Zvuková knihovna pro zdravotně znevýhodněné

Novinky zvukové knihovny (publikováno 24. 11. 2022)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4470/1   Zora. CD Komplet 10/2022 : Zvuková periodika vydané k měsíci říjnu 2022
       
MP 4471/1   Zora. CD Komplet 11/2022 : Zvuková periodika vydaná k měsíci listopadu 2022
       
MP 4459/1 ANDERLE, Jiří Obrazy v čase Láska za lásku - rozhlasový cyklus pořadů hudby, příběhů a rozjímání, které pro vás ve svém malířském ateliéru připravil Jiří Anderle s papouškem Žandou. Jedná se o kompletní rozhlasové pořady bez dodatečných úprav.
       
MP 4460/1 ANDERLE, Jiří Zázraky na Hradčanech Hradčany a Nový Svět, místa spjatá s českou historií ve vzpomínkách malíře Jiřího Anderleho. Záznam z procházky po Hradčanech s Tomášem Černým v září 2019.
       
MP 4446/1 ARENZ, Ewald Staré odrůdy Psychologický román vypráví jemný příběh přátelství mezi mladičkou dívkou Sally a mlčenlivou statkářkou Liss.
       
MP 4451/1 BŘEZINA, Jiří Promlčení První díl detektivní série. Mladý policista Tomáš Volf narazí při zkoumání promlčených vražd na podivné úmrtí, k němuž došlo v roce 1991 v zastrčené osadě Pasečky u rakouských hranic.
       
MP 4444/2 CAPLIN, Julie Kavárna v Kodani Příběh o lásce, štěstí a cestování. Co se zprvu zdá jako otravný PR výlet pro manažerku Kate a hrstku novinářů, se nakonec změní v cestu, která všem účastníkům změní život.
       
MP 4465/2 ČERVENÁK, Juraj Anděl v podsvětí Pokračování řady historických detektivek s kapitánem Steinem a notářem Barbaričem. Nitky zločinu sahají vysoko, pro odhalení všech zvráceností musí naši hrdinové sestoupit hluboko - do labyrintu podzemních chodeb pod královskou Plzní, ze kterých se ozývají ďábelské skřeky.
       
MP 4450/1 ČERVENÁK, Juraj Krev prvorozených Svérázní vyšetřovatelé zasahují v ohavné kauze sériových vražd prvorozených dětí v ponuré atmosféře tmářského 16. století.
       
MP 4464/1 ČERVENÁK, Juraj Mrtvý na pekelném vrchu Úvodní román z historicko-detektivní série Kapitán Stein a notář Barbarič. Kroky nevšedních vyšetřovatelů nás vedou do Horních Uher v době tureckých nájezdů. Řešit se budou vraždy a navíc velezrada.
       
MP 4467/2 HARROD-EAGLES, Cynthia Země mých snů : za války, 1916 / Rodinné osudy Hunterových se rozvíjejí i během roku 1916 a je čím dál jasnější, že konec války, která měla původně trvat jen pár měsíců, je v nedohlednu...
       
MP 4447/1 JINDRA, Jaromír Válka královen : Eliška Přemyslovna & Eliška Rejčka / Historický román ze složitého období českých dějin, kdy Jan Lucemburský opouští v problematickém období českou zemi a dochází k válce královen - Elišky Přemyslovny a její nevlastní matky Elišky Rejčky Polské.
       
MP 4461/1 KING, Stephen Později Krimiromán s fantaskním motivem.
       
MP 4462/2 KING, Stephen Ústav Thriller odehrávající se částečně na americkém venkově a v prapodivném místě zvaném Ústav.
       
MP 4468/2 LESTER, Natasha Skříň plná Diora Román zasazený do období druhé světové války, ve kterém se láska a haute couture prolíná s protinacistickým odbojem.
       
MP 4452/1 NÁPLAVA, Miroslav Plavby "sebevrahů": Heyerdahl, Bisschop, Ingriš : Kon-Tiki, Tahiti Nui, Kantuta / O životě skladatele, cestovatele a dobrodruha Eduarda Ingriše a jeho cestě na balzovém voru z Jižní Ameriky do Polynésie.
       
MP 4445/1 NESBØ, Jo Žárlivost a jiné povídky Sbírka dramatických, napínavých povídek od autora severské krimi.
       
MP 4448/1 NESVAČILOVÁ, Petra Skutečná Publikace je upřímným pohledem na soukromí a životní postoje talentované dokumentaristky a herečky. Texty nepostrádají vtip ani autentický a nepřikrášlený vhled do života za stříbrným plátnem.
       
MP 4466/1 PETIŠKA, Eduard Golem a jiné židovské pověsti a pohádky ze staré Prahy Kniha podivuhodných příběhů a poetických pověstí ze staré Prahy otevírá před čtenářem zapomenutý svět pražského židovského města.
       
MP 4469/1 PROCHÁZKA, Jiří Walker Zátopek Literární adaptace úspěšného životopisného filmu o legendárním českém běžci.
       
MP 4455/1 ROBB, J. D. Smrtící extáze Další ze série detektivních románů, jejichž děj se odehrává v druhé polovině 21. století a jejichž hrdinkou je svérázná policejní vyšetřovatelka Eva Dallasová.
       
MP 4458/2 ROBB, J. D. Smrtící portrét Detektivní román, ve kterém poručík Eva Dallasová řeší případy vražd mladých lidí, které vrah těsně po smrti aranžuje do uměleckých pozic a fotografuje.
       
MP 4457/1 ROBB, J. D. Smrtící svůdnost Detektivní román z New Yorku blízké budoucnosti je dalším pokračováním příběhů s hlavní hrdinkou poručíkem Evou Dallasovou.
       
MP 4456/2 ROBB, J. D. Smrtící zrada Napínavý příběh z oblíbené série detektivních románů z blízké budoucnosti, v němž vyšetřovatelka Eva Dallasová řeší případ brutálního sériového vraha.
       
MP 4453/1 SZÁNTÓ, Jakub Za oponou války : zpravodajem nejen na Blízkém východě / Autor přibližuje svou novinářskou práci, která ho zavedla nejen do zemí Blízkého východu.
       
MP 4449/1 TAYLOR, Patrick Doktore, to byste se divil! Další kniha ze série humoristických románů z lékařského prostředí odehrávající se na irském venkově. Tentokrát je ale hlavní postavou hospodyně Kinky.
       
MP 4454/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Fiorella a dům ztracených duší : dobrodružství dcery dvorního alchymisty císaře Rudolfa II. / Další napínavý detektivní příběh alchymistovy dcery Fiorelly a dvou jejích kamarádů z doby vlády císaře Rudolfa II. Tentokrát řeší záhadu domu U Bezhlavého kohouta. Pro čtenáře od 10 let.
       
MP 4463/1 WHITTON, Hana Zimní královna : příběh Alžběty Stuartovny, manželky Fridricha Falckého / Historický životopisný román ze 17. století o Alžbětě Stuartovně, která po boku svého chotě Fridricha Falckého jeden rok vládla v Čechách.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 2. 11. 2022)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4402/1 ABGARJAN, Narinè Tři jablka spadlá z nebe Román arménské, rusky píšící autorky s prvky magického realismu vypráví příběh silné, životem zkoušené ženy na pozadí dějinných událostí 20. století.
       
MP 4385/1 BAUER, Jan Klášterem obchází ďábel : případy královského soudce Melichara / Třetí díl série historických detektivek se odehrává v pozdně středověkých Čechách.
       
MP 4423/2 BLIXEN, Karen Vzpomínky na Afriku Autobiografický román dánské autorky čerpá ze zkušeností jejího dlouholetého pobytu na farmě v Keni, který změnil její dosavadní bezstarostný život.
       
MP 4386/1 BOLAVÁ, Anna Před povodní "Hororový příběh lásky na břehu řeky" je po titulech Do tmy a Ke dnu závěrečnou knihou autorčiny úspěšné řečovické trilogie.
       
MP 4387/2 CARR, Caleb Psychiatr Historický román s kriminální zápletkou se odehrává v 90. letech 19. století v New Yorku.
       
MP 4401/1 CÍLEK, Roman Doteky hříchu Kriminální příběhy, které autor zpracoval podle skutečných událostí. Děj se odehrává v našem domácím prostředí, ale také leckde ve světě.
       
MP 4414/1 ČEPELKA, Miloň Příliš mnoho pohřbů, aneb, Když květiny promluví Cyklus povídek, propojených navzájem osudy příslušníků jedné rozvětvené venkovské rodiny, která osobitým způsobem kopíruje život na české vesnici ve 2. polovině 20. století.
       
MB 4418/2 DEAVER, Jeffery Iluze Zkušený, tělesně postižený, kriminalista Lincoln Rhyme a jeho pomocnice Amélie Sachsová čelí chladnokrevnému zabijákovi, špičkovému iluzionistovi, který své zločiny provádí ve stylu kouzelnického představení s dokonalými iluzemi a triky.
       
MP 4424/1 ERBEN, Karel Jaromír 20 nejkrásnějších českých pohádek Nejznámější pohádky pro nejmenší posluchače, ale i jejich rodiče a prarodiče.
       
MP 4392/1 GARDNER, Jan Debutantka Atmosféra první republiky ožívá v detektivním příběhu vášně, osudové lásky, velkých snů a kamarádství na život a na smrt.
       
MP 4400/1 GOFFA, Martin Bez těla Druhý případ bývalého kriminalisty Mikuláše Syrového, jenž se po návratu do řad bývalých kolegů zabývá případem mrtvého těla, které záhadně zmizelo.
       
MP 4411/1 GOFFA, Martin Sekta Detektivní román, ve kterém jako hlavní vyšetřovatel opět vystupuje novinář Marek Vráz alias Terence. Při pátrání po muži, který zmizel za podivných okolností, se dostává do hor v severní Itálii, kde žije komunita důsledně uzavřená před okolním světem.
       
MP 4388/1 GOFFA, Martin Ženská na odstřel Krimi román, ve kterém se novinář Marek Vráz alias Terence rozhodne pomoci své kolegyni, která viděla co neměla a je v ohrožení života.
       
MP 4415/2 GULIK, Robert van 3x život a skutky soudce Ti Tři detektivní příběhy ze staré Číny. Obsahuje: Záhada čínského zlata. Záhada čínského bludiště. Záhada čínského hřebíku.
       
MP 4389/2 HARASIMOVÁ, Markéta Klinická smrt Psychologický román s prvky thrilleru o ženě, která se po těžkém úrazu pokouší napravit své minulé chyby.
       
MP 4405/1 HONZÁK, Radkin Krize v životě, život v krizi Kniha se věnuje životním krizím, krizovým situacím a tomu, jak k nim přistupovat, jak je řešit a jakým způsobem se s nimi vyrovnat.
       
MP 4425/2 HORÁKOVÁ, Pavla Srdce Evropy Dvě hrdinky a dva životní příběhy, které od sebe dělí více než 100 let a přesto mají tolik společného. Román se mimo jiné zamýšlí nad českou národní povahou a hledáním kořenů.
       
MP 4416/1 HRDLIČKA, Pavel Pouť oběšenců Pátý příběh s detektivní zápletkou ze středověké Prahy a hlavním hrdinou Václavem od Černého koně.
       
MP 4396/2 KOLÁŘ, Pavel Posilování stresem : cesta k odolnosti /  
       
MP 4397/1 KOLAŘÍKOVÁ, Hana Mušle Baladický příběh o osudu pětileté holčičky a její rodiny z doby represivní normalizace, který po mnoha letech skládá již zralá žena z nesouvislých střípků svých vzpomínek.
       
MP 4399/1 KOPECKÁ, Martina Viktorie Deník farářky Jak vypadá život moderní farářky Církve československé husitské se dozvídáme v zápiscích, které se odvíjejí v rytmu církevního roku.
       
MB 4417/2 KOSATÍK, Pavel Baronka v opeře : život a zpívání Jarmily Novotné / Autor reflektuje život a kariéru jedné z nejzářivějších světových operních hvězd a její průběh od raných počátků až k zahraničním úspěchům v souvislosti s dobovým kulturně politickým vývojem a na pozadí jejího vztahu k Masarykovu Československu.
       
MP 4407/1 KOUBKOVÁ, Zuzana Koniášův klíč Sbírka historických povídek, v nichž jako ústřední postava vystupuje kontroverzní osobnost českých dějin - páter Antonín Koniáš.
       
MP 4426/1 MAUPASSANT, Guy de Jeden život Román o ženě, která je zklamaná a zatrpklá svým životem, přesto v něm hledá smysl.
       
MB 4419/1 MAY, Peter Muž bez tváře Kriminální thriller, ve kterém jsou britský ministr a jeden žurnalista nalezeni zastřelení. Událost sice měla svědka, přesto hledání pravdy není jednoduché. Vraha viděla malá, autistická dívka.
       
MP 4404/1 MLYNÁŘOVÁ, Marcela Bez bontonu, bez konvencí Další autorčino vyprávění, v němž čtenářkám s nadhledem předkládá své životní zkušenosti.
       
MP 4409/2 NATT OCH DAG, Niklas 1794. tři růže / Druhý díl historické noir trilogie z chaotického a prohnilého světa na konci 18. století ve Stockholmu.
       
MP 4395/1 NIEDL, František Inspektor Prevít Svéráznému detektivovi Timothymu Prévitovi se lepí smůla na paty. Jeho osobní život jde od desíti k pěti, mezi kolegy není moc oblíbený, ale má největší procento objasněných případů.
       
MP 4394/1 ORWELL, George 1984 Utopistický román, napsaný v letech 1948 - 1949, o vzpouře jednotlivce proti usurpující moci státu.
       
MP 4420/1 PAASILINNA, Arto Les oběšených Humorný příběh tří svérázných uprchlíků, kteří se setkají v opuštěné chatě uprostřed laponské tajgy.
       
MP 4427/1 PITTLER, Andreas P. Vídeňské zločiny. 1918 - vražda na konci války / Kriminální román současného rakouského autora bestsellerů Andrease Pittlera zobrazuje kromě zločinu i konec podunajské monarchie a první roky jejího pokračování v novém státoprávním uspořádání.
       
MP 4393/1 POGODOVÁ, Sandra Buď v pogodě Svérázné historky ze života, jež vypráví herečka Sandra Pogodová a její otec Richard Pogoda, hudebník a "lokální baron Prášil".
       
MP 4412/3 PTÁČNÍK, Karel Chlapák Hrdina románu, talentovaný filmový scénárista, režisér a divadelní dramatik, uplatňuje ve jménu svého umění na úkor rodiny, přátel a žen, se kterými žije, požadavek maximální osobní svobody a nezávislosti. Životní situace jej však odhalují jako egoistu, žijícího citovou a sexuální přelétavostí, jako člověka, jehož život je v příkrém rozporu s tím, co proklamuje v umění.
       
MP 4428/2 ROTH, Joseph Pochod Radeckého Vrcholný román rakouského autora je nostalgickou elegií za zmizelým světem rakousko-uherské monarchie za vlády Františka Josefa I.
       
MP 4421/1 SCHLINK, Bernhard Předčítač Román se na pozadí osudové lásky mladého chlapce a mnohem starší ženy zabývá otázkou německé viny za zločiny druhé světové války
       
MP 4429/1 SOUKUPOVÁ, Petra Všechny za jednu Antologie povídek současných českých autorů, jejichž protagonisté mnohdy až zoufale potřebují naplnit jak pocity volnosti a svobody, tak i přátelství a kamarádství. Autoři: P. Soukupová, P. Dvořáková, A. Geislerová, A. Bolavá, B. Bellová, J. Moník, M. Pilátová, M. Epstein, I. Hejdová, P. Koucká.
       
MP 4390/1 STANČÍK, Petr Pravomil, aneb, Ohlušující promlčení Román je inspirovaný skutečným příběhem válečného hrdiny, který zažil více vězení než lásek. Slovo Vlast psal vždy s velkým písmenem a na sklonku života se vrátil z Ameriky potrestat dávný zločin tam, kde světská spravedlnost hanebně selhala.
       
MP 4398/2 ŠTRÁFELDOVÁ, Milena To je on! : o té, co si říkala Toyen / Románově zpracovaný život slavné české surrealistické malířky Toyen, která v roce 1947 odešla do pařížského exilu, kde žila až do své smrti.
       
MP 4391/1 TAUSSIG, Pavel ... v kolektivu oblíbená : Hana a její neobyčejně každodenní cesta mezi knihami / Lehkým stylem psaný příběh dívky, jež se ocitá v soukolí velkého nakladatelství v komunistickém Československu 50. let 20. století.
       
MP 4406/1 TEVIS, Walter S. Dámský gambit Strhující román o fenomenální hráčce šachu, jejíž talent a geniální intuice ji vynesou do výšin úspěchu a luxusu, ale i pocitu osamělosti a závislosti.
       
MP 4422/1 TICHOTA, Jiří Spirituál kvintet 60 Ohlédnutí Jiřího Tichoty a dalších členů Spirituál kvintetu za bohatou historií legendy českého folku. Obsahuje dosud nezveřejněné nahrávky.
       
MP 4413/3 TUČKOVÁ, Kateřina Bílá Voda Rozsáhlý román, ve kterém se prolíná příběh mladé ženy z počátku 21. století s událostmi spjatými s temným obdobím kláštera Bílá Voda, kde během náboženské perzekuce za komunistického režimu byly násilím internovány řeholnice.
       
MP 4408/1 TUDOR, C. J. Upálené Před pěti sty lety tady upálili osm mučedníků, před třiceti lety tu beze stopy zmizely dvě dívky a před dvěma měsíci tu tragicky zemřel místní farář - vítejte v Chapel Croft, zapadlé vísce, jejíž tajemství leží ukrytá hlouběji než v hrobě a kde se zlo začíná znovu probouzet.
       
MP 4410/2 VONDRUŠKA, Vlastimil Křišťálový klíč. IV, Hejnické pastorále / V závěrečném dílu tetralogie se vrací Falknovská huť částečně zpět do vlastnictví rodu Heřmanů, ačkoli je to v časech, kdy se severočeskému sklářství už nevede zdaleka tak dobře.
       
MP 4403/1 YRSA SIGURÐARDÓTTIR, Poprava Detektiv příběh vypráví jedním dechem hned dva případy, které spolu velmi úzce souvisejí.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 3. 10. 2022)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4384/1   Zora. CD Komplet 9/2022 : Zvuková periodika vydaná k září 2022

Novinky zvukové knihovny (publikováno 28. 7. 2022)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4383/1   Zora : CD Komplet. 7+8/2022 Zvuková periodika vydaná k červenci a srpnu 2022

Novinky zvukové knihovny (publikováno 8. 7. 2022)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4374/1 ABAGNALE, Frank W. Chyť mě, jestli to dokážeš : skutečný příběh toho nejtroufalejšího lháře a podvodníka / Životopisný román o jednom z největších a nejtroufalejších podvodníků v dějinách.
       
MP 4352/1 ADAMS, Douglas Stopařův průvodce Galaxií. restaurant na konci vesmíru / 2 : Druhá část sci-fi cyklu líčí řadu absurdních situací, do kterých se dostává poslední žijící pozemšťan se svým přítelem z jiné planety.
       
MP 4353/1 ADAMS, Douglas Stopařův průvodce Galaxií. život, vesmír a vůbec / 3 : Třetí část sci-fi cyklu, ve které jde o záchranu vesmíru.
       
MP 4331/1 AMIS, Kingsley Chci to hned Autor zde skvěle zesměšňuje anglickou smetánku, bohaté lordy, ale i televizní moderátorské hvězdy, které na obrazovce burcují veřejné mínění, ale ve skutečnosti se zajímají pouze o peníze a sex.
       
MP 4329/1 ARONSON, Theo Margaret, výstřední princezna : sestra britské královny Alžběty / Životní příběh anglické princezny Margaret z pera životopisce královské rodiny.
       
MP 4327/1 BAILEY, Hilary Paní Rochesterová : pokračování slavného příběhu Jany Eyrové / Pokračování slavného románu Ch. Bronteeové Jana Eyrová dotváří osudy této hrdinky po deseti letech šťastného a klidného manželství.
       
MP 4319/1 BALABÁN, Jan Jsme tady  
       
MP 4373/1 BAUER, Jan Hrad mrtvých : případ královského soudce Melichara / Pátý díl série historických detektivek se odehrává v pozdně středověkých Čechách.
       
MP 4333/2 BERNÁŠKOVÁ, Jana Jak přežít svého muže Mladá herečka Lucie se po mateřské snaží vrátit ke své herecké kariéře, setkává se s běžnými strastmi svobodných matek a zamotává se do bláznivých situací při hledání lásky. Autorka, která je sama herečka, zasadila svůj román do atraktivního hereckého světa.
       
MP 4368/1 BOLTON, S. J. Už teď jsi mrtvá Kriminální thriller o pronásledování nežádoucí svědkyně vraždy v ponuré anglické krajině.
       
MP 4343/2 BRYNDZA, Robert Mlha nad Shadow Sands : druhý případ Kate Marshallové / Druhý případ Kate Marshallové a jejího asistenta Tristana Harpera, v němž pátrají po záhadně zmizelých mladých lidech, což nějak souvisí s mlhou v okolí vodní nádrže Shadow Sands.
       
MP 4369/1 EBEN, Marek Myšlenky za volantem Audiokniha Marka Ebena představuje soubor sloupků a fejetonů, které vycházely časopisecky v letech 2014-2020.
       
MP 4365/3 ECO, Umberto Jméno růže Nevšední historický román s náročným myšlenkovým kontextem líčí případ sedmi vražd, k nimž v roce 1327 došlo v jednom italském klášteře.
       
MP 4330/1 EISNER, Pavel Chrám i tvrz : kniha o češtině / Poutavé a vtipné vyprávění o naší mateřštině, které s láskou a obdivem popisuje a analyzuje to, jak se vyjadřujeme.
       
MP 4338/1   Fóry, historky a kecy 1. : Krampol a spol. / Obsah (mimo jiné): Politický stav mojí rodiny. Howgh, indiánská píseň lásky. Strýček z Ameriky. Výlet do Němec. Erotická zkušenost. Poslední oheň.
       
MP 4324/2 FRAJTOVÁ, Marie Na hranici života a smrti : 25 rozhovorů s předními českými lékaři / Rozhovory s vynikajícími osobnostmi české medicíny, které se ohlížejí za svou profesní kariérou a otevřeně hovoří o tom, jaký je jejich život bez bílého pláště.
       
MP 4366/2 FRENCH, Tana V lesích Psychologický detektivní román z prostředí městečka nedaleko Dublinu sleduje průběh pátrání po pachateli vraždy dvanáctileté dívky.
       
MP 4354/1 GAARDER, Jostein Dívka s pomeranči Svého otce poznává Georg až prostřednictvím dopisu, který dostane dlouho po jeho smrti. Láska a život jsou zde konfrontovány se smrtí. Pro čtenáře od 12 let.
       
MP 4371/1 GOFFA, Martin Děvčátko Třetí příběh ze série s neodbytným novinářem Markem Vrázem. Kdo je tajemný muž, který drží v bance v samém centru Prahy nevinné rukojmí a jediné, co chce je dostatek času a setkání s novinářem Markem Vrázem alias Terencem? O co mu ve sktečnosti jde?
       
MP 4334/1 GOLDING, William Pán much Příběh vypráví o ztroskotání skupiny anglických chlapců na neznámém ostrově. Jejich chování je varujícím podobenstvím boje dobra a zla.
       
MP 4367/2 HARMON, Amy Z písku a popela Milostný příběh Angela a Evy, kteří museli obětovat vše, aby si mohli v okupované Itálii zachovat lidskost a důstojnost.
       
MP 4335/2 HARROD-EAGLES, Cynthia U domácího krbu : za války, 1915 / Druhý díl ságy rodu Hunterů, situovaný do Anglie v době 1. světové války.
       
MP 4347/1 HARTL, Patrik Prvok, Šampón, Tečka a Karel Nahořklá groteska o čtyřech bývalých spolužácích, kteří si ozvláštní neuspokojivé životy náročnou hrou.
       
MP 4355/2 HORÁKOVÁ, Daňa O Pavlovi Vzpomínky novinářky a prozaičky Dani Horákové na léta strávená s jejím manželem, filmovým režisérem a scenáristou Pavlem Juráčkem. Kniha je nejen strhujícím Juráčkovým portrétem, ale i svědectvím o dalších osobnostech z oblasti filmu, divadla, disentu a exilu (V. Havlovi, M. Formanovi, V. Chytilové, P. Kohoutovi, L. Vaculíkovi...).
       
MP 4341/1 CHANDLER, Raymond Hluboký spánek Na první pohled jednoduchý případ zavede soukromého detektiva Philipa Marlowa do světa intrik, gangsterů a vražd.
       
MP 4339/1 CHRISTIE, Agatha Smysluplná vražda Detektivní román s hrdinkou slečnou Marplovou, která na základě svých životních zkušeností a bystrého úsudku vyřeší případ komplikované vraždy.
       
MP 4348/1 JAVOŘICKÁ, Vlasta Fantazie na dovolené : romantický příběh / Příběh nezkušené dívky, která po prožitém zklamání najde své sebevědomí a štěstí.
       
MP 4370/1 KARIKA, Jozef Tma Hororový thriller ze zimní Malé Fatry.
       
MP 4349/1 KELEOVÁ-VASILKOVÁ, Táňa Co to bude? Zkušená autorka románů pro ženy přichází s příběhem kadeřnice Jany, která žije se svou dospělou dcerou Zorkou ve vzájemné lásce, ale obě bez mužské náruče. Jejich životy se změní, když se do rodiny nastěhuje ovdovělý švagr s milovanou neteří.
       
MP 4340/2 KING, Stephen Zelená míle Psychothriller z prostředí americké káznice, jehož jednotlivé epizody jsou rámovány příběhem černocha, který v cele smrti čeká na trest za vraždu dvou děvčátek.
       
MP 4364/1 KNEDLER, Magdalena Porodní sestra z Osvětimi Román inspirovaný osudem Stanisławy Leszczyńské, která na vlastní žádost pracovala v Osvětimi jako porodní sestra a zachránila životy tisíců dětí a jejich matek.
       
MP 4360/3 LEDNICKÁ, Karin Šikmý kostel : románová kronika ztraceného města, léta 1921-1945 / Druhá část románové kroniky někdejší pastevecké vesnice, pozdější Karviné, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě - také kvůli těžbě uhlí. Doslov v podání autorky.
       
MP 4361/2 MANKELL, Henning Pyramida Devátá kniha volné detektivní série ze Švédska s inspektorem Kurtem Wallanderem.
       
MP 4376/1 MAREŠ, Jaroslav V. Největší záhady kriminalistiky Naše nejznámější nevyřešené kriminální případy z 20. století, které se povětšinou dostaly do povědomí široké veřejnosti i filmovým zpracováním.
       
MP 4344/1 MAY, Peter Nezvratné alibi Závěrečný díl volné detektivní série, v níž bývalý forenzní biolog Enzo Macleod řeší záhadnou, přes dvacet let starou vraždu a k tomu i zamotané záležitosti vlastního života.
       
MP 4342/2 MINIER, Bernard Údolí Šestý díl detektivní série s kriminalistou Martinem Servazem, který tentokrát čelí sériovému vrahovi.
       
MP 4326/1 MONTGOMERY, Lucy Maud Anne ze Zeleného domu Příběh malé Anny, sirotka, který nachází u dvou stárnoucích sourozenců, až doposud osaměle hospodařících na své venkovské farmě, svůj opravdový domov.
       
MP 4377/1 MORNŠTAJNOVÁ, Alena Má mě ráda, nemá mě ráda Antologie povídek současných českých autorů, tentokrát plných nejistot, pochyb a toužebných očekávání. Autoři: A. Mornštajnová, M. Viewegh, P. Dvořáková, J. Rudiš, A. Nellis, A. Geislerová, B. Bellová, A. Bolavá, I. Hejdová, B. Dočekal.
       
MP 4359/2 MOYES, Jojo Jako hvězdy v temné noci Romantický příběh se společensko-kritickým podtextem o několika ženách, které se společně vzepřou celospolečenskému předpokladu o životě ženy ve 30. letech 20. století na americkém venkově.
       
MP 4350/1 NABI, Jakub Moga : příběh kurdského chlapce, který se chtěl stát lékařem / Cesta životem je vždy plná překážek, jen jejich překonávání může vést ke splnění snu. Jakub Nabi, lékař kurdského původu, se ve vzpomínkách vrací do rodné země, zmítané neustálými válkami a chudobou.
       
MP 4375/1 NEFF, Vladimír Veselá vdova Čtvrtý díl románové rodinné kroniky Nedobylů a Bornů je věnován druhé generaci zakladatelů obou rodů.
       
MP 4381/2 NESBØ, Jo Sněhulák Sedmá kniha série případů Harryho Holea se odehrává koncem 20. století v Oslu, a líčí hon na sériového vraha.
       
MP 4336/2 OWENS, Delia Kde zpívají raci Román zasazený do divoké jihoamerické přírody, ve kterém se záhada vraždy mladého muže snoubí s příběhem opuštění i zoufalého hledání lásky.
       
MP 4358/1 POGODOVÁ, Sandra Hoď se do pogody Svéráznou dvojici autorů nevážně laděných povídek, založených na skutečných rodinných a sousedských příhodách, tvoří známá herečka a její otec, hudebník a "lokální baron Prášil".
       
MP 4380/1 PONCAROVÁ, Jana Alžběta a Nina Román přibližuje na pozadí vřelého vztahu mezi babičkou a její vnučkou průběh mnohdy bouřlivých událostí 20. století, které se odehrály na neklidném území Sudet.
       
MP 4328/2 RUDOLF, Stanislav Metráček. Nemožně tlustá holka. Kosti jsou vrženy / 1. a 2. díl : Dvoudílný román o dospívající dívce, jíž lehká atletika pomůže získat sebevědomí, přátelství, lásku.
       
MP 4379/2 SEWARD, Ingrid Princ Philip jak ho neznáte : ve službách britské monarchie / Biografie shrnuje životní milníky prince Philipa, manžela britské královny Alžběty II., uvádí dosud málo známých detailů a s nadhledem vykresluje tuto výraznou osobnost britské a světové politické a společenské scény.
       
MP 4372/1 SOUKUPOVÁ, Petra Věci, na které nastal čas Psychologický román, v němž se hraje o záchranu jedné ne snad vysloveně šťastné, ale přesto dosud funkční rodiny.
       
MP 4322/1 SÝKORA, Michal Modré stíny Detektivní román se svéráznou komisařku Výrovou, která vyšetřuje smrt vysokoškolského pedagoga přímo na univerzitní půdě.
       
MP 4337/1 ŠIMEK, Miloslav Mario Surio, aneb, Hovory z rákosí Obsah: Rozhovor s Pištou Chudých. Důchodci na poště. Reklama (Danone). Rozhovor se zadrženou Novákovou. Reklama (Rama). Surio Mario po sametové revoluci. Reklama (Pampers). Reklama (Always).
       
MP 4325/1 ŠIŠKOVÁ, Šárka Navždy nebo jen na chvíli? : román / Román z uměleckého prostředí o hledání rovnováhy mezi láskou, úspěchem a štěstím.
       
MP 4323/1 ŠPITÁLNÍKOVÁ, Nina Svědectví o životě v KLDR Kniha koreanistky Niny Špitálníkové přináší sedm rozhovorů se severokorejskými uprchlíky, kteří přibližují svůj každodenní život v zemi, jejíž režim je považován za jeden s nejtužších na světě.
       
MP 4357/2 TÁBORSKÁ, Dita Malinka Psychologicky laděný román s hořkým nadhledem a leitmotivem rodičovství vypráví syrově o těžkostech života a nutnosti přijmout svůj osud a místo v dnešním světě.
       
MP 4351/1 TAUSSIG, Pavel Vlasta Burian : život za smích : četba ze stejnojmenné knihy + 46 autentických nahrávek krále komiků / Kniha přináší nově objevená fakta a vzpomínky očitých svědků a je doplněna autentickými nahrávkami Burianových výstupů.
       
MP 4321/2 VANĚČEK, Michal Mlýn : fascinující příběh podle skutečné události / Pravdivý příběh z jihočeského venkova popisuje celé období 20. století. Mimořádné úsilí dvou bratrů, aby dostáli slibu, který dali umírajícímu otci, je v jednotlivých etapách režimů a nálad ve společnosti dohání až na samotnou hranici přežití.
       
MP 4378/2 VONDRUŠKA, Vlastimil Křišťálový klíč. Jarmarečník / III : Třetí pokračování rozsáhlé historické ságy sklářského rodu Heřmanů.
       
MP 4346/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Pomsta bílého jednorožce Historický detektivní román z druhé poloviny 13. století, v němž mladý královský prokurátor Oldřich z Chlumu vyšetřuje vraždu paní Anežky, manželky Častolova z Frýdlantu. U jedné vraždy ale nezůstane.
       
MP 4362/1 VOTÝPKA, Jan O parazitech a lidech Publikace populární formou představuje různé parazity i parazitický způsob života z mnoha úhlů pohledu, od lékařského a veterinárního až po historický a umělecký.
       
MP 4332/1 WALLER, Robert James Prach tisíce cest Román se po 16ti letech vrací k osudu hrdinů knihy "Madisonské mosty", jejichž životy sleduje ve zkratce od okamžiku bolestného rozchodu.
       
MP 4363/2 WINAWER, Melodie Písařka ze Sieny Příběh mladé lékařky Beatrice na pozadí událostí ve středověké Itálii 14. století v době morové rány a v Itálii 21. století.
       
MP 4345/1 YRSA SIGURÐARDÓTTIR, Katarze Detektiv Huldar spolu s dětskou psycholožkou řeší případ vražd mladých lidí, související se šikanou na sociálních sítích.
       
MP 4356/1 ZIBURA, Ladislav Prázdniny v Česku Dvouměsíční výlet (po čtrnácti českých krajích) plný zajímavostí, pozoruhodných příběhů z naší historie a setkání se svéráznými lidmi.
       
MP 4318/1   Zora. CD Komplet 4/2022 : Zvuková periodika vydaná k měsíci dubnu 2022
       
MP 4320/1   Zora. CD Komplet 5/2022 : Zvuková periodika vydaná k měsíci květen 2022
       
MP 4382/1   Zora. CD Komplet 6/2022 : Zvuková periodika vydaná k měsíci červnu 2022

Novinky zvukové knihovny (publikováno 28. 3. 2022)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4317/1   Zora : CD Komplet. 3/2022 Zvuková periodika vydaná k měsíci březnu 2022

Novinky zvukové knihovny (publikováno 10. 3. 2022)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4314/1 CHYTIL, Václav Chodci v soumraku Nostalgické vzpomínky na dětství a dospívání, provázené pátráním po smyslu života.
MP 4315/1 JIČÍNSKÝ, Vilém Cesta Ostravana do Ameriky leta Páně 1893 Vyprávění o cestě do Ameriky, kterou na konci 19. století podnikl přední český báňský odborník Vilém Jičínský.
MP 4313/1   Zora. CD komplet 1/2022 : Zvuková periodika vydaná k měsíci lednu 2022
MP 4316/1   Zora. CD Komplet 2/2022 : Zvuková periodika vydaná k měsíci únor 2022

Novinky zvukové knihovny (publikováno 18. 11. 2021)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4311/1 ADAMS, Douglas Stopařův průvodce po Galaxii Parodie na sci-fi příběh začíná zničením Země, která musí udělat místo nové galaktické dálnici. Její zkázu přežije jediný pozemšťan Arthur Dent.
       
MP 4262/2 ATWOOD, Margaret Svědectví Volné pokračování Příběhu služebnice se vrací do totalitního společenského režimu v Republice Gileád, která čelí katastrofálnímu poklesu reprodukční schopnosti obyvatelstva.
       
MP 4263/2 BAAR, Jindřich Šimon Jan Cimbura Vesnický román z Písecka v první polovině 19. století. Titulní postavou knihy je pracovitý a svědomitý čeledín, později samostatný hospodář.
       
MP 4312/2 BACKMAN, Fredrik My proti vám Volné pokračování románu Medvědín vypráví o měsících následujících po událostech, které otřásly Medvědínem
       
MP 4307/2 BARKER, J. D. Pátá oběť Detektiv Porter, posedlý hledáním Opičího vraha, spolu se svým týmem vyšetřuje případ mrtvé dívky, nalezené pod zmrzlou vodní hladinou laguny v chicagském parku.
       
MP 4292/1 BROMFIELD, Louis Co se stalo s Annou Boltonovou Román z prostředí mezinárodní společenské smetánky v období 2. světové války.
       
MP 4293/1 CASTLE, John Let do nebezpečí Děj dramatického vzrušujícího příběhu se odehrává během jedné noci na palubě obřího letadla vnitrozemské linky kanadské letecké společnosti.
       
MP 4272/2 CÉLINE, Louis Ferdinand Cesta do hlubin noci Autobiografický román francouzského lékaře zachycuje jeho zkušenosti z 1. světové války a poznatky z doby, kdy pracoval jako lékař mezi chudinou na periferii.
       
MP 4264/1 CIBULKA, Aleš Nataša Gollová : život tropí hlouposti / Monografie významné české divadelní a filmové herečky Nataši Gollové.
       
MP 4265/1 CIBULKA, Aleš Nataša Gollová. černobílé vzpomínání / 2 : Další knížka o pozoruhodné hvězdě českého filmu - Nataše Gollové, talentované dívce z dobré rodiny, která během svého života zažila krátkou světskou slávu a tvrdý osobní pád. Autor s citem pro detail zmapoval celý její život.
       
MP 4270/1 ČAPEK, Karel Bílá nemoc V blíže neurčené zemi se rozpoutá epidemie tzv. bílé nemoci. Jde o formu malomocenství, která se projevuje bílými skvrnami na kůži. Doktor Galén vynalezl lék proti této nemoci, ale poskytuje jej pouze chudým lidem. Bohaté lidi léčit nechce, pokud nejsou ochotni zasazovat se proti nastupující válce.
       
MP 4271/1 ČAPEK, Karel R.U.R. Vědeckofantastické drama se odehrává v blíže neurčené budoucnosti na ostrově, kde se vyrábějí umělé bytosti - roboti, kteří se po čase vzbouří proti lidem.
       
MP 4277/1 ČERNÝ, Jindřich Dana Medřická Jedinečná monografie vynikající herečky Dany Medřické, ve které autor sleduje složitý vývoj jejího ojedinělého talentu a hodnotí její celoživotní dílo.
       
MP 4303/4 ČORNEJ, Petr Jan Žižka : život a doba husitského válečníka / Velká Žižkova biografie z dílny respektovaného znalce husitské doby představuje táborského hejtmana v netradičním světle. Jeho příběh se odehrává na pozadí barvitého dějinného panoramatu, jež pomáhá porozumět Žižkovu vnitřnímu světu a motivaci jeho činů.
       
MP 4288/3 ERSKINE, Barbara Nejtemnější hodina Poutavý román s tajemstvím, vraždou i dotekem nadpřirozena. Do současného dění zasahují dramatické události z válečného období roku 1940.
       
MP 4287/1 ERSKINE, Barbara Úkryt před světlem Psychothriller z pobřežního městečka v panství Essex se odehrává v současnosti, do níž ovšem probleskují vzrušené ozvěny dějů minulých.
       
MP 4310/1 FOGLAR, Jaroslav Jestřábe, vypravuj... Knížka je složena ze tří částí: V první jsou cizokrajné povídky. Druhou tvoří příběh, který byl původně napsán jako rozhlasová hra spojená se zadáváním úkolů. Ve třetí části jsou příběhy, které autor sám prožil nebo látku čerpal ze života kolem sebe.
       
MP 4308/1 FOGLAR, Jaroslav Kronika Hochů od Bobří řeky. 1. díl, Skautský rok / Kronika akcí legendárního skautského oddílu - pražské Dvojky.
       
MP 4309/1 FOGLAR, Jaroslav Kronika Hochů od Bobří řeky. 2. díl, Tábory ve Sluneční zátoce a na Zlené říčce / Pokračování kroniky akcí legendárního skautského oddílu - pražské Dvojky.
       
MP 4304/1 FORSYTH, Frederick Liška Špionážní thriller o bývalém britském tajném agentu Westonovi, který se pokusí využít schopností hackera zvaného Liška. Ten se tím dostane do ohrožení života, čemuž Weston musí zabránit.
       
MP 4281/1 GALANDAUER, Jan František Ferdinand d'Este : následník trůnu / Životopis následníka habsburského trůnu.
       
MP 4268/1 HOFMANN, Corinne Dívka se žirafím krkem : od autorky bestselleru Bílá Masajka / Po bestselleru Bílá Masajka se známá autorka vrací ve vzpomínkách do svého nelehkého dětství chudého dítěte ve Švýcarsku v 60. letech. Ve vesnici patřila kvůli svému původu a vytáhlé "žirafí" postavě mezi outsidery. Všechny tyto těžkosti a překážky z ní však udělaly nebojácnou a statečnou ženu, která se umí poprat s osudem.
       
MP 4266/1 HOLCOVÁ, Milena Láska v moll Příběh milostného trojúhelníku - lékařky Marie, stárnoucího spisovatele Jana a v manželském vztahu ne zcela šťastné Sylvy, kde hlavní protagonisté jsou postaveni před vážnou životní zkoušku.
       
MP 4267/1 HOLCOVÁ, Milena Přezrálé broskve V druhém díle budoucího cyklu Žena, růže, píseň, kost, aneb Fena, kůže, plíseň, zlost autorka vypráví o bývalých spolužačkách, které se nikdy neměly v lásce, ale život je časem svede dohromady a sblíží víc, než by si přály.
       
MP 4289/1 HRDLIČKA, Pavel Žebrákova pomsta Třetí příběh s detektivní zápletkou se opět odehrává ve středověké Praze a hlavním hrdinou je stále Václav od Černého koně, podrychtář Starého Města pražského.
       
MP 4290/2 CHAMBERLAIN, Diane Dvojí život Psychologický román pro ženy s prvky detektivního žánru, v němž dvě ženy po podezřelé sebevraždě společné přítelkyně odhalují její skrývaný druhý život.
       
MP 4278/2 CHURCHILL, Winston Sir, Druhá světová válka. 3. díl, Velká aliance / Britská diplomacie a válečné operace v Africe, na Balkáně, na středním Východě a ve Středomoří. Nahrávka převzata z fondu studijní literatury.
       
MP 4279/2 CHURCHILL, Winston Sir, Druhá světová válka. 4. díl, Karta se obrací / Rok obratu 2. světové války vylíčený od 17.1.1942 z hlediska premiéra Velké Británie. Nahrávka převzata z fondu studijní literatury.
       
MP 4280/2 CHURCHILL, Winston Sir, Druhá světová válka. 6. díl, Triumf a tragédie / Události závěrečné fáze 2. světové války od spojeneckého vylodění v Normandii po Jaltskou a Postupimskou konferenci. Nahrávka převtata z fondu studijní literatury.
       
MP 4286/2 IRVING, John Modlitba za Owena Meanyho Román vypráví o životě Owena Meanyho, prazvláštně nadaného chlapce s nepřirozeně malým vzrůstem a s protivným hlasem, a to očima jeho kamaráda, který své vzpomínky prokládá aktuálními deníkovými záznamy z doby současné.
       
MP 4285/3 IRVING, John Pravidla mošťárny Životní příběh sirotka, vychovaného v láskyplné péči starého doktora, zakladatele sirotčince, který provozoval porodnickou a pokoutní interrupční praxi.
       
MP 4305/1 JAROŠ, Radek Nahoru na horu Nejúspěšnější český himálajský horolezec Radek Jaroš v knize otevřeně popisuje nejen milníky své sportovní kariéry, ale odhaluje také svůj soukromý život.
       
MP 4257/2 KLABOUCHOVÁ, Petra Podvod zlatého faraona Dobrodružný historický román o tajemství okolo objevu Tutanchamonovy hrobky Howardem Carterem a podvodu, který změnil osudy mnoha lidí.
       
MP 4291/1 KLÍMA, Josef Šarlatán : inspirováno skutečným životním příběhem Jana Mikoláška / Životopisné drama podle skutečných událostí o Janu Mikoláškovi, muži s léčitelskými schopnostmi, na kterého se před druhou světovou válkou obracely tisíce lidí s žádostí o pomoc.
       
MP 4273/1 KORZER-CACHÉE, Josef Císař František Josef zcela privátně : Vy se máte, vy si můžete chodit do kavárny! / Výpověď o "každodennosti" císaře Františka Josefa odhaluje nejintimnější stránky života a osobnosti monarchy.
       
MP 4258/1 KOSATÍK, Pavel České okamžiky Čtivě napsaná kniha Pavla Kosatíka je věnována vybraným historickým událostem, které ovlivnily vývoj české společnosti od 14. do 20. století. Osobnostem, jejichž myšlenkový a duchovní odkaz svým významem přesáhl dobu, ale i osobnostem, jejichž činy vrhají na dějiny národa trvalý stín.
       
MP 4282/1 MATOCHA, Vojtěch Prašina Foglarovsky laděný a mimořádně dobrodružný příběh se odehrává v tajuplné části Prahy, zvané Prašina. Určeno pro starší děti.
       
MP 4294/1 NABOKOV, Vladimir Vladimirovič Lolita Skutečný románový příběh o osudové vášni zralého muže k nedospělé dívce v podobě zápisků z vězení, kde hrdina tráví své poslední dny za vraždu soka.
       
MP 4302/2 NESBØ, Jo Pentagram Pátá kniha série případů Harryho Holea. Tentokrát je detektiv povolán k podivnému nálezu zavražděné ženy s odseknutým prstem. Dokáže Harry rozluštit vzkazy a symboly, které vrah zanechává na místech činu, a dokáže zabránit dalším vraždám?
       
MP 4276/2 PETIŠKA, Eduard Čtení o hradech : pověsti a příběhy starých českých, moravských a slezských hradů / Soubor pověstí a příběhů vázaných na konkrétní místa na našem území.
       
MP 4275/1 PETIŠKA, Eduard Čtení o zámcích a městech Autor provází českou historií a ukazuje život našich předků v okamžicích slávy i utrpení.
       
MP 4284/1 SINCLAIR, Upton Pastýřův hlas. 2. díl / Další díl románového seriálu Lanny Budd. Někdejší agent prezidenta Roosevelta se stává pozorovatelem při vývoji americké jaderné zbraně i komentujícím účastníkem Norimberského procesu.
       
MP 4283/2 SLÁDKOVÁ, Věra Malý muž a velká žena, aneb, Vlak dětství a naděje Románový triptych zachycující léta okupace očima citlivé dospívající dívky.
       
MP 4306/2 SMITH, Wilbur A. Oko tygra Dobrodružný román, situovaný převážně na jeden z ostrovů u východního pobřeží Afriky, sleduje pátrání po vzácném pokladu z potopené lodi.
       
MP 4296/1 ŠABACH, Petr Čtyři muži na vodě, aneb, Opilé banány se vracejí Vyprávění o pánské jízdě uskutečněné na vodě a to s hojnými pijáckými zážitky.
       
MP 4297/1 ŠABACH, Petr Hovno hoří Soubor tří autobiografických povídek: "Sázka" - o pochybné sázce. "Bellevue" - o tragickém obrázku rodiny, žijící na vesnici. "Voda se šťávou" - životní příběh chlapce, který vyrůstá v rodině socialismu oddaného otce. Některé motivy byly použity ve filmu Pelíšky.
       
MP 4298/1 ŠABACH, Petr Občanský průkaz Příběh party kluků, začínající na konci 60. let 20. století, kdy mladíci dostanou občanky a od té chvíle jsou nepřetržitě v oku policie. Tento stav vrcholí v 80. letech 20. století, kdy je hlavní hrdina vyslýchán tajnou policií za to, že jeho povídka byla čtena na Svobodné Evropě.
       
MP 4295/1 ŠABACH, Petr Opilé banány Kniha o zážitcích mladého muže ve víru puberty a paradoxů normalizačních sedmdesátých let 20. století v Praze.
       
MP 4269/1 TILLE, Václav Božena Němcová Monografie snažící se na pozadí množství fakt obsáhnout v co největší šíři reálnou podobu Boženy Němcové a vyložit smysl jejího života.
       
MP 4259/1 VALOGNES, Aurélie Když má štěstí kliku Dojemný příběh malého chlapce a jeho babičky, která je postavena svou dcerou před nelehký úkol. Má se starat o šestiletého chlapce, když jí samé docházejí síly. Oba nakonec zjišťují, že i prosté radosti mohou být kořením života.
       
MP 4301/1 VOJÁČEK, Jan Umění být zdráv Jeden z nejuznávanějších představitelů funkční medicíny se ve své knize zabývá problematikou stresu, chronických a autoimunitních onemocnění a vysvětluje, jak ve vlastním organismu probudit schopnost samoléčby a najít ztracenou harmonii.
       
MP 4261/1 VRBOVÁ, Alena Rašení Třetí díl volné trilogie líčí vrchol národního obrození, revoluční vzepětí roku 1848 a jeho dozvuky v smutných časech tzv. Bachova absolutismu
       
MP 4260/1 VRBOVÁ, Alena V erbu lvice : Kronika o paní Zdislavě / Hlavní postavou románu z doby Václava I. je Zdislava z Křižanova, provdána za Václavova bojovníka a diplomata pana Havla z Lemberka, jenž se vědomě odříká přepychu a všechny síly věnuje léčitelskému umění.
       
MP 4300/1 WODEHOUSE, P. G. Díky, Jeevesi Dokonalý sluha Jeeves se rozhodne svého pána, Bertieho Woostera, opustit. Nový koníček Bertieho - hra na banjo - trýzní jeho i sousedy. Svou loajalitu a pomoc mu však Jeeves neodepře.
       
MP 4274/1 ZEINER, Josef Karel Císaři pánu válku nevyhráli Pokračování za pět minut. Vzpomínky, příhody a švejkoviny nejmladších vojáků rakousko-uherské armády za I. světové války.
       
MP 4299/1 ZMEŠKAL, Ondřej Temnotou po Velké čínské zdi Zápisky nevidomého běžce Ondřeje Zmeškala z cesty do Číny, která proběhla v květnu 2016 a která vyvrcholila absolvováním maratonu na Velké Čínské zdi. Kniha vypovídá o všem, co bylo potřeba udělat a prožít, než se Ondra s trasérem Lukášem Nožičkou ocitli na startu jednoho z nejtěžších maratonů světa.

Poslední změna: 24.11.2022