Zvuková knihovna pro zdravotně znevýhodněné

Fond zvukové knihovny zahrnuje nahrávky literárních děl všech žánrů na magnetofonových kazetách a CD (ve formátu MP3). Tento fond slouží výhradně zrakově a jinak zdravotně znevýhodněným občanům, kterým jejich zdravotní stav znemožňuje nebo výrazně komplikuje čtení tištěných dokumentů. Podmínkou uživatelské registrace pro půjčování zvukových knih je vyplnění přihlášky a doložení potvrzení odborného lékaře nebo odpovídající odborné organizace nebo předložením průkazu ZTP/P. Tito uživatelé jsou registrováni zdarma. Více informací v článku 19 Knihovního řádu KKFBZ.

Od roku 2019 obsahuje fond zvukové knihovny i kolekci časopisů (Zora, Ema, Naše šance, Obzor-Zdraví, Obzor-Intimita, Obzor-Harmonie, Azor, Téčko), které vydává na CD jedenkrát měsíčně Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR.

Zdravotně znevýhodnění mohou požádat o výběr a dovoz knih a jiných dokumenů domů v rámci služby Kniha do domu.

Na uživatelských počítačích v Ústřední knihovně je nainstalován FriendlyVox– ozvučený internetový portál zpřístupňující informační a komunikační služby bez nutnosti užití zraku. Po předchozí domluvě lze v knihovně nainstalovat FriendlyVox na vlastní technická zařízení zájemcům z řad veřejnosti. 

Dokumenty z fondu zvukové knihy žádejte u pultu ve 3. podlaží ústřední knihovny. Ve 3. a 4. podlaží je k dispozici kamerová stolní lupa pro slabozraké.

Knihovnice: Petra Janošová, e-mail: janosova [at] kfbz.cz, tel. 573 032 401 nebo 739 058 473

V letech 2015, 2016, 2018 a 2019 byl nákup zvukových dokumentů podpořen dotací Ministerstva kultury ČR v projektu Knihovna 21. století.

Soupis všech dokumentů zvukové knihovny


Novinky zvukové knihovny (publikováno 6. 10. 2020)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4070/1   Zora. CD Komplet 9/2020 : Zvuková periodika vydaná k měsíci září 2020.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 24. 8. 2020)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4025/1 ADEBAYO, Ayobami Zůstaň se mnou Světově oceňovaný román o touze po dítěti, manželské lásce, zradě a odcizení nám přibližuje život v současné Nigérii.
MP 4057/2 ALEKSÌJEVÌČ, Svjatlana Aljaksandraǔna Modlitba za Černobyl : kronika budoucnosti / Otřesné výpovědi prostých Bělorusů o důsledcích výbuchu jaderné elektrárny Černobyl v dubnu 1986 - zkáza, smrt a trvalá tělesná i duševní postižení.
MP 4067/2 BRYNDZA, Robert Kanibal z Nine Elms : první případ Kate Marshallové / Úvodní kniha z řady krimithrillerů s vyšetřovatelkou Kate Marshallovou, která stojí před případem sériového vraha, s jehož modem operandi se již před lety setkala.
MP 4051/2 BRYNDZA, Robert Smrtící tajnosti : další případ Eriky Fosterové / Na elitní policejní vyšetřovatelku Eriku Fosterovou čeká případ brutální vraždy krásné tanečnice.
MP 4068/1 CIMA, Anna Probudím se na Šibuji Román debutující české japanoložky, napsaný svěžím hovorovým jazykem, se odehrává na dvou kontinentech a ve dvou časových rovinách zároveň. Zjistíme, že splnění snu nemusí vždy přinést jen radost a štěstí.
MP 4058/1 DELANEY, J. P. Ta přede mnou Psychologický thriller z prostředí zvláštního domu, který spolu se svým tvůrcem přetváří životy těch, kdo v něm bydlí.
MP 4053/1 DEVÁTÁ, Ivanka Kde spí lufťáci Veselé vzpomínky známé české herečky a spisovatelky na chvíle odpočinku.
MP 4036/1 DU MAURIER, Daphne Hospoda Jamajka Dobrodružný román, jehož děj se odehrává v romantickém Cornwallu, který byl před více než 150 lety doménou námořních lupičů.
MP 4027/1 DVOŘÁKOVÁ, Petra Chirurg Profesní i vztahový román o lékaři, který před plíživým vyhořením zvažuje, co dál se životem.
MP 4019/3 GALBRAITH, Robert Smrtící bílá Čtvrtý případ Cormorana Strika se odehrává v kulisách příprav a průběhu londýnských olympijských her v roce 2012.
MP 4064/2 GREY, Iona Dopisy, které nikdo nečetl Příběh velké lásky se odehrává v Anglii za druhé světové války, která dva lidi spojila a následně, na dlouhá desetiletí, rozdělila.
MP 4044/1 HANIBAL, Jiří Vášně a boje Polyxeny z Lobkovic Historický román líčí pohnuté, často dramatické osudy mimořádné ženy Českého království - Polyxeny z Pernštejna a Lobkovic.
MP 4049/1 HANIŠOVÁ, Viktorie Houbařka Komorní román, který na příběhu mladé ženy Sáry, snažící se specifickým způsobem zapomenout na prožité trauma, potvrzuje známou tezi, že sám před sebou člověk neuteče.
MP 4035/2 JACOBS, Anne Panský dům : počátek rodinné ságy / Augsburk 1913 - první díl historické rodinné ságy o německé průmyslnické rodině a jejím služebnictvu.
MP 4020/2 KING, Stephen Osvícení Horor líčící atmosféru opuštěného horského hotelu, v němž s rodiči tráví zimu pětiletý chlapec, nadaný mimořádnými telepatickými schopnostmi.
MP 4038/1 KÖRNEROVÁ, Hana Marie Dlouhá cesta Čtvrtá část historického románu přivádí Hermínu de Marigny do Francie, poznamenané kulminující revolucí na konci 18. století.
MP 4039/1 KÖRNEROVÁ, Hana Marie Druhý břeh Třetí část historické romance líčí další pokračování osudů sester Hermíny a Stefanie de Marigny, které nacházejí po dlouhé a dobrodružné cestě Evropou nový domov v Čechách.
MP 4040/2 KÖRNEROVÁ, Hana Marie Třetí přístav Další osudy sester Hermíny a Stefanie, které vyhnaly z rodinného panství revoluční změny roku 1789. Příběh je plný dobrodružství, intrik, lásky a romantiky.
MP 4026/2 LACKOVÁ, Elena Narodila jsem se pod šťastnou hvězdou Autobiografická výpověď romské sociální a osvětové pracovnice je obrazem života romské populace na Slovensku od první republiky až do 80. let 20. století.
MP 4045/2 LAGERCRANTZ, David Dívka, která musí zemřít V závěrečném, volném pokračování série Milénium se investigativní novinář Mikael Blomkvist zajímá o "nešťastnou" smrt bezdomovce. Požádá o pomoc sociopatickou hackerku Lisbeth Salanderovou, ta však po pohřbu Holgera Palmgrena odjela ze Švédska a neozývá se.
MP 4041/1 LAPEÑA, Shari Nevítaný host Psychologická detektivka s prvky hororu. Autorka nás seznamuje s hosty venkovského hotelu, který se vinou sněhové bouře změní v past. Vztahy se komplikuji a vraždy narůstají.
MP 4062/2 MAWER, Simon Pražské jaro Strhující a smyslný román se odehrává v období "pražského jara" roku 1968 a zachycuje jak dobové souvislosti, tak i spletité a komplikované vztahy mezi čtyřmi protagonisty tohoto příběhu.
MP 4063/2 MAYNE, Andrew Hračkář Geniální analytik zločinců, profesor Cray, pátrá po oživlé městské legendě - Hračkáři, který láká opuštěné děti do svého auta a pak je zabije.
MP 4069/2 MELVILLE, Herman Bílá velryba Napínavé a dobrodružné vyprávění o tajemném přízraku na moři a pitoreskních členech posádky velrybářské lodi.
MP 4021/1 MORNŠTAJNOVÁ, Alena Rodinné povídky Antologie povídek současných českých autorů na téma "rodina". Autoři: A. Mornštajnová, P. Soukupová, P. Dvořáková, A. Geislerová, M. Urban, M. Epstein, I. Hejdová, I. Myšková.
MP 4065/2 MORNŠTAJNOVÁ, Alena Slepá mapa Románový příběh líčí osudy tří žen, tří generací jedné rodiny. Životy hlavních hrdinek a dalších s nimi spjatých postav provázejí dramatické zvraty, které přinášejí život i dějinné události 20. století.
MP 4028/2 NATT OCH DAG, Niklas 1793 : vlk a dráb / Historická detektivka nás zavádí do Stockholmu roku 1793, kde dvojice vyšetřovatelů řeší děsivý případ.
MP 4030/1 NAVARA, Luděk Na útěku : neuvěřitelný příběh Josefa Brykse / Neuvěřitelný příběh československého letce Josefa Brykse, který se stal obětí komunistického režimu.
MP 4029/1 NAVARA, Luděk Příběhy železné opony Osudy jednotlivců i rodin, jejichž život ovlivnila "železná opona".
MP 4042/1 NĚMCOVÁ, Božena Divá Bára a jiné dívky na útěku Povídkový výbor - Divá Bára, Čtyry doby, Dobrý člověk, Chyže pod horami, Cesta z pouti - propojuje motiv útěku a vzdoru ženských postav. Autorka v povídkách vyslovila svou vlastní potřebu nezávislosti a seberealizace, revoltu moderní ženy proti slepým společenským konvencím.
MP 4022/1 PALÁN, Aleš Raději zešílet v divočině : setkání s šumavskými samotáři / Rozhovory s lidmi dlouhodobě žijícími mimo civilizaci přinášejí pohled do tajuplného světa, o jehož existenci nic nevíme.
MP 4031/2 PONCAROVÁ, Jana Podbrdské ženy Poutavý román se silným příběhem líčí osudy tří generací žen na podbrdském venkově v průběhu celého dvacátého století.
MP 4032/2 RICHTEROVÁ, Jana Zahrada. velmistr / 4. díl : Čtvrtý díl fantasticko-psychologického románu o skupině mladých lidí, kteří jsou obdařeni zvláštními schopnostmi.
MP 4033/2 RICHTEROVÁ, Jana Zahrada. hostina / 5. díl : Pátý, závěrečný díl fantasticko-psychologického románu o osudech skupiny lidí ze současnosti, zapletených do prastarého příběhu o magii.
MP 4023/1 SEPETYS, Ruta Sůl moře Na pozadí skutečné historické události (operace Hannibal) sledujeme dramatický zápas o přežití pohledem skupinky válečných uprchlíků.
MP 4061/2 SMITH, Wilbur A. Kořist Africké pobřeží je plné nebezpečí: chamtiví obchodníci, nebezpeční piráti a muži toužící po pomstě. Pro Coustneyho je však největším nebezpečím jeho rodina.
MP 4055/2 SMITH, Wilbur A. Řeka bohů. Faraon / 6 : Další pokračování ze série historicko-dobrodružných románů, odehrávajících se ve starověkém Egyptě, sleduje opět osudy čaroděje Taita, který čelí obvinění z velezrady.
MP 4056/2 SMITH, Wilbur A. Řeka bohů. Bůh pouště / 5 : V dalším pokračování ze série historicko-dobrodružných románů ze starověkého Egypta, sledujeme osudy čaroděje Taita a jeho působení na Krétě, kde vládne krvavý kult posvátného býka.
MP 4060/2 SMITH, Wilbur A. Volání na ďábla Dobrodružný román o krutosti, nenávisti a pomstě se odehrává v letech 1912 - 1915 ve východní Africe.
MP 4059/2 SMITH, Wilbur A. Zlatokopové Dobrodružný román z prostředí jihoafrických zlatých dolů ve druhé polovině 20. století.
MP 4034/1 TŘEŠTÍKOVÁ, Radka Veselí V románu s autobiografickými prvky se třiatřicetiletá Eliška po letech vrací na Moravu ke svým kořenům.
MP 4047/1 VAŠÍČEK, Arnošt Ztracená brána Komisař Sumara, inspektorka Šímová a znalec symbolů a sekt doktor Runa pátrají po vraždícím maniakovi v labyrintu pražského podzemí.
MP 4054/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Duch znojemských katakomb Středověký šlechtic v pozici královského prokurátora řeší další ze spletitých případů, tentokrát v tajuplném prostředí znojemského podzemí.
MP 4043/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Letopisy královské komory XIII : Mstitel z Jenštejna / Třináctý příběh historických detektivních případů královského písaře Jiřího Adama z Dobronína.
MP 4052/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Právo první noci Historický detektivní příběh, v němž opět vystupuje v úloze hlavního vyšetřovatele královský prokurátor Oldřich z Chlumu.
MP 4046/2 VONDRUŠKA, Vlastimil Prodavači ostatků Obsáhlý historický román z poloviny 14. století vypráví o dobrodružstvích syna chudého českého zemana, který odchází v neklidné době studovat do Paříže.
MP 4024/2 VONDRUŠKA, Vlastimil Sběratelé ostatků Druhá část historického románu, rozvíjejícího další osudy syna českého zemana, se odehrává na počátku 14. století v Čechách, Německu a Itálii.
MP 4066/1 WHITTON, Hana Anežka Česká : cesta lásky a víry hrdé Přemyslovny / Další z romantizujících historických příběhů si bere do hledáčku postavu přemyslovské princezny Anežky, nejmladší dcery krále Přemysla Otakara I. Kniha je věnována 30. výročí kanonizace svaté Anežky České.
MP 4050/1 WHITTON, Hana Anna Česká : dcera Karla IV. na anglickém trůnu / Milostný román s historickým pozadím vypráví příběh Anny, dcery Karla IV., která se v 16ti letech vdá a přicestuje za svým manželem Richardem II. do nového domova - Anglie.
MP 4048/2 WOOD, Barbara Plamen duše Rozsáhlý historický román o mladé palmýrské léčitelce, která sbírá po celém starověkém světě lékařské zkušenosti a hledá svou životní lásku.
MP 4037/1 ZAHRADNÍKOVÁ, Markéta Postel, hospoda, kostel Rozhovor se Zbigniewem Czendlikem, známým polským katolickým knězem působícím v Česku, umožňuje nahlédnout do jeho soukromí a porozumět jeho názorům na mezilidské vztahy, život a Boha.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 27. 7. 2020)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4017/1   Zora. CD Komplet 6/2020 : Zvuková periodika vydaná k měsíci červnu 2020.
MP 4018/1   Zora. CD Komplet 7-8/2020 : Zvuková periodika vydaná k červenci a srpnu 2020.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 4. 6. 2020)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4016/1   Zora. CD Komplet 5/2020 : Zvuková periodika vydaná k měsíci květnu 2020

Novinky zvukové knihovny (publikováno 19. 5. 2020)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4014/1   Zora. CD Komplet 3/2020 : Zvuková periodika vydaná k měsíci březnu 2020
MP 4015/1   Zora. CD Komplet 4/2020 : Zvuková periodika vydaná k měsíci dubnu 2020

Novinky zvukové knihovny (publikováno 5. 3. 2020)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4013/1   Zora. CD Komplet 2/2020 : Zvuková periodika vydaná k měsíci únoru

Novinky zvukové knihovny (publikováno 12. 2. 2020)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4012/1   Zora. CD Komplet 1/2020 : Zvuková periodika vydaná k měsíci lednu 2020

Novinky zvukové knihovny (publikováno 14. 1. 2020)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4011/1   Zora. CD Komplet 12/2019 : Zvuková periodika vydaná k měsíci prosinec 2019

Novinky zvukové knihovny (publikováno 2. 12. 2019)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4009/1   Zora. CD Komplet 11/2019 : Zvuková periodika vydaná k měsíci listopadu 2019
MP 4003/2 ANDRONIKOVA, Hana Zvuk slunečních hodin Román přirozeným a vynalézavým způsobem spojuje několik rovin a časových pásem - Baťův Zlín, Indii třicátých let, poválečnou Ameriku.
MP 3962/1 BJORK, Samuel Clona Třetí případ dvojice vyšetřovatelů Holgera Muncha a Mii Krügerové - v horském jezeře je nalezena zavražděná baletka a o pár dní později najde recepční pochybného hotýlku v jednom z pokojů mrtvého saxofonistu. Stopy ukazují na stejného pachatele, kterého je potřeba co nejdříve zastavit.
MP 3975/2 BRYNDZA, Robert Do posledního dechu : další případ Eriky Fosterové / Pokračování napínavé řady temných detektivních thrillerů s mladou vyšetřovatelkou Erikou Fosterovou.
MP 3968/2 BRYNDZA, Robert Chladnokrevně : další případ Eriky Fosterové / Pátý případ šéfinspektorky Eriky Fosterové, která společně s kolegy opět řeší složitý případ brutální vraždy.
MP 4004/1 CAMERON, W. Bruce Psí cesta : román pro všechny psy a jejich páníčky / Pokračování knihy Psí poslání přináší další dobrodružství chundelatého psího kamaráda.
MP 3976/1 CAMERON, W. Bruce Psí domov : co všechno může potkat vašeho mazlíčka, než najde cestu domů / Dojímavý příběh fenky Belly, který sama vypráví. Je odloučena od svého pána, jehož se snaží najít a na její cestě ji potkává mnoho dobrodružství a nebezpečí, ale také Velké Kotě, mládě pumy, o které se stará.
MP 4005/1 CAMERON, W. Bruce Psí poslání : Žádný pes tu není jen tak / Citlivý a humorný příběh o tom, že jeden pes se může narodit i několikrát za sebou, aby mohl lépe chápat člověka. Román pro všechny pejskaře.
MP 3996/1 COLGAN, Jenny Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů je "knihovnická road movie", která vypráví romantický příběh o knihách a lásce.
MP 3972/1 ČERVENKOVÁ, Renata Labyrint pohybu V knižním rozhovoru profesor Pavel Kolář, renomovaný fyzioterapeut, vysvětluje základní principy lidského pohybu a jeho vývoje a odhaluje překvapivé souvislosti.
MP 4006/1 DVOŘÁKOVÁ, Petra Sítě Kniha obsahuje tři příběhy mladých žen, které mají problémy se sebedůvěrou a sebevědomím.
MP 3961/1 FERRANTE, Elena Dny opuštění Příběh ženy středního věku, která se vyrovnává s krizovou životní situací.
MP 3995/3 HÁJ, Felix Školák Kája Mařík. I. - VII. díl / Série půvabných vyprávění o příhodách chlapce Káji od jeho prvního dne ve škole až do doby dospělosti.
MP 3955/1 HAJNÝ, Pavel Marie Baťová : první dáma Zlína / Kniha je poutavým pokusem o zpřístupnění pozapomenuté osobnosti naší historie, někdejší první dámy Zlína - Marie Baťové.
MP 3997/1 HRUBEŠ, Josef Pražské domy vyprávějí... [Díl] II. / Druhý díl publikace je určen všem milovníkům staré, historické Prahy a nejen jim.
MP 3998/1 HRUBEŠ, Josef Pražské domy vyprávějí... [Díl] III. / V již třetím díle zařadili autoři do knihy 52 objektů v co nejširším spektru a ze všech hledisek.
MP 4000/2 HRUBEŠ, Josef Pražské domy vyprávějí... [Díl] VI. / Dalších padesát dva pražských objektů.
MP 4001/1 HRUBEŠ, Josef Pražské domy vyprávějí... [Díl] VII. / Historie, architektura a mnoho zajímavostí o dalších padesáti dvou pražských objektech.
MP 3999/1 HRUBEŠOVÁ, Eva Pražské domy vyprávějí... [Díl] IV. / Již čtvrté pokračování knihy, která je určena pro znalce a milovníky staré Prahy.
MP 4002/1 CHRISTIE, Agatha Zlo pod sluncem Detektivní román, v němž Hercule Poirot řeší vraždu bývalé herečky v idylickém letovisku při pobřeží Lamanšského průlivu.
MP 3965/1 JONASSON, Jonas Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět Svéhlavý stařík Alan Karlsson je opět na scéně, a s ním i všichni současní vůdci - Donald Trump, Angela Merkelová, Vladimir Putin i Kim Čong-un.
MP 3974/1 KARIKA, Jozef Trhlina Záhadný thriller o tajemném slovenském pohoří Tribeč, nedaleko Nitry, odkud se nemusíte vrátit. Kdo se přece jen vrátil, ten o svých zážitcích odmítá mluvit...
MP 3988/2 KLEVISOVÁ, Michaela Kroky vraha Detektivní román, odehrávající se v současnosti v jedné pražské vilové čtvrti, kde krátce po sobě dojde k vraždám dvou žen.
MP 3960/2 KMENTA, Jaroslav Český špion Erwin van Haarlem Autentický příběh muže, který patřil k nejtajnějším špionům Československa. Čtivý špionážní román nejen pro muže, ale i pro ženy.
MP 3993/1 KUBÁTOVÁ, Marie Gabra a Málinka v Praze. 6. díl / Další autobiografické příběhy oblíbené autorky dívčích románů.
MP 3977/1 KUPKA, Jiří Svetozar Krvavé jahody : příběh ženy, která přežila gulag / Otřesné svědectví o násilných deportacích bývalých ruských emigrantů po 2. světové válce. Autentický příběh Věry Sosnarové, která byla spolu s matkou a sestrou odvlečena zpět do SSSR, kde strávila 19 let převážně v táboře nucených prací na Sibiři.
MP 3994/1 KUTINOVÁ, Amálie Farmaceutka Pokračování kroniky dívčího života Gabry a Málinky vypravuje o tom, jak se Málinka učí být lékárnicí.
MP 3991/1 KUTINOVÁ, Amálie Gabra a Málinka 3. a 4. díl "Gabra a Málinka se učí latinsky - 3. díl; Gabra a Málinka v čarovné zemi - 4. díl." Veselé příhody dvou sester na Valašsku ze začátku 20. století.
MP 3990/1 KUTINOVÁ, Amálie Gabra a Málinka ve městě. 2. díl / Veselé příhody dvou sester, ze kterých se stávají studentky gymnázia ve Valašském Meziříčí.
MP 3989/1 KUTINOVÁ, Amálie Gabra a Málinka. povedené dcerky / 1. díl : Veselé příhody dvou sester, řídícího učitele na venkovské škole, na Valašsku.
MP 3992/1 KUTINOVÁ, Amálie Gabra a Málinka. galánečky / 5. díl : Amalie (Málinka) Kutinová s humorem a nostalgií popisuje příhody svého dětství a dospívání na valašské vesnici počátkem 20. století. Věčnou průvodkyní a družkou je Málince její starší sestra Gabriela (Gabra).
MP 3956/2 MAWER, Simon Skleněný pokoj Román inspirovaný skutečným osudem vily Tugendhat zrcadlí na pozadí příběhu jejích majitelů tragédii celého českého národa.
MP 3987/1 MORNŠTAJNOVÁ, Alena Hotýlek Čtivý příběh je svědectvím o životě obyčejných lidí bez ohledu na vnější okolnosti. Hotel pana Leopolda, vlastně spíše hodinový hotýlek, založený v dobách první republiky, nabízí potěšení a rozkoš pánům za protektorátu i poté, co ho znárodnili komunisté.
MP 3966/1 MORNŠTAJNOVÁ, Alena Tiché roky Román je psychologickou úvahou nad složitostí rodinných vztahů, jejichž komplikace tkví hlavně ve vzájemném nedorozumění a odcizení.
MP 3967/1 MORRIS, Heather Tatér z Osvětimi Román o smrti, lásce i přátelství za zdmi koncentračního tábora byl sepsán podle skutečného příběhu, jenž souvisí s jedním z nejznámějších symbolů holocaustu - čísly, která měli vězňové vytetována na předloktí.
MP 3964/1 NĚMCOVÁ, Božena Pohorská vesnice Vesnická novela z 19. století vykresluje výrazné lidské charaktery v idylickém líčení života malé pohraniční vesničky.
MP 3957/1 NĚMCOVÁ, Božena V zámku a podzámčí a jiné povídky Povídka z malostranského prostředí, v níž vedle sebe žijí lidé z vyšších i nižších společenských vrstev, se odehrává v první polovině 19.století. Další povídky: Karla, Rozárka, Čertík, Čtyry doby, Dlouhá noc.
MP 3970/1 NESBO, Jo Nemesis Čtvrtá kniha série případů Harryho Holea. Tentokrát jde o naprosto chladnokrevně vykalkulovanou bankovní loupež, ve které přijde o život bankovní úřednice.
MP 3958/2 NESBO, Jo Žízeň Jedenáctá kniha série případů Harryho Holea. Svérázný, teď už bývalý detektiv Harry Hole se ještě jednou vrací k aktivnímu vyšetřování, když se v norské metropoli objeví série vražd seznámeníchtivých žen.
MP 3983/2 NIEDL, František Čas vlků Volné pokračování historického románu, odehrávajícího se v 15. století, vypráví o vzniku husitského hnutí v Čechách.
MP 3984/2 NIEDL, František S vlčí hlavou v erbu Třetí volné pokračování historického románu, odehrávajícího se v 15. století, vypráví o vrcholících husitských válkách.
MP 3973/2 OBAMA, Michelle Můj příběh Bývalá první dáma USA, manželka prvního afroamerického prezidenta Baracka Obamy, vzpomíná na dětství v Chicagu, studium na prestižních univerzitách, právnickou kariéru a především na rodinný i pracovní život po boku budoucího prezidenta.
MP 3963/1 RIVA, Maria Moje matka Marlene Dietrichová Poutavá, až bolestně upřímná biografie ojedinělé ženy nám v podání její dcery, autorky knihy, odhaluje rozporuplnou, složitou osobnost, která se navěky zapsala do dějin kultury dvacátého století a stala se symbolem celé jedné epochy.
MP 3959/1 SEPETYS, Ruta V šedých tónech Fiktivní deník litevské dívky, odvlečené v roce 1941, po anexi Litvy Sovětským svazem, spolu s matkou a bratrem do pracovních táborů na Sibiři.
MP 3978/1 SCHLINK, Bernhard Olga Příběh lásky na pozadí dramatických německých dějin od konce 19. století do sedmdesátých let 20. století. Olga je sirotek z chudých poměrů, Herbert syn venkovského statkáře, oba se vymykají prostředí, v němž vyrůstají, a právě jejich jinakost je sblíží.
MP 3969/1 SLIMÁKOVÁ, Margit Velmi osobní kniha o zdraví Nejvlivnější česká dietoložka prezentuje své třicetileté zkušenosti a výsledky vědeckého bádání z oblasti výživy a péče o zdraví.
MP 3985/1 ŠÍP, Karel Karneval paměťových buněk Známý český moderátor populární talkshow Všechnopárty, textař a bavič představuje krátké povídky k úsměvu i zamyšlení.
MP 3971/1 TŘEŠTÍKOVÁ, Radka Osm Psychologický román s detektivní zápletkou je příběhem mladé ženy, která se probírá z kómatu a trpí výpadkem krátkodobé paměti.
MP 4010/1 TVRDÁ, Eva Mrtvou neměl nikdo rád Kdo zabil krásku Irenu Mausnerovou? Policistka Nina Svobodová na stopě vraha v samém centru Ostravy...
MP 3980/2 VONDRUŠKA, Vlastimil Křišťálový klíč 1 : Falknovská huť / Rozsáhlá historická sága se odehrává v době od třicetileté války až do revolučního roku 1848 a vypráví o osudech sklářského rodu Heřmanů.
MP 4008/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Letopisy královské komory VIII : Ulička hanby / V osmém příběhu pátrá královský písař Jiří Adam z Dobronína po vrahovi nevěstky a člena významného šlechtického rodu v pražské uličce, proslulé svými nevěstinci.
MP 4007/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Letopisy královské komory XII : Jičínské pole mrtvých / Další příběh historicko-detektivní řady staví královského písaře Jiřího Adama z Dobronína před hrůzný případ rituální vraždy na morovém pohřebišti.
MP 3979/3 VONDRUŠKA, Vlastimil Mezi tiárou a orlicí : příběh prvního českého krále Vratislava I. / Historický román vypráví o pohnutém životě knížete a prvního českého krále Vratislava z rodu Přemyslovců.
MP 3986/2 WOOD, Barbara Dokonalá harmonie Příběh mladé ženy, čelící obvinění ze smrti tří lidí, kteří zemřeli po požití bylinných přípravků její rodinné firmy Harmonie.
MP 3981/2 YRSA SIGURDARDÓTTIR, DNA Nová islandská krimi série s hlavními protagonisty - psycholožkou Freyjou a detektivem Huldarem. Dopadení pachatele ještě neznamená, že je svět zase v pořádku.
MP 3982/2 YRSA SIGURDARDÓTTIR, Pamatuji si vás všechny Napínavý thriller odehrávající se v mrazivých pustinách západních fjordů.

 

 

Poslední změna: 06.10.2020