
MP 4441/1 PALÁN, Aleš Robinsoni a donkichoti Jedinečné osobnosti nežijí jen v šumavské divočině. Jsou nám blíž, než si myslíme. To dokazuje Aleš Palán ve své nové audioknize, která přináší příběhy sedmi donkichotů dneška. Co spojuje sedm lidí a jejich příběhy? Není to přímo samota jako u samotářů, kteří se stáhli z civilizace do lesů, močálů a hor. I přesto žijí „tak nějak bokem“, jak je charakterizuje spisovatel. Všichni si vytvořili malý osobní svět, fascinující vesmír, kde platí jejich vlastní pravidla. Jsou na dosah ostatním, a přesto tak daleko. Nebo snad vysoko? Některé jejich historky jsou neuvěřitelné, ale autor jim věří. Proč by si člověk nemohl koupit šest tygrů ve slevě, kreslit ve spolupráci s plísní nebo najít skutečný smysl života? Víte snad o něčem, co by bylo důležitější? Jistě, každý člověk je jedinečný, ale – málo platné – někteří lidé jsou zkrátka jedinečnější.. Nakladatelská anotace
       
MP 4436/2 PUZO, Mario Kmotr Vše pro rodinu. Tak pravil padrino – a basta!.
       
MP 4443/1 RITTER, Christiane Žena v polární noci Arktida je část světa, kde se nebe dotýká země. Ne všichni dokážou snést oslepující světlo, neproniknutelnou tmu a ohromnou samotu. V ledových Špicberkách, mnoho set mil od nejbližší osady a bez technické pomoci, žila malířka Christiane Ritterová se svým manželem - lovcem kožešin. Rok života za nejtěžších životních podmínek, v primitivní chatrči, fascinována krajinou Arktidy. Z každé věty zní velké okouzlení, které taková krajina může v člověku vyvolat. Rozloha, světlo, tma. Blízkost k nepřekonatelné přírodě, která je vržena zpět do sebe.
       
MP 4439/1 WODEHOUSE, P. G. Nedostižný komorník Humoristický román o hledání deníku, který by jeho nálezci přinesl balík peněz; lásce trvající dvacet let a jednom nedostižném komorníkovi

Novinky zvukové knihovny (publikováno 24. 11. 2022)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4470/1   Zora. CD Komplet 10/2022 : Zvuková periodika vydané k měsíci říjnu 2022
       
MP 4471/1   Zora. CD Komplet 11/2022 : Zvuková periodika vydaná k měsíci listopadu 2022
       
MP 4459/1 ANDERLE, Jiří Obrazy v čase Láska za lásku - rozhlasový cyklus pořadů hudby, příběhů a rozjímání, které pro vás ve svém malířském ateliéru připravil Jiří Anderle s papouškem Žandou. Jedná se o kompletní rozhlasové pořady bez dodatečných úprav.
       
MP 4460/1 ANDERLE, Jiří Zázraky na Hradčanech Hradčany a Nový Svět, místa spjatá s českou historií ve vzpomínkách malíře Jiřího Anderleho. Záznam z procházky po Hradčanech s Tomášem Černým v září 2019.
       
MP 4446/1 ARENZ, Ewald Staré odrůdy Psychologický román vypráví jemný příběh přátelství mezi mladičkou dívkou Sally a mlčenlivou statkářkou Liss.
       
MP 4451/1 BŘEZINA, Jiří Promlčení První díl detektivní série. Mladý policista Tomáš Volf narazí při zkoumání promlčených vražd na podivné úmrtí, k němuž došlo v roce 1991 v zastrčené osadě Pasečky u rakouských hranic.
       
MP 4444/2 CAPLIN, Julie Kavárna v Kodani Příběh o lásce, štěstí a cestování. Co se zprvu zdá jako otravný PR výlet pro manažerku Kate a hrstku novinářů, se nakonec změní v cestu, která všem účastníkům změní život.
       
MP 4465/2 ČERVENÁK, Juraj Anděl v podsvětí Pokračování řady historických detektivek s kapitánem Steinem a notářem Barbaričem. Nitky zločinu sahají vysoko, pro odhalení všech zvráceností musí naši hrdinové sestoupit hluboko - do labyrintu podzemních chodeb pod královskou Plzní, ze kterých se ozývají ďábelské skřeky.
       
MP 4450/1 ČERVENÁK, Juraj Krev prvorozených Svérázní vyšetřovatelé zasahují v ohavné kauze sériových vražd prvorozených dětí v ponuré atmosféře tmářského 16. století.
       
MP 4464/1 ČERVENÁK, Juraj Mrtvý na pekelném vrchu Úvodní román z historicko-detektivní série Kapitán Stein a notář Barbarič. Kroky nevšedních vyšetřovatelů nás vedou do Horních Uher v době tureckých nájezdů. Řešit se budou vraždy a navíc velezrada.
       
MP 4467/2 HARROD-EAGLES, Cynthia Země mých snů : za války, 1916 / Rodinné osudy Hunterových se rozvíjejí i během roku 1916 a je čím dál jasnější, že konec války, která měla původně trvat jen pár měsíců, je v nedohlednu...
       
MP 4447/1 JINDRA, Jaromír Válka královen : Eliška Přemyslovna & Eliška Rejčka / Historický román ze složitého období českých dějin, kdy Jan Lucemburský opouští v problematickém období českou zemi a dochází k válce královen - Elišky Přemyslovny a její nevlastní matky Elišky Rejčky Polské.
       
MP 4461/1 KING, Stephen Později Krimiromán s fantaskním motivem.
       
MP 4462/2 KING, Stephen Ústav Thriller odehrávající se částečně na americkém venkově a v prapodivném místě zvaném Ústav.
       
MP 4468/2 LESTER, Natasha Skříň plná Diora Román zasazený do období druhé světové války, ve kterém se láska a haute couture prolíná s protinacistickým odbojem.
       
MP 4452/1 NÁPLAVA, Miroslav Plavby "sebevrahů": Heyerdahl, Bisschop, Ingriš : Kon-Tiki, Tahiti Nui, Kantuta / O životě skladatele, cestovatele a dobrodruha Eduarda Ingriše a jeho cestě na balzovém voru z Jižní Ameriky do Polynésie.
       
MP 4445/1 NESBØ, Jo Žárlivost a jiné povídky Sbírka dramatických, napínavých povídek od autora severské krimi.
       
MP 4448/1 NESVAČILOVÁ, Petra Skutečná Publikace je upřímným pohledem na soukromí a životní postoje talentované dokumentaristky a herečky. Texty nepostrádají vtip ani autentický a nepřikrášlený vhled do života za stříbrným plátnem.
       
MP 4466/1 PETIŠKA, Eduard Golem a jiné židovské pověsti a pohádky ze staré Prahy Kniha podivuhodných příběhů a poetických pověstí ze staré Prahy otevírá před čtenářem zapomenutý svět pražského židovského města.
       
MP 4469/1 PROCHÁZKA, Jiří Walker Zátopek Literární adaptace úspěšného životopisného filmu o legendárním českém běžci.
       
MP 4455/1 ROBB, J. D. Smrtící extáze Další ze série detektivních románů, jejichž děj se odehrává v druhé polovině 21. století a jejichž hrdinkou je svérázná policejní vyšetřovatelka Eva Dallasová.
       
MP 4458/2 ROBB, J. D. Smrtící portrét Detektivní román, ve kterém poručík Eva Dallasová řeší případy vražd mladých lidí, které vrah těsně po smrti aranžuje do uměleckých pozic a fotografuje.
       
MP 4457/1 ROBB, J. D. Smrtící svůdnost Detektivní román z New Yorku blízké budoucnosti je dalším pokračováním příběhů s hlavní hrdinkou poručíkem Evou Dallasovou.
       
MP 4456/2 ROBB, J. D. Smrtící zrada Napínavý příběh z oblíbené série detektivních románů z blízké budoucnosti, v němž vyšetřovatelka Eva Dallasová řeší případ brutálního sériového vraha.
       
MP 4453/1 SZÁNTÓ, Jakub Za oponou války : zpravodajem nejen na Blízkém východě / Autor přibližuje svou novinářskou práci, která ho zavedla nejen do zemí Blízkého východu.
       
MP 4449/1 TAYLOR, Patrick Doktore, to byste se divil! Další kniha ze série humoristických románů z lékařského prostředí odehrávající se na irském venkově. Tentokrát je ale hlavní postavou hospodyně Kinky.
       
MP 4454/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Fiorella a dům ztracených duší : dobrodružství dcery dvorního alchymisty císaře Rudolfa II. / Další napínavý detektivní příběh alchymistovy dcery Fiorelly a dvou jejích kamarádů z doby vlády císaře Rudolfa II. Tentokrát řeší záhadu domu U Bezhlavého kohouta. Pro čtenáře od 10 let.
       
MP 4463/1 WHITTON, Hana Zimní královna : příběh Alžběty Stuartovny, manželky Fridricha Falckého / Historický životopisný román ze 17. století o Alžbětě Stuartovně, která po boku svého chotě Fridricha Falckého jeden rok vládla v Čechách.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 2. 11. 2022)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4402/1 ABGARJAN, Narinè Tři jablka spadlá z nebe Román arménské, rusky píšící autorky s prvky magického realismu vypráví příběh silné, životem zkoušené ženy na pozadí dějinných událostí 20. století.
       
MP 4385/1 BAUER, Jan Klášterem obchází ďábel : případy královského soudce Melichara / Třetí díl série historických detektivek se odehrává v pozdně středověkých Čechách.
       
MP 4423/2 BLIXEN, Karen Vzpomínky na Afriku Autobiografický román dánské autorky čerpá ze zkušeností jejího dlouholetého pobytu na farmě v Keni, který změnil její dosavadní bezstarostný život.
       
MP 4386/1 BOLAVÁ, Anna Před povodní "Hororový příběh lásky na břehu řeky" je po titulech Do tmy a Ke dnu závěrečnou knihou autorčiny úspěšné řečovické trilogie.
       
MP 4387/2 CARR, Caleb Psychiatr Historický román s kriminální zápletkou se odehrává v 90. letech 19. století v New Yorku.
       
MP 4401/1 CÍLEK, Roman Doteky hříchu Kriminální příběhy, které autor zpracoval podle skutečných událostí. Děj se odehrává v našem domácím prostředí, ale také leckde ve světě.
       
MP 4414/1 ČEPELKA, Miloň Příliš mnoho pohřbů, aneb, Když květiny promluví Cyklus povídek, propojených navzájem osudy příslušníků jedné rozvětvené venkovské rodiny, která osobitým způsobem kopíruje život na české vesnici ve 2. polovině 20. století.
       
MB 4418/2 DEAVER, Jeffery Iluze Zkušený, tělesně postižený, kriminalista Lincoln Rhyme a jeho pomocnice Amélie Sachsová čelí chladnokrevnému zabijákovi, špičkovému iluzionistovi, který své zločiny provádí ve stylu kouzelnického představení s dokonalými iluzemi a triky.
       
MP 4424/1 ERBEN, Karel Jaromír 20 nejkrásnějších českých pohádek Nejznámější pohádky pro nejmenší posluchače, ale i jejich rodiče a prarodiče.
       
MP 4392/1 GARDNER, Jan Debutantka Atmosféra první republiky ožívá v detektivním příběhu vášně, osudové lásky, velkých snů a kamarádství na život a na smrt.
       
MP 4400/1 GOFFA, Martin Bez těla Druhý případ bývalého kriminalisty Mikuláše Syrového, jenž se po návratu do řad bývalých kolegů zabývá případem mrtvého těla, které záhadně zmizelo.
       
MP 4411/1 GOFFA, Martin Sekta Detektivní román, ve kterém jako hlavní vyšetřovatel opět vystupuje novinář Marek Vráz alias Terence. Při pátrání po muži, který zmizel za podivných okolností, se dostává do hor v severní Itálii, kde žije komunita důsledně uzavřená před okolním světem.
       
MP 4388/1 GOFFA, Martin Ženská na odstřel Krimi román, ve kterém se novinář Marek Vráz alias Terence rozhodne pomoci své kolegyni, která viděla co neměla a je v ohrožení života.
       
MP 4415/2 GULIK, Robert van 3x život a skutky soudce Ti Tři detektivní příběhy ze staré Číny. Obsahuje: Záhada čínského zlata. Záhada čínského bludiště. Záhada čínského hřebíku.
       
MP 4389/2 HARASIMOVÁ, Markéta Klinická smrt Psychologický román s prvky thrilleru o ženě, která se po těžkém úrazu pokouší napravit své minulé chyby.
       
MP 4405/1 HONZÁK, Radkin Krize v životě, život v krizi Kniha se věnuje životním krizím, krizovým situacím a tomu, jak k nim přistupovat, jak je řešit a jakým způsobem se s nimi vyrovnat.
       
MP 4425/2 HORÁKOVÁ, Pavla Srdce Evropy Dvě hrdinky a dva životní příběhy, které od sebe dělí více než 100 let a přesto mají tolik společného. Román se mimo jiné zamýšlí nad českou národní povahou a hledáním kořenů.
       
MP 4416/1 HRDLIČKA, Pavel Pouť oběšenců Pátý příběh s detektivní zápletkou ze středověké Prahy a hlavním hrdinou Václavem od Černého koně.
       
MP 4396/2 KOLÁŘ, Pavel Posilování stresem : cesta k odolnosti /  
       
MP 4397/1 KOLAŘÍKOVÁ, Hana Mušle Baladický příběh o osudu pětileté holčičky a její rodiny z doby represivní normalizace, který po mnoha letech skládá již zralá žena z nesouvislých střípků svých vzpomínek.
       
MP 4399/1 KOPECKÁ, Martina Viktorie Deník farářky Jak vypadá život moderní farářky Církve československé husitské se dozvídáme v zápiscích, které se odvíjejí v rytmu církevního roku.
       
MB 4417/2 KOSATÍK, Pavel Baronka v opeře : život a zpívání Jarmily Novotné / Autor reflektuje život a kariéru jedné z nejzářivějších světových operních hvězd a její průběh od raných počátků až k zahraničním úspěchům v souvislosti s dobovým kulturně politickým vývojem a na pozadí jejího vztahu k Masarykovu Československu.
       
MP 4407/1 KOUBKOVÁ, Zuzana Koniášův klíč Sbírka historických povídek, v nichž jako ústřední postava vystupuje kontroverzní osobnost českých dějin - páter Antonín Koniáš.
       
MP 4426/1 MAUPASSANT, Guy de Jeden život Román o ženě, která je zklamaná a zatrpklá svým životem, přesto v něm hledá smysl.
       
MB 4419/1 MAY, Peter Muž bez tváře Kriminální thriller, ve kterém jsou britský ministr a jeden žurnalista nalezeni zastřelení. Událost sice měla svědka, přesto hledání pravdy není jednoduché. Vraha viděla malá, autistická dívka.
       
MP 4404/1 MLYNÁŘOVÁ, Marcela Bez bontonu, bez konvencí Další autorčino vyprávění, v němž čtenářkám s nadhledem předkládá své životní zkušenosti.
       
MP 4409/2 NATT OCH DAG, Niklas 1794. tři růže / Druhý díl historické noir trilogie z chaotického a prohnilého světa na konci 18. století ve Stockholmu.
       
MP 4395/1 NIEDL, František Inspektor Prevít Svéráznému detektivovi Timothymu Prévitovi se lepí smůla na paty. Jeho osobní život jde od desíti k pěti, mezi kolegy není moc oblíbený, ale má největší procento objasněných případů.
       
MP 4394/1 ORWELL, George 1984 Utopistický román, napsaný v letech 1948 - 1949, o vzpouře jednotlivce proti usurpující moci státu.
       
MP 4420/1 PAASILINNA, Arto Les oběšených Humorný příběh tří svérázných uprchlíků, kteří se setkají v opuštěné chatě uprostřed laponské tajgy.
       
MP 4427/1 PITTLER, Andreas P. Vídeňské zločiny. 1918 - vražda na konci války / Kriminální román současného rakouského autora bestsellerů Andrease Pittlera zobrazuje kromě zločinu i konec podunajské monarchie a první roky jejího pokračování v novém státoprávním uspořádání.
       
MP 4393/1 POGODOVÁ, Sandra Buď v pogodě Svérázné historky ze života, jež vypráví herečka Sandra Pogodová a její otec Richard Pogoda, hudebník a "lokální baron Prášil".
       
MP 4412/3 PTÁČNÍK, Karel Chlapák Hrdina románu, talentovaný filmový scénárista, režisér a divadelní dramatik, uplatňuje ve jménu svého umění na úkor rodiny, přátel a žen, se kterými žije, požadavek maximální osobní svobody a nezávislosti. Životní situace jej však odhalují jako egoistu, žijícího citovou a sexuální přelétavostí, jako člověka, jehož život je v příkrém rozporu s tím, co proklamuje v umění.
       
MP 4428/2 ROTH, Joseph Pochod Radeckého Vrcholný román rakouského autora je nostalgickou elegií za zmizelým světem rakousko-uherské monarchie za vlády Františka Josefa I.
       
MP 4421/1 SCHLINK, Bernhard Předčítač Román se na pozadí osudové lásky mladého chlapce a mnohem starší ženy zabývá otázkou německé viny za zločiny druhé světové války
       
MP 4429/1 SOUKUPOVÁ, Petra Všechny za jednu Antologie povídek současných českých autorů, jejichž protagonisté mnohdy až zoufale potřebují naplnit jak pocity volnosti a svobody, tak i přátelství a kamarádství. Autoři: P. Soukupová, P. Dvořáková, A. Geislerová, A. Bolavá, B. Bellová, J. Moník, M. Pilátová, M. Epstein, I. Hejdová, P. Koucká.
       
MP 4390/1 STANČÍK, Petr Pravomil, aneb, Ohlušující promlčení Román je inspirovaný skutečným příběhem válečného hrdiny, který zažil více vězení než lásek. Slovo Vlast psal vždy s velkým písmenem a na sklonku života se vrátil z Ameriky potrestat dávný zločin tam, kde světská spravedlnost hanebně selhala.
       
MP 4398/2 ŠTRÁFELDOVÁ, Milena To je on! : o té, co si říkala Toyen / Románově zpracovaný život slavné české surrealistické malířky Toyen, která v roce 1947 odešla do pařížského exilu, kde žila až do své smrti.
       
MP 4391/1 TAUSSIG, Pavel ... v kolektivu oblíbená : Hana a její neobyčejně každodenní cesta mezi knihami / Lehkým stylem psaný příběh dívky, jež se ocitá v soukolí velkého nakladatelství v komunistickém Československu 50. let 20. století.
       
MP 4406/1 TEVIS, Walter S. Dámský gambit Strhující román o fenomenální hráčce šachu, jejíž talent a geniální intuice ji vynesou do výšin úspěchu a luxusu, ale i pocitu osamělosti a závislosti.
       
MP 4422/1 TICHOTA, Jiří Spirituál kvintet 60 Ohlédnutí Jiřího Tichoty a dalších členů Spirituál kvintetu za bohatou historií legendy českého folku. Obsahuje dosud nezveřejněné nahrávky.
       
MP 4413/3 TUČKOVÁ, Kateřina Bílá Voda Rozsáhlý román, ve kterém se prolíná příběh mladé ženy z počátku 21. století s událostmi spjatými s temným obdobím kláštera Bílá Voda, kde během náboženské perzekuce za komunistického režimu byly násilím internovány řeholnice.
       
MP 4408/1 TUDOR, C. J. Upálené Před pěti sty lety tady upálili osm mučedníků, před třiceti lety tu beze stopy zmizely dvě dívky a před dvěma měsíci tu tragicky zemřel místní farář - vítejte v Chapel Croft, zapadlé vísce, jejíž tajemství leží ukrytá hlouběji než v hrobě a kde se zlo začíná znovu probouzet.
       
MP 4410/2 VONDRUŠKA, Vlastimil Křišťálový klíč. IV, Hejnické pastorále / V závěrečném dílu tetralogie se vrací Falknovská huť částečně zpět do vlastnictví rodu Heřmanů, ačkoli je to v časech, kdy se severočeskému sklářství už nevede zdaleka tak dobře.
       
MP 4403/1 YRSA SIGURÐARDÓTTIR, Poprava Detektiv příběh vypráví jedním dechem hned dva případy, které spolu velmi úzce souvisejí.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 3. 10. 2022)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4384/1   Zora. CD Komplet 9/2022 : Zvuková periodika vydaná k září 2022

Novinky zvukové knihovny (publikováno 28. 7. 2022)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4383/1   Zora : CD Komplet. 7+8/2022 Zvuková periodika vydaná k červenci a srpnu 2022

Novinky zvukové knihovny (publikováno 8. 7. 2022)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4374/1 ABAGNALE, Frank W. Chyť mě, jestli to dokážeš : skutečný příběh toho nejtroufalejšího lháře a podvodníka / Životopisný román o jednom z největších a nejtroufalejších podvodníků v dějinách.
       
MP 4352/1 ADAMS, Douglas Stopařův průvodce Galaxií. restaurant na konci vesmíru / 2 : Druhá část sci-fi cyklu líčí řadu absurdních situací, do kterých se dostává poslední žijící pozemšťan se svým přítelem z jiné planety.
       
MP 4353/1 ADAMS, Douglas Stopařův průvodce Galaxií. život, vesmír a vůbec / 3 : Třetí část sci-fi cyklu, ve které jde o záchranu vesmíru.
       
MP 4331/1 AMIS, Kingsley Chci to hned Autor zde skvěle zesměšňuje anglickou smetánku, bohaté lordy, ale i televizní moderátorské hvězdy, které na obrazovce burcují veřejné mínění, ale ve skutečnosti se zajímají pouze o peníze a sex.
       
MP 4329/1 ARONSON, Theo Margaret, výstřední princezna : sestra britské královny Alžběty / Životní příběh anglické princezny Margaret z pera životopisce královské rodiny.
       
MP 4327/1 BAILEY, Hilary Paní Rochesterová : pokračování slavného příběhu Jany Eyrové / Pokračování slavného románu Ch. Bronteeové Jana Eyrová dotváří osudy této hrdinky po deseti letech šťastného a klidného manželství.
       
MP 4319/1 BALABÁN, Jan Jsme tady  
       
MP 4373/1 BAUER, Jan Hrad mrtvých : případ královského soudce Melichara / Pátý díl série historických detektivek se odehrává v pozdně středověkých Čechách.
       
MP 4333/2 BERNÁŠKOVÁ, Jana Jak přežít svého muže Mladá herečka Lucie se po mateřské snaží vrátit ke své herecké kariéře, setkává se s běžnými strastmi svobodných matek a zamotává se do bláznivých situací při hledání lásky. Autorka, která je sama herečka, zasadila svůj román do atraktivního hereckého světa.
       
MP 4368/1 BOLTON, S. J. Už teď jsi mrtvá Kriminální thriller o pronásledování nežádoucí svědkyně vraždy v ponuré anglické krajině.
       
MP 4343/2 BRYNDZA, Robert Mlha nad Shadow Sands : druhý případ Kate Marshallové / Druhý případ Kate Marshallové a jejího asistenta Tristana Harpera, v němž pátrají po záhadně zmizelých mladých lidech, což nějak souvisí s mlhou v okolí vodní nádrže Shadow Sands.
       
MP 4369/1 EBEN, Marek Myšlenky za volantem Audiokniha Marka Ebena představuje soubor sloupků a fejetonů, které vycházely časopisecky v letech 2014-2020.
       
MP 4365/3 ECO, Umberto Jméno růže Nevšední historický román s náročným myšlenkovým kontextem líčí případ sedmi vražd, k nimž v roce 1327 došlo v jednom italském klášteře.
       
MP 4330/1 EISNER, Pavel Chrám i tvrz : kniha o češtině / Poutavé a vtipné vyprávění o naší mateřštině, které s láskou a obdivem popisuje a analyzuje to, jak se vyjadřujeme.
       
MP 4338/1   Fóry, historky a kecy 1. : Krampol a spol. / Obsah (mimo jiné): Politický stav mojí rodiny. Howgh, indiánská píseň lásky. Strýček z Ameriky. Výlet do Němec. Erotická zkušenost. Poslední oheň.
       
MP 4324/2 FRAJTOVÁ, Marie Na hranici života a smrti : 25 rozhovorů s předními českými lékaři / Rozhovory s vynikajícími osobnostmi české medicíny, které se ohlížejí za svou profesní kariérou a otevřeně hovoří o tom, jaký je jejich život bez bílého pláště.
       
MP 4366/2 FRENCH, Tana V lesích Psychologický detektivní román z prostředí městečka nedaleko Dublinu sleduje průběh pátrání po pachateli vraždy dvanáctileté dívky.
       
MP 4354/1 GAARDER, Jostein Dívka s pomeranči Svého otce poznává Georg až prostřednictvím dopisu, který dostane dlouho po jeho smrti. Láska a život jsou zde konfrontovány se smrtí. Pro čtenáře od 12 let.
       
MP 4371/1 GOFFA, Martin Děvčátko Třetí příběh ze série s neodbytným novinářem Markem Vrázem. Kdo je tajemný muž, který drží v bance v samém centru Prahy nevinné rukojmí a jediné, co chce je dostatek času a setkání s novinářem Markem Vrázem alias Terencem? O co mu ve sktečnosti jde?
       
MP 4334/1 GOLDING, William Pán much Příběh vypráví o ztroskotání skupiny anglických chlapců na neznámém ostrově. Jejich chování je varujícím podobenstvím boje dobra a zla.
       
MP 4367/2 HARMON, Amy Z písku a popela Milostný příběh Angela a Evy, kteří museli obětovat vše, aby si mohli v okupované Itálii zachovat lidskost a důstojnost.
       
MP 4335/2 HARROD-EAGLES, Cynthia U domácího krbu : za války, 1915 / Druhý díl ságy rodu Hunterů, situovaný do Anglie v době 1. světové války.
       
MP 4347/1 HARTL, Patrik Prvok, Šampón, Tečka a Karel Nahořklá groteska o čtyřech bývalých spolužácích, kteří si ozvláštní neuspokojivé životy náročnou hrou.
       
MP 4355/2 HORÁKOVÁ, Daňa O Pavlovi Vzpomínky novinářky a prozaičky Dani Horákové na léta strávená s jejím manželem, filmovým režisérem a scenáristou Pavlem Juráčkem. Kniha je nejen strhujícím Juráčkovým portrétem, ale i svědectvím o dalších osobnostech z oblasti filmu, divadla, disentu a exilu (V. Havlovi, M. Formanovi, V. Chytilové, P. Kohoutovi, L. Vaculíkovi...).
       
MP 4341/1 CHANDLER, Raymond Hluboký spánek Na první pohled jednoduchý případ zavede soukromého detektiva Philipa Marlowa do světa intrik, gangsterů a vražd.
       
MP 4339/1 CHRISTIE, Agatha Smysluplná vražda Detektivní román s hrdinkou slečnou Marplovou, která na základě svých životních zkušeností a bystrého úsudku vyřeší případ komplikované vraždy.
       
MP 4348/1 JAVOŘICKÁ, Vlasta Fantazie na dovolené : romantický příběh / Příběh nezkušené dívky, která po prožitém zklamání najde své sebevědomí a štěstí.
       
MP 4370/1 KARIKA, Jozef Tma Hororový thriller ze zimní Malé Fatry.
       
MP 4349/1 KELEOVÁ-VASILKOVÁ, Táňa Co to bude? Zkušená autorka románů pro ženy přichází s příběhem kadeřnice Jany, která žije se svou dospělou dcerou Zorkou ve vzájemné lásce, ale obě bez mužské náruče. Jejich životy se změní, když se do rodiny nastěhuje ovdovělý švagr s milovanou neteří.
       
MP 4340/2 KING, Stephen Zelená míle Psychothriller z prostředí americké káznice, jehož jednotlivé epizody jsou rámovány příběhem černocha, který v cele smrti čeká na trest za vraždu dvou děvčátek.
       
MP 4364/1 KNEDLER, Magdalena Porodní sestra z Osvětimi Román inspirovaný osudem Stanisławy Leszczyńské, která na vlastní žádost pracovala v Osvětimi jako porodní sestra a zachránila životy tisíců dětí a jejich matek.
       
MP 4360/3 LEDNICKÁ, Karin Šikmý kostel : románová kronika ztraceného města, léta 1921-1945 / Druhá část románové kroniky někdejší pastevecké vesnice, pozdější Karviné, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě - také kvůli těžbě uhlí. Doslov v podání autorky.
       
MP 4361/2 MANKELL, Henning Pyramida Devátá kniha volné detektivní série ze Švédska s inspektorem Kurtem Wallanderem.
       
MP 4376/1 MAREŠ, Jaroslav V. Největší záhady kriminalistiky Naše nejznámější nevyřešené kriminální případy z 20. století, které se povětšinou dostaly do povědomí široké veřejnosti i filmovým zpracováním.
       
MP 4344/1 MAY, Peter Nezvratné alibi Závěrečný díl volné detektivní série, v níž bývalý forenzní biolog Enzo Macleod řeší záhadnou, přes dvacet let starou vraždu a k tomu i zamotané záležitosti vlastního života.
       
MP 4342/2 MINIER, Bernard Údolí Šestý díl detektivní série s kriminalistou Martinem Servazem, který tentokrát čelí sériovému vrahovi.
       
MP 4326/1 MONTGOMERY, Lucy Maud Anne ze Zeleného domu Příběh malé Anny, sirotka, který nachází u dvou stárnoucích sourozenců, až doposud osaměle hospodařících na své venkovské farmě, svůj opravdový domov.
       
MP 4377/1 MORNŠTAJNOVÁ, Alena Má mě ráda, nemá mě ráda Antologie povídek současných českých autorů, tentokrát plných nejistot, pochyb a toužebných očekávání. Autoři: A. Mornštajnová, M. Viewegh, P. Dvořáková, J. Rudiš, A. Nellis, A. Geislerová, B. Bellová, A. Bolavá, I. Hejdová, B. Dočekal.
       
MP 4359/2 MOYES, Jojo Jako hvězdy v temné noci Romantický příběh se společensko-kritickým podtextem o několika ženách, které se společně vzepřou celospolečenskému předpokladu o životě ženy ve 30. letech 20. století na americkém venkově.
       
MP 4350/1 NABI, Jakub Moga : příběh kurdského chlapce, který se chtěl stát lékařem / Cesta životem je vždy plná překážek, jen jejich překonávání může vést ke splnění snu. Jakub Nabi, lékař kurdského původu, se ve vzpomínkách vrací do rodné země, zmítané neustálými válkami a chudobou.
       
MP 4375/1 NEFF, Vladimír Veselá vdova Čtvrtý díl románové rodinné kroniky Nedobylů a Bornů je věnován druhé generaci zakladatelů obou rodů.
       
MP 4381/2 NESBØ, Jo Sněhulák Sedmá kniha série případů Harryho Holea se odehrává koncem 20. století v Oslu, a líčí hon na sériového vraha.
       
MP 4336/2 OWENS, Delia Kde zpívají raci Román zasazený do divoké jihoamerické přírody, ve kterém se záhada vraždy mladého muže snoubí s příběhem opuštění i zoufalého hledání lásky.
       
MP 4358/1 POGODOVÁ, Sandra Hoď se do pogody Svéráznou dvojici autorů nevážně laděných povídek, založených na skutečných rodinných a sousedských příhodách, tvoří známá herečka a její otec, hudebník a "lokální baron Prášil".
       
MP 4380/1 PONCAROVÁ, Jana Alžběta a Nina Román přibližuje na pozadí vřelého vztahu mezi babičkou a její vnučkou průběh mnohdy bouřlivých událostí 20. století, které se odehrály na neklidném území Sudet.
       
MP 4328/2 RUDOLF, Stanislav Metráček. Nemožně tlustá holka. Kosti jsou vrženy / 1. a 2. díl : Dvoudílný román o dospívající dívce, jíž lehká atletika pomůže získat sebevědomí, přátelství, lásku.
       
MP 4379/2 SEWARD, Ingrid Princ Philip jak ho neznáte : ve službách britské monarchie / Biografie shrnuje životní milníky prince Philipa, manžela britské královny Alžběty II., uvádí dosud málo známých detailů a s nadhledem vykresluje tuto výraznou osobnost britské a světové politické a společenské scény.
       
MP 4372/1 SOUKUPOVÁ, Petra Věci, na které nastal čas Psychologický román, v němž se hraje o záchranu jedné ne snad vysloveně šťastné, ale přesto dosud funkční rodiny.
       
MP 4322/1 SÝKORA, Michal Modré stíny Detektivní román se svéráznou komisařku Výrovou, která vyšetřuje smrt vysokoškolského pedagoga přímo na univerzitní půdě.
       
MP 4337/1 ŠIMEK, Miloslav Mario Surio, aneb, Hovory z rákosí Obsah: Rozhovor s Pištou Chudých. Důchodci na poště. Reklama (Danone). Rozhovor se zadrženou Novákovou. Reklama (Rama). Surio Mario po sametové revoluci. Reklama (Pampers). Reklama (Always).
       
MP 4325/1 ŠIŠKOVÁ, Šárka Navždy nebo jen na chvíli? : román / Román z uměleckého prostředí o hledání rovnováhy mezi láskou, úspěchem a štěstím.
       
MP 4323/1 ŠPITÁLNÍKOVÁ, Nina Svědectví o životě v KLDR Kniha koreanistky Niny Špitálníkové přináší sedm rozhovorů se severokorejskými uprchlíky, kteří přibližují svůj každodenní život v zemi, jejíž režim je považován za jeden s nejtužších na světě.
       
MP 4357/2 TÁBORSKÁ, Dita Malinka Psychologicky laděný román s hořkým nadhledem a leitmotivem rodičovství vypráví syrově o těžkostech života a nutnosti přijmout svůj osud a místo v dnešním světě.
       
MP 4351/1 TAUSSIG, Pavel Vlasta Burian : život za smích : četba ze stejnojmenné knihy + 46 autentických nahrávek krále komiků / Kniha přináší nově objevená fakta a vzpomínky očitých svědků a je doplněna autentickými nahrávkami Burianových výstupů.
       
MP 4321/2 VANĚČEK, Michal Mlýn : fascinující příběh podle skutečné události / Pravdivý příběh z jihočeského venkova popisuje celé období 20. století. Mimořádné úsilí dvou bratrů, aby dostáli slibu, který dali umírajícímu otci, je v jednotlivých etapách režimů a nálad ve společnosti dohání až na samotnou hranici přežití.
       
MP 4378/2 VONDRUŠKA, Vlastimil Křišťálový klíč. Jarmarečník / III : Třetí pokračování rozsáhlé historické ságy sklářského rodu Heřmanů.
       
MP 4346/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Pomsta bílého jednorožce Historický detektivní román z druhé poloviny 13. století, v němž mladý královský prokurátor Oldřich z Chlumu vyšetřuje vraždu paní Anežky, manželky Častolova z Frýdlantu. U jedné vraždy ale nezůstane.
       
MP 4362/1 VOTÝPKA, Jan O parazitech a lidech Publikace populární formou představuje různé parazity i parazitický způsob života z mnoha úhlů pohledu, od lékařského a veterinárního až po historický a umělecký.
       
MP 4332/1 WALLER, Robert James Prach tisíce cest Román se po 16ti letech vrací k osudu hrdinů knihy "Madisonské mosty", jejichž životy sleduje ve zkratce od okamžiku bolestného rozchodu.
       
MP 4363/2 WINAWER, Melodie Písařka ze Sieny Příběh mladé lékařky Beatrice na pozadí událostí ve středověké Itálii 14. století v době morové rány a v Itálii 21. století.
       
MP 4345/1 YRSA SIGURÐARDÓTTIR, Katarze Detektiv Huldar spolu s dětskou psycholožkou řeší případ vražd mladých lidí, související se šikanou na sociálních sítích.
       
MP 4356/1 ZIBURA, Ladislav Prázdniny v Česku Dvouměsíční výlet (po čtrnácti českých krajích) plný zajímavostí, pozoruhodných příběhů z naší historie a setkání se svéráznými lidmi.
       
MP 4318/1   Zora. CD Komplet 4/2022 : Zvuková periodika vydaná k měsíci dubnu 2022
       
MP 4320/1   Zora. CD Komplet 5/2022 : Zvuková periodika vydaná k měsíci květen 2022
       
MP 4382/1   Zora. CD Komplet 6/2022 : Zvuková periodika vydaná k měsíci červnu 2022

Poslední změna: 31.07.2023