Zvuková knihovna pro zdravotně znevýhodněné

Fond zvukové knihovny zahrnuje nahrávky literárních děl všech žánrů na magnetofonových kazetách a CD (ve formátu MP3). Tento fond slouží výhradně zrakově a jinak zdravotně znevýhodněným občanům, kterým jejich zdravotní stav znemožňuje nebo výrazně komplikuje čtení tištěných dokumentů. Podmínkou uživatelské registrace pro půjčování zvukových knih je vyplnění přihlášky a doložení potvrzení odborného lékaře nebo odpovídající odborné organizace nebo předložením průkazu ZTP/P. Tito uživatelé jsou registrováni zdarma. Více informací v článku 19 Knihovního řádu KKFBZ.

V letech 2015, 2016, 2018 a 2019 byl nákup zvukových dokumentů podpořen dotací Ministerstva kultury ČR v projektu Knihovna 21. století (2015 - dotace 20.000 Kč, 2016, 2018 a 2019 - dotace 15.000 Kč).

Na uživatelských počítačích v Ústřední knihovně je nainstalován FriendlyVox– ozvučený internetový portál zpřístupňující informační a komunikační služby bez nutnosti užití zraku. Po předchozí domluvě lze v knihovně nainstalovat FriendlyVox na vlastní technická zařízení zájemcům z řad veřejnosti. 

Dokumenty z fondu zvukové knihy žádejte u pultu ve 3. podlaží ústřední knihovny. Ve 3. a 4. podlaží je k dispozici kamerová stolní lupa pro slabozraké.

Od roku 2019 obsahuje fond zvukové knihovny i kolekci časopisů (Zora, Ema, Naše šance, Obzor-Zdraví, Obzor-Intimita, Obzor-Harmonie, Azor, Téčko), které vydává na CD jedenkrát měsíčně Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR.

Soupis všech dokumentů zvukové knihovny


Novinky zvukové knihovny (publikováno 4. 11. 2019)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 3954/1   Zora. CD Komplet 10/2019 : Zvuková periodika vydaná k měsíci říjnu 2019

Novinky zvukové knihovny (publikováno 23. 9. 2019)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 3952/1   Zora. CD Komplet 7-8/2019 : Zvuková periodika vydaná k měsíci červenec a srpen
MP 3941/1 ANDERSON, Natalie C. Město světců a zlodějů V temných uličkách města Sangui se pohybuje dívka Tina, která trpělivě čeká, až nastane správný čas na pomstu a odhalení vraha její matky.
MP 3918/1 ANDRONIKOVA, Hana Nebe nemá dno Román s autobiografickými prvky se odehrává v amazonském pralese, v nevadské poušti a v Čechách. Autorka nesentimentálním způsobem reflektuje ztrátu jako příležitost k transformaci a sama se vyrovnává s možností vlastního konce tím, že jej bez výhrad přijímá.
MP 3933/1 BACKMAN, Fredrik A každé ráno je cesta domů delší a delší Autor v knize líčí boj stárnoucího muže o zachování nejdražších vzpomínek. Činí tak něžně a způsobem, jak to dovede jen on.
MP 3919/1 BOUČKOVÁ, Tereza Život je nádherný Román Život je nádherný volně uzavírá triptych Indiánský běh a Rok kohouta. Autorka píše o svých nejbližších, o úřednické mašinerii, vymezuje se proti některým politickým figurám, současnost konfrontuje s časem disentu a kniha tak tvoří jedinečnou kroniku naší doby.
MP 3917/1 BRADBURY, Ray 451 stupňů Fahrenheita Vědecko-fantastický román poukazuje na nebezpečí obludné automatizace života.
MP 3946/2 BRYNDZA, Robert Dívka v ledu První díl poutavé detektivní série s vyšetřovatelkou Erikou Fosterovou. V londýnském parku je nalezeno zmrzlé tělo zavražděné mladé ženy. Šéfinspektorka Erika bude čelit při hledání rafinovaného vraha jak profesním, tak i osobním problémům.
MP 3940/1 ČERVENÁ, Soňa Stýskání zakázáno : kousek mého divadelního děje-spisu a země-spisu / Vzpomínková kniha české operní a koncertní umělkyně se odvíjí od dětství a počátků její umělecké kariéry v Čechách k významnému působení v zahraničních angažmá.
MP 3929 DAVOUZE, Marta Víkend s Miriam Známá autorka ve svém posledním románu zachycuje příběh vysokoškolského pedagoga, který se platonicky, ale hluboce zamiluje do Miriam, manželky svého přítele.
MP 3914/2 FERRANTE, Elena Geniální přítelkyně. Díl druhý, Příběh nového jména : mládí / Barvitý román zachycuje dobu mládí obou hrdinek a také nesnadnou situaci "geniálních", svobodomyslných a zároveň po lásce toužících dívek ve světě neapolských mužů, pro které milovat znamená především vlastnit. Příběh rezonuje s historickým pozadím báječných šedesátých let, kdy se Itálie po letech fašismu a války konečně probouzí k životu...
MP 3915/2 FERRANTE, Elena Geniální přítelkyně. Díl čtvrtý, Příběh ztracené holčičky : dospělost - stáří / Závěrečný díl tetralogie Geniální přítelkyně. Elena a Lila jsou teď už dospělé, zralé ženy, které mají za sebou celou řadu životních zvratů. Příběh jejich mnohaletého přátelství na pozadí rodné Neapole a dějinných událostí se uzavírá.
MP 3936/1 GAIMAN, Neil Severská mytologie Soubor skandinávských mytologických příběhů, moderně a s nadhledem převyprávěných jedním z nejvýznamnějších autorů fantastického žánru. Vhodné i pro starší děti a mládež.
MP 3932/1 GRAHAM, Caroline Mrtví v Badger's Drift : Vraždy v Midsomeru / První případ ze série "Vraždy v Midsomeru", ve kterém šéfinspektor Barnaby se svým asistentem Troyem řeší promyšlenou vraždu postarší slečny Emily Simpsonové. A jak to v Midsomeru bývá, nezůstane u jediné smrti...
MP 3912/1 HALLIBURTON, Richard Sedmimílové boty Cestopisné reportáže z různých koutů světa, jejichž autorem je jeden z nejproslulejších cestovatelů a žurnalistů 20. století.
MP 3949/1 HAN, Kang Vegetariánka Jihokorejský román o dramatické proměně poslušné manželky ve zvláštní bytost - vegetariánku, popírající veškerá konzervativní společenská pravidla.
MP 3951/2 HARTL, Patrik Nejlepší víkend Román sleduje osudy šesti lidí, kteří touží změnit svůj život a doufají, že se jim to během roku podaří.
MP 3950/1 HERYÁN, Ladislav Exotem na této zemi : o Božím milosrdenství mezi námi / Kniha známého salesiánského kněze a pedagoga, "pastýře undergroundu", je putováním po stopách Božího milosrdenství na této zemi.
MP 3928/1 HOSSEINI, Khaled Lovec draků Dramatický životní příběh afghánského spisovatele se odehrává koncem 20. století v Afghánistánu a USA.
MP 3945/2 CHILD, Lee Jatka První kniha série Jack Reacher. Napínavý thriller, ve kterém zkušený vojenský policista Jack Reacher rozplétá řadu brutálních vražd v americkém městečku.
MP 3944/2 KLEVISOVÁ, Michaela Zmizela v mlze Detektivní román, ve kterém se český kriminalista na dovolené v Norsku ocitne v zamotaném případu smrti dvou mladých žen.
MP 3927/1 KUČÍKOVÁ, Marta Italské jednohubky Vlídné a humorné postřehy ze života domorodců z podhůří italských Dolomit, viděné očima češky Marty, autorky žijící v těchto končinách již třináct let.
MP 3925/1 LAMBERT, Eric Ostrov Fulakona Dramatický příběh, odehrávající se za druhé světové války v Pacifiku, na ostrově obývaném kolonií malomocných.
MP 3935/1 MAY, Peter Černé světlo : Akta Enzo 3 / Třetí díl série Akta Enzo, ve kterém opět vystupuje bývalý forenzní biolog Macleod. Souvisí nějak Enzovy osobní strasti s šestnáct let starou brutální vraždou mladého prostituta, nalezeného v pařížském bytě?
MP 3926/1 MAY, Peter Umrlčí cesta Detektivní příběh se odehrává na Hebridách a sleduje tři cesty k nalezení skrytých a nebezpečných pravd.
MP 3939/2 MESSADIÉ, Gerald Bouře na Nilu. Tutanchamonovy masky / 2 : Druhá část historické trilogie zachycuje dramatické období boje o moc po smrti egyptského faraona Achnatona v polovině 14. století před Kristem.
MP 3931/1 MORNŠTAJNOVÁ, Alena Hana Může si člověk odpustit, pokud způsobil utrpení svým blízkým? I když je nevinen a stal se jen bezmocným nástrojem osudu? V příběhu žen jedné židovské rodiny před a během války zahrálo jedno dívčí rozhodnutí velmi zásadní roli...
MP 3943/2 NESBO, Jo Macbeth Thriller o boji o moc, odehrávající se v pochmurných noirovských kulisách i v temnotě paranoidní lidské mysli.
MP 3916/1 PARIS, B. A. V pasti lží Psychologický thriller o nejistotách v našich životech a vztazích.
MP 3948/2 PERRY, Sarah Nestvůra z Essexu Londýn 1893. Příběh o lásce ke svobodě a poznání, o protikladech, které se přitahují a o lidských vášních a velkých ideálech.
MP 3938/2 PICOULT, Jodi Velké maličkosti Román známé americké autorky se dotýká věčného tématu rasových předsudků a vypráví příběh zdravotní sestry černé pleti, obviněné ze smrti novorozence.
MP 3930/3 PILCHER, Rosamunde Hledači mušlí Rozsáhlá rodinná sága líčí osud čtyř generací anglické rodiny a zabírá téměř celé století přes obě světové války až do 70. let 20. století.
MP 3947/2 ROBB, J. D. Jen ty a já Další detektivní román ze série případů z nedaleké budoucnosti, v nichž v hlavní roli vystupuje neohrožená vyšetřovatelka Eva Dallasová.
MP 3921/2 SERNO, Wolf Medikus z Heidelbergu Historický román se odehrává na počátku 16. století a vypráví o mladém muži, který jde za svým profesním i osobním snem.
MP 3934/1 SKÁLA, Miroslav Svatební cesta do Jiljí Humoristická knížka plná lehké ironie vypráví o svérázném cestování mladých snoubenců, kteří se před svatbou chtějí lépe poznat a zjistit, zda spolu mohou žít.
MP 3942/1 SOUKUPOVÁ, Petra Nejlepší pro všechny Psychologický román sleduje vztahy v rodině, kde všichni chtějí jeden pro druhého to nejlepší a všichni jsou tváří v tvář životu stejně bezmocní.
MP 3924/3 STEINBECK, John Na východ od ráje Rozsáhlá rodinná kronika sahající od války Severu proti Jihu až do let první světové války. Námětem románu je rozporný vztah dvou bratří. Autor se inspiroval biblickým příběhem o Kainu a Abelovi.
MP 3913/1 TŘEŠTÍKOVÁ, Helena Sběrná kniha Kniha obsahuje rozhovory známé české dokumentaristky Heleny Třeštíkové se spisovatelem a scenáristou Pavlem Kosatíkem na různá témata týkající se většinou její filmové tvorby.
MP 3923/2 VODŇANSKÁ, Jitka Voda, která hoří Vzpomínková kniha české psychoterapeutky přibližuje čtenářům její život plný mimořádných událostí a nevšedních setkání, mimo jiné i se třemi osudovými muži - s výtvarníkem K. Trinkewitzem, básníkem a divadelníkem J. Vodňanským a dramatikem a politikem V. Havlem.
MP 3920/3 VONDRUŠKA, Vlastimil Husitská epopej VII : 1472-1485 - Za časů Vladislava Jagellonského / Poslední díl sedmidílné ságy představuje léta, kdy se českým králem stal Vladislav Jagellonský, jemuž se postupně podařilo otupit ostří nepřátelské politiky, zvláště té papežovy. Osudy husitských generací rodu se uzavírají.
MP3937/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Pečeť smrti Historický detektivní román z doby vlády Přemysla Otakara II. opět uvádí na scénu královského prokurátora Oldřicha z Chlumu.
MP 3922/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Smrt ve Vratislavi Další příběh z historicko-detektivního cyklu, který se odehrává za vlády Přemysla II. Otakara a v němž v hlavní roli vyšetřovatele vystupuje královský prokurátor Oldřich z Chlumu.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 12. 7. 2019)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 3911/1   Zora. CD Komplet 6/2019 : Zvuková periodika vydaná k měsíci červnu 2019

Novinky zvukové knihovny (publikováno 9. 7. 2019)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 3861/2 ADLER-OLSEN, Jussi Selfies Sedmý případ z oddělení Q, jehož tým, pod vedením detektiva Morcka, tentokrát bojuje i o svou další existenci.
MP 3898/2 ATWOOD, Margaret Alias Grace Historický román založený na skutečných událostech z roku 1843, kdy byla za spoluúčast na vraždě svého zaměstnavatele Thomase Kinneara a jeho hospodyně Nancy Montgomeryové odsouzena šestnáctiletá služebná Grace Marksová.
MP 3904/2 BILIÁNOVÁ, Popelka Do panského stavu. 3 / Závěrečný díl kroniky někdejší dejvické zelinářky završuje osudy protagonistů.
MP 3862/1 BOČEK, Evžen Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka Čtvrté pokračování úspěšných humoristických románů o "poslední aristokratce". Navzdory názvu, jsou jediným utrpením skřípnuté ploténky a ulámané umělé nehty.
MP 3899/1 BRADLEY, C. Alan Koláč s kapkou jedu : případ Flavie de Luce / První případ inteligentní dívenky s neobyčejně bystrým úsudkem a proříznutou pusou zavede čtenáře na ponuré anglické venkovské sídlo 50. let 20. století. Detektivní román pro starší děti a mládež ocení i dospělí.
MP 3890/2 BRYNDZA, Robert Noční lov : Pokud tě někdo sleduje, jsi mrtvý... / Volné pokračování napínavé řady temných detektivních thrillerů, ve kterém mladá vyšetřovatelka Erika Fosterová jde po stopách extrémně nebezpečného sériového vraha.
MP 3900/2 BUCK, Pearl S. Hrdé srdce Román vypráví o osudu talentované sochařky, která se tvrdošíjně pokouší skloubit cestu umělkyně s rolí matky. Příběh se odehrává v Paříži a New Yorku na sklonku 30. let 20. století.
MP 3909/1 COBEN, Harlan Cizinec Napínavý psychothriller o tom, jak se mohou dobře míněné lži v rukou neznámého cizince změnit ve smrtící pasti.
MP 3873/2 COLE, Daniel Loutkář Druhý díl krimi série s detektivem Wolfem a seržantkou Baxterovou. Tentokrát se v Londýně a také v New Yorku objevuje vrah, který své oběti věší a do hrudi jim vyřezává slovo "Návnada".
MP 3883/1 ČECHOV, Anton Pavlovič Racek Komedie ruského klasika o pomíjivosti lásky a proměnlivosti lidských vztahů.
MP 3905/2 DEITCH, Gene Z lásky k Praze Čtivě napsaná autobiografie o neuvěřitelných osudových zvratech významného amerického filmaře, který spoluutvářel dějiny československého animovaného filmu.
MP 3884/1 DICKINGER, Christian Černé ovce mezi Habsburky : vyvrženci a prostopášníci slavného panovnického rodu / Životopisy třinácti členů habsburského rodu se soustřeďují na jejich soukromý život, choroby (zvláště duševní), či politické a milostné skandály.
MP 3891/1 DOSTÁL, Aleš Pytlácké povídky : dvanáct mysliveckých příběhů / Další povídkový soubor zkušeného autora mysliveckých příběhů je věnován pytlácké tematice.
MP 3910/1 DOYLE, Arthur Conan Sir, Šest případů Sherlocka Holmese Šest detektivních povídek z rozhlasového archivu: Barvíř na penzi. Podnájemnice v závoji. Tři Garridebové. Umírající detektiv. Vyděrač. Žlutá tvář.
MP 3886/1 DVOŘÁKOVÁ, Petra Dědina : pole, závist, chtíč a otčina / Hranice rozorané mezi poli i lidmi. Lehce humorný příběh jedné současné vesnice, svižné vyprávění, které nikoho nesoudí.
MP 3863/1 ERBEN, Václav Paměti českého krále Jiříka z Poděbrad Historický román zachycuje jinošství a mládí českého krále Jiříka z Poděbrad od dvacátých let 15. století až do smrti císaře Zikmunda v roce 1437.
MP 3901/1 FRÝBOVÁ, Zdena Robin Druhý a jeho rodina Humoristický román je pokračováním bestseleru "Robin" a jeho hrdiny jsou opět rodinní mazlíčkové - psi.
MP 3879/1 FULGHUM, Robert Drž mě pevně, miluj mě zlehka : příběhy z tančírny Century / Román známého amerického autora vypráví příběh tanečníků tanga a jedné oblíbené tančírny v Seattlu.
MP 3902/1 FYNN, Pane Bůh, tady Anna Příběh o životě jedné malé holčičky a o osvobozujícím účinku, jímž působí na svého přítele Fynna.
MP 3892/2 GABALDON, Diana Cizinka Romantický příběh, v němž se zdravotní sestra Claire Randallová ocitá díky podivné časové přesmyčce v 18. století ve Skotsku.
MP 3874/1 GOGOL', Nikolaj Vasil'jevič Ženitba Satyrická komedie o nepodařených námluvách, kde se o jednu nevěstu uchází několik svérázných ženichů.
MP 3906/3 GORDON, Noah Ranhojič Rozsáhlý román Ranhojič je první ze série o lékařské dynastii Coleů. Mladý léčitel Robert Cole bojuje s nemocemi a se smrtí v primitivních podmínkách středověké Anglie 11. století. Je přesvědčen o tom, že se narodil proto, aby se stal lékařem a uzdravoval nemocné. Tak se vydává na cestu do Persie, kde chce získat lékařské vzdělání u Avicenny, nejproslulejšího lékaře své doby.
MP 3875/1 GROEN, Hendrik Tajný deník Hendrika Groena, 83 14 roku Pravděpodobně fiktivní, humorně laděný deník nizozemského autora obsahuje každodenní zápisky starého muže, který si během jednoho roku poznamenává své vzestupy a pády - v neposlední řadě nový pokus o založení anarchistického klubu Staří-ale-ne-mrtví.
MP 3864/1 HORÁKOVÁ, Naděžda Brněnské nevěstky : Mocní a ubozí Markrabství moravského / Historická detektivka zavádí čtenáře do královského města Brna v polovině 14. století.
MP 3865/1 KARS, Ota Jmenuju se Tomáš Biografie populárního dětského herce Tomáše Holého přibližuje jeho soukromý život. Vedle faktografických údajů kniha obsahuje vzpomínky hercových blízkých a spolupracovníků od filmu.
MP 3866/2 KEPLER, Lars Lazar Sedmá kniha ze série krimi románů. Cílem vražd není čistka, je to soutěž, výběrové řízení...
MP 3867/1 KUNDERA, Milan Nesnesitelná lehkost bytí Filozofický román je příběhem českého emigranta, který po roce 1968 odešel ze země a později se zcela impulzivně v době normalizace vrátil.
MP 3895/1 LANDSMAN, Dominik Deníček moderního 3, aneb, Historky z rodičovského podsvětí Čeňkovi už jsou tři roky, plínky zkušeně vyměnil za nočník a fotrovi na mateřské nastává, podle všeho, idylické období, kdy péči o hyperaktivní dítě převezme školka.
MP 3893/1 LANDSMAN, Dominik Deníček moderního fotra 2, aneb, Pánbůh mi to oplatil na dětech Příchod dítěte na svět obrátí život naruby. Své o tom ví i autor, který s humornou nadsázkou radí, jak přežít rodičovskou dovolenou bez trvalých následků.
MP 3894/1 LANDSMAN, Dominik Deníček moderního fotra, aneb, Proč by muži neměli mít děti Jak to může vypadat, když se muž ocitne na rodičovské dovolené? Humorná knížka vznikla na základě úspěšného blogu, který autor založil s příchodem prvního dítěte.
MP 3896/2 MACEK, Tomáš Příběhy Staré dámy : sto ročníků Tour de France / Tour de France, představující více než 100 let dech beroucích dramat, komických situací i tragických nehod, má své hrdiny i poražené. Nechybí ani stopa, kterou na ní zanechali čeští sportovci, jejichž vzpomínky autor zaznamenal.
MP 3880/1 MARTIN, Charles Hora mezi námi Dramatický boj o přežití v extrémních podmínkách probudí v novinářce Ashley a chirurgu Benovi sílu, o níž neměli tušení. Podlehnou v mrazivé pustině zraněním těla a duše, nebo znovu uvěří v lásku?
MP 3907/2 MAYES, Frances Pod toskánským sluncem : můj italský domov / Americká spisovatelka se kultivovanou formou a s humorem dělí se čtenáři o své dojmy, zážitky a zkušenosti z několikaletého pobytu v italském Toskánsku, kde našla svůj druhý domov.
MP 3876/2 MAYNE, Andrew Šelma Americký thriller o profesoru Craynovi, který osamoceně pátrá po nebezpečném vrahovi dívek v montanských lesích.
MP 3897/1 MCCALL SMITH, Alexander První dámská detektivní kancelář Nevšední detektivní román, v němž je hlavní hrdinkou soukromá detektivka, paní Ramotswe. Ta si otevřela první detektivní kancelář v Botswaně poté, co prodala stádo chovných krav, jež jí odkázal otec.
MP 3887/2 MINIER, Bernard Noc Čtvrtý díl detektivní série s kriminalistou Martinem Servazem.
MP 3868/1 MLÁDKOVÁ, Meda Meda Mládková - můj úžasný život Knižní rozhovor přibližuje nevšední životní osudy ženy, která díky své cílevědomosti a nezdolné energii dokázala vybudovat vynikající sbírku obrazů malíře Františka Kupky a cennou kolekci děl nonkonformních českých výtvarníků 70. a 80. let.
MP 3877/1 PLACHÝ, Jiří Emil Boček Vzpomínky stíhacího letce Emila Bočka věnované období druhé světové války.
MP 3888/1 RAJNIŠ, Martin Pětadvacet tisíc dnů vzpomínek Architekt, profesor a autor mnoha odborných publikací se rozhodl sepsat vzpomínky ze svého života plného cestování, netradičních zvratů, úspěchů i pádů.
MP 3871/2 RICHTEROVÁ, Jana Zahrada : Lovec / Druhý díl románu Zahrada, příběhu na pomezí fantasy a magického realismu, ve kterém hrdinové vnikají hlouběji do tajemství záhadného Lesa a sny se proplétají s realitou čím dál intenzivněji.
MP 3870/2 RICHTEROVÁ, Jana Zahrada : Sféra / První díl fantasticko-psychologického románu vypráví příběhy skupiny mladých lidí, kteří za pomoci člověka-anděla objevují a prožívají své zvláštní schopnosti i vztahy.
MP 3869/2 RICHTEROVÁ, Jana Zahrada. Návrat / Třetí díl románové pentalogie na pomezí městské fantasy a psychologického románu, jejímiž hrdiny jsou dnešní mladí lidé obdaření zvláštními schopnostmi.
MP 3889/1 RUDIŠ, Jaroslav Český ráj Novela o současných mužích, jejich touhy a sny se soustřeďují na tajemný svět za vysokou zdí, který možná obývají ženy...
MP 3885/1 THILLIEZ, Franck Syndrom E Úvodní část detektivní pentalogie propojuje až sadistické scény plné temného násilí s neméně děsivou zápletkou, v níž se vědecké poznatky stávají nástrojem pro manipulaci a zneužití lidské mysli.
MP 3878/2 TUDOR, C. J. Kříďák Všichni máme tajemství. Před některými utíkáme, ale ona si nás najdou. Začalo to na pouti roku 1986, kdy se stala nehoda...
MP 3872/2 VESELÝ, Josef Toulky českou minulostí 1151-1200 Další pokračování z populárně-naučného cyklu o dějinách českých zemí
MP 3903/1 VLUGT, Simone van der Půlnoční modř Strhující příběh malířky, která stála u zrodu proslulé delftské modré keramiky. Historická fikce se odehrává v Holandsku druhé poloviny 17. století.
MP 3881/1 WHITTON, Hana Karel IV. Historický román o slavném českém panovníkovi, který dovedl země koruny české k nebývalému rozkvětu, jen v soukromí, jako by se mu štěstí vyhýbalo. Román se věnuje především jeho láskám, včetně historicky nedoloženého vztahu s Isabelou, sestrou jeho první ženy Blanky z Valois.
MP 3908/1 ZIBURA, Ladislav Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii Excentrický poutník Ladislav Zibura popisuje zážitky z putování po nejzapadlejších vesnicích v oblasti Kavkazu.
MP 3882/1 ZUCKERMAN, Peter Pohřbeni v oblacích : tragédie na K2 poprvé z pohledu Šerpů / Kniha sleduje dlouhou cestu dvou Šerpů z jejich odlehlých a zaostalých vesnic v Nepálu až na vrchol nejnebezpečnější hory světa. Z fascinující nové perspektivy přitom vypráví o jedné z nejdramatičtějších katastrof v historii horolezectví.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 29. 5. 2019)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 3860/1   Zora. CD Komplet 5/2019 : Zvuková periodika vydaná k měsíci květnu 2019

Novinky zvukové knihovny (publikováno 14. 5. 2019)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 3859/1   Zora. 42019 : CD Komplet Zvuková periodika vydaná k měsíci dubnu 2019.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 26. 3. 2019)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 3858/1   Zora. CD Komplet 3/2019 : Zvuková periodika vydaná k měsíci březnu 2019.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 5. 3. 2019)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 3857/1   Zora. CD Komplet 2/2019 : Zvuková periodika vydaná k měsíci únoru 2019

Novinky zvukové knihovny (publikováno 6. 2. 2019)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 3856/1   Zora. CD Komplet 1/2019 : Zvuková periodika vydaná k měsíci lednu 2019.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 15. 11. 2018)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 3830/2 AUBRAY, Camille Vařila jsem pro Picassa Podmanivá rodinná sága, ve které se mísí svět umění, lásky a jídla v čarovné Provenci.
MP 3840/2 AUSTEN, Jane Emma Anglicky načtený román z klidného městečka v Anglii na přelomu 18. a 19. století představuje jako hrdinku mladou, nezkušenou dívku, která se snaží řídit osudy svých blízkých.
MP 3827/2 BASSON, Mary Ella & Kandinský Zakázaná láska, zrod expresionismu a válka. Během malování na bavorském horském úbočí se mladá Gabriele (Ella) Münterová zamiluje do svého ženatého učitele Vasilije Kandinského...
MP 3838/2 BOMANN, Corina Motýlí ostrov Společensko-romantický román, který ve dvou časových liniích vypráví příběh dvou žen, z nichž ta mladší po smrti své tety postupně odhaluje rodinné tajemství, pokouší se složit mozaiku své rodiny a uspořádat si svůj vlastní život.
MP 3849/2 CLEESE, John No, nic... Britský komik John Cleese, člen legendární skupiny Monty Python, ve svých geniálně vtipných vzpomínkách otevřeně vypráví o ne příliš lehkém dětství, studijních letech i o začátcích na komediální scéně. To vše s velkým nadhledem a hlavně všudypřítomným humorem.
MP 3824/2 COBEN, Harlan Chybíš mi Psychothriller s kriminální zápletkou,v němž newyorská policistka Kat Donovanová musí kromě případu řešit a odhalit i osobní letitá tajemství.
MP 3825/1 DEVÁTÁ, Ivanka Rodinný podnik Prvotina herečky Ivanky Deváté je soubor vybraných a přepracovaných fejetonů a povídek, jež autorka začala na přelomu osmdesátých a devadesátých let publikovat v časopise Vlasta a některých dalších novinách a magazínech. Převzato z fondu odborné literatury.
MP 3850/1 DEVÁTÁ, Ivanka V oblaku dezinfekce Knížka úsměvných postřehů z oblasti zdravotnictví tak, jak oblíbená česká herečka získávala zkušenosti jako pacientka v nejrůznějších zdravotnických zařízeních.
MP 3855/1 DOYLE, Arthur Conan Pes baskervillský Klasický detektivní román s hororovými prvky, situovaný do viktoriánské Anglie.
MP 3837/1 HOLCOVÁ, Milena Riskantní rozhovor Psychologicky orientovaný román pro ženy je poskládán z mozaiky životních osudů tří žen zralého věku, jehož nenápadně, ale výrazně znějícím leitmotivem je téma mateřství, tázající se po jeho smyslu a limitech.
MP 3854/1 HOLCOVÁ, Milena Věčný striptýz Novinářka a sportovní instruktorka, hrdinka románu Orinokem k přechodu, se tentokrát potýká s půvaby a zákeřnostmi světa mužů.
MP 3839/1 HORŇÁKOVÁ-CIVADE, Lenka Marie a Magdalény Román o několika generacích žen, které se musely vypořádat jak s dobou, tak se svými osobními těžkostmi.
MP 3826/2 JACKSON, Lisa Osamělá smrt Detektivní thriller se odehrává v průběhu tuhé horské zimy ve státě Montana, kde dochází v krátkém časovém intervalu k surovým vraždám mladých žen.
MP 3813/1 JAVOŘICKÁ, Vlasta Cilka Tatínkova smrt způsobila, že Cilka místo na studia šla do služby. Nejprve na venkov, pak do města. Zde však poznává, že své štěstí musí hledat tam, odkud přišla.
MP 3814/1 JAVOŘICKÁ, Vlasta Duha Román o rodině venkovského řezníka, který přišel nepoctivě k penězům a ve stáří jej začalo trápit svědomí.
MP 3815/1 JAVOŘICKÁ, Vlasta Hruška v poli Příběh tělesně postižené dívky, která po trpkých a beznadějných létech nachází své štěstí a smysl života. Kniha obsahuje ještě krátkou povídku Tiché vody.
MP 3817/1 JAVOŘICKÁ, Vlasta Jitřenka Dívčí román z první republiky s typickou zápletkou vypráví příběh chudé osiřelé dívky, která došla svého štěstí.
MP 3818/1 JAVOŘICKÁ, Vlasta Láska a krev. 1 / Román odehrávající se částečně na venkově a zároveň ve Vídni a v Praze na sklonku 19. století, vypráví životní příběh jemné Miriam.
MP 3819/1 JAVOŘICKÁ, Vlasta Láska a krev. 2 / Druhý díl románu pokračuje ve vyprávění životních peripetiích jemné Miriam
MP 3820/1 JAVOŘICKÁ, Vlasta Matka a dcera Román plný lásky, citu a porozumění vypráví o vztahu mezi matkou a dospívající dcerou.
MP 3816/1 JAVOŘICKÁ, Vlasta Na scestí Šest kratších povídek z venkovského nebo maloměstského prostředí, které vypráví o lidském pochybení a nápravě.
MP 3821/1 JAVOŘICKÁ, Vlasta Stříbrný otazník. 1 / Román o mladé ženě, která dokáže sama vychovat své dítě a současně dokončit lékařskou fakultu.
MP 3822/1 JAVOŘICKÁ, Vlasta Stříbrný otazník. 2 / Ve druhém díle se hrdinka po studiích začne věnovat lékařské praxi a náhodou se setká s otcem svého syna.
MP 3823/1 JAVOŘICKÁ, Vlasta Údolím slz Román o zdánlivě neřešitelné životní situaci mladé dívky, která cítí odpovědnost za rodinný podnik.
MP 3836/2 KÖRNEROVÁ, Hana Marie Kočár do neznáma První díl dobrodružného putování zchudlých šlechtičen, sester Hermíny a Stefanie de Marigny, prchajících z Francie po dobytí Bastily a pádu monarchie v červenci 1789.
3842/1 KŘÍŽEK, Vilém Smrt má vůni Historická detektivka z počátku dvacátého století představuje netradičního detektiva Eliáše Sattlera, který má dokonalý čich.
MP 3845/1 LAPEÑA, Shari Někdo cizí v domě Rodinné drama plné tajemství a nečekaných zvratů, které nikdy nepřestanou překvapovat.
MP 3847/2 LEMAITRE, Pierre Na shledanou tam nahoře Román francouzského prozaika, odměněný roku 2013 Goncourtovou cenou, sleduje osudy tří povahově odlišných mužů, poznamenaných peklem první světové války.
MP 3846/2 MESSADIÉ, Gerald Bouře na Nilu. oko královny Nefertiti / 1 : První část historické trilogie zachycuje dramatické období boje o moc po smrti egyptského faraona Achnatona v polovině 14. století před Kristem.
MP 3831/1 MRŠTÍK, Vilém Maryša Drama nešťastné lásky a nerovného sňatku, odehrávající se na moravské vesnici v 19. století. Rozhlasový přepis divadelní inscenace Realistického divadla Zdeňka Nejedlého.
MP 3853/1 MURAKAMI, Haruki Na jih od hranic, na západ od slunce Komorní milostný příběh je jakýmsi podobenstvím o světě pokřivených lidských hodnot.
MP 3852/1 MURAKAMI, Haruki Norské dřevo Exotika, milostné vztahy, studentský život, nespoutaný sex - to vše lze v tomto psychologickém románu nalézt.
MP 3841/1   Navždy Provence Pokračování povídání o Provence. Opět jsme okouzleni vtipným vyprávěním o zdánlivě všedních událostech francouzského venkova, z nichž se rodí umění žít. Z každé maličkosti, kterou můžeme spolu s autorem objevovat a obdivovat, na nás dýchá pohoda a vlídný humor.
MP 3828/2 PICOULT, Jodi Čas odejít Matka třináctileté Jenny zmizela před lety poté, co se stala účastníkem neštěstí ve sloní rezervaci, kde pracovala. Jenna chce svou maminku najít. Kde však začít? A kdo koho vlastně hledá?
MP 3844/2 PILCHER, Rosamunde Zimní slunovrat Ani jeden z nich se letos netěší na Vánoce. Ale pak se jejich osudy protnou a donedávna cizí lidé pojednou zjišťují, že toho mají hodně společného: nechybí jim smysl pro humor a jsou schopni vřelého citu. A tak v malém skotském městečku hned u pobřeží prožijí chvíle, kvůli nimž stojí za to žít.
MP 3812/1 PITTNEROVÁ, Vlasta Na kovárně Milostné povídky z druhé poloviny 19. století odehrávající se na Českomoravské vysočině a seznamující s životem vesnice té doby.
MP 3851/1 SPARKS, Nicholas Bezpečný přístav Příběh mladé ženy, která se rozhodla začít nový život v malém přístavu v Severní Carolině, aby se vymanila z temných vzpomínek na minulost.
MP 3833/2 ŠTĚPÁNEK, Zdeněk Vlastní cestou Vzpomínky známého herce na dětství, studentská léta a na svoji legionářskou anabázi v Rusku.
MP 3834/2 VÁŇOVÁ, Magda S tváří beránka Psychologický román zachycuje průběh krize jednoho manželství.
MP 3832/1 VEJSADOVÁ, Jana Trénink paměti Kniha je zaměřena na trénink paměti a dalších poznávacích funkcí. Rozdělena do 18 lekcí, je určena především lidem se zrakovým znevýhodněním a koncipována tak, aby respektovala specifické potřeby v příjmu informací.
MP 3843/1 WODEHOUSE, P. G. Jarní horečka Humorný příběh poněkud ztřeštěného lorda, pokoušejícího se uniknout ze zámeckého života a z nadvlády své dcery.
MP 3809/1 WODEHOUSE, P. G. Nedostižný Jee Drobné příhody bohatého mladíka a jeho sluhy.
MP 3808/1 WODEHOUSE, P. G. Případů se ujímá Jeeves Milé a zábavné příběhy, v jejichž podtextu slavný anglický humorista vystihuje prázdný život anglické vyšší společnosti.
MP 3807/1 WODEHOUSE, P. G. Vlna zločinnosti na zámku Blandings Soubor autorových nejlepších humoristických povídek.
MP 3806/1 WODEHOUSE, P. G. Výborně Jeevesi V humorných povídkách dokáže vševědoucí komorník Jeeves zažehnat nejednu patálii svého mladého pána a jeho přátel.
MP 3811/3 WOOD, Barbara Poslední šamanka Milostný román odehrávající se nejprve ve staré indiánské kultuře kmene Anasaziů, posléze volně vstupuje do přítomnosti, aby teprve čas ukázal těsnou spojitost s minulostí.
MP 3810/1 WOOD, Barbara Věštkyně Román o potřebě nové víry, kombinující historické skutečnosti a fikci, se odehrává v posledních dnech roku 1999.
MP 3848/2 WOOD, Barbara Země odpoledního slunce Román je strhujícím vyprávěním z období 20. let, kdy se rodila moderní Amerika. Hollywoodské celebrity, prohibice, první jazzové kluby, dávné indiánské tradice, boj za ženská práva... to vše vytváří bohatý děj, od něhož se nelze odtrhnout.
MP 3835/1 ZÍDEK, Petr Hana Benešová : neobyčejný příběh manželky druhého československého prezidenta / Neobyčejný příběh manželky druhého československého prezidenta...
MP 3829/1 ZLATNÍKOVÁ, Mirka Marie Terezie : miluj a panuj / Historický román se věnuje počátkům panování pozoruhodné ženy, rakouské císařovny a české královny Marie Terezie. Kniha zachycuje její osobní život i spletité politické zákulisí.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 13. 8. 2018)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 3791/3 ALEKSÌJEVÌČ, Svjatlana Aljaksandraǔna Doba z druhé ruky : konec rudého člověka / Běloruská spisovatelka a novinářka předkládá názory a vzpomínky Rusů i jiných národů bývalého Sovětského svazu věnované životu v této zemi i v současném Rusku.
MP 3777/1 BACKMAN, Fredrik Co by můj syn měl vědět o světě Autor i nadále zůstává věrný tématu rodinných a mezilidských vztahů a v křehkém, úsměvném příběhu jednoho začínajícího táty rozkrývá radosti i obavy všech dospělých, kteří se snaží být dobrými rodiči.
MP 3762/2 BACKMAN, Fredrik Medvědín Pro většinu lidí neznamená vítězství na juniorském mistrovství v ledním hokeji nic moc, ale pro obyvatele Björnstadu to znamená všechno.
MP 3778/1 BENEDICT, Marie Einstein & Einstein Otázka: Jak mohl jeden člověk sám vymyslet teorii relativity? Odpověď: Nebyl na to sám. Příběh o fascinující inteligentní ženě, nadané matematičce a fyzičce, kterou beznadějně zastínila oslnivá záře Einsteinova génia.
MP 3796/1 BOLAVÁ, Anna Ke dnu Nevšední román, kde se osudy postav kříží, někdo se marně snaží ke dnu dohlédnout, jiný je tam a ani o tom neví. Kniha volně navazuje na úspěšnou prvotinu Do tmy.
MP 3804/1 CRAIS, Robert Slib Další ze série příběhů se soukromým detektivem Elvisem Colem a jeho parťákem Joem Pikem. Tentokrát se společně pouštějí do boje proti obchodníkům se zbraněmi, zkorumpovaným úředníkům a gangům s vazbami na teroristické buňky.
MP 3792/2 DEAVER, Jeffery Prázdné křeslo Slavný kriminalista Lincoln Rhyme řeší spolu se svou pravou rukou Amélií Sachsovou případ vraždy mladého chlapce a únosu dvou dívek.
MP 3793/1 DIAMANT, Anita Bostoňanka Americký Boston 20. století tvoří pozadí fascinujícího příběhu nesmělé Addie, která se navzdory mnoha životním překážkám dokáže osamostatnit, přitom neztratit humor a lásku k životu.
MP 3760/1 DROZDA, Zdeněk Kosí hnízdo Svébytné vzpomínky na autorovo dětství ve 40. a 50. letech 20. století, které se staly předlohou pro úspěšné divadelní zpracování.
MP 3788/2 FERRANTE, Elena Příběh těch, co odcházejí, a těch, kteří zůstanou : Mezičas / Z geniálních přítelkyň Eleny a Lily se staly mladé ženy a zdá se, že se jejich cesty definitivně rozcházejí. Elena se stěhuje do Florencie a Lila zůstává v bídě neapolské periferie...
MP 3780/1 FORMANOVÁ, Martina Případ Pavlína Dramatický příběh světoznámé české modelky a jejích rodičů - rodiny rozdělené sovětskou okupací. Románové zpracování dramatického životního příběhu světově proslulé české topmodelky a herečky Pavlíny Pořízkové, jejíž dětství zásadně ovlivnila zvůle tehdejšího totalitního režimu.
MP 3763/1 GENOVA, Lisa Pořád jsem to já Strhující příběh padesátileté profesorky psychologie, která kvůli diagnóze časné formy Alzheimerovy choroby postupně ztrácí paměť a vzpomínky. Přesto ale zjišťuje, že jí každý nový den přináší nečekané naplnění i lásku. Kniha byla zfilmována a americká herečka Julianne Mooreová získala za hlavní roli profesorky Oscara.
MP 3803/2 HARROD-EAGLES, Cynthia Sbohem, Piccadilly Další historický román oblíbené autorky, odehrávající se na pozadí první světové války.
MP 3774/2 HAŠEK, Jaroslav Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. 3 / Kompletní znění III. dílu Slavný výprask a nedokončeného IV. dílu Pokračování slavného výprasku.
MP 3765/3 HORA-HOŘEJŠ, Petr Toulky českou minulostí. 2 / Atraktivní průvodce českou historií. Od časů Přemysla Otakara I. do nástupu Habsburků (1197-1526).
MP 3766/1 HORA-HOŘEJŠ, Petr Toulky českou minulostí. 3 / Od nástupu Habsburků (1526) k pobělohorskému stmívání (1627).
MP 3767/1 HORA-HOŘEJŠ, Petr Toulky českou minulostí. 4 / Od bitvy na Bílé Hoře (1620) do nástupu Marie Terezie (1740).
MP 3768/1 HORA-HOŘEJŠ, Petr Toulky českou minulostí. 5 / Od časů Marie Terezie (1740) do konce napoleonských válek (1815).
MP 3769/1 HORA-HOŘEJŠ, Petr Toulky českou minulostí. 7 / Od konce napoleonských válek do vzniku Rakouska-Uherska 1815-1867.
MP 3770/2 HORA-HOŘEJŠ, Petr Toulky českou minulostí. 10 / Velcí umělci konce 19. století: A. Dvořák, J.V. Myslbek, J. Neruda, M. Aleš.
MP 3764/2 HORA-HOŘEJŠ, Petr Toulky českou minulostní. 1 / Atraktivní průvodce českou historií. Od nejstarší doby kamenné po práh vrcholného středověku.
MP 3759/1 HRDLIČKA, Pavel Smrt nosí rudé škorně Historická detektivka ze středověké Prahy roku 1396, jejímž hrdinou je Václav, podrychtář Starého Města pražského, který je pověřen vyšetřením vraždy mladého pána Jindřicha Bludovského.
MP 3772/2 IZAGUIRRE, Marian Když život ještě býval náš Po dobách, "když život ještě býval náš", se stýská Lole, jedné z hlavních postav mnohovrstevnatého románu o životě i politice ve Španělsku v 1. polovině 20. století.
MP 3779/1 JARCHOVSKÝ, Petr Zahradnictví : Rodinný přítel. Dezertér. Nápadník / Český autor a scénárista představuje rodinnou ságu, tvořenou třemi propojenými příběhy v době mezi lety 1939 a 1959: Rodinný přítel, Dezertér a Nápadník, které čerpají ze vzpomínek jeho rodičů na jeho prarodiče.
MP 3758/2 KING, Stephen Právo nálezce Druhá kniha ze série příběhů s detektivem Billem Hodgesem vypráví o posedlosti literaturou, která dokáže ovlivnit život i smrt.
MP 3802/2 MARSONS, Angela Ďábelské hry : případy Kim Stoneové / Druhý případ detektivní inspektorky Kim Stoneové, snažící se zastavit ďábelské hry, které se svými pacienty rozehrává sociopatická psychiatrička Alex.
MP 3795/1 MARSONS, Angela Němý křik : případy Kim Stoneové / První z případů detektivní inspektorky Kim Stoneové se týká lidských ostatků, nalezených na místě bývalého dětského domova. Ti, kdo by mohli vědět více, umírají.
MP 3771/1 MAY, Peter Sál smrti Třetí případ z řady "čínských thrillerů", v němž americká patoložka a čínský detektiv vyšetřují nález osmnácti mrtvých ženských těl v hromadném hrobě v Šanghaji.
MP 3775/1 MOORJANI, Anita Musela jsem zemřít : má cesta od nemoci k opravdovému uzdravení / Autobiografický příběh ženy, která se dokázala ve stavu blízké smrti nečekaně uzdravit z rakoviny a nyní šíří své poselství pozitivního přístupu k životu a "bytí láskou".
MP 3782/1   Mrazík : přepis filmu s komentářem Legendární ruská pohádka (z roku 1964) o pracovité Nastěnce, statečném, ale samolibém Ivanovi a lásce, která si poradí se zlou macechou stejně, jako s mrazivým kouzlem berly mrazilky.
MP 3794/1 NESBO, Jo Půlnoční slunce : Krev na sněhu II / Druhá část psychologicko-kriminálního románu z Osla 70. let 20. století je pokračováním osobní výpovědi mladého, nájemného vraha.
MP 3801/1 NOVÁK, Jan Zatím dobrý : Mašínovi - Největší příběh studené války / Románová rekonstrukce představuje pokus zpracovat dokumentárním způsobem život a osudy bratří Mašínů i dalších členů jejich rodiny.
MP 3781/1 RITCHIE, Maggie Pařížský polibek Román barvitě zachycuje atmosféru pařížské umělecké scény konce 19. století. Je to strhující příběh talentované sochařky Camille Claudelové a geniálního sochaře Augusta Rodina.
MP 3773/2 ROBB, J. D. Na mě si nepřijdeš V čase vánočním vyšetřuje poručík Dallasová vraždu trenéra fitness klubu.
MP 3805/1 RODRIGUEZ, Deborah Návrat do kavárničky v Kábulu Volné pokračování příběhu Američanky Sunny a jejích afghánských přátel, známých z románu Kavárnička v Kábulu.
MP 3776/1 ŠKVORECKÝ, Josef Konec poručíka Borůvky : detektivní žalozpěv / Třetí kniha tragikomických detektivek z konce šedesátých let, v nichž se poručík Borůvka dostává do konfliktu se Státní bezpečností.
MP 3787/2 THOMAS, Rosie Kašmírový šál Působivý příběh o odkrývání rodinného tajemství, síle lásky a přátelství se odehrává v koloniální i současné Indii.
MP 3785/1 TOWNSEND, Sue Adrian Mole - léta prostoty Osmé pokračování cyklu o tragikomickém hrdinovi je výstižnou a vtipnou sondou do života anglických středních vrstev na počátku 21. století.
MP 3784/1 TOWNSEND, Sue Adrian Mole - léta v divočině Další pokračování deníkových záznamů Adriana Molea zachycuje anglickou společnost a ne příliš úspěšný osobní život hrdiny na počátku 90. let 20. století.
MP 3761/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Fiorella a Bratrstvo křišťálu : dobrodružství dcery dvorního alchymisty císaře Rudolfa II. / Napínavý detektivní příběh alchymistovy dcery Fiorelly a dvou jejích kamarádů z doby vlády císaře Rudolfa II. Pro čtenáře od 10 let.
MP 3799/3 VONDRUŠKA, Vlastimil Husitská epopej VI : 1461-1471 - Za časů Jiřího z Poděbrad / Šestý díl sedmidílné ságy opět sleduje dramatické události slavné i pohnuté doby patnáctého století v Českém království.
MP 3797/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Nitranská brána smrti Další historický detektivní příběh z cyklu "Hříšní lidé Království českého", v němž opět vystupuje v úloze hlavního vyšetřovatele královský prokurátor Oldřich z Chlumu.
MP 3798/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Vzpoura goliardů Další příběh historických detektivek z volného cyklu "Hříšní lidé Království českého", kde v hlavní roli vyšetřovatele vystupuje královský prokurátor Oldřich z Chlumu.
MP 3789/1 WODEHOUSE, P. G. Šťastná mořeplavba Montyho Bodkina Humoristický román anglického klasika se tentokrát odehrává během plavby zaoceánského parníku z Británie do Spojených států.
MP 3786/1 WOHLLEBEN, Peter Citový život zvířat Láska, zármutek, soucítění - úžasná tvář skrytého světa
MP 3800/1 WOHLLEBEN, Peter Tajný život stromů : Co cítí a jak komunikují. Objevování fascinujícího světa / Renomovaný lesník Peter Wohlleben nám dává nahlédnout do skrytého života stromů a odhaluje nečekané skutečnosti: stromy mají paměť, předávají si informace, pociťují bolest, dokonce mohou dostat úpal a časem se jim tvoří vrásky.
MP 3790/2 WOOD, Barbara Hvězda Babylonu Dobrodružný román, ve kterém se mladá egyptoložka snaží odkrýt tajemství z dávné minulosti.
MP 3783/1 ZONDERGELD, Rein A. Alain Delon : jeho život a filmy / Zhodnocení Delonovy herecké tvorby v kontextu s jeho osobním životním stylem.

 

 

Poslední změna: 04.11.2019