Zvuková knihovna pro zdravotně znevýhodněné

Novinky zvukové knihovny (publikováno 11. 7. 2024)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4706/1   50 moravských pověstí Pověsti z Brna, Babic u Rosic i nad Svitavou, Blanska, Jemnice, Kyjova, Lednice, Třebíče a mnoha dalších místech celé Moravy.
       
MP 4655/1 BÁRTOVÁ, Anna Beatrix Gutta z Bubnu Historický román (za vlády Zikmunda Lucemburského) o mladé šlechtičně Guttě, která je donucena provdat se za zhýralého pána hradu Buben, Evana. Ten po ní chce jediné - dědice panství.
       
MP 4661/1 BREINHOLST, Willy To chce klid Vtipné povídky známého dánského humoristy jsou věnovány mezilidským a partnerským vztahům.
       
MP 4662/1 BREINHOLST, Willy Zdravíčko, pane doktore! Vtipné povídky známého dánského humoristy jsou věnovány především pacientům a jejich doktorům.
       
MP 4685/1 BRYNDZA, Robert Coco Pinchardová : moje tlustá opilá svatba / Volné pokračování humorně pojatého příběhu ženy, která prožívá syndrom prázdného hnízda, včetně nečekaného rozchodu s přítelem.
       
MP 4687/1 BRYNDZA, Robert Ne tak úplně soukromé e-maily Coco Pinchardové : jaké to je začínat po čtyřicítce znovu? / Pomocí mailových zpráv a s humorným nadhledem vyprávěný příběh ženy, kterou život donutil po čtyřicítce začínat úplně znovu.
       
MP 4693/1 BŘEZINA, Jiří Nalezení Pátý díl detektivní série s hlavním hrdinou Tomášem Volfem a jeho kolegyní Evou Černou.
       
MP 4694/1 DEVÁTÁ, Ivanka Šťastná za všech okolností Autobiografické příběhy spisovatelky a herečky, plné nezměrné vitality, elánu a optimismu.
       
MP 4703/1 EPSTEIN, Marek Země : příběh české rodiny / Rozsáhlý román, jehož ústředními postavami jsou především ženy, jejichž životní příběhy a osudy se odehrávají v neklidném období druhé poloviny 20. století.
       
MP 4707/5 FOLLETT, Ken Pilíře země Románová historická freska, jejíž barvitý děj je soustředěn kolem stavby gotické katedrály v Anglii 12. století.
       
MP 4682/1 HANIŠOVÁ, Viktorie Neděle odpoledne Každá rodina má své tradice. Některá má navíc i tajemství. Kniha je vyprávěná ze tří perspektiv a je o vzájemném míjení a sbližování.
       
MP 4681/1 HEPWORTH, Sally Tchyně Krimiromán australské autorky s tématem spletitých rodinných vztahů a tajemství.
       
MP 4664/1 HOOVER, Colleen Námi to končí Román, který reaguje na ožehavou problematiku domácího násilí a vychází z aurorčiny rodinné historie.
       
MP 4679/1 CHALUPOVÁ, Lenka Páté jablko Román, jehož dramatický děj se odehrává v poválečných letech, představuje osudy rodiny Francových z Hané. Bouřlivé události společenské a politické ale rozhodně nepřinášejí tolik vytoužený klid...
       
MP 4704/1 CHLUPOVÁ, Danuta Jizva Román z česko-polského pohraničí se sice odehrává v současnosti, zároveň ale připomíná tragické události, které se v období 2. světové války odehrály v Životicích.
       
MP 4695/1 CHRISTIE, Agatha Hercule Poirot : druhý gong / Hercule Poirot byl povolán na jedno z nejstarších šlechtických sídel na anglickém venkově, aby vyřešil podezření ze zpronevěry.
       
MP 4674/1 CHRISTIE, Agatha Muž v hnědém obleku Román patří k autorčiným nejranějším prózám. S humorným nadhledem v něm spojuje styl romantické četby se špionážní zápletkou.
       
MP 4654/1 CHRISTIE, Agatha Vždyť je to hračka Detektivní román z prostředí malého anglického městečka, kde došlo v poměrně krátké době k nezvyklému počtu smrtelných nehod.
       
MP 4680/1 ISHIGURO, Kazuo Klára a Slunce Jemný příběh je zpovědí vyřazené robotky Kláry, nadané pokročilou umělou inteligencí i pozorovacími schopnostmi.
       
MP 4702/1 KRAJČO BABINSKÁ, Karin Tsunami Román, v němž do nejednoduchých rodinných vztahů zasáhnou ozvuky přírodní katastrofy.
       
MP 4696/1 MATRAGI, Blanka Jedu dál Životní příběh světově uznávané české módní návrhářky.
       
MP 4697/1 MAY, Peter Svatba duchů Sedmý, poslední, případ z řady "čínských thrillerů".
       
MP 4676/1 MOTL, Stanislav Strážce brány : tajemství jihlavských katakomb a jiné nevysvětlitelné příběhy / Vyprávění televizního reportéra o záhadách jihlavského podzemí, které, spolu se svými přáteli, důkladně prozkoumal.
       
MP 4677/1 NERUDA, Jan Povídky malostranské Sbírka úsměvných povídek přibližující svérázné postavičky Malé Strany.
       
MP 4678/1 NESBØ, Jo Krysí ostrov Sbírka temně laděných povídek, zasazená do neutěšené blízké budoucnosti.
       
MP 4659/1 NEŠPOR, Karel Pohádkové meditace a jógové pohádky 45 uklidňujících pohádek a uvolňovacích cvičení doprovázených instrumentální hudbou pro malé i velké. Pro děti od 8 let. Autoři: Nešpor Karel, Fischerová Daniela, Valečka Eduard, Piskač Alan.
       
MP 4692/1 OBERMANNOVÁ, Irena Přítelkyně Román vypráví o ženském přátelství i nepřátelství. Jde o retro příběh, který končí v současnosti.
       
MP 4708/1 RANSOME, Arthur Boj o ostrov Prázdninová dobrodružství dětských posádek dvou plachetnic na jezeře a na ostrově Divokých koček.
       
MP 4709/1 RANSOME, Arthur Klub Lysek Prázdninová dobrodružství anglických dětí, která prožívají na plachetnici v norfolských vodách na severu Anglie.
       
MP 4710/1 RANSOME, Arthur Nechtěli jsme na moře Příběhy o výpravě Vlaštovek a Amazonek, skupině dětí, které v malé lodi jménem Hastrman přepluly celé Severní moře. Pro čtenáře od 10 let.
       
MP 4711/1 RANSOME, Arthur Velká severní? Příběhy o skupině dětí, Vlaštovkách a Amazonkách, kteří se o prázdninách plaví na palubě plachetnice Lachtana a na Hebridách objeví hnízdit vzácného ptáka - velkou severní potáplici.
       
MP 4712/1 RANSOME, Arthur Záhadné vody Prázdninová dobrodružství Vlaštovek a Amazonek na tajemných ostrovech.
       
MP 4713/1 RANSOME, Arthur Zamrzlá loď kapitána Flinta Napínavé vyprávění o tom, co všechno prožijí Vlaštovky, Amazonky a jejich noví kamarádi na zamrzlém jezeře během zimních prázdnin.
       
MP 4660/1 SAKI, Léčba neklidem Humoristické povídky s vtipnou a překvapivou pointou, v nichž se střídá duchaplný salonní humor s prvky recese a černé grotesky.
       
MP 4698/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Ďáblova čísla : letopisy královské komory / Další případ královského písaře Jiří Adama z Dobronína. Tentokrát pátrá po pachateli vražd, jejichž oběti jsou označeny ďábelským cejchem - číslem šelmy 666.
       
MP 4699/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Život ve staletích. 12. století / První díl sedmidílného historického lexikonu představuje každodenní život všech společenských vrstev v českých zemích ve 12. století.
       
MP 4700/1 WHITTON, Hana Adam ze Zbraslavi a případ královny vdovy Rejčky Druhý díl ze série historických detektivek z Čech počátku 14. století s mladým šlechticem v roli pátrače. Po násilné smrti Václava III. je v ohrožení života i jeho nevlastní matka Eliška Rejčka.
       
MP 4701/1 WHITTON, Hana Anna Falcká : zamilovaná princezna a osamělý král / Příběh prvního roku druhého, příliš krátkého manželství císaře Karla IV., je milostným románem vystavěným na historických faktech.
       
MP 4705/1 WHITTON, Hana Třetí pečeť : záhada mrtvé dvorní dámy / V příběhu zasazeném do středověké Anglie po roce 1180 se čtenář setká s některými protagonisty předchozího románu "Sedmý hřích se trestá smrtí". Grace se ze své pravomoci ujímá vyšetřování vražd v okolí kláštera Godstow, za kterými stojí předivo podlých intrik namířených proti králi.
       
MP 4714/1   Zora. CD Komplet 12/2023 : Zvuková periodika vydaná k měsíci prosinec 2023
       
MP 4715/1   Zora. CD Komplet 5/2024 : Zvuková periodika vydaná k měsíci květen 2024
       
MP 4716/1   Zora. CD Komplet 6/2024 : Zvuková periodika vydaná k měsíci červen 2024

Novinky zvukové knihovny (publikováno 2. 7. 2024)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4648/1 BOČEK, Evžen Aristokratka pod palbou lásky Závěrečná kniha humoristického románu o české aristokratce, narozené v Americe.
       
MP 4649/2 BOLAVÁ, Anna Vypravěč Román s fantaskní zápletkou, ve kterém se ocitáme na Běstvinách, na místě jako stvořeném pro prastarou legendu...
       
MP 4684/2 BRYNDZA, Robert Coco Pinchardová : následky lásky a sexu / Třetí volné pokračování životních kotrmelců, trapasů a veselých historek Coco Pinchardové.
       
MP 4650/2 BRYNDZA, Robert Osudné svědectví : Erika Fosterová se vrací ve strhujícím příběhu / Elitní policejní vyšetřovatelka Erika Fosterova a její tým řeší brutální vraždu mladé ženy.
       
MP 4686/2 BRYNDZA, Robert Propast smrti : třetí případ Kate Marshallové / Třetí příběh Kate Marshallové a jejího asistenta Tristana Harpera, v němž se ujímají prvního velkého případu.
       
MP 4688/2 BRYNDZA, Robert Temné hlubiny : další případ Eriky Fosterové / Další díl z řady detektivních thrillerů s vyšetřovatelkou Erikou Fosterovou. Při zajišťování důkazů proti drogové mafii je nečekaně nalezeno mrtvé tělo holčičky, pohřešované více než dvacet let.
       
MP 4651/2 CAPLIN, Julie Hrad ve Skotsku Romantický příběh, odehrávající se na Skotské vysočině.
       
MP 4652/2 CAPLIN, Julie Chata ve Švýcarsku Romantický příběh, jehož hrdinka se po velmi nepříjemně ukončeném rozchodu rozhodne odjet do Alp, léčit se horkou čokoládou a nezajímat se o muže. Plán je narušen hned ve vlaku.
       
MP 4653/1 DÄNIKEN, Erich von Vzpomínky na budoucnost : nerozluštěné hádanky minulosti / Autor se zabývá různými událostmi a historickými památkami, jejichž původ nebyl objasněn.
       
MP 4663/2 DUBSKÁ, Kateřina Člověk Gabriel Na pozadí příběhu zelenookého cikána Gabriela se v novele zobrazuje magické sepětí člověka s přírodou a na pozadí se řeší rozdílnosti lidských kultur.
       
MP 4668/2 ETZLER, Tomáš Novinářem v Číně : co jsem to proboha udělal? / Autobiografická kniha mapuje desetiletí, které strávil novinář a reportér Tomáš Etzler v Asii.
       
MP 4669/1 CHRISTIE, Agatha Prasklé zrcadlo Detektivní román, v němž slečna Marplová odhaluje pozadí záhadné vraždy.
       
MP 4670/1 CHRISTIE, Agatha Smrt staré posluhovačky Další případ Hercula Poirota, ve kterém zaběhnutý řád v poklidné anglické obci naruší vražda staré posluhovačky.
       
MP 4665/2 KEPLER, Lars Pavouk Devátá kniha ze série detetektivních románů, ve kterém Joona Linna a Saga Bauerová společně usilují o vyřešení zapeklitého případu a o záchranu vyhlédnutých obětí - dřív, než bude pozdě.
       
MP 4656/2 KING, Stephen Billy Summers Psychologicky laděný thriller, ve kterém nájemný vrah a střelec začne pochybovat o svém životě i poslední vražedné zakázce, kterou má v plánu.
       
MP 4657/2 KOSATÍK, Pavel Slovenské století Kapitoly sledují životní dráhu významných slovenských politiků 20. století v kontextu s historickým vývojem Slovenska.
       
MP 4658/2 MAI, Pauline Štěstí má barvu levandule Romantický příběh ze slunné Provence. Po nevydařeném vztahu s nespolehlivým přítelem se Penelope snaží najít novou lásku.
       
MP 4675/2 MAY, Peter Pekingský rozparovač Šestý případ z řady "čínských thrillerů".
       
MP 4671/2 NESSER, Håkan Úplně jiný příběh Druhý případ komisaře Barbarottiho, jehož počátek tkví v poměrně nevinné dovolené několika lidí na francouzském pobřeží.
       
MP 4683/2 PURNELL, Sonia Neviditelná žena : příběh agentky Virginie Hallové / Skutečný příběh spojenecké špionky z druhé světové války, ze které mělo strach i samotné gestapo.
       
MP 4690/3 SAPKOWSKI, Andrzej Boží bojovníci Druhá část historické trilogie s prvky fantasy se tentokrát odehrává především v husitských Čechách.
       
MP 4691/2 SAPKOWSKI, Andrzej Narrenturm První část historické trilogie s prvky fantasy sleduje útěk záletného mladého šlechtice, medika a začínajícího mága neklidným Slezskem husitské doby.
       
MP 4672/2 STRÁNSKÝ, Jiří Aukce Román bezprostředně navazuje na Zdivočelou zemi a spolu s ní tvoří románovou ságu o životních osudech Antonína Maděry, jeho rodiny a přátel od roku 1947 až do začátku devadesátých let.
       
MP 4673/2 STRÁNSKÝ, Jiří Zdivočelá země Návrat letce z Anglie do rodné vsi je námětem napínavého románu odehrávajícího se těsně po druhé světové válce v česko-německém pohraničí.
       
MP 4666/2 SURMANOVÁ, Kateřina Šepot z lesa Mezi stromy číhá zlo... mysteriózní thriller české novinářky.
       
MP 4647/1 ŠIMEK, Miloslav Povídky Šimka a Krampola : z knížky Surio Mario v Čechách / Humoristické povídky z knihy Surio Mario v Čechách
       
MP 4667/2 VALENTINI, Emanuela Zaříkávačky Lékařka Sara přijíždí do rodné vesnice v italských horách, aby se zúčastnila uložení ostatků dvanáctileté dívky, která před lety zmizela. Tajemný psychologický thriller plný překvapivých zvratů.
       
MP 4689/2 VONDRUŠKA, Vlastimil Anděl smrti Detektivní příběh s Oldřichem z Chlumu, panošem Otou a Divišem zavede čtenáře opět na Bezděz a do jeho okolí.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 24. 5. 2024)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4646/1   Zora. CD Komplet 4/2024 : Zvuková periodika vydaná k měsíci duben 2024

Novinky zvukové knihovny (publikováno 8. 4. 2024)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4645/1 NOR, A. C. Tvář plná světla Příběh odehrávající se na pozadí života slezské vesnice vypráví o dvou bratrech, kteří milují stejnou dívku
       
MP 4643/1   Zora. CD Komplet 2/2024 : Zvuková periodika vydaná k měsíci únor 2024
       
MP 4644/1   Zora. CD Komplet 3/2024 : Zvuková periodika vydaná k měsíci březen 2024

Novinky zvukové knihovny (publikováno 22. 2. 2024)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4642/1   Zora. : CD Komplet. 1/2024 Zvuková periodika vydaná k měsíci leden 2024

Novinky zvukové knihovny (publikováno 22. 12. 2023)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4641/2 ARCHER, Jeffrey Čas pomsty Detektivní příběh, ve kterém je nespravedlivě obviněný hlavní hrdina donucen sám sebe očistit.
       
MP 4607/1 BOHATÁ, Simona Klikař Beny Příběh ze žižkovské periferie během 80. let 20. století.
       
MP 4637/1 BŘEZINA, Jiří Mizení Další díl detektivní série s hlavním hrdinou Tomášem Volfem a jeho kolegyní Evou Černou.
       
MP 4614/1 ČAPEK, Karel Dětem Devatero pohádek, dvě navíc a ještě jedna od Josefa Čapka jako přívažek. Veselé pohádky o vílách, skřítcích, vodnících, také o loupežnících, pošťácích, šoférech.
       
MP 4624/1 DAHL, Michael Děsivé historky 2 : hrůzostrašné příběhy pro nebojácné čtenáře / Dvacetsedm krátkých hororových příběhů o lidech, kteří se bojí, hodně bojí. Pro nebojácné čtenáře od 9 let.
       
MP 4623/1 DAHL, Michael Děsivé historky : hrůzostrašné příběhy pro nebojácné čtenáře / 25 krátkých hororových příběhů o lidech, kteří se bojí, hodně bojí. Pro nebojácné čtenáře od 9 let.
       
MP 4629/1 DENEMARKOVÁ, Radka Peníze od Hitlera : letní mozaika / Román, odehrávající se po druhé světové válce a v současnosti, vypráví příběh Gity Lauschmannové, německé židovky, která se chce takřka po šedesáti letech domoci spravedlnosti.
       
MP 4625/3 DI FULVIO, Luca Dítě, které v noci našlo slunce Historický román se odehrává na počátku 15. století v Raühnvalu, bohatém knížectví ve východních Alpách.
       
MP 4606/1 DIETL, Jaroslav Nemocnice na kraji města Román podle stejnojmeného populárního televizního seriálu vypráví o osudech zaměstnanců chirurgického oddělení jedné okresní nemocnice.
       
MP 4639/5 DUMAS, Alexandre Hrabě Monte Christo Podle stejnojmenného románu zdramatizoval Jiří Hořčička. Romantický dobrodružný příběh, jehož titulní postavou je muž, snažící se pomstít zradu, která na něm byla spáchána.
       
MP 4608/2 FRY, Stephen Hrdinové Antické příběhy a historické souvislosti spojené se starořeckou mytologií a bájnými hrdiny (Perseus, Héráklés, Bellerofón, Orfeus, Iásón, Atalanta, Oidipus, Théseus).
       
MP 4609/2 FRY, Stephen Mýty Převyprávěné řecké mýty z pera britského komika, herce a režiséra Stephena Frye, okořeněné nezbytnou špetkou humoru.
       
MP 4615/2 GARWOOD, Julie Tajemství Milostný historický román ze Skotska se odehrává na počátku 12. století.
       
MP 4640/2 GORDON, Noah Šaman Druhý díl ze série o lékařské dynastii Coleů se odehrává přibližně v polovině 19. století. Mladý skotský lékař Rob J. Cole se ocitá na útěku poté, co se účastnil politických nepokojů ve vlasti, a připojí se k prvním osadníkům na původně indiánském území. Po Robově smrti přebírá jeho hluchý syn, přezdívaný Šaman, se vší odpovědností otcovu praxi venkovského lékaře.
       
MP 4633/2 HARASIMOVÁ, Markéta Černá vdova Román pro ženy, ve kterém se týraná hrdinka, módní návrhářka Edita, vzepře svému osudu.
       
MP 4616/2 HARTL, Patrik 15 roků lásky Román, jehož hrdina nachází životní lásku a citové naplnění tam, kde by to nejméně očekával.
       
MP 4634/1 HLAVÁČKOVÁ, Kristina Ono samo se to... : praštěné historky, u kterých budete slzet smíchy / Dvacet osm vtipných historek z autorčina života.
       
MP 4638/1 CHRISTIE, Agatha Letní záhady Tucet napínavých příběhů situovaných do parných dnů a nocí. Se stoupajícími teplotami stoupá i pravděpodobnost zločinu.
       
MP 4610/1 JAKU, Eddie Nejšťastnější muž na Zemi Vzpomínky německého Žida, který přežil věznění v Buchenwaldu, Osvětimi i následný pochod smrti, ale přesto o sobě tvrdí, že se stal nejšťastnějším člověkem na zemi.
       
MP 4621/1 KLEVISOVÁ, Michaela Povídky, které pomáhají Povídkový sborník rozličných stylů a žánrů nejen od renomovaných "zaběhnutých" literárů, svým dílem přispěl i hudebník či politik a v neposlední řadě vítězové čtenářské soutěže. Autoři: Klevisová M., Soukupová P., Viewegh M., Lukášová M., Nesvadbová B., Čermák M., Saudková S., Láska V., Ryba K., Pekárková I., Michálková S., Pavloušková J., Rejzková M.
       
MP 4632/1 KOPECKÝ, Miloš Literární a jiné poklesky Miloše Kopeckého Nahrávka byla natočena v lednu 1983 v pražském Divadle hudby, kdy u mikrofonu asistovala tehdejší televizní hlasatelka a Kopeckého přítelkyně Anna Wetlinská.
       
MP 4620/2 KOPECKÝ, Miloš Miloš Kopecký : známá i neznámá tvář / Komplet nahrávek nezapomenutelného herce - Miloše Kopeckého. Vše co namluvil a nazpíval sám či se svými spolubesedníky a spoluhráči během 31 let svého uměleckého života.
       
MP 4635/1 KROLUPPEROVÁ, Daniela Labutí dům : svět prvorepublikových snů / Příběh se odehrává v Praze v období první republiky, kdy Československem hýbe technický pokrok. Přibližuje osudy trojice dětí a zároveň zachycuje tehdejší dobu plnou nadějí a snů.
       
MP 4626/1 LEJSKOVÁ, Věra Historky z Rejvízu : co vše odvál čas / Próza z kraje pod Pradědem. Nahrávka převzata z fondu studijní litaratury.
       
MP 4631/1 MÁLKOVÁ, Martina Pérka, drátky, kolečka : dvě sestry, jedna role, jeden muž / Román o osobní krizi úspěšné herečky, která ze strachu o kariéru udělá fatální životní rozhodnutí.
       
MP 4619/1 NEFF, Ondřej Dva roky prázdnin Dobrodružný román vypráví příběh patnácti chlapců, kteří si sami vyjeli jachtou na krátký prázdninový výlet, ztroskotají na pustém ostrově a dlouhé dva roky musí bojovat o přežití. Pro čtenáře od 12 let.
       
MP 4636/1 PREISSOVÁ, Martina Jak jsem nebyla na Lvech a jiné příhody Herečka je také jenom člověk. Své o tom ví autorka této knihy, která v drobných úsměvných příhodách přibližuje svůj život. Nejen herecký, ale i život ženy, manželky, matky...
       
MP 4628/1 REMARQUE, Erich Maria Jiskra života Silně humanistický román líčí poslední dny v německém koncentračním táboře Mellern na jaře roku 1945, kde nemocní a práce neschopní vězni bojují o záchranu svého života až do příchodu osvoboditelů.
       
MP 4617/2 RICHARDSON, Kim Michele Knihovnice z Troublesome Creeku Pozoruhodný román nás zavádí do Kentucky sužované velkou hospodářskou krizí. Žijí tam "modří" lidé, kteří trpí vzácným genetickým onemocněním krve, které způsobuje odlišné zabarvení kůže. Devatenáctiletá Cussy se v rámci vládního programu stává knihovnicí Pojízdných knihoven, které přinášejí osvětu, únik před krutou realitou a mezilidský kontakt.
       
MP 4618/1 SOJKA, Petr Příběhy pražských dvorků Kniha seznamuje čtenáře s životem obyvatel pražských domů, jejich dvorků a zahrad.
       
MP 4627/1 STINGL, Miloslav Ostrovy lidojedů Cestopis, ve kterém autor vypráví o své návštěvě Melanésie, země posledních kanibalů. Kniha je obrazem dějin, kultury, zvyků i sociálně ekonomických poměrů obyvatel tohoto vzdáleného ostrovního světa.
       
MP 4611/3 STONE, Irving Řecký poklad Rozsáhlý životopisný román líčí životní osudy Heinricha Schiemanna, průkopníka terénní archeologie a objevitele Tróje.
       
MP 4622/1 STREJČEK, Alfred Hrejme dále..., aneb, Jak jsme přežili osobní katastrofu Dva zcela odlišné osudy, propojené podobnou osobní tragédií. Bojovali a bojují nejen o to, aby mohli opět chodit a být soběstační, ale aby vůbec přežili. Hudební doprovod Štěpán Rak a Raven.
       
MP 4612/1 TICHÝ, Karel Lovec mafiánů : příběh jednoho policajta / Bývalý šéf protikorupčního útvaru vzpomíná na svá léta u policie od počátků až k vynucenému konci a nechává nahlédnout do celé řady případů, jimiž se jako vyšetřovatel zabýval.
       
MP 4613/1 VACHEK, Emil Černá hvězda Detektivní román o pátrání po ukryté tajné formuli německé zázračné zbraně.
       
MP 4630/1 WERICH, Jan Poklady z archivu Překvapivé objevy z fonotéky velkého komika, satirika a písničkáře Jana Wericha
       
MP 4561/1   Zora. CD Komplet 10/2023 : Zvuková periodika vydaná k měsíci říjen 2023
       
MP 4574/1   Zora. CD Komplet 11/2023 : Zvuková periodika vydaná k měsíci listopad 2023

Novinky zvukové knihovny (publikováno 13. 10. 2023)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4586/1 BAUER, Jan Poslední láska Petra Voka Historický román vypráví příběh posledního životního období Petra Voka z Rožmberka, kdy se šlechtic, známý především svou rozmařilostí a svými úspěchy u žen, rozhodne na prahu stáří usadit v řádném manželském svazku se zdánlivě bohatou nevěstou Kateřinou z Ludanic.
       
MP 4601/2 BERNÁŠKOVÁ, Jana Coura Příběh citových zmatků mladé ženy, která má s autorkou společné herecké povolání.
       
MP 4555/2 BRYNDZA, Robert Chladnokrevně : další případ Eriky Fosterové / Pátý případ šéfinspektorky Eriky Fosterové, která společně s kolegy řeší další složitý případ brutální vraždy.
       
MP 4556/1 CONDÉ, Maryse Já Tituba, černá čarodějnice ze Salemu Historická fikce inspirovaná skutečnou postavou černošské otrokyně a historií čarodějnických procesů v americkém Salemu v roce 1692. Román se dotýká témat kolonialismu, lidské svobody i údělu žen.
       
MP 4580/1 COOK, Robin Slepota Román z kriminální zápletkou, kdy mladá patoložka Ústavu soudního lékařství města New Yorku přichází na kloub záhadných úmrtí.
       
MP 4581/1 COOK, Robin Toxin Thriller z lékařského prostředí, jehož hrdinou je lékař, pátrající po příčině závažného onemocnění své malé dcerky.
       
MP 4582/1 COOK, Robin Zákrok Další thriller z lékařského prostředí, ve kterém vystupují jako hlavní postavy soudní lékař Jack Stapleton a patoložka Laurie Montgomeryová.
       
MP 4557/1 ERBEN, Karel Jaromír Kytice I Stěžejní básnické dílo české literatury. Erbenovy balady čerpají z lidových pověstí a báchorek. Hlavní roli hrají ženy, převážně matky, které mohou svou láskou jak pomáhat, tak i ubližovat. Obsahuje: Mateřídouška. Poklad. Polednice. Vrba. Svatební košile. Zlatý kolovrat. Holoubek.
       
MP 4604/1 ERBEN, Karel Jaromír Kytice II. Obsah: Záhořovo lože. Lilie. Štědrý den. Vodník. Dceřina kletba. Věštkyně.
       
MP 4575/4 HARATISCHWILI, Nino Osmý život (pro Brilku) Obsáhlá sága, jíž se jako leitmotiv vine rodinné tajemství přípravy čokolády, je rozkročena mezi Asií a Evropou, přes celé 20. století a přes sedm ženských generací jedné rodiny.
       
MP 4569/1 HECL, David David Hecl : mluví k vám kapitán / Rozhovor s českým pilotem, prvním Čechem, který se stal kapitánem Airbusu A380 ve dvou světových společnostech, v Emirates a v Korean Air.
       
MP 4572/1 HORNÍČEK, Miroslav Saze na hrušce : vzpomínky nejen na dětství / Prozaik, dramatik, herec, režisér, fotograf, tvůrce uměleckých koláží - tím vším je, a rád, autor této knížky ve které vzpomíná na svůj život.
       
MP 4577/1 CHATEAUBRIAND, François-René de Paměti ze záhrobí Memoáry francouzského romantika jsou významným svědectvím o osobnostech, historii a kulturních událostech Francie i Evropy v 1. polovině 19. století.
       
MP 4602/1 CHRISTIE, Agatha Karibské tajemství Detektivní příběh z exotického prostředí jednoho z karibských ostrovů.
       
MP 4579/1 KUNDERA, Milan Nesmrtelnost Mnohovrstevný románový esej o člověku a čase.
       
MP 4578/1 KUNDERA, Milan Směšné lásky Kniha povídek, ve kterých se autor dívá na vztah mezi mužem a ženou z polohy cynického nadhledu.
       
MP 4592/1 LA FONTAINE, Jean de La Fontainovy bajky Nejznámější příběhy francouzského klasika, kriticky zobrazující mravy a zvyklosti Francie 17. století.
       
MP 4583/1 LEE, Harper Jako zabít ptáčka Obraz ustrnulého a neměnného života malého městečka na americkém jihu v první třetině 20. století, viděného očima dvou malých dětí.
       
MP 4584/1 LONDON, Jack Volání divočiny a jiné povídky z Aljašky Hrdinou příběhu odehrávajícího se na Aljašce v době zlaté horečky je pes Buck, který uposlechne volání přírody a uteče z lidské civilizace, aby se stal vůdcem vlčí smečky.
       
MP 4558/1 MARSONS, Angela Otevřený hrob Čtvrtý případ policejní inspektorky Kim Stoneové. Tentokrát Kim se svým týmem hledá sériového vraha, který pohřbívá svoje oběti mezi mrtvá těla, určená pro vědecké výzkumy.
       
MP 4562/2 MAY, Peter Běžkyně Pátý případ z řady "čínských thrillerů", v němž americká soudní patoložka a čínský detektiv vyšetřují "náhodná" úmrtí nejlepších čínských sportovců.
       
MP 4564/1 MAY, Peter Entomologův odkaz : Akta Enzo 4 / Čtvrtý díl volné detektivní série, v níž v roli hlavního vyšetřovatele vystupuje bývalý forenzní biolog Enzo Macleod. Dávný slib umírajícímu muži zavede Enza na ostrov u pobřeží Bretaně, kde se nachází více než dvacet let nedotčená pracovna zavražděného sběratele hmyzu, ve které po sobě badatel zanechal dosud nerozluštěnou šifru.
       
CD 4560/1 MAY, Peter Hadohlavec Čtvrtý případ z řady "čínských thrillerů". Tentokrát se vyšetřovatel Li a patoložka Margaret zabývají případem obchodování s čínskými přistěhovalci.
       
MP 4563/1 MAY, Peter Kritik : Akta Enzo 2 / Druhý díl série Akta Enzo, ve kterém se profesor biologie, bývalý forenzní biolog Macleod, pouští do vyšetřování odloženého případu, kdy mrtvola nejlepšího světového kritika vín byla po roce od jeho zmizení nalezena na vinici, po celou dobu uchovávaná v červeném víně.
       
MP 4566/2 MAY, Peter Noční brána Sedmý díl volné detektivní série, v níž se bývalý forenzní biolog Enzo Macleod vrací vyřešit dvě vraždy, které od sebe dělí celých sedmdesát let.
       
MP 4567/2 MAY, Peter Ochráním tě Nespoutaná a drsná krása ostrova Lewis se v novém detektivní románu prolíná s oslnivým světem pařížské módy.
       
MP 4559/2 MAY, Peter Skála První část detektivní trilogie ze skotského ostrova Lewis ("Skála, Muž z ostrova Lewis, Šachové figurky").
       
MP 4568/1 MAY, Peter Tichá smrt Smyslů zbavená pomstychtivost, sluncem rozpálené španělské pobřeží a vrah se srdcem chladným jako led.
       
MP 4565/1 MAY, Peter Zpětný ráz : Akta Enzo 5 / Pátý díl volné detektivní série, v níž bývalý forenzní biolog Enzo Macleod řeší sedm let starou vraždu geniálního gastronomického odborníka.
       
MP 4593/1 MAYNE, Andrew Černý korál Kriminální román, ve kterém se hlavní vyšetřovatelka snaží objasnit případ starý již 30 let. Ukazuje se, že může navazovat na mnoho nevyřešných zmizení napříč Floridou.
       
MP 4587/2 O'NEAL, Barbara Jak se dědí tajemství Nečekané dědictví titulu a zpustlého panství v Anglii vytrhne Olivii Shawovou z kalifornského života redaktorky časopisu o jídle.
       
MP 4576/1 PITTNEROVÁ, Vlasta V ovzduší zámků Pět povídek - Kousek pohádky. Pokažený svátek. Růže bez poupat. Ve starém zámku. Z paláce do zámku - zachycuje pro autorku netypické prostředí vesnického panstva a barvitě kreslí celou širokou škálu panských zaměstnanců, dobové společenské konvence i vzájemné vztahy mezi maloměstskou vrchností.
       
MP 4571/1 ROUECHÉ, Berton Zajímaví pacienti : příběhy s lékařskou záhadou / Neobvyklé historky z ordinací a klinik. Autor jako laik pronikl do tajů lékařské vědy a svůj zájem spojil s uměním udržet čtenáře v napětí do poslední řádky.
       
MP 4596/2 SKESLIEN CHARLES, Janet Pařížská knihovna Silný příběh vychází ze skutečných událostí v Americké knihovně v Paříži, která se stala svědkem nejen lásek a snění, ale i hrdinství jejích zaměstnanců po nacistickém vpádu do Paříže.
       
MP 4585/2 SMITH, Wilbur A. Na leopardí skále : život jako z románu / Vzpomínky oblíbeného autora dobrodružných románů, jehož pestrý život byl inspirací mnoha jeho knih.
       
MP 4573/1 ŠIMEK, Miloslav Zavěste, prosím, volá Semafor "Zavěste, prosím, volá Semafor; Zavěste, prosím, opět volá Semafor". Účinkují a telefonicky odpovídají: Miloslav Šimek, Pavel Bobek, Pavel Bošek, Jiří Sovák, MUDr. Miloslav Plzák, Miroslav Horníček,Jaroslav Dietl, Miloš Kopecký, Jaroslav Uhlíř a Karel Šíp.
       
MP 4588/1 ŠTORCH, Eduard Osada Havranů Dobrodružný román z mladší doby kamenné líčí život obyvatel jedné pravěké osady na našem území.
       
MP 4597/2 TARANTINO, Quentin Tenkrát v Hollywoodu : román / Novelizace stejnojmenného amerického oskarového filmu rozšiřuje příběhy obou protagonistů i dalších postav. Herec Rick Dalton se zoufalstvím vnímá úpadek své kariéry a spolu se svým dlouholetým kamarádem a dublérem Cliffem se musí srovnat s vlastním stárnutím i tím, že jejich sláva patří minuloti.
       
MP 4598/1 TŘEŠTÍK, Michael Chceš-li rozesmát pánaboha Biografické vyprávění českého prozaika, architekta a uměleckého sběratele je především příběhem autorových rodičů, na jejichž nelehkém osudu se odrážejí události dvacátého století.
       
MP 4589/3 URIS, Leon Exodus Román o dramatickém útěku Židů z Evropy do Palestiny po roce 1945 je zároveň kronikou znovuzrození pronásledovaného národa.
       
MP 4594/1 VESELKA, Josef Špitál Soubor krátkých povídek a fejetonů z pera významného českého kardiologa, z nichž většina byla publikována v magazínu Lidových novin.
       
MP 4570/1 VIEWEGH, Michal Účastníci zájezdu Román ze současnosti, jehož námětem je turistický zájezd na italský Jadran, nabízí pohled na českou společnost a její proměny.
       
MP 4599/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Královražda na Křivoklátě Detektivní příběh odehrávající se na konci 13. století během upevňování moci Přemysla Otakara II. v Českých zemích.
       
MP 4590/1 WAGNEROVÁ, Alena Milena Jesenská Autorka zachytila v osudu Mileny Jesenské, české předválečné novinářky a přítelkyně Franze Kafky, politické zvraty a naděje i zklamání české společnosti v první polovině 20. století. Zaznamenává život Jesenské bez příkras a zbytečné sentimentality od jejího raného dětství.
       
MP 4591/1 WALLIAMS, David Bestie z Buckinghamského paláce Příběh, odehrávající se v budoucnosti ve zničeném Londýně. Princ Alfréd se vydává zachránit svou matku a s ní i celou Anglii.
       
MP 4600/1 WALLIAMS, David Ďábelská zubařka Zubyrvoucí ztřeštěný příběh. Do města se přistěhuje nová zubařka, paní Kousavá. A začnou se dít divné věci. Hororová komedie tak plná britského černého humoru, že se budete bát, až se budete za břicho popadat! Určeno starším dětem.
       
MP 4603/1 WODEHOUSE, P. G. Letní bouřka Humoristický román je situován na venkovské sídlo, jehož majitel, urozený šlechtic, má jedinou životní ctižádost: úspěšný chov vepřů.
       
MP 4595/1 WODEHOUSE, P. G. Monty Bodkin se vrací Humoristický román sleduje další osudy mladého Montyho poté, co se vrátil z Ameriky.
       
MP 4605/1   Zora. CD Komplet 9/2023 : Zvuková periodika vydaná k měsíci září 2023

Novinky zvukové knihovny (publikováno 31. 7. 2023)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4554/1   Zora. CD Komplet 7+8/2023 : Zvuková periodika vydaná k měsíci červenec a srpen 2023

 Novinky zvukové knihovny (publikováno 24. 7. 2023)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4547/2 AUSTEN, Jane Rozum a cit Román o osudech dvou sester, které po otcově smrti žijí i se svou matkou z blahovůle vzdáleného příbuzného na jeho panství.
       
MP 4497/1 BECKER, Paula Hledání Betty MacDonald Novinářka P. Becker se vydala po stopách slavné autorky a sepsala unikátní životopis, který mapuje místa, kde žila, popisuje lidi, které potkávala a jejichž osobité charaktery daly vzniknout spoustě nezapomenutelných literárních postav.
       
MP 4523/1 BELLOVÁ, Bianca Ostrov Ostrov - místo, kde jsou příběhy pravdivější než skutečnost. Román skrývá tajemství i zámlky, věrnost i zradu, touhu i laudanum (opium). Dva nehrdinští hrdinové, kupec Izar a kněžna Núrit, se předhánějí v rozličných škodolibostech.
       
MP 4489/1 BOHDALOVÁ, Jiřina Můj život mezi slzami a smíchem Autobiografické vzpomínky české populární herečky na její divadelní a filmové role, stejně jako na události ze soukromého života.
       
MP 4524/1 COATES, Darcy Duch domu Ashburnů Hororový román vypráví příběh mladé ženy Adrienne, která zdědí prastarý dům na okraji ospalého venkovského městečka. Budova má chmurnou a děsivou minulost. Adrienne postupně zjišťuje, že o její život usiluje něco hluboce nepřirozeného a děsivě odporného.
       
MP 4540/1 ČAPEK, Karel Krakatit Utopický román o objevu nebezpečné třaskaviny, která by v rukou neodpovědných lidí mohla zničit svět. Dílo má protiválečné poslání.
       
MP 4502/1 DÁN, Dominik Uzel Další detektivní román současného slovenského autora nás svým dějem zavádí do roku 1988.
       
MP 4485/1 DELANEY, J. P. Slušní lidé Psychologický thriller, v němž dvě rodiny, kterým byly v porodnici vyměněny děti, hledají východisko z hororové situace.
       
MP 4507/1 DUTKA, Edgar U útulku 5 Soubor povídek českého dramatika a scenáristy, v nichž vzpomíná na dva roky, které se svou sestrou prožil v brněnském dětském domově.
       
MP 4516/1 ERBEN, Václav Smrt talentovaného ševce Detektivní příběh, jehož děj se odehrává na renesančním zámku v Orlických horách a v jeho blízkém okolí.
       
MP 4517/1 FLAGG, Fannie Smažená zelená rajčata ve Whistle Stop Cafe Román z doby velké hospodářské krize o ženě, jejíž život se promění poté, co se v pečovatelském domě seznámí se starší dámou. Ta jí vypráví poutavý příběh mnohaletého přátelství, jehož poselství přijímá za své.
       
MP 4532/1 FOSSEY, Dian Gorily v mlze Vzpomínková kniha o životě mezi gorilami plná odvahy, odhodlání a lásky.
       
MP 4495/1 GOFFA, Martin Mezi dvěma ohni Třetí případ bývalého kriminalisty Mikuláše Syrového. Tentokrát řeší podivný případ, který je pro ostatní jasnou sebevraždou.
       
MP 4528/3 GOTT, Karel Má cesta za štěstím Autobiografie legendy české a československé hudební scény.
       
MP 4544/1 GROOM, Winston Gump & Comp. Pokračování slavného amerického románu, který byl i úspěšně zfilmován, sleduje další rozmanité osudy svého hlavního hrdiny.
       
MP 4518/1 HANIBAL, Jiří Marie Kristýna, nejmilejší dcera Marie Terezie Román líčí pohnuté, mnohdy až dramatické osudy půvabné rakouské arcivévodkyně Marie Kristýny, dcery slavné panovnice Marie Terezie a císaře Františka I. Štěpána.
       
MP 4503/1 HAWTHORNE, Nathaniel Šarlatové písmeno Klasický román americké literatury vypráví o ženě, která se prohřešila proti zákonům morálky tím, že odmítla prozradit otce svého nemanželského dítěte.
       
MP 4533/1 CHRISTIE, Agatha Kočka mezi holuby Další případ Hercula Poirota, v němž ukradené diamanty způsobí sérii vražd v prestižní dívčí škole.
       
MP 4508/1 CHRISTIE, Agatha Mrazivé vraždy Kolekce povídek královny zločinu pojí zimní tematika - a neodmyslitelná dávka napětí. Mrazivé historky - některé z nich s oblíbenými vyšetřovateli Herculem Poirotem a slečnou Marplovou - doplňuje úvodní spisovatelčino líčení, jak trávívala vánoční svátky s rodinou.
       
MP 4543/1 CHRISTIE, Agatha Není kouře bez ohýnku Detektivní příběh se odehrává na venkově ve vesničce Lymstock, kde dojde k dvěma vraždám, které nakonec objasní slečna Marplová.
       
MP 4534/1 JAMES, P. D. Vánoční vražda Skutečný případ z roku 1940 vykresluje autorka jako vzpomínku na své mládí. V noci na Hod Boží došlo v zamčené knihovně domu s dobrou pověstí k vraždě. Tato skutečnost a touha rozluštit záhadu ji později přivedla k psaní detektivních příběhů.
       
MP 4551/1 JAVOŘICKÁ, Vlasta Bez lásky Vesnický román o dívce provdané za nemilovaného muže, aby zachránila grunt. Posléze zjišťuje, že i manželství založené na úctě a povinnosti může být šťastné.
       
MP 4498/1 JAVOŘICKÁ, Vlasta Dva mlýny : román starých venkovských rodů / Román vypráví o osudech obyvatel dvou blízkých mlýnů na Vysočině, o jejich rodinných a milostných konfliktech, o sousedské pomoci i závisti.
       
MP 4535/1 JINDRA, Jaromír Boj slepého krále : český panovník své spojence neopouští / Čtvrtý díl historické ságy o rodu Lucemburků na českém trůně.
       
MP 4536/1 JINDRA, Jaromír Jed pro kralevice : hazardní hra Jana Lucemburského / Historický román z lucemburského období našich dějin popisuje dramatickou epizodu z mládí Karla IV.
       
MP 4529/1 KAMEN, Jiří Bůh je z Brna : Karel Fuksa o brněnské bohémě, Arnoštu Goldflamovi, Frantovi... / Představitel brněnské bohémy vypráví o svém životě historky jako vystřižené z knížek Bohumila Hrabala. V jeho líčení se zhmotňuje nejen obraz kulturního a společenského života v Brně, ale také atmosféra 20. století.
       
MP 4550/1 KATALPA, Jakuba Zuzanin dech Výrazný román české autorky je dramatickou výpovědí o proměnách malého města a lidských charakterů v období třicátých let dvacátého století, během protektorátu a krátce po něm.
       
MP 4490/1 KING, Stephen Carrie Psychologicky laděný horor je dramatickým příběhem o nešťastné neatraktivní dívce, ve které dospívání probudilo telekinetické schopnosti.
       
MP 4486/2 KING, Stephen Konec hlídky Závěr detektivní trilogie s vyšetřovatelem Billem Hodgesem, který musí svést závěrečnou bitvu s pachatelem hrůzných činů.
       
MP 4519/1 KING, Stephen Povznesení Psychologický román s trochou tajemna z amerického města Castle Rock, kde se občas dějí podivuhodné věci.
       
MP 4504/1 KLABOUCHOVÁ, Petra Prameny Vltavy Umrzlá dívka se židovskou hvězdou a křivdy, které Šumava nezapomíná. Detektivní příběh ze současnosti se odehrává na pozadí skutečných historických událostí, spojených s přísně tajným koncentračním táborem Prameny Vltavy na Šumavě.
       
MP 4509/1 KOVÁŘÍK, František Vzpomínky Františka Kováříka Vzpomínky známého českého herce Františka Kováříka, který i v nesnadných chvílích vlastního života rozdával kolem sebe smích a štěstí.
       
MP 4542/1 KUBÍKOVÁ, Karla Hájovna : příběh o ztrátě svobody a mateřské lásce / Román, ve kterém po osudném omylu musí hlavní hrdinka Linda svést boj o vlastní dceru a najít sílu začít nový život
       
MP 4499/2 KUTROVÁ, Lucie 151 dní po evropských stezkách : dobrodružství holky s bucket listem / Autorka ve svém cestopise přibližuje zajímavé evropské traily, horské trasy a stezky, které zdolala se svým psím parťákem Marvelem za 151 dní.
       
MP 4537/1 LADOVÁ, Alena Můj táta Josef Lada Alena Ladová vzpomíná na svého tatínka, malíře, ilustrátora a spisovatele Josefa Ladu. Knížka přibližuje idylické prostředí rodných Hrusic a připomíná Ladovu literární a malířskou tvorbu i zajímavé osobnosti, s nimiž se slavný malíř za svého života potkal.
       
MP 4530/2 LAGERCRANTZ, David Temnota Úvodní díl nové detektivní série představuje charismatického, pro život naprosto nepraktického, profesora a mladou policistku, která se kromě vyšetřování potýká s vlastními démony.
       
MP 4525/1 LAPEÑA, Shari Nepříliš šťastná rodina Bohatí rodiče byli zabiti a po nich zůstaly tři děti, které čeká závratné dědictví. Dokonalý motiv pro vraždu. Byl ale vrahem opravdu někdo z nich?
       
MP 4541/1 LUKÁŠKOVÁ, Markéta Majonéza k snídani Psychologický román, jehož hrdinka lásku spíše zkoumá, než prožívá.
       
MP 4513/1 LYNN, Jonathan Jistě, pane ministře. 1. část / Zápletka příběhu z prostředí vysoké politiky ve Velké Británii je postavena na rozdílných postojích ministra Hackera a cynického tajemníka Applebyho. Klasický anglický humor.
       
MP 4514/1 LYNN, Jonathan Jistě, pane ministře. 2. část / Kariéra ministra pro administrativní záležitosti pokračuje, vedena těmi nejlepšími úmysly a těmi nejschopnějšími poradci.
       
MP 4515/1 LYNN, Jonathan Jistě, pane premiére. 1. část / Volné pokračování cyklu "Jistě, pane ministře". Autoři s vtipem a nadhledem popisují kariéru fiktivního britského politika Jamese Hackera, kterému křeslo premiéra vynesla právě jeho nudnost, průměrnost a naprostá absence vlastních názorů.
       
MP 4520/1 MANKELL, Henning Ruka ; Wallanderův svět / Komisař Wallander koupí starý statek na klidném venkově, kde si chce zařídit útulný domov. Tato idyla se však rozplyne, když na zahradě postupně najde celou lidskou kostru, pohřbenou v mělkém hrobě. Tak začíná pátrání po jejím vrahovi. Ve druhé části knihy autor popisuje, jak celá série vznikla a prozrazuje i zajímavé střípky ze zákulisí kriminální ságy.
       
MP 4549/1 MARTIN, Madeline Poslední knihkupectví Román americké autorky se odehrává v prostředí knihkupectví v bombardovaném Londýně.
       
MP 4487/2 MATTHEWS, Steve Hitlerův nevěstinec Román, jehož dějové kořeny sahají do válečných let, vypráví o dvou sestrách, přežití a pomstě
       
MP 4510/1 MCCOURT, Frank Andělin popel Autobiografický román amerického autora, ve kterém vzpomíná na dětství a mládí, prožíté ve 30. a 40. letech 20. století v Irsku, odkud jeho rodina pochází.
       
MP 4511/1 MŇAČKO, Ladislav Smrt si říká Engelchen Sugestivní příběh partyzánského oddílu v beskydských horách je zároveň dramatickým příběhem zániku kopaničářské vesnice Ploština za 2. světové války.
       
MP 4538/1 MORNŠTAJNOVÁ, Alena Kapka Ája Školní docházka platí i pro kapky vody. Coby čerstvá prvňačka má Ája co dělat, aby zvládla učivo všech předmětů.
       
MP 4521/1 MORNŠTAJNOVÁ, Alena Teribear : tajemství modré krabice / Napínavé chlupaté dobrodružství začíná v modré krabici, ze které nedopatřením vylezlo malé stvoření - medvídek Teribear. Protože je červený musí překonávat různé překážky.
       
MP 4526/1 MORRELL, David Rambo : první krev / Thriller vypráví o muži - veteránovi z Vietnamu, který se stal zabijákem na útěku před policií.
       
MP 4500/2 NESBØ, Jo Levhart Osmý detektivní případ s norským vyšetřovatelem Harry Holem, ve kterém stíhá sadistického vraha.
       
MP 4496/2 PADEVĚT, Tomáš Carmen : skutečný život Hany Hegerové / Dokumentární román o největší česko-slovenské šansoniérce. Rozsahem a pravdivostí, díky osobní důvěře Hany Hegerové k autorovi, vzniklo svědectví, jaké už žádný jiný autor nemá možnost přinést.
       
MP 4491/1 PETIŠKA, Eduard Příběhy tisíce a jedné noci Převyprávění 25 orientálních pohádkových příběhů. Pro mladší i starší děti.
       
MP 4548/1 PROCHÁZKOVÁ, Petra Frišta Román české novinářky vychází z hluboké znalosti vnitřních problémů poválečného Afghánistánu. Zasvěceně vypráví o životě muslimských žen, na jejichž osudu nic nezměnila přítomnost nejrůznějších humanitárních organizací v zemi.
       
MP 4488/1 QUINN, Julia Vévoda a já Milostný příběh, odehrávající se na počátku 19. století v anglickém šlechtickém prostředí.
       
MP 4501/1 RADULIĆ, Hana Esterčini otcové : příběh židovské dívky vychované v rodině nacistického soudce / Román zpracovává téma nacismu a druhé světové války a následné morální dilema, s nímž se musí hlavní hrdinka vypořádat.
       
MP 4505/2 REINER, Martin Básník : román o Ivanu Blatném / Rozsáhlý dokumentární román o jedné z nejtalentovanějších osobností české poezie 20. století, básníku Ivanu Blatném.
       
MP 4527/1 SAINT-EXUPÉRY, Antoine de Noční let Autor vypráví o statečných pilotech v dřevních dobách letecké dopravy, ale také o těch, kteří je vysílali na jejich nebezpečné cesty a o zavádění nočních služeb v leteckých spojích. Při psaní autor čerpal z osobních zkušeností pilota letecké pošty v Jižní Americe.
       
MP 4506/3 SVĚRÁK, Zdeněk Skoro všechno Souhrn všech záznamů autorského díla Zdeňka Svěráka. První dvě CD obsahují povídky, které během let publikoval v knižní podobě a pak je i sám načetl. Třetí CD přináší to, co vytvořil pro děti - pohádky, písničky a operky, často ve spolupráci s Jaroslavem Uhlířem.
       
MP 4512/2 SÝKORA, Michal Pět mrtvých psů Komisařka Výrová se svými kolegy vyšetřuje noční loupežné přepadení, během něhož skupina maskovaných mužů ukradla ze zoologické zahrady tři medvědy a současně zavraždila vrátného.
       
MP 4522/1 SÝKORA, Michal Případ pro exorcistu Detektivní román s hororovými prvky odehrávající se nedaleko Olomouce. Svérázná komisařka Výrová vyšetřuje smrt mladé dívky, jejíž tělo bylo nalezeno v kostele na oltáři.
       
MP 4492/1 ŠMEHLÍK, František Slyšet jeleny Detektivní román, vyznačující se jak promyšlenou zápletkou, tak schopností postihnout spletité vazby v malé beskydské komunitě, kde skoro každý může být vrah.
       
MP 4483/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Fiorella a hřbitov upírů : dobrodružství dcery dvorního alchymisty císaře Rudolfa II. / Napínavý detektivní příběh alchymistovy dcery Fiorelly a dvou jejích kamarádů z doby vlády císaře Rudolfa II. Pro čtenáře od 10 let.
       
MP 4484/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Fiorella a záhada mrtvého netopýra : dobrodružství dcery dvorního alchymisty císaře Rudolfa II. / Další napínavý detektivní příběh alchymistovy dcery Fiorelly a dvou jejích kamarádů z doby vlády císaře Rudolfa II. Pro čtenáře od 10 let.
       
MP 4493/2 WEINBERG, Juliana Josephine Bakerová : tanec jejího života / Životopisný román o slavné afroamerické zpěvačce, tanečnici a herečce, ale také o neúnavné bojovnici za lidská práva v období tvrdé rasové segregace. Navzdory tomu, že v Americe ji nikdy nepřijali, ve Francii byla obdivovanou umělkyní a hrdinkou.
       
MP 4545/1 WHITTON, Hana Kněžna Ludmila : vznešená, milovaná, zrazená / Příběh z doby počátku křesťanství na českém území o lásce kněžny Ludmily a knížete Bořivoje.
       
MP 4531/1 WHITTON, Hana Sedmý hřích se trestá smrtí Historický detektivní román o lásce a pomstě se odehrává ve 2. polovině 12. století v Anglii v období vlády krále Jindřicha II. Plantageneta.
       
MP 4539/2 WIGGS, Susan Vůně medu Román odkrývá stará rodinná tajemství a přidává k nim několik originálních medových receptů.
       
MP 4494/1 WILDE, Oscar Vějíř lady Windermerové Hra britského klasika je plná jiskřivého anglického humoru a společenských bonmotů.
       
MP 4546/2 WILKOVÁ, Scarlett Až uvidíš moře Poutavé vyprávění o nelehkých osudech řeckých uprchlíků v 2. polovině 20. století. Kniha vypovídá o historii Řecka, občanské válce, která zemi rozdělila, a o minulosti řecké komunity u nás.
       
MP 4552/1   Zora. CD Komplet 6/2023 : Zvuková periodika vydaná k měsíci červen 2023
       
MP 4553/1   Zora. CD Komplet 5/2023 : Zvuková periodika vydaná k měsíci květen 2023

Novinky zvukové knihovny (publikováno 17. 5. 2023)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4480/1 CORNWELL, Bernard Sharpův tygr Knihou Sharpův tygr zahajuje Bernard Cornwell mnohadílný seriál příhod vojáka britské armády Richarda Sharpa odehrávajících se v pohnutých let 1799 až 1820. Je to doba vojenských tažení, obléhání a slavných bitev; doba napoleonských válek a bojů britských koloniálních vojsk o ovládnutí Indie. A právě zde, v Indii, příběhy Richarda Sharpa začínají. Píše se rok 1799 a britská armáda táhne k Seringapatamu, opevněnému městu sultána Típúa. Sharpovi se naskytne příležitost uniknout tyranskému seržantu Hakeswillovi i nudnému vojenskému životu. Od generála Harrise dostane úkol, aby se jako předstíraný dezertér pokusil proniknout do Seringapatamu a spojil se tam se zajatým zvědem, plukovníkem McCandlessem. Nebezpečné poslání zavede Sharpa do orientálního města, v němž musí vynaložit všechen důvtip i odvahu, aby si zachoval život, a navíc zachránil britskou armádu před porážkou. Nakladatelská anotace
       
MP 4482/2 KOPŘIVA, Štěpán Asfalt Po příchodu Kuffenbachova speciálního komanda do hlubin inferna Peklo teprve poznává, co je to pravé peklo. Pět žoldáků se rozhodne zatočit s celou Satanovou říší, a dělají to tak krvavě, že i ďáblové jsou šokovaní brutalitou cynických zabijáků. Peklo vyrábí z lidí asfalt, a nechtějte vědět, co vyrábějí z pekelníků naši antihrdinové. Anebo vlastně chtějte to vědět!
       
MP 4477/1 PROCHÁZKA, Jiří Walker Hvězdní honáci Lidstvu se otevřela cesta ke hvězdám. Hyperprostorová stvoření, důvěrně přezdívaná „krávy“, mohou ve svých útrobách přenášet lidi, stroje i suroviny. Kdo ovládá krávy, ovládá celou Galaxii. Hrabě Kuzněcow, potomek jednoho z nejstarších rodů Císařství, je přesvědčen, že je to jeho posláním. Ale v boji s Hvězdnými honáky rozhodují vedle dělových věží a vrhačů antihmoty i nevyzpytatelné zákony psychokinetiky. Je to závod s časem, protože zatímco lidé potřebují krávy, krávy potřebují hvězdy…
       
MP 4479/1 PROCHÁZKA, Jiří Walker Mrtvá šelma Zmizení renomovaného profesora uvede do pohybu nejen policejní vyšetřování, ale také svede dohromady nesourodou dvojici, která se pouští do pátrání na vlastní pěst. Muzejní kurátorka Berenika Weissová a bývalý policista Robert Štolba se dostanou do míst, o kterých policie nemá ani zdání a kde oba dva musí spoléhat jen sami na sebe. Přepadení, vraždy a krádeže pokaždé nějak souvisejí s táborským muzeem a záhad přibývá. Kdo všechno z okruhu podezřelých patří k tajné sektě husitských bratří? Jakou roli hraje lidská zášť a chamtivost? Do poslední chvíle nebude mít jasno ani čtenář, jenž rozplétá děj vyprávěný ze dvou pohledů – ženským náhledem intelektuálky Weissové a mužskou optikou přímého a poněkud neomaleného Štolby.
       
MP 4482/1   Zora. CD Komplet 4/2023 : Zvuková periodika vydaná k měsíci dubnu 2023
       
MP 4478/1 ŽAMBOCH, Miroslav Líheň. I, Smrt zrozená v Praze / Akční sci-fi příběh, odehrávající se v Praze, vypráví o mladé ženě, která se nešťastnou náhodou dostává do společnosti mafie. Mladá, sportovně založená žena pracuje jako asistentka na vysoké škole. Její život plyne vcelku spokojeně, nic dramatického se v její bezprostřední blízkosti neodehrává. Jednoho dne však přijde změna. Z malého incidentu na stanici tramvaje se stává honička s česko-ruskou mafií, do pronásledování se zapojí i mimozemské síly a v hrdinčině životě nastává dokonalý zmatek.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 29. 3. 2023)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4475/1   Zora. CD Komplet 2/2023 : Zvuková periodika vydaná k měsíci únor 2023
       
MP 4476/1   Zora. CD Komplet 3/2023 : Zvuková periodika vydaná k měsíci březen 2023

Poslední změna: 11.07.2024