Zvuková knihovna pro zdravotně znevýhodněné

Novinky zvukové knihovny (publikováno 28. 7. 2022)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4383/1   Zora : CD Komplet. 7+8/2022 Zvuková periodika vydaná k červenci a srpnu 2022

Novinky zvukové knihovny (publikováno 8. 7. 2022)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4374/1 ABAGNALE, Frank W. Chyť mě, jestli to dokážeš : skutečný příběh toho nejtroufalejšího lháře a podvodníka / Životopisný román o jednom z největších a nejtroufalejších podvodníků v dějinách.
       
MP 4352/1 ADAMS, Douglas Stopařův průvodce Galaxií. restaurant na konci vesmíru / 2 : Druhá část sci-fi cyklu líčí řadu absurdních situací, do kterých se dostává poslední žijící pozemšťan se svým přítelem z jiné planety.
       
MP 4353/1 ADAMS, Douglas Stopařův průvodce Galaxií. život, vesmír a vůbec / 3 : Třetí část sci-fi cyklu, ve které jde o záchranu vesmíru.
       
MP 4331/1 AMIS, Kingsley Chci to hned Autor zde skvěle zesměšňuje anglickou smetánku, bohaté lordy, ale i televizní moderátorské hvězdy, které na obrazovce burcují veřejné mínění, ale ve skutečnosti se zajímají pouze o peníze a sex.
       
MP 4329/1 ARONSON, Theo Margaret, výstřední princezna : sestra britské královny Alžběty / Životní příběh anglické princezny Margaret z pera životopisce královské rodiny.
       
MP 4327/1 BAILEY, Hilary Paní Rochesterová : pokračování slavného příběhu Jany Eyrové / Pokračování slavného románu Ch. Bronteeové Jana Eyrová dotváří osudy této hrdinky po deseti letech šťastného a klidného manželství.
       
MP 4319/1 BALABÁN, Jan Jsme tady  
       
MP 4373/1 BAUER, Jan Hrad mrtvých : případ královského soudce Melichara / Pátý díl série historických detektivek se odehrává v pozdně středověkých Čechách.
       
MP 4333/2 BERNÁŠKOVÁ, Jana Jak přežít svého muže Mladá herečka Lucie se po mateřské snaží vrátit ke své herecké kariéře, setkává se s běžnými strastmi svobodných matek a zamotává se do bláznivých situací při hledání lásky. Autorka, která je sama herečka, zasadila svůj román do atraktivního hereckého světa.
       
MP 4368/1 BOLTON, S. J. Už teď jsi mrtvá Kriminální thriller o pronásledování nežádoucí svědkyně vraždy v ponuré anglické krajině.
       
MP 4343/2 BRYNDZA, Robert Mlha nad Shadow Sands : druhý případ Kate Marshallové / Druhý případ Kate Marshallové a jejího asistenta Tristana Harpera, v němž pátrají po záhadně zmizelých mladých lidech, což nějak souvisí s mlhou v okolí vodní nádrže Shadow Sands.
       
MP 4369/1 EBEN, Marek Myšlenky za volantem Audiokniha Marka Ebena představuje soubor sloupků a fejetonů, které vycházely časopisecky v letech 2014-2020.
       
MP 4365/3 ECO, Umberto Jméno růže Nevšední historický román s náročným myšlenkovým kontextem líčí případ sedmi vražd, k nimž v roce 1327 došlo v jednom italském klášteře.
       
MP 4330/1 EISNER, Pavel Chrám i tvrz : kniha o češtině / Poutavé a vtipné vyprávění o naší mateřštině, které s láskou a obdivem popisuje a analyzuje to, jak se vyjadřujeme.
       
MP 4338/1   Fóry, historky a kecy 1. : Krampol a spol. / Obsah (mimo jiné): Politický stav mojí rodiny. Howgh, indiánská píseň lásky. Strýček z Ameriky. Výlet do Němec. Erotická zkušenost. Poslední oheň.
       
MP 4324/2 FRAJTOVÁ, Marie Na hranici života a smrti : 25 rozhovorů s předními českými lékaři / Rozhovory s vynikajícími osobnostmi české medicíny, které se ohlížejí za svou profesní kariérou a otevřeně hovoří o tom, jaký je jejich život bez bílého pláště.
       
MP 4366/2 FRENCH, Tana V lesích Psychologický detektivní román z prostředí městečka nedaleko Dublinu sleduje průběh pátrání po pachateli vraždy dvanáctileté dívky.
       
MP 4354/1 GAARDER, Jostein Dívka s pomeranči Svého otce poznává Georg až prostřednictvím dopisu, který dostane dlouho po jeho smrti. Láska a život jsou zde konfrontovány se smrtí. Pro čtenáře od 12 let.
       
MP 4371/1 GOFFA, Martin Děvčátko Třetí příběh ze série s neodbytným novinářem Markem Vrázem. Kdo je tajemný muž, který drží v bance v samém centru Prahy nevinné rukojmí a jediné, co chce je dostatek času a setkání s novinářem Markem Vrázem alias Terencem? O co mu ve sktečnosti jde?
       
MP 4334/1 GOLDING, William Pán much Příběh vypráví o ztroskotání skupiny anglických chlapců na neznámém ostrově. Jejich chování je varujícím podobenstvím boje dobra a zla.
       
MP 4367/2 HARMON, Amy Z písku a popela Milostný příběh Angela a Evy, kteří museli obětovat vše, aby si mohli v okupované Itálii zachovat lidskost a důstojnost.
       
MP 4335/2 HARROD-EAGLES, Cynthia U domácího krbu : za války, 1915 / Druhý díl ságy rodu Hunterů, situovaný do Anglie v době 1. světové války.
       
MP 4347/1 HARTL, Patrik Prvok, Šampón, Tečka a Karel Nahořklá groteska o čtyřech bývalých spolužácích, kteří si ozvláštní neuspokojivé životy náročnou hrou.
       
MP 4355/2 HORÁKOVÁ, Daňa O Pavlovi Vzpomínky novinářky a prozaičky Dani Horákové na léta strávená s jejím manželem, filmovým režisérem a scenáristou Pavlem Juráčkem. Kniha je nejen strhujícím Juráčkovým portrétem, ale i svědectvím o dalších osobnostech z oblasti filmu, divadla, disentu a exilu (V. Havlovi, M. Formanovi, V. Chytilové, P. Kohoutovi, L. Vaculíkovi...).
       
MP 4341/1 CHANDLER, Raymond Hluboký spánek Na první pohled jednoduchý případ zavede soukromého detektiva Philipa Marlowa do světa intrik, gangsterů a vražd.
       
MP 4339/1 CHRISTIE, Agatha Smysluplná vražda Detektivní román s hrdinkou slečnou Marplovou, která na základě svých životních zkušeností a bystrého úsudku vyřeší případ komplikované vraždy.
       
MP 4348/1 JAVOŘICKÁ, Vlasta Fantazie na dovolené : romantický příběh / Příběh nezkušené dívky, která po prožitém zklamání najde své sebevědomí a štěstí.
       
MP 4370/1 KARIKA, Jozef Tma Hororový thriller ze zimní Malé Fatry.
       
MP 4349/1 KELEOVÁ-VASILKOVÁ, Táňa Co to bude? Zkušená autorka románů pro ženy přichází s příběhem kadeřnice Jany, která žije se svou dospělou dcerou Zorkou ve vzájemné lásce, ale obě bez mužské náruče. Jejich životy se změní, když se do rodiny nastěhuje ovdovělý švagr s milovanou neteří.
       
MP 4340/2 KING, Stephen Zelená míle Psychothriller z prostředí americké káznice, jehož jednotlivé epizody jsou rámovány příběhem černocha, který v cele smrti čeká na trest za vraždu dvou děvčátek.
       
MP 4364/1 KNEDLER, Magdalena Porodní sestra z Osvětimi Román inspirovaný osudem Stanisławy Leszczyńské, která na vlastní žádost pracovala v Osvětimi jako porodní sestra a zachránila životy tisíců dětí a jejich matek.
       
MP 4360/3 LEDNICKÁ, Karin Šikmý kostel : románová kronika ztraceného města, léta 1921-1945 / Druhá část románové kroniky někdejší pastevecké vesnice, pozdější Karviné, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě - také kvůli těžbě uhlí. Doslov v podání autorky.
       
MP 4361/2 MANKELL, Henning Pyramida Devátá kniha volné detektivní série ze Švédska s inspektorem Kurtem Wallanderem.
       
MP 4376/1 MAREŠ, Jaroslav V. Největší záhady kriminalistiky Naše nejznámější nevyřešené kriminální případy z 20. století, které se povětšinou dostaly do povědomí široké veřejnosti i filmovým zpracováním.
       
MP 4344/1 MAY, Peter Nezvratné alibi Závěrečný díl volné detektivní série, v níž bývalý forenzní biolog Enzo Macleod řeší záhadnou, přes dvacet let starou vraždu a k tomu i zamotané záležitosti vlastního života.
       
MP 4342/2 MINIER, Bernard Údolí Šestý díl detektivní série s kriminalistou Martinem Servazem, který tentokrát čelí sériovému vrahovi.
       
MP 4326/1 MONTGOMERY, Lucy Maud Anne ze Zeleného domu Příběh malé Anny, sirotka, který nachází u dvou stárnoucích sourozenců, až doposud osaměle hospodařících na své venkovské farmě, svůj opravdový domov.
       
MP 4377/1 MORNŠTAJNOVÁ, Alena Má mě ráda, nemá mě ráda Antologie povídek současných českých autorů, tentokrát plných nejistot, pochyb a toužebných očekávání. Autoři: A. Mornštajnová, M. Viewegh, P. Dvořáková, J. Rudiš, A. Nellis, A. Geislerová, B. Bellová, A. Bolavá, I. Hejdová, B. Dočekal.
       
MP 4359/2 MOYES, Jojo Jako hvězdy v temné noci Romantický příběh se společensko-kritickým podtextem o několika ženách, které se společně vzepřou celospolečenskému předpokladu o životě ženy ve 30. letech 20. století na americkém venkově.
       
MP 4350/1 NABI, Jakub Moga : příběh kurdského chlapce, který se chtěl stát lékařem / Cesta životem je vždy plná překážek, jen jejich překonávání může vést ke splnění snu. Jakub Nabi, lékař kurdského původu, se ve vzpomínkách vrací do rodné země, zmítané neustálými válkami a chudobou.
       
MP 4375/1 NEFF, Vladimír Veselá vdova Čtvrtý díl románové rodinné kroniky Nedobylů a Bornů je věnován druhé generaci zakladatelů obou rodů.
       
MP 4381/2 NESBØ, Jo Sněhulák Sedmá kniha série případů Harryho Holea se odehrává koncem 20. století v Oslu, a líčí hon na sériového vraha.
       
MP 4336/2 OWENS, Delia Kde zpívají raci Román zasazený do divoké jihoamerické přírody, ve kterém se záhada vraždy mladého muže snoubí s příběhem opuštění i zoufalého hledání lásky.
       
MP 4358/1 POGODOVÁ, Sandra Hoď se do pogody Svéráznou dvojici autorů nevážně laděných povídek, založených na skutečných rodinných a sousedských příhodách, tvoří známá herečka a její otec, hudebník a "lokální baron Prášil".
       
MP 4380/1 PONCAROVÁ, Jana Alžběta a Nina Román přibližuje na pozadí vřelého vztahu mezi babičkou a její vnučkou průběh mnohdy bouřlivých událostí 20. století, které se odehrály na neklidném území Sudet.
       
MP 4328/2 RUDOLF, Stanislav Metráček. Nemožně tlustá holka. Kosti jsou vrženy / 1. a 2. díl : Dvoudílný román o dospívající dívce, jíž lehká atletika pomůže získat sebevědomí, přátelství, lásku.
       
MP 4379/2 SEWARD, Ingrid Princ Philip jak ho neznáte : ve službách britské monarchie / Biografie shrnuje životní milníky prince Philipa, manžela britské královny Alžběty II., uvádí dosud málo známých detailů a s nadhledem vykresluje tuto výraznou osobnost britské a světové politické a společenské scény.
       
MP 4372/1 SOUKUPOVÁ, Petra Věci, na které nastal čas Psychologický román, v němž se hraje o záchranu jedné ne snad vysloveně šťastné, ale přesto dosud funkční rodiny.
       
MP 4322/1 SÝKORA, Michal Modré stíny Detektivní román se svéráznou komisařku Výrovou, která vyšetřuje smrt vysokoškolského pedagoga přímo na univerzitní půdě.
       
MP 4337/1 ŠIMEK, Miloslav Mario Surio, aneb, Hovory z rákosí Obsah: Rozhovor s Pištou Chudých. Důchodci na poště. Reklama (Danone). Rozhovor se zadrženou Novákovou. Reklama (Rama). Surio Mario po sametové revoluci. Reklama (Pampers). Reklama (Always).
       
MP 4325/1 ŠIŠKOVÁ, Šárka Navždy nebo jen na chvíli? : román / Román z uměleckého prostředí o hledání rovnováhy mezi láskou, úspěchem a štěstím.
       
MP 4323/1 ŠPITÁLNÍKOVÁ, Nina Svědectví o životě v KLDR Kniha koreanistky Niny Špitálníkové přináší sedm rozhovorů se severokorejskými uprchlíky, kteří přibližují svůj každodenní život v zemi, jejíž režim je považován za jeden s nejtužších na světě.
       
MP 4357/2 TÁBORSKÁ, Dita Malinka Psychologicky laděný román s hořkým nadhledem a leitmotivem rodičovství vypráví syrově o těžkostech života a nutnosti přijmout svůj osud a místo v dnešním světě.
       
MP 4351/1 TAUSSIG, Pavel Vlasta Burian : život za smích : četba ze stejnojmenné knihy + 46 autentických nahrávek krále komiků / Kniha přináší nově objevená fakta a vzpomínky očitých svědků a je doplněna autentickými nahrávkami Burianových výstupů.
       
MP 4321/2 VANĚČEK, Michal Mlýn : fascinující příběh podle skutečné události / Pravdivý příběh z jihočeského venkova popisuje celé období 20. století. Mimořádné úsilí dvou bratrů, aby dostáli slibu, který dali umírajícímu otci, je v jednotlivých etapách režimů a nálad ve společnosti dohání až na samotnou hranici přežití.
       
MP 4378/2 VONDRUŠKA, Vlastimil Křišťálový klíč. Jarmarečník / III : Třetí pokračování rozsáhlé historické ságy sklářského rodu Heřmanů.
       
MP 4346/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Pomsta bílého jednorožce Historický detektivní román z druhé poloviny 13. století, v němž mladý královský prokurátor Oldřich z Chlumu vyšetřuje vraždu paní Anežky, manželky Častolova z Frýdlantu. U jedné vraždy ale nezůstane.
       
MP 4362/1 VOTÝPKA, Jan O parazitech a lidech Publikace populární formou představuje různé parazity i parazitický způsob života z mnoha úhlů pohledu, od lékařského a veterinárního až po historický a umělecký.
       
MP 4332/1 WALLER, Robert James Prach tisíce cest Román se po 16ti letech vrací k osudu hrdinů knihy "Madisonské mosty", jejichž životy sleduje ve zkratce od okamžiku bolestného rozchodu.
       
MP 4363/2 WINAWER, Melodie Písařka ze Sieny Příběh mladé lékařky Beatrice na pozadí událostí ve středověké Itálii 14. století v době morové rány a v Itálii 21. století.
       
MP 4345/1 YRSA SIGURÐARDÓTTIR, Katarze Detektiv Huldar spolu s dětskou psycholožkou řeší případ vražd mladých lidí, související se šikanou na sociálních sítích.
       
MP 4356/1 ZIBURA, Ladislav Prázdniny v Česku Dvouměsíční výlet (po čtrnácti českých krajích) plný zajímavostí, pozoruhodných příběhů z naší historie a setkání se svéráznými lidmi.
       
MP 4318/1   Zora. CD Komplet 4/2022 : Zvuková periodika vydaná k měsíci dubnu 2022
       
MP 4320/1   Zora. CD Komplet 5/2022 : Zvuková periodika vydaná k měsíci květen 2022
       
MP 4382/1   Zora. CD Komplet 6/2022 : Zvuková periodika vydaná k měsíci červnu 2022

Novinky zvukové knihovny (publikováno 28. 3. 2022)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4317/1   Zora : CD Komplet. 3/2022 Zvuková periodika vydaná k měsíci březnu 2022

Novinky zvukové knihovny (publikováno 10. 3. 2022)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4314/1 CHYTIL, Václav Chodci v soumraku Nostalgické vzpomínky na dětství a dospívání, provázené pátráním po smyslu života.
MP 4315/1 JIČÍNSKÝ, Vilém Cesta Ostravana do Ameriky leta Páně 1893 Vyprávění o cestě do Ameriky, kterou na konci 19. století podnikl přední český báňský odborník Vilém Jičínský.
MP 4313/1   Zora. CD komplet 1/2022 : Zvuková periodika vydaná k měsíci lednu 2022
MP 4316/1   Zora. CD Komplet 2/2022 : Zvuková periodika vydaná k měsíci únor 2022

Novinky zvukové knihovny (publikováno 18. 11. 2021)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4311/1 ADAMS, Douglas Stopařův průvodce po Galaxii Parodie na sci-fi příběh začíná zničením Země, která musí udělat místo nové galaktické dálnici. Její zkázu přežije jediný pozemšťan Arthur Dent.
       
MP 4262/2 ATWOOD, Margaret Svědectví Volné pokračování Příběhu služebnice se vrací do totalitního společenského režimu v Republice Gileád, která čelí katastrofálnímu poklesu reprodukční schopnosti obyvatelstva.
       
MP 4263/2 BAAR, Jindřich Šimon Jan Cimbura Vesnický román z Písecka v první polovině 19. století. Titulní postavou knihy je pracovitý a svědomitý čeledín, později samostatný hospodář.
       
MP 4312/2 BACKMAN, Fredrik My proti vám Volné pokračování románu Medvědín vypráví o měsících následujících po událostech, které otřásly Medvědínem
       
MP 4307/2 BARKER, J. D. Pátá oběť Detektiv Porter, posedlý hledáním Opičího vraha, spolu se svým týmem vyšetřuje případ mrtvé dívky, nalezené pod zmrzlou vodní hladinou laguny v chicagském parku.
       
MP 4292/1 BROMFIELD, Louis Co se stalo s Annou Boltonovou Román z prostředí mezinárodní společenské smetánky v období 2. světové války.
       
MP 4293/1 CASTLE, John Let do nebezpečí Děj dramatického vzrušujícího příběhu se odehrává během jedné noci na palubě obřího letadla vnitrozemské linky kanadské letecké společnosti.
       
MP 4272/2 CÉLINE, Louis Ferdinand Cesta do hlubin noci Autobiografický román francouzského lékaře zachycuje jeho zkušenosti z 1. světové války a poznatky z doby, kdy pracoval jako lékař mezi chudinou na periferii.
       
MP 4264/1 CIBULKA, Aleš Nataša Gollová : život tropí hlouposti / Monografie významné české divadelní a filmové herečky Nataši Gollové.
       
MP 4265/1 CIBULKA, Aleš Nataša Gollová. černobílé vzpomínání / 2 : Další knížka o pozoruhodné hvězdě českého filmu - Nataše Gollové, talentované dívce z dobré rodiny, která během svého života zažila krátkou světskou slávu a tvrdý osobní pád. Autor s citem pro detail zmapoval celý její život.
       
MP 4270/1 ČAPEK, Karel Bílá nemoc V blíže neurčené zemi se rozpoutá epidemie tzv. bílé nemoci. Jde o formu malomocenství, která se projevuje bílými skvrnami na kůži. Doktor Galén vynalezl lék proti této nemoci, ale poskytuje jej pouze chudým lidem. Bohaté lidi léčit nechce, pokud nejsou ochotni zasazovat se proti nastupující válce.
       
MP 4271/1 ČAPEK, Karel R.U.R. Vědeckofantastické drama se odehrává v blíže neurčené budoucnosti na ostrově, kde se vyrábějí umělé bytosti - roboti, kteří se po čase vzbouří proti lidem.
       
MP 4277/1 ČERNÝ, Jindřich Dana Medřická Jedinečná monografie vynikající herečky Dany Medřické, ve které autor sleduje složitý vývoj jejího ojedinělého talentu a hodnotí její celoživotní dílo.
       
MP 4303/4 ČORNEJ, Petr Jan Žižka : život a doba husitského válečníka / Velká Žižkova biografie z dílny respektovaného znalce husitské doby představuje táborského hejtmana v netradičním světle. Jeho příběh se odehrává na pozadí barvitého dějinného panoramatu, jež pomáhá porozumět Žižkovu vnitřnímu světu a motivaci jeho činů.
       
MP 4288/3 ERSKINE, Barbara Nejtemnější hodina Poutavý román s tajemstvím, vraždou i dotekem nadpřirozena. Do současného dění zasahují dramatické události z válečného období roku 1940.
       
MP 4287/1 ERSKINE, Barbara Úkryt před světlem Psychothriller z pobřežního městečka v panství Essex se odehrává v současnosti, do níž ovšem probleskují vzrušené ozvěny dějů minulých.
       
MP 4310/1 FOGLAR, Jaroslav Jestřábe, vypravuj... Knížka je složena ze tří částí: V první jsou cizokrajné povídky. Druhou tvoří příběh, který byl původně napsán jako rozhlasová hra spojená se zadáváním úkolů. Ve třetí části jsou příběhy, které autor sám prožil nebo látku čerpal ze života kolem sebe.
       
MP 4308/1 FOGLAR, Jaroslav Kronika Hochů od Bobří řeky. 1. díl, Skautský rok / Kronika akcí legendárního skautského oddílu - pražské Dvojky.
       
MP 4309/1 FOGLAR, Jaroslav Kronika Hochů od Bobří řeky. 2. díl, Tábory ve Sluneční zátoce a na Zlené říčce / Pokračování kroniky akcí legendárního skautského oddílu - pražské Dvojky.
       
MP 4304/1 FORSYTH, Frederick Liška Špionážní thriller o bývalém britském tajném agentu Westonovi, který se pokusí využít schopností hackera zvaného Liška. Ten se tím dostane do ohrožení života, čemuž Weston musí zabránit.
       
MP 4281/1 GALANDAUER, Jan František Ferdinand d'Este : následník trůnu / Životopis následníka habsburského trůnu.
       
MP 4268/1 HOFMANN, Corinne Dívka se žirafím krkem : od autorky bestselleru Bílá Masajka / Po bestselleru Bílá Masajka se známá autorka vrací ve vzpomínkách do svého nelehkého dětství chudého dítěte ve Švýcarsku v 60. letech. Ve vesnici patřila kvůli svému původu a vytáhlé "žirafí" postavě mezi outsidery. Všechny tyto těžkosti a překážky z ní však udělaly nebojácnou a statečnou ženu, která se umí poprat s osudem.
       
MP 4266/1 HOLCOVÁ, Milena Láska v moll Příběh milostného trojúhelníku - lékařky Marie, stárnoucího spisovatele Jana a v manželském vztahu ne zcela šťastné Sylvy, kde hlavní protagonisté jsou postaveni před vážnou životní zkoušku.
       
MP 4267/1 HOLCOVÁ, Milena Přezrálé broskve V druhém díle budoucího cyklu Žena, růže, píseň, kost, aneb Fena, kůže, plíseň, zlost autorka vypráví o bývalých spolužačkách, které se nikdy neměly v lásce, ale život je časem svede dohromady a sblíží víc, než by si přály.
       
MP 4289/1 HRDLIČKA, Pavel Žebrákova pomsta Třetí příběh s detektivní zápletkou se opět odehrává ve středověké Praze a hlavním hrdinou je stále Václav od Černého koně, podrychtář Starého Města pražského.
       
MP 4290/2 CHAMBERLAIN, Diane Dvojí život Psychologický román pro ženy s prvky detektivního žánru, v němž dvě ženy po podezřelé sebevraždě společné přítelkyně odhalují její skrývaný druhý život.
       
MP 4278/2 CHURCHILL, Winston Sir, Druhá světová válka. 3. díl, Velká aliance / Britská diplomacie a válečné operace v Africe, na Balkáně, na středním Východě a ve Středomoří. Nahrávka převzata z fondu studijní literatury.
       
MP 4279/2 CHURCHILL, Winston Sir, Druhá světová válka. 4. díl, Karta se obrací / Rok obratu 2. světové války vylíčený od 17.1.1942 z hlediska premiéra Velké Británie. Nahrávka převzata z fondu studijní literatury.
       
MP 4280/2 CHURCHILL, Winston Sir, Druhá světová válka. 6. díl, Triumf a tragédie / Události závěrečné fáze 2. světové války od spojeneckého vylodění v Normandii po Jaltskou a Postupimskou konferenci. Nahrávka převtata z fondu studijní literatury.
       
MP 4286/2 IRVING, John Modlitba za Owena Meanyho Román vypráví o životě Owena Meanyho, prazvláštně nadaného chlapce s nepřirozeně malým vzrůstem a s protivným hlasem, a to očima jeho kamaráda, který své vzpomínky prokládá aktuálními deníkovými záznamy z doby současné.
       
MP 4285/3 IRVING, John Pravidla mošťárny Životní příběh sirotka, vychovaného v láskyplné péči starého doktora, zakladatele sirotčince, který provozoval porodnickou a pokoutní interrupční praxi.
       
MP 4305/1 JAROŠ, Radek Nahoru na horu Nejúspěšnější český himálajský horolezec Radek Jaroš v knize otevřeně popisuje nejen milníky své sportovní kariéry, ale odhaluje také svůj soukromý život.
       
MP 4257/2 KLABOUCHOVÁ, Petra Podvod zlatého faraona Dobrodružný historický román o tajemství okolo objevu Tutanchamonovy hrobky Howardem Carterem a podvodu, který změnil osudy mnoha lidí.
       
MP 4291/1 KLÍMA, Josef Šarlatán : inspirováno skutečným životním příběhem Jana Mikoláška / Životopisné drama podle skutečných událostí o Janu Mikoláškovi, muži s léčitelskými schopnostmi, na kterého se před druhou světovou válkou obracely tisíce lidí s žádostí o pomoc.
       
MP 4273/1 KORZER-CACHÉE, Josef Císař František Josef zcela privátně : Vy se máte, vy si můžete chodit do kavárny! / Výpověď o "každodennosti" císaře Františka Josefa odhaluje nejintimnější stránky života a osobnosti monarchy.
       
MP 4258/1 KOSATÍK, Pavel České okamžiky Čtivě napsaná kniha Pavla Kosatíka je věnována vybraným historickým událostem, které ovlivnily vývoj české společnosti od 14. do 20. století. Osobnostem, jejichž myšlenkový a duchovní odkaz svým významem přesáhl dobu, ale i osobnostem, jejichž činy vrhají na dějiny národa trvalý stín.
       
MP 4282/1 MATOCHA, Vojtěch Prašina Foglarovsky laděný a mimořádně dobrodružný příběh se odehrává v tajuplné části Prahy, zvané Prašina. Určeno pro starší děti.
       
MP 4294/1 NABOKOV, Vladimir Vladimirovič Lolita Skutečný románový příběh o osudové vášni zralého muže k nedospělé dívce v podobě zápisků z vězení, kde hrdina tráví své poslední dny za vraždu soka.
       
MP 4302/2 NESBØ, Jo Pentagram Pátá kniha série případů Harryho Holea. Tentokrát je detektiv povolán k podivnému nálezu zavražděné ženy s odseknutým prstem. Dokáže Harry rozluštit vzkazy a symboly, které vrah zanechává na místech činu, a dokáže zabránit dalším vraždám?
       
MP 4276/2 PETIŠKA, Eduard Čtení o hradech : pověsti a příběhy starých českých, moravských a slezských hradů / Soubor pověstí a příběhů vázaných na konkrétní místa na našem území.
       
MP 4275/1 PETIŠKA, Eduard Čtení o zámcích a městech Autor provází českou historií a ukazuje život našich předků v okamžicích slávy i utrpení.
       
MP 4284/1 SINCLAIR, Upton Pastýřův hlas. 2. díl / Další díl románového seriálu Lanny Budd. Někdejší agent prezidenta Roosevelta se stává pozorovatelem při vývoji americké jaderné zbraně i komentujícím účastníkem Norimberského procesu.
       
MP 4283/2 SLÁDKOVÁ, Věra Malý muž a velká žena, aneb, Vlak dětství a naděje Románový triptych zachycující léta okupace očima citlivé dospívající dívky.
       
MP 4306/2 SMITH, Wilbur A. Oko tygra Dobrodružný román, situovaný převážně na jeden z ostrovů u východního pobřeží Afriky, sleduje pátrání po vzácném pokladu z potopené lodi.
       
MP 4296/1 ŠABACH, Petr Čtyři muži na vodě, aneb, Opilé banány se vracejí Vyprávění o pánské jízdě uskutečněné na vodě a to s hojnými pijáckými zážitky.
       
MP 4297/1 ŠABACH, Petr Hovno hoří Soubor tří autobiografických povídek: "Sázka" - o pochybné sázce. "Bellevue" - o tragickém obrázku rodiny, žijící na vesnici. "Voda se šťávou" - životní příběh chlapce, který vyrůstá v rodině socialismu oddaného otce. Některé motivy byly použity ve filmu Pelíšky.
       
MP 4298/1 ŠABACH, Petr Občanský průkaz Příběh party kluků, začínající na konci 60. let 20. století, kdy mladíci dostanou občanky a od té chvíle jsou nepřetržitě v oku policie. Tento stav vrcholí v 80. letech 20. století, kdy je hlavní hrdina vyslýchán tajnou policií za to, že jeho povídka byla čtena na Svobodné Evropě.
       
MP 4295/1 ŠABACH, Petr Opilé banány Kniha o zážitcích mladého muže ve víru puberty a paradoxů normalizačních sedmdesátých let 20. století v Praze.
       
MP 4269/1 TILLE, Václav Božena Němcová Monografie snažící se na pozadí množství fakt obsáhnout v co největší šíři reálnou podobu Boženy Němcové a vyložit smysl jejího života.
       
MP 4259/1 VALOGNES, Aurélie Když má štěstí kliku Dojemný příběh malého chlapce a jeho babičky, která je postavena svou dcerou před nelehký úkol. Má se starat o šestiletého chlapce, když jí samé docházejí síly. Oba nakonec zjišťují, že i prosté radosti mohou být kořením života.
       
MP 4301/1 VOJÁČEK, Jan Umění být zdráv Jeden z nejuznávanějších představitelů funkční medicíny se ve své knize zabývá problematikou stresu, chronických a autoimunitních onemocnění a vysvětluje, jak ve vlastním organismu probudit schopnost samoléčby a najít ztracenou harmonii.
       
MP 4261/1 VRBOVÁ, Alena Rašení Třetí díl volné trilogie líčí vrchol národního obrození, revoluční vzepětí roku 1848 a jeho dozvuky v smutných časech tzv. Bachova absolutismu
       
MP 4260/1 VRBOVÁ, Alena V erbu lvice : Kronika o paní Zdislavě / Hlavní postavou románu z doby Václava I. je Zdislava z Křižanova, provdána za Václavova bojovníka a diplomata pana Havla z Lemberka, jenž se vědomě odříká přepychu a všechny síly věnuje léčitelskému umění.
       
MP 4300/1 WODEHOUSE, P. G. Díky, Jeevesi Dokonalý sluha Jeeves se rozhodne svého pána, Bertieho Woostera, opustit. Nový koníček Bertieho - hra na banjo - trýzní jeho i sousedy. Svou loajalitu a pomoc mu však Jeeves neodepře.
       
MP 4274/1 ZEINER, Josef Karel Císaři pánu válku nevyhráli Pokračování za pět minut. Vzpomínky, příhody a švejkoviny nejmladších vojáků rakousko-uherské armády za I. světové války.
       
MP 4299/1 ZMEŠKAL, Ondřej Temnotou po Velké čínské zdi Zápisky nevidomého běžce Ondřeje Zmeškala z cesty do Číny, která proběhla v květnu 2016 a která vyvrcholila absolvováním maratonu na Velké Čínské zdi. Kniha vypovídá o všem, co bylo potřeba udělat a prožít, než se Ondra s trasérem Lukášem Nožičkou ocitli na startu jednoho z nejtěžších maratonů světa.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 2. 9. 2021)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4243/2 ALEXANDER, V. S. Ochutnávačka Od dívek jako je Magda Ritterová se očekává poslušnost a loajalita vůči třetí říši, Magda se dokonce stane ochutnávačkou jídla určeného pro samotného vůdce. Román zkoumá na jejím příběhu morální dilemata německých žen v době druhé světové války.
       
MP 4244/1 ASKWITH, Richard Nezlomná : hraběnka, která se postavila nacistům ve Velké pardubické / Život statečné Laty Brandisové, která jako jediná žena vyhrála Velkou pardubickou a na kterou Češi nespravedlivě zapomněli. Narodila se do privilegované rodiny, přesto prožila dlouhá desetiletí v bídě.
       
MP 4238/1 BOUČKOVÁ, Tereza Bhútán, má láska Česká spisovatelka a publicistka popisuje své zážitky z cykloturistické cesty po Bhútánu, na kterou se koncem roku 2019 se sedmi přáteli vydala.
       
MP 4230/2 BUSSI, Michel Černé lekníny Jedna vražda, jeden ztracený obraz a tři ženy, které znají pravdu.
       
MP 4231/1 ČO, Nam-ču Kim Čijong - ročník 82 Životní příběh průměrné korejské ženy, která v každé fázi svého života čelí genderové diskriminaci. Příběh o tom, jaké to je být ženou v tradiční patriarchální společnosti.
       
MP 4232/1 FERRANTE, Elena Prolhaný život dospělých Podmanivý příběh o cestě z dětství do dospělosti, odehrávající se v Neapoli v 90. letech 20. století.
       
MP 4233/1 GORTNER, C. W. Vatikánská princezna Román zachycuje životní osudy "vatikánské princezny" Lucrezie Borgie, nemanželské dcery papeže Alexandra VI.
       
MP 4225/1 GULIK, Robert van Císařova perla Exotická detektivka situovaná do staré Číny.
       
MP 4234/1 HRDLIČKA, Pavel Kdo s ohněm zachází Historická detektivka ze středověké Prahy v době vlády Václava IV., ve které podrychtář Václav od Černého koně řeší závažný případ žhářství.
       
MP 4239/1 JANIŠOVÁ, Tereza Lvářka Román z prostředí současné a rudolfínské doby, ve kterém se setkáváme s architektem Josefem a bylinkářkou Vavřinkou. Příběh představuje střípky tajemných pražských legend i některé známé postavy našich dějin, které jsou zachyceny v netradičním světle.
       
MP 4226/1 JENDRUCHOVÁ, Michala Tlustá tak akorát Květa moc dobře ví, co je to nízké sebevědomí. Odmalička se potýká s nadváhou, kluci ji vždy brali jen jako dobrou kamarádku... Humorný románový návod, jak se nezbláznit z nadváhy a přijmout sama sebe.
       
MP 4237/2 KEPLER, Lars Zrcadlový muž Osmá kniha ze série krimi románů s komisařem Joonem Linnou. Tentokrát vyšetřuje vraždu šestnáctileté dívky.
       
MP 4245/1 MORNŠTAJNOVÁ, Alena Soukromá tajemství Antologie povídek současných českých autorů, kde je jednotícím tématem tajemství. Autoři: A. Mornštajnová, P. Šabach, A. Geislerová, J. Rudiš, P. Dvořáková, M. Epstein, B. Bellová, P. Koucká.
       
MP 4235/1 NEPIL, František František Nepil : kolekce audioknih / Originální nahrávky Františka Nepila z 90. let 20. století. Obsah: Dobrou a ještě lepší neděli. Dobré a ještě lepší pondělí. Má stoletá láska Sparta. Malý atlas mého srdce. Po Praze chodím. Pohádková lampička.
       
MP 4246/2 NESBØ, Jo Spasitel Šestá kniha série případů Harryho Holea se odehrává v roce 2003 v Oslu během adventu.
       
MP 4240/2 OBAMA, Michelle Můj příběh Bývalá první dáma USA, manželka prvního afroamerického prezidenta Baracka Obamy, vzpomíná na dětství v Chicagu, studium na prestižních univerzitách, právnickou kariéru a především na rodinný i pracovní život po boku budoucího prezidenta.
       
MP 4236/1 PITTLER, Andreas P. Vídeňské zločiny. : 1913 - případ podivné sebevraždy / Kriminální román se odehrává v roce 1913 v podmanivých kulisách císařské Vídně a na pozadí skutečných historických událostí.
       
MP 4227/1 RAMBA, Tereza Dobrodruhům Autorka, herečka a cestovatelka, za dva roky navštívila dvacet zemí a rozepsala se o jejich známých i nečekaných podobách.
       
MP 4252/1 SAPKOWSKI, Andrzej Čas opovržení : 2. část ságy o Zaklínači / Druhá část legendární fantasy ságy o osudech zaklínače Geralta a především princezny Ciri, které osud určil stát se matkou následníka trůnu Císařství .
       
MP 4251/1 SAPKOWSKI, Andrzej Krev elfů : 1. část ságy o Zaklínači / První část pětidílné fantasy ságy o zaklínači Geraltovi a jeho sudbě - osiřelé princezně Ciri z Cintry, po které pátrají nepřátelé, kteří okupovali její království.
       
MP 4253/1 SAPKOWSKI, Andrzej Křest ohněm : 3. část ságy o Zaklínači / Třetí část legendární fantasy ságy o osudech zaklínače Geralta, který v tomto díle marně hledá uprostřed krvavých válek princeznu Ciri.
       
MP 4250/2 SAPKOWSKI, Andrzej Meč osudu : povídky o Zaklínači / Zaklínač Geralt z Rivie putuje světem, aby bojoval proti nestvůrám, temným bytostem, upírům a vlkodlakům a chránil obyčejné lidi. Výbor napínavých povídek obsahuje: Prolog z knihy Zaklínač I.; Poslední přání a komplet povídky Zaklínač II.: Meč osudu.
       
MP 4255/2 SAPKOWSKI, Andrzej Paní jezera : 5. část ságy o Zaklínači / Pátá část legendární fantasy ságy o osudech zaklínače Geralta.
       
MP 4254/2 SAPKOWSKI, Andrzej Věž vlaštovky : 4. část ságy o Zaklínači / Čtvrtá část legendární fantasy ságy o osudech zaklínače Geralta. Příběh o tom, jak se z Ciri stal nelítostný zabiják, dívka smrtící ve svém hněvu a neochvějná ve svých rozhodnutích.
       
MP 4249/1 SAPKOWSKI, Andrzej Zaklínač. Román o Geraltovi / Bouřková sezóna : Autorův nejnovější román, ve kterém se vrací ke svému nejpopulárnějšímu hrdinovi. Zaklínač Geralt, představuje muže, jehož posláním je chránit obyčejné lidi před magicky stvořenými nestvůrami.
       
MP 4247/1 STEEL, Danielle V hlavní roli Román přibližuje na pozadí příběhu Kait Whittierové, autorky respektovaného časopisu, složité okolnosti provázející vznik úspěšného televizního seriálu.
       
MP 4241/1 SÝKORA, Michal Ještě není konec Detektivní román se svéráznou komisařkou Výrovou, která řeší vraždu dítěte, spáchanou před více než dvaceti lety.
       
MP 4256/2 TAYLOR, Patrick Doktore, šťastný a veselý! Stejně jako v předchozích dvou knihách se i zde setkáváme s laskavým a milým lékařem Barrym a s jeho věčně trochu nabručeným kolegou, doktorem O´Reillym.
       
MP 4228/1 THUN-HOHENSTEIN, Miriam Tajemství osudu Příběh muže, kterému šlechtický titul štěstí nepřinesl, a jeho vnučky, která ho celý život hledala, je napsán podle skutečných událostí. Líčí život tří generací rodiny Thun-Hohenstein a zavede nás do Vídně, Děčína, ale také do Ostravy.
       
MP 4248/1 TRNKOVÁ, Růžena Můj syn : podle vyprávění a zápisků Růženy Trnkové a podle vlastních vzpomínek a korespondence napsala Helena Chvojková. / Kniha vzpomínek na význačnou postavu české kultury - Jiřího Trnku.
       
MP 4229/1 TŘEŠTÍKOVÁ, Radka Foukneš do pěny Hlavní hrdinka psychologicky laděné road movie se vydává na útěk před svými vzpomínkami a bolestí, pryč od své minulosti přes Evropu až do Portugalska k oceánu.
       
MP 4242/2 WINGATE, Lisa Než jsme byly tvoje Historický román, inspirovaný skutečnými událostmi, odhaluje jeden z největších amerických skandálů 20. století - organizovaný prodej dětí z chudých rodin bohatým náhradním rodičům po celé zemi.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 25. 8. 2021)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4186/1 ANÝŽ, Daniel Jdu s hlavou vztyčenou : příběh rodiny Milady Horákové / Biografie předkládá ucelený příběh příslušníků rodiny Milady Horákové - statečných lidí, kteří zaplatili za to, že se odmítali smířit se zlem a nesvobodou.
       
MP 4187/1 BENEŠOVÁ, Monika Moje Pacifická hřebenovka : ze dna až na vrcholky hor / Více než 4 200 km sama americkou divočinou. Postavila se nemoci, poušti, omrzlinám, medvědům i pumám. Příběh holky z Vysočiny, která zdolala jednu z nejtěžších pěších tras na světě.
       
MP 4206/1 BENKEMOUN, Brigitte Zápisník Dory Maarové Autorka nás prostřednictvím uznávané fotografky, malířky a básnířky Dory Maarové, jedné z múz a milenek Pabla Picassa, provádí světem pařížské avantgardy 20. století.
       
MP 4218/2 BERTEAUT, Simone Edith Piaf Svědectví o životě slavné francouzské šansoniérky z pera její o dva roky mladší nevlastní sestry, také zpěvačky.
       
MP 4191/2 CEKOTA, Antonín Geniální podnikatel Tomáš Baťa Životopisná kniha dlouholetého spolupracovníka a redaktora baťovských novin odhaluje mnohá tajemství ze života Tomáše Bati i klíčových okamžiků firmy Baťa. Autor byl mnoha příhodám osobně přítomen.
       
MP 4192/1 CONSTANTINE, Liv Poslední paní Parrishová Zlověstný psychothriller s překvapivou pointou vykresluje temné hlubiny lidské duše, která může skrývat plány černé jako ze samotného pekla.
       
MP 4219/1 DOYLE, Arthur Conan Sir, 6x Sherlock Holmes Výběr z detektivních povídek s nesmrtelným soukromým detektivem Sherlockem Holmesem a jeho pomocníkem doktorem Watsonem. Obsah: Pět pomerančových jadérek. Charles Augustus Milverton. Případ totožnosti. Mrzák. Upír v Sussexu. Poslední poklona.
       
MP 4207/1 GOFFA, Martin Muž z chatrče Realistický detektivní román, ve kterém je novinář Marek Vráz vtažen do pátrání po člověku, jehož smrt je záhadná skoro tak, jako byl záhadný celý jeho život.
       
MP 4180/1 HOLZMANN, Felix Šprechty Felixe Holzmanna Nahrávka humorných vystoupení Felixe Holzmanna.
       
MP 4169/1 HONZÁK, Radkin Všichni žijem' v blázinci Rozhovory s českým psychiatrem a psychoterapeutem o současném světě a životě, který vedeme - ne zcela v souladu se svým duševním i fyzickým zdravím.
       
MP 4170/1 HOOVER, Colleen Pravda, nebo lež Psychothriller, kde má mladá spisovatelka Lowen dokončit knižní sérii za jinou spisovatelku, známou Verity Crawfordovou. Ta ze zdravotních důvodů není schopná sérii dopsat. Lowen objeví Veritiny osobní zápisky a zjišťuje nebezpečnou skutečnost.
       
MP 4188/1 JACQ, Christian Egypťanky : život žen faraonského Egypta: královny, manželky, milenky, kněžky / O čem sní moderní ženy? O tom, co Egypťanky považovaly za samozřejmost. Zajímavá kniha o životě a postavení žen ve starověkém Egyptě.
       
MP 4208/1 KLEVISOVÁ, Michaela Drak spí V malé jihočeské vesničce se probouzí starý nevyřešený případ, který plodí nové zločiny.
       
MP 4197/1 KOSATÍK, Pavel Člověk má dělat to, nač má sílu : život Olgy Havlové / Životopis Olgy Havlové přináší množství podrobností, které dosud nebyly zveřejněny.
       
PM 4184/1 LAPEÑA, Shari Jeden z nás : každý něco tají / Strhující psychothriller z pera kanadské bestselleristky, mistryně nečekaných zvratů. Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké - vražedně těžké.
       
MP 4189/1 MARSHALL, Tim V zajetí geografie : jak lze pomocí deseti map pochopit světovou politiku / Geografické poměry ovlivnily vývoj celého lidstva a dodnes mají výrazný vliv na rozhodování politiků. Kniha je inteligentním úvodem do geopolitiky.
       
MP 4193/1 MLYNÁŘOVÁ, Marcela Dvakrát dole, jednou nahoře Další autorčino vyprávění o dobrodružných cestách po naší domovině i cizích krajích, o životních vrcholech, pádech a zvratech.
       
MP 4223/1 POLÁČEK, Jan Malostranský ďábel : život a smrt mága dr. Smíchovského / Dvojportrét jedné z nejrozporuplnějších osobností, Jiřího Arvéda Smíchovského, na jedné straně vzdělaného a nadprůměrně inteligentního potomka váženého pražského rodu, který se zabýval okultními vědami, na straně druhé kolaboranta, udavače, a to během druhé světové války i v období po ní.
       
MP 4190/1 ROTHSCHILD, Hannah Jazzová baronka : pátrání po Nice, rebelce z rodu Rothschildů / Životopisný román přibližuje osud Pannonicy Rothschildové, svobodomyslné mecenášky jazzových muzikantů. Je to fascinující vhled do dějin rodu Rothschildů - od pronásledování nacisty, přes století financování vlád a válek.
       
MP 4172/1 SOUKUPOVÁ, Petra V bílém plášti Šest příběhů současných českých autorů z prostředí nemocnic, sanitek i zubařských ordinací, ve kterých na nemoci, přicházející stáří, naděje, životní prohry i náročnost lékařského povolání nahlížíme očima lékařů, zdravotních sester, ale i samotných pacientů a jejich příbuzných.
       
MP 4195/1 THOMA, Helga Metresy francouzských králů Diana de Poitiers, Gabriella d´Estrées, Henrietta d´Entragues, madame de Montespan, madame de Maintenon, madame de Pompadour, madame du Barry - portréty milenek francouzských panovníků na pozadí vysoké politiky a dvorských intrik.
       
MP 4199/1 TUDOR, C. J. Ti druzí Mrazivý psychothriller ve kterém už tři roky marně hledá otec svoji unesenou pětiletou dceru. Někdo ví, co se stalo, ale nemůže pomoci. Ti druzí se nezastaví před ničím.
       
MP 4217/1 VÝBORNÁ, Lucie Mezi světy Výběr z deníků, v nichž nás autorka, rozhlasová moderátorka Lucie Výborná, zavede do mrazivých oblastí Antarktidy, na vrcholky hor, mezi české vojáky do Afghánistánu nebo na dalekou Havaj.
       
MP 4213/1 WHITTON, Hana Poslední Lucemburk Historický román o posledním českém králi s lucemburskou, ale i přemyslovskou krví - Ladislavovi řečeném Pohrobek, vnukovi Zikmunda a pravnukovi Karla IV.
       
MP 4200/1 YRSA SIGURDARDÓTTIR, Černá díra : tajemná hrozba z minulosti se naplňuje / Druhý román islandské krimi série s hlavními protagonisty - psycholožkou Freyjou a detektivem Huldarem. Vykopání školní časové schránky vyvolá vlnu tragických událostí.

 Novinky zvukové knihovny (publikováno 16. 8. 2021)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4202/2 AHNHEM, Stefan Devátý hrob Druhý díl z volné řady rafinovaných krimi thrillerů od autora, považovaného za nástupce Stiega Larssona.
       
MP 4204/2 AHNHEM, Stefan Motiv X Komisař Fabian Risk a jeho tým kriminalistů tentokrát vyšetřuje spletitý případ vraždy malého syrského chlapce.
       
MP 4201/2 AHNHEM, Stefan Oběť bez tváře Úvodní kniha švédské kriminální série případů Fabiana Riska. Fabian kariéru u helsingborské policie zahajuje vyšetřováním vražd svých spolužáků.
       
MP 4203/2 AHNHEM, Stefan Osmnáct pod nulou Třetí, mrazivý případ Fabiana Riska.
       
MP 4205/2 AHNHEM, Stefan X způsobů smrti Pátá kniha švédské kriminální série případů Fabiana Riska. Za každou vraždou se skrývá motiv. V jistých případech je to však pouhá iluze.
       
MP 4168/1 BACKMAN, Fredrik Úzkosti a jejich lidé Naprosto bláznivá komedie o skupince rukojmích, zajatých neúspěšným bankovním lupičem při prohlídce bytu.
       
MP 4214/1 BARKER, J. D. Čtvrtá opice Vrahovo počínání je inspirováno východní legendou o třech opicích. Motiv celého bestiálního řádění však v sobě ukrývá ještě jedna opice - ta čtvrtá.
       
MP 4222/1 BOČEK, Evžen Aristokratka u královského dvora Pátý díl humoristické série o trampotách "poslední aristokratky" z rodu Kostků popisuje návštěvu u nizozemské královny.
       
MP 4215/2 COLE, Daniel Konec hry Závěrečný díl krimi série s detektivem Wolfem a seržantkou Baxterovou. Tentokrát řeší smrt kolegy - případ, jímž se "vražedný kruh uzavírá".
       
MP 4166/1 COLOMBANI, Laetitia Cop Román sleduje osudy tří silných žen z různých koutů světa, žijících ve zcela odlišných sociálních a kulturních podmínkách.
       
MP 4178/2 DEAVER, Jeffery Kamenná opice K americkým břehům se blíží loď s ilegálními přistěhovalci z Číny, na jejíž palubě je mimo jiné zkušený pašerák lidí zvaný Přízrak. Jeho protivník detektiv Lincoln Rhyme ovšem postupem času zjišťuje, že Přízrak ve skutečnosti plní ještě mnohem temnější a smrtonosnější poslání a že se nezastaví ani před zločinem v samém srdci New Yorku.
       
MP 4177/2 FIELDS, Helen Dokonalá kořist Další příběh dvojice detektivů, která se potýká se sériovým vrahem, jenž s ní hraje hrůznou hru.
       
MP 4176/2 FIELDS, Helen Dokonalá smrt Třetí případ dvojice detektivů, kterou čeká složité vyšetřování, při němž se ocitnou na hranici zákona.
       
MP 4175/2 FIELDS, Helen Dokonalé stopy Dvojice detektivů se potýká s vrahem, jehož specialitou je dokonalé zametení stop a matení vyšetřovatelů.
       
MP 4174/2 FIELDS, Helen Dokonalé ticho Čtvrtý případ inspektora Luca Callanacha a šéfinspektorky Avy Turnerové.
       
MP 4181/1 HÁJÍČEK, Jiří Plachetnice na vinětách Psychologický román, v němž se autor subtilně vciťuje do ženy v krizi.
       
MP 4182/1 HANIŠOVÁ, Viktorie Rekonstrukce Psychologický román s detektivními prvky zachycuje případ mladé ženy, která se po letech snaží zjistit, proč její matka spáchala sebevraždu a zabila jejího mladšího bratra.
       
MP 4183/2 JACOBS, Anne Kavárna U Anděla : Nová doba / Strhující příběh jedné kavárenské dynastie v první polovině 20. století.
       
MP 4220/2 KELEOVÁ-VASILKOVÁ, Táňa Manželky Román pro ženy, v němž se prolínají osudy čtyř přítelkyň z Bratislavy, které řeší partnerské a rodinné problémy.
       
MP 4221/1 KEYES, Daniel Růže pro Algernon Znepokojivý příběh o experimentu s lidskou inteligencí, který byl proveden na dobráckém mentálně postiženém mladíkovi.
       
MP 4209/1 KINTZL, Emil Zmizelá Šumava Kniha vypráví příběhy o životě a místech, která na dnešních mapách Šumavy už nenalezneme. Autor líčí těžký a svérázný život horalů na samotách a v chudých osadách, popisuje život lidí ve větších obcích a připomíná bohatou průmyslovou a kulturní historii tohoto regionu.
       
MP 4212/1 KRAUTSCHNEIDER, Rudolf Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka V roce 1990 se tři Češi (dřevorubec, svářeč a traktorista) vydali obeplout na jachtě, během tří let, Antarktidu.
       
MP 4224/1 MACEK, Miroslav Saturnin zasahuje : oficiální pokračování / Nevypočitatelný sluha Saturnin je zpět a pojede lyžovat. Do malebného prostředí zasněžených Orlických hor se vydá v doprovodu starých známých: věčně nesnesitelné tety Kateřiny, jejího neotesaného synka Milouše, satirického doktora Vlacha i laskavého dědečka.
       
MP 4171/2 MAWER, Simon Pád Autor ve svém románu odhaluje jednotlivé vrstvy historických dějů propojujících skupinku lidí vzájemně propletených láskou, rivalitou a vášní.
       
MP 4216/1 MAY, Peter Karanténa Thriller, který předpověděl celosvětovou pandemii
       
MP 4167/2 MORIARTY, Liane Sedmilhářky : i malá lež může mít velké následky... / Román australské spisovatelky je příběhem tří důvěrných přítelkyň z malého městečka, jejichž vzájemné vztahy však nejsou úplně upřímné. Každá z nich používá drobné lži a polopravdy, které mohou časem, krůček po krůčku, přerůst v obrovskou tragédii.
       
MP 4185/1 PAWLOWSKÁ, Halina Manuál zralé ženy Další z knih, v nichž autorka nabízí čtenářkám drobné úsměvné příběhy a svérázné rady do života.
       
MP 4210/2 POLEDŇÁKOVÁ, Marie S kým mě bavil svět Autobiografické vzpomínky režisérky Marie Poledňákové.
       
MP 4179/1 PONCAROVÁ, Jana Eugenie : příběh české hoteliérky / Román je inspirovaný skutečnými osudy Eugenie Egertové Janečkové a plzeňského hotelu Continental.
       
MP 4194/1 STARNONE, Domenico Tkaničky Křehké vyprávění o manželství, věrnosti, zradě, rodinných vztazích z pohledu manželů Alda a Vandy a jejich dvou dospělých dětí. Každý z nich jako by ale vyprávěl jiný příběh. Každý má svou pravdu, svou vinu i svou pomstu.
       
MP 4211/2 STERN FISCHEROVÁ, Viola Mengeleho děvče : skutečný příběh ženy, která přežila čtyři koncentrační tábory / Autobiografický příběh ženy, která prošla za 2. světové války peklem koncentračních táborů a jako jedna z mála přežila hrůzné pokusy nacistických lékařů
       
MP 4173/1 STRUČOVSKÝ, Martin Bez duše Detektivní román se svérázným vyšetřovatelem - knihkupcem a bývalým policejním kapitánem Matějem, který po nocích pomáhá lidem v obtížných životních situacích. Jeho nová klientka přinese se svými problémy i fatální potíže.
       
MP 4198/2 TAYLOR, Patrick Doktore, teď Hledáte-li humor, přátelství a životní moudrost v tradici slavného Jamese Herriota, otevřeli jste přesně tu pravou knihu. Další příhody mladého vesnického lékaře z Irska.
       
MP 4196/2 ULICKAJA, Ljudmila Jevgen'jevna Zelený stan V roce Stalinovy smrti začínají a s koncem SSSR se završují osudy hrdinů, kteří v prostředí sovětské každodennosti vyrůstali, formovali své charaktery a prožívali přátelství i lásky "na straně svobody" - i díky svobodné literatuře.

 

Poslední změna: 28.07.2022