Zvuková knihovna pro zdravotně znevýhodněné

Fond zvukové knihovny zahrnuje nahrávky literárních děl všech žánrů na magnetofonových kazetách a CD (ve formátu MP3). Tento fond slouží výhradně zrakově a jinak zdravotně znevýhodněným občanům, kterým jejich zdravotní stav znemožňuje nebo výrazně komplikuje čtení tištěných dokumentů. Podmínkou uživatelské registrace pro půjčování zvukových knih je vyplnění přihlášky a doložení potvrzení odborného lékaře nebo odpovídající odborné organizace nebo předložením průkazu ZTP/P. Tito uživatelé jsou registrováni zdarma. Více informací v článku 19 Knihovního řádu KKFBZ.

V roce 2015 a 2016 byl nákup zvukových dokumentů podpořen dotací Ministerstva kultury ČR v projektu Knihovna 21. století (2015 - dotace 20.000 Kč, 2016 - dotace 15.000 Kč).

Dokumenty z fondu zvukové knihy žádejte u pultu ve 3. podlaží ústřední knihovny.

Soupis všech dokumentů zvukové knihovny


Novinky zvukové knihovny (publikováno 13. 8. 2018)

Signatura Autor Název Anotace
MP 3791/3 ALEKSÌJEVÌČ, Svjatlana Aljaksandraǔna Doba z druhé ruky : konec rudého člověka / Běloruská spisovatelka a novinářka předkládá názory a vzpomínky Rusů i jiných národů bývalého Sovětského svazu věnované životu v této zemi i v současném Rusku.
MP 3777/1 BACKMAN, Fredrik Co by můj syn měl vědět o světě Autor i nadále zůstává věrný tématu rodinných a mezilidských vztahů a v křehkém, úsměvném příběhu jednoho začínajícího táty rozkrývá radosti i obavy všech dospělých, kteří se snaží být dobrými rodiči.
MP 3762/2 BACKMAN, Fredrik Medvědín Pro většinu lidí neznamená vítězství na juniorském mistrovství v ledním hokeji nic moc, ale pro obyvatele Björnstadu to znamená všechno.
MP 3778/1 BENEDICT, Marie Einstein & Einstein Otázka: Jak mohl jeden člověk sám vymyslet teorii relativity? Odpověď: Nebyl na to sám. Příběh o fascinující inteligentní ženě, nadané matematičce a fyzičce, kterou beznadějně zastínila oslnivá záře Einsteinova génia.
MP 3796/1 BOLAVÁ, Anna Ke dnu Nevšední román, kde se osudy postav kříží, někdo se marně snaží ke dnu dohlédnout, jiný je tam a ani o tom neví. Kniha volně navazuje na úspěšnou prvotinu Do tmy.
MP 3804/1 CRAIS, Robert Slib Další ze série příběhů se soukromým detektivem Elvisem Colem a jeho parťákem Joem Pikem. Tentokrát se společně pouštějí do boje proti obchodníkům se zbraněmi, zkorumpovaným úředníkům a gangům s vazbami na teroristické buňky.
MP 3792/2 DEAVER, Jeffery Prázdné křeslo Slavný kriminalista Lincoln Rhyme řeší spolu se svou pravou rukou Amélií Sachsovou případ vraždy mladého chlapce a únosu dvou dívek.
MP 3793/1 DIAMANT, Anita Bostoňanka Americký Boston 20. století tvoří pozadí fascinujícího příběhu nesmělé Addie, která se navzdory mnoha životním překážkám dokáže osamostatnit, přitom neztratit humor a lásku k životu.
MP 3760/1 DROZDA, Zdeněk Kosí hnízdo Svébytné vzpomínky na autorovo dětství ve 40. a 50. letech 20. století, které se staly předlohou pro úspěšné divadelní zpracování.
MP 3788/2 FERRANTE, Elena Příběh těch, co odcházejí, a těch, kteří zůstanou : Mezičas / Z geniálních přítelkyň Eleny a Lily se staly mladé ženy a zdá se, že se jejich cesty definitivně rozcházejí. Elena se stěhuje do Florencie a Lila zůstává v bídě neapolské periferie...
MP 3780/1 FORMANOVÁ, Martina Případ Pavlína Dramatický příběh světoznámé české modelky a jejích rodičů - rodiny rozdělené sovětskou okupací. Románové zpracování dramatického životního příběhu světově proslulé české topmodelky a herečky Pavlíny Pořízkové, jejíž dětství zásadně ovlivnila zvůle tehdejšího totalitního režimu.
MP 3763/1 GENOVA, Lisa Pořád jsem to já Strhující příběh padesátileté profesorky psychologie, která kvůli diagnóze časné formy Alzheimerovy choroby postupně ztrácí paměť a vzpomínky. Přesto ale zjišťuje, že jí každý nový den přináší nečekané naplnění i lásku. Kniha byla zfilmována a americká herečka Julianne Mooreová získala za hlavní roli profesorky Oscara.
MP 3803/2 HARROD-EAGLES, Cynthia Sbohem, Piccadilly Další historický román oblíbené autorky, odehrávající se na pozadí první světové války.
MP 3774/2 HAŠEK, Jaroslav Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. 3 / Kompletní znění III. dílu Slavný výprask a nedokončeného IV. dílu Pokračování slavného výprasku.
MP 3765/3 HORA-HOŘEJŠ, Petr Toulky českou minulostí. 2 / Atraktivní průvodce českou historií. Od časů Přemysla Otakara I. do nástupu Habsburků (1197-1526).
MP 3766/1 HORA-HOŘEJŠ, Petr Toulky českou minulostí. 3 / Od nástupu Habsburků (1526) k pobělohorskému stmívání (1627).
MP 3767/1 HORA-HOŘEJŠ, Petr Toulky českou minulostí. 4 / Od bitvy na Bílé Hoře (1620) do nástupu Marie Terezie (1740).
MP 3768/1 HORA-HOŘEJŠ, Petr Toulky českou minulostí. 5 / Od časů Marie Terezie (1740) do konce napoleonských válek (1815).
MP 3769/1 HORA-HOŘEJŠ, Petr Toulky českou minulostí. 7 / Od konce napoleonských válek do vzniku Rakouska-Uherska 1815-1867.
MP 3770/2 HORA-HOŘEJŠ, Petr Toulky českou minulostí. 10 / Velcí umělci konce 19. století: A. Dvořák, J.V. Myslbek, J. Neruda, M. Aleš.
MP 3764/2 HORA-HOŘEJŠ, Petr Toulky českou minulostní. 1 / Atraktivní průvodce českou historií. Od nejstarší doby kamenné po práh vrcholného středověku.
MP 3759/1 HRDLIČKA, Pavel Smrt nosí rudé škorně Historická detektivka ze středověké Prahy roku 1396, jejímž hrdinou je Václav, podrychtář Starého Města pražského, který je pověřen vyšetřením vraždy mladého pána Jindřicha Bludovského.
MP 3772/2 IZAGUIRRE, Marian Když život ještě býval náš Po dobách, "když život ještě býval náš", se stýská Lole, jedné z hlavních postav mnohovrstevnatého románu o životě i politice ve Španělsku v 1. polovině 20. století.
MP 3779/1 JARCHOVSKÝ, Petr Zahradnictví : Rodinný přítel. Dezertér. Nápadník / Český autor a scénárista představuje rodinnou ságu, tvořenou třemi propojenými příběhy v době mezi lety 1939 a 1959: Rodinný přítel, Dezertér a Nápadník, které čerpají ze vzpomínek jeho rodičů na jeho prarodiče.
MP 3758/2 KING, Stephen Právo nálezce Druhá kniha ze série příběhů s detektivem Billem Hodgesem vypráví o posedlosti literaturou, která dokáže ovlivnit život i smrt.
MP 3802/2 MARSONS, Angela Ďábelské hry : případy Kim Stoneové / Druhý případ detektivní inspektorky Kim Stoneové, snažící se zastavit ďábelské hry, které se svými pacienty rozehrává sociopatická psychiatrička Alex.
MP 3795/1 MARSONS, Angela Němý křik : případy Kim Stoneové / První z případů detektivní inspektorky Kim Stoneové se týká lidských ostatků, nalezených na místě bývalého dětského domova. Ti, kdo by mohli vědět více, umírají.
MP 3771/1 MAY, Peter Sál smrti Třetí případ z řady "čínských thrillerů", v němž americká patoložka a čínský detektiv vyšetřují nález osmnácti mrtvých ženských těl v hromadném hrobě v Šanghaji.
MP 3775/1 MOORJANI, Anita Musela jsem zemřít : má cesta od nemoci k opravdovému uzdravení / Autobiografický příběh ženy, která se dokázala ve stavu blízké smrti nečekaně uzdravit z rakoviny a nyní šíří své poselství pozitivního přístupu k životu a "bytí láskou".
MP 3782/1   Mrazík : přepis filmu s komentářem Legendární ruská pohádka (z roku 1964) o pracovité Nastěnce, statečném, ale samolibém Ivanovi a lásce, která si poradí se zlou macechou stejně, jako s mrazivým kouzlem berly mrazilky.
MP 3794/1 NESBO, Jo Půlnoční slunce : Krev na sněhu II / Druhá část psychologicko-kriminálního románu z Osla 70. let 20. století je pokračováním osobní výpovědi mladého, nájemného vraha.
MP 3801/1 NOVÁK, Jan Zatím dobrý : Mašínovi - Největší příběh studené války / Románová rekonstrukce představuje pokus zpracovat dokumentárním způsobem život a osudy bratří Mašínů i dalších členů jejich rodiny.
MP 3781/1 RITCHIE, Maggie Pařížský polibek Román barvitě zachycuje atmosféru pařížské umělecké scény konce 19. století. Je to strhující příběh talentované sochařky Camille Claudelové a geniálního sochaře Augusta Rodina.
MP 3773/2 ROBB, J. D. Na mě si nepřijdeš V čase vánočním vyšetřuje poručík Dallasová vraždu trenéra fitness klubu.
MP 3805/1 RODRIGUEZ, Deborah Návrat do kavárničky v Kábulu Volné pokračování příběhu Američanky Sunny a jejích afghánských přátel, známých z románu Kavárnička v Kábulu.
MP 3776/1 ŠKVORECKÝ, Josef Konec poručíka Borůvky : detektivní žalozpěv / Třetí kniha tragikomických detektivek z konce šedesátých let, v nichž se poručík Borůvka dostává do konfliktu se Státní bezpečností.
MP 3787/2 THOMAS, Rosie Kašmírový šál Působivý příběh o odkrývání rodinného tajemství, síle lásky a přátelství se odehrává v koloniální i současné Indii.
MP 3785/1 TOWNSEND, Sue Adrian Mole - léta prostoty Osmé pokračování cyklu o tragikomickém hrdinovi je výstižnou a vtipnou sondou do života anglických středních vrstev na počátku 21. století.
MP 3784/1 TOWNSEND, Sue Adrian Mole - léta v divočině Další pokračování deníkových záznamů Adriana Molea zachycuje anglickou společnost a ne příliš úspěšný osobní život hrdiny na počátku 90. let 20. století.
MP 3761/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Fiorella a Bratrstvo křišťálu : dobrodružství dcery dvorního alchymisty císaře Rudolfa II. / Napínavý detektivní příběh alchymistovy dcery Fiorelly a dvou jejích kamarádů z doby vlády císaře Rudolfa II. Pro čtenáře od 10 let.
MP 3799/3 VONDRUŠKA, Vlastimil Husitská epopej VI : 1461-1471 - Za časů Jiřího z Poděbrad / Šestý díl sedmidílné ságy opět sleduje dramatické události slavné i pohnuté doby patnáctého století v Českém království.
MP 3797/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Nitranská brána smrti Další historický detektivní příběh z cyklu "Hříšní lidé Království českého", v němž opět vystupuje v úloze hlavního vyšetřovatele královský prokurátor Oldřich z Chlumu.
MP 3798/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Vzpoura goliardů Další příběh historických detektivek z volného cyklu "Hříšní lidé Království českého", kde v hlavní roli vyšetřovatele vystupuje královský prokurátor Oldřich z Chlumu.
MP 3789/1 WODEHOUSE, P. G. Šťastná mořeplavba Montyho Bodkina Humoristický román anglického klasika se tentokrát odehrává během plavby zaoceánského parníku z Británie do Spojených států.
MP 3786/1 WOHLLEBEN, Peter Citový život zvířat Láska, zármutek, soucítění - úžasná tvář skrytého světa
MP 3800/1 WOHLLEBEN, Peter Tajný život stromů : Co cítí a jak komunikují. Objevování fascinujícího světa / Renomovaný lesník Peter Wohlleben nám dává nahlédnout do skrytého života stromů a odhaluje nečekané skutečnosti: stromy mají paměť, předávají si informace, pociťují bolest, dokonce mohou dostat úpal a časem se jim tvoří vrásky.
MP 3790/2 WOOD, Barbara Hvězda Babylonu Dobrodružný román, ve kterém se mladá egyptoložka snaží odkrýt tajemství z dávné minulosti.
MP 3783/1 ZONDERGELD, Rein A. Alain Delon : jeho život a filmy / Zhodnocení Delonovy herecké tvorby v kontextu s jeho osobním životním stylem.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 25. 6. 2018) 

Signatura Autor Název Anotace
MP 3732/1   Bylo nás pět : přepis filmu s komentářem Televizní seriál s prvorepublikovou atmosférou jednoho malého městečka s jejími dobrosrdečnými, zábavnými, ale i závistivými, pomlouvačnými a mnohdy komickými obyvateli - svět viděný očima Péti, žáka čtvrté třídy.
MP 3747/2 BROWN, Sandra Skryté zlo Thriller vypráví příběh mladé lékařky, která byla napadena na horské stezce a ocitá se v nebezpečí života.
MP 3743/2 DÁN, Dominik Popel všechny zarovná Kriminální román z Bratislavy, odehrávající se v devadesátých letech, zachycuje nejen pátrání po pachatelích dvou zločinů, ale i tehdejší složitou společenskou a politickou situaci.
MP 3741/1 DURRELL, Gerald Malcolm O mé rodině a jiné zvířeně Úsměvné, vtipné autobiografické vyprávění z ostrova Korfu ve Středozemním moři.
MP 3745/1 DURRELL, Gerald Malcolm Ptáci, zvířata a moji příbuzní Volné pokračování knihy "O mé rodině a jiné zvířeně", autorových vzpomínek na dětství na řeckém Korfu a na první přírodovědné poznatky.
MP 3746/2 ERSKINE, Barbara Řeka osudu Další společenský román oblíbené autorky, ve kterém se prolínají různé časové roviny. Mladí manželé Zoe a Ken přesídlili z rušného Londýna na poklidný venkov. Ovšem do jejich života zde začne podivně promlouvat dávná minulost.
MP 3731/1 FIELDING, Helen Dítě Bridget Jonesové : deníky / Čtvrtý příběh z populární úsměvné řady, kde v hlavní úloze vystupuje "největší smolařka literárního světa v dalších zábavných denících, které vás chytí za srdce". Trhlá a romantická Bridget je tu zpět a stále si hlídá váhu, víno konzumuje s rozumem...
MP 3729/2 HEMINGWAY, Ernest Komu zvoní hrana Román o účasti mezinárodních vojenských oddílů ve španělské občanské válce v letech 1936 - 1939.
MP 3739/1 HOLCOVÁ, Milena Orinokem k přechodu Knížka vypráví o cestě čtyř žen ve věku kolem čtyřicítky za nejistým a poněkud dobrodružným úkolem do Venezuely.
MP 3748/1 HOZNAUER, Miloš Stařec na čekané Kniha legendárního středoškolského pedagoga a publicisty vyjadřuje pocity šestaosmdesátiletého, duševně nesmírně činorodého muže, který se s humorným a satirickým nadhledem zamýšlí nad procesy stáří a stárnutí.
MP 3740/1 CHRISTIE, Agatha Opona : poslední případ Hercula Poirota / Detektivní román, kterým se anglická autorka, královna zločinu, navždy rozloučila s oblíbeným literárním hrdinou.
MP 3750/1 ISHIGURO, Kazuo Soumrak dne Vyprávění majordoma anglického panství, škrobeného snoba, který až na stará kolena pochopí, že přisluhoval nesprávné věci.
MP 3736/2 LAGERCRANTZ, David Muž, který hledal svůj stín : Milénium 5 / V pátém, volném, pokračování Milénia se opět spojí schopnosti investigativního novináře Mikaela Blomkvista a sociopatické hackerky Lisbeth Salanderové.
MP 3735/1 LAPEÑA, Shari Manželé odvedle Psychologický thriller o tom, čeho všeho jsou lidé pod tlakem okolností schopni. Zoufalí manželé pátrají po své malé dcerce, kterou jedné letní noci kdosi unesl z postýlky.
MP 3726/1 MACEK, Miroslav Saturnin se vrací Nevypočitatelný sluha Saturnin je zpět a s ním i další oblíbení hrdinové - laskavý dědeček, nesnesitelná teta Kateřina a její poučná přísloví, rozmazlený Milouš i filozofující doktor Vlach.
MP 3734/2 MOYES, Jojo Jeden plus jedna Život Jess Thomasové je neutěšený. Manžel ji opustil a rodině nepřispívá ani penny. Jednoho dne se však Jess přihodí zvláštní věc, která jí změní život... Další z romantických příběhů oblíbené autorky.
MP 3737/1 MURAKAMI, Haruki Muži, kteří nemají ženy Sbírka sedmi povídek přináší pohled do duší různých druhů mužů, kteří mají jedno společné - za různých okolností přišli o svou životní partnerku.
MP 3749/1 PAVEL, Ota Smrt krásných srnců Povídky jsou humorným a nostalgickým vyprávěním o židovské rodině, kde hlavní roli hraje svérázný otec, obdařený velkou láskou ke svým synům, přírodě a rybaření.
MP 3753/1 PROKOP, Josef Bernard Zikmund Lucemburský : Tajné vzpomínky : sepsané po vzoru císaře Karla, mého milovaného ... / "Zikmund Lucemburský: Tajné vzpomínky: sepsané po vzoru císaře Karla, mého milovaného otce". Závěrečný díl Lucemburské pentalogie přináší zápisky ze života posledního Lucemburka na českém trůnu - Zikmunda.
MP 3733/1 REID, Taylor Jenkins Jediné pravé lásky Příběh ženy, která musí nečekaně volit mezi manželem, kterého považovala za mrtvého, a snoubencem, jenž v ní znovu probudil touhu po životě.
MP 3751/1 RIGGS, Ransom Sirotčinec slečny Peregrinové. Knihovna duší / Kniha třetí : Třetí díl nevšedních dobrodružství z řady Sirotčinec slečny Peregrinové, ve kterém opět ožívají mrazivé příběhy z tajemného sirotčince, jehož podivní obyvatelé stále ještě existují.
MP 3742/2 ROBB, J. D. Očistím tě od hříchu Vyšetřovatelka Dallasová řeší vraždu jedenácti dívek, jejichž kosti se našly při rekonstrukci bývalého útulku pro týrané děti.
MP 3738/2 ROBB, J. D. Odplata tě nemine Další kriminální román z rozsáhlé série, jejíž hrdinkou je nekompromisní a drsná komisařka Eva Dallasová.
MP 3744/2 ROLLINS, James Pekelná krev : Řád sangvinistů / Mysticko-fantastická trilogie, ve které hrají roli biblické počátky lidstva i hrozba jeho konečné zkázy u pekelných bran, se uzavírá.
MP 3752/1 STEEL, Danielle V utajení V napínavém a psychologicky propracovaném příběhu se autorka zaměřila na osudy dvou silných lidí, Marshalla a Ariany, kteří si přes tvrdou životní zkoušku zachovali čistou duši a schopnost milovat.
MP 3754/2 ŠOLOCHOV, Michail Aleksandrovič Tichý Don I Čtyřdílná románová epopej donského kozáctva z let předrevolučních, revolučních a občanské války.
MP 3755/2 ŠOLOCHOV, Michail Aleksandrovič Tichý Don II Čtyřdílná románová epopej donského kozáctva z let předrevolučních, revolučních a občanské války.
MP 3756/2 ŠOLOCHOV, Michail Aleksandrovič Tichý Don III Čtyřdílná románová epopej donského kozáctva z let předrevolučních, revolučních a občanské války.
MP 3757/2 ŠOLOCHOV, Michail Aleksandrovič Tichý Don IV Čtyřdílná románová epopej donského kozáctva z let předrevolučních, revolučních a občanské války
MP 3730/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Klášterní madrigal : historie jednoho panství / Historická humoreska oblíbeného autora zachycuje příběh "zapomenutého" klášterního panství, jež má povýšit jednu ze svých vesnic na město.
MP 3727/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Letopisy královské komory X. : Jáchymovští démoni / Desátý díl série historických detektivních románů, ve kterých zločiny vyšetřuje královský písař Jiří Adam z Dobronína, se vrací v čase k případu z hrdinových začátků.
MP 3728/1 WODEHOUSE, P. G. Jedinečný Jeeves Humoristický román odehrávající se v Anglii ve dvacátých letech 20.století, vypráví příběhy mladého přihlouplého pána Woostera a geniálního sluhy Jeevese.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 14. 6. 2018)

Signatura Autor Název Anotace
MP 3713/1 ATWOOD, Margaret Příběh služebnice Dystopická vize blízké budoucnosti na půdě dnešních Spojených států, které přestaly existovat a byly nahrazeny totalitním režimem. Nahrávka obsahuje bonusovou kapitolu, kterou autorka napsala pouze pro audio verzi.
MP 3720/1 BELMONDO, Jean-Paul Mých tisíc životů Víc než jen autobiografie. Vyprávění o výjimečném a šťastném životě.
MP 3724/1 COELHO, Paulo Jedenáct minut Nekonvenční psychologický román o mladé prostitutce a o hledání lásky, ve které splývá tělo s duší.
MP 3714/1 DURRELL, Gerald Malcolm ZOO na zámku Autor vypráví o tom, jak založil vlastní zoologickou zahradu, jejímž posláním je uchovávat ohrožené zvířecí druhy.
MP 3725/2 ERSKINE, Barbara Spáčův hrad  
MP 3722/2 FERRANTE, Elena Geniální přítelkyně : dětství a dospívání / První díl strhující románové tetralogie o komplikovaném celoživotním přátelství dvou žen, odehrávající se v Itálii na pozadí společenských a politických zvratů od druhé poloviny 20. století do dnešních dnů.
MP 3709/2 FIELDING, Joy Zmizení Samanthy Shipleyové Thriller zkušené kanadské autorky vypráví o případu unesené holčičky a jejím nečekaném návratu po mnoha letech.
MP 3715/1 CHILD, Lee Nevracej se Další pokračování z volné série krimi thrillerů s bývalým agentem vojenské policie, Jackem Reacherem.
MP 3723/1 KMENTA, Jaroslav Boss Babiš Reportážní kniha o temném světě miliardáře a politika Andreje Babiše.
MP 3716/1 LEGARDINIER, Gilles Všechno je jinak! Andrew Blake, bohatý Brit v důchodovém věku, učiní radikální krok a nechá se najmout jako majordomus ve Francii. Kniha je plná jemného humoru, zábavných slovních potyček na téma Francie-Anglie, ale i hlubokého lidského soucitu.
MP 3710/2 MOYES, Jojo Poslední dopis od tvé lásky Romantický román, v němž se ve dvou časových rovinách odehrávají dva příběhy žen, které se potýkají s milostnými problémy a nevěrou.
MP 3711/1 NEILLANDS, Robin Války růží Dramatický popis války červené a bílé růže a osudů jejích hlavních aktérů - Lancasterů a Yorků. Nahrávka převzata z fondu odborné literatury.
MP 3717/1 NESVADBOVÁ, Barbara Laskonky Další z autorčiných sbírek krátkých textů na bytostně ženská témata.
MP 3708/1 PAVEL, Ota Jak jsem potkal ryby Soubor povídek, ve kterých se autor vrací do krajiny svého dětství a mládí, k řekám a potokům.
MP 3712/1 PRIESTLEY, Chris Příšerné příběhy Sedm vánočně laděných povídek, prodchnutých tajuplnou, strašidelnou atmosférou.
MP 3719/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Breviář pozitivní anarchie Výborná kniha oblíbeného spisovatele a historika na téma cyklického charakteru dějin a vzorců, které se v průběhu historie opakují a jsou paralelou i současnému migračnímu dění.
MP 3721/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Letopisy královské komory XI : Dobronínské morytáty / V jedenáctém detektivním příběhu Letopisů královské komory opět vyšetřuje mordy zkušený královský písař Jiří Adam z Dobronína spolu se svým pomocníkem bakalářem Petrem a jeho ženou Rozárkou.
MP 3718/1 WHITTON, Hana Eliška Přemyslovna : právo milovat, povinnost vládnout / Historický román o životě, láskách, ale i panovnickém úsilí Elišky Přemyslovny.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 29. 11. 2017)

Signatura Autor Název Anotace
MP 3680/2   Azincourt Historický román z období stoleté války mezi Anglií a Francií popisuje události jedné z nejslavnějších bitev historie - bitvy u Azincourtu roku 1415.
MP 3690/1 BAUER, Jan Tajemství královnina zpovědníka Historická detektivka, ve které zpovědník manželky českého krále Václava III., cisterciácký mnich Bartoloměj, pátrá po skutečném vrahovi posledního krále přemyslovské dynastie a vydává se tak na dobrodružnou pouť plnou nástrah a nebezpečných setkání...
MP 3677/1 CORNWELL, Bernard Sharpův tygr : Richard Sharpe a obléhání Seringapatamu 1799 / První část série dobrodružných příběhů anglického vojáka se odehrává na jaře roku 1799 v jižní Indii, kde britská armáda obléhala a dobyla hlavní město maisúrského knížectví.
MP 3681/2 CORNWELL, Patricia Daniels Faktor Scarpettová Detektivní thriller ze série případů soudní patoložky Kay Scarpettové, která se stane objektem rozsáhlého spiknutí temných sil.
MP 3691/1 DÁN, Dominik Bestie Detektivní román současného slovenského autora, odehrávající se v devadesátých letech minulého století, zachycuje úmorné, čtyři roky trvající pátrání po sériovém a bestiálním vrahovi žen.
MP 3693/2 DÁN, Dominik Rudý kapitán Detektivní román současného slovenského autora, odehrávající se v roce 1992, zachycuje vyšetřování vraždy kostelníka v nejmenovaném, fiktivním velkoměstě.
MP 3692/1 DAVOUZE, Marta Loď v Bretani Další každodenní příhody Češky, která se po nezdaru prvního manželství usadila v Bretani.
MP 3682/1 FORSYTH, Frederick Fantom Manhattanu Otevřený konec klasického Lerouxova románu Fantom opery inspiroval renomovaného autora k dotvoření příběhu, který přenesl do prostředí New Yorku na samém počátku 20. století. Osudy jednotlivých protagonistů se završují rafinovaným a nečekaným způsobem.
MP 3675/1 FRÝBOVÁ, Zdena Noc jako stvořená pro nevěru Dvě ženy a jeden muž v tragikomickém románu o nevěře a zpackaném rozvodu, kde všechno je docela jinak než se zpočátku zdá.
MP 3676/1 HÁJÍČEK, Jiří Dešťová hůl Třetí román z cyklu "jihočeských venkovských elegií", malých dramat malých lidí v malém světě, v nichž se však velké dějiny podepisují stejně zřetelně, jako v těch velkých. Tentokrát ze současnosti, která má také svůj typický "morální problém."
MP 3687/2 HARTL, Patrik Okamžiky štěstí "Dvojromán" úspěšného dramatika a režiséra přináší čtivý příběh, vyprávěný z pohledu obou hlavních protagonistů, sourozenců Jáchyma a Veroniky.
MP 3683/1 HAWKINS, Paula Do vody Anglický thriller o tajemné tůni v Beckfordu, kde končí životy žen, které se staly nepohodlnými pro tento svět.
MP 3696/1 HERRIOT, James Zvěrolékař jde do boje Další pokračování příhod a příběhů ze života anglického venkovského veterináře a jeho přátel i spolupracovníků.
MP 3694/2 KEPLER, Lars Lovec králíků Šestá kniha ze série krimi románů. Tentokrát Joona Linna vyšetřuje děsivé vraždy, které provází básnička o malých králíčcích končících v pekle.
MP3705/1 KING, Stephen Čtyři roční doby Čtyři novely z 80. let. Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank: příběh o věčné naději ; Nadaný žák: příběh o zkaženosti ; Tělo: Příběh o nevinnosti ; Dýchací metoda: Příběh o smrti a přežití
MP 3707/1 KING, Stephen Dolores Claibornová Dolores na konci svého života před soudem vypráví příběh svého manželství, jehož průběh vyústil v napínavé drama a smrt.
MP 3685/4 KING, Stephen Svědectví Syrový postapokalyptický román je řazený k autorovým nejlepším dílům. Rozehrává téma boje s katastrofální epidemií nevyléčitelné nakažlivé choroby, která vyhubí takřka celé lidstvo.
MP 3706/6 KING, Stephen To Horor sugestivním způsobem vypravuje o nerovném utkání skupiny lidí s jakýmsi zhmotnělým Zlem.
MP 3695/2 KOSATÍK, Pavel Jan Masaryk : Pravdivý příběh / Masaryk mýtů zbavený. Životní osudy člověka a oblíbeného politika provázané s osudy všech členů Masarykovy rodiny.
MP 3704/2 MINIER, Bernard Zkurvenej příběh Kriminální thriller, odehrávající se tentokrát na malém severoamerickém ostrově Glass Island, který je po celý rok pod příkrovem mlhy a deště. A právě zde žije šestnáctiletý Henry, jehož přítelkyně byla zavražděna.
MP 3697/2 MOYES, Jojo Život po tobě V pokračování bestselleru Než jsem tě poznala nacházíme Louisu Clarkovou v situaci, kdy po vážném úrazu se musí vrátit domů do rodného městečka, aby se o ní postarali rodiče...
MP 3703/1 MURAKAMI, Haruki Bezbarvý Cukuru Tazaki a jeho léta putování Symbolicky i existenciálně laděný příběh, jehož hrdina putuje proti proudu času, aby poznal sám sebe a odhalil, proč kdysi přišel o své nejlepší přátele.
MP 3702/1 NERKOVÁ, Delicie Psí knížka Každodenní příběhy nevidomé autorky a jejího vodicího psa.
MP 3698/1 NESBO, Jo Krev na sněhu Psychologicko-kriminální román z Osla 70. let 20. století je osobní výpovědí mladého, nájemného vraha.
MP 3701/2 NICHOLLS, David Jeden den Psychologický román, odehrávající se během dvaceti let, kdy se stále znovu scházejí a rozcházejí Emma a Dexter, spolužáci, přátelé, milenci a možná i něco víc.
MP 3700/1 OHLER, Norman Totální rauš : Drogy ve třetí říši / Strhující jako thriller - první komplexní studie drogové problematiky ve třetí říši.
MP 3689/1 PAČESOVÁ, Václava Zapadávání Vtipná, mile cynická kniha minipříběhů ze života jedné tak trochu vadnoucí ženy.
MP 3679/3 PANCOL, Katherine Pomalý valčík želviček : román / Druhá kniha volné trilogie (navazuje na román "Žluté oči krokodýlů") pokračuje v osudech Pařížanky Joséphine a okruhu jejích blízkých.
MP 3678/3 PANCOL, Katherine Žluté oči krokodýlů Příběh dvou sester, v němž zdánlivě nepříliš úspěšná Joséphine bojuje o své místo na slunci.
MP 3699/1 PROKOP, Josef Bernard Václav IV. : Tajná kronika / Autor oblíbené karlovské trilogie se v tomto románu věnuje rozporuplné postavě Václava IV.
MP 3688/2 ROBB, J. D. Riskovat se musí Další detektivní thriller z blízké budoucnosti s poručíkem Evou Dallasovou, která v něm řeší případ zdánlivě loupežné vraždy mladé ženy. Když ale následují další dvě, je jasné, že vše je jinak, dokonce bude v ohrožení i sama Eva.
MP 3686/3 VAŇKOVÁ, Ludmila Zapomenutý král : z cyklu Zrození království / Historický román, kterým se uzavírá pentalogie Zrození království, se věnuje osudům opomíjeného českého krále Václava I., který svou diplomacií a obezřetnou politikou rozšířil česká území.
MP 3684/3 VONDRUŠKA, Vlastimil Husitská epopej V : 1450- 1460 - za časů Ladislava Pohrobka / Pátý díl sedmidílné ságy pokračuje ve vyprávění o událostech slavné i pohnuté doby 15. století v Českém království.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 19. 9. 2017)

Signatura Autor Název Anotace
MP 3671/2 GALBRAITH, Robert Ve službách zla Třetí případ Cormorana Strika a jeho asistentky Robin, ve kterém se vydávají po stopách vraha z minulosti, který jim posílá kusy lidských těl.
MP 3668/1 NESBO, Jo Švábi Druhý případ detektiva Harryho Holea, ve kterém řeší vraždu norského velvyslance v thajském hotelu.
MP 3672/1 RIGGS, Ransom Sirotčinec slečny Peregrinové. Podivné město / Kniha druhá : Mimořádná pouť pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, kde chtějí najít lék pro slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou na ně na každém rohu číhají nečekaná překvapení.
MP 3670/2 VAŇKOVÁ, Ludmila Cestou krále : z cyklu Zrození království / Román sleduje životní osudy krále Přemysla Otakara I., kterému se podařilo získat dědičný titul krále českého trůnu. Líčí jeho důmyslné diplomatické kličkování i četné výboje, ale i milostné vztahy v královských rodinách.
MP 3673/1 VIEWEGH, Michal Biomanžel Volné pokračování knihy Biomanželka, ve které se autor vrací ke svým zdravotním událostem a oživuje tak literární postavu nevěrného, bezcitného a povrchního spisovatele.
MP 3669/1 VIEWEGH, Michal Biomanželka Humoristický román s autobiografickými prvky. Sebeironický příběh manžela, který má pocit, že se ocitl kdesi na desáté příčce manželčina hodnotového žebříčku...
MP 3667/1 WOOD, Barbara Dům vzpomínek Psychologický příběh vypráví o mladé ženě, která se po návratu do svého rodiště potýká s tíživou minulostí svých předků.
MP 3666/2 ZIBURA, Ladislav 40 dní pěšky : O pouti bez cukrové vaty / Dvaadvacetiletý autor knihy si v létě sbalil svůj život do 12 kilogramů, hodil batoh na záda a vypravil se po vlastních do Jeruzaléma. Bez mapy a orientačního smyslu pěšky ušel 1.400 kilometrů.
MP 3665/2 ZIBURA, Ladislav Pěšky mezi budhisty a komunisty Excentrický poutník Ladislav Zibura se tentokrát vydal zdolat Himálaj a probádat Nepál a Čínu.
MP 3674/2 ZWEIG, Stefan Marie Antoinetta Životopis francouzské královny Marie Antoinetty, popravené za Velké francouzské revoluce roku 1793.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 25. 8. 2017)

Signatura Autor Název Anotace
MP 3643/1   Ať žijí duchové : přepis filmu s komentářem Příběh o opravě starého hrádku, při níž dětem pomáhají duchové
MP 3644/1   Byl jednou jeden král : přepis filmu s komentářem Česká filmová pohádka z roku 1955 režiséra Bořivoje Zemana. Situační komede je vystavěná na základě klasické pohádky Sůl nad zlato. Děj příběhu je vyprávěn netradičně, je obohacen o doplňkové humorné situace.
MP 3645/1   Císařův pekař : přepis filmu s komentářem Historická veselohra o císaři Rudolfovi II., pekaři Matějovi a legendárním Golemovi. Film s Janem Werichem v hlavní roli
MP 3647/1   Černí baroni : přepis filmu s komentářem Komedie, která umí přesvědčit o tom, že i na chmurné stránky naší historie je možné se dívat s nadhledem a humorem. Čo bolo, to bolo... Major Terazky vede svůj šik pétépáků od průšvihu k průšvihu vstříc světlým zítřkům. Česká filmová komedie podle románu Miloslava Švandrlíka.
MP 3647/1   Čert ví proč : přepis filmu s komentářem Česko-slovensko-německá filmová pohádka z roku 2003 režiséra Romana Vávry.
MP 3648/1   Dědictví, aneb, Kurvahošigutntag : přepis filmu s komentářem Hlavním hrdinou filmu je rázovitý vesnický chlapík, žijící sám v rozpadající se chalupě. Pracuje jako dřevař a smyslem jeho života je popíjení slivovice se svými kumpány. Jeho poklidný život změní advokát, který mu oznámí, že zdědil obrovský majetek.
MP 3649/1   Ducháček to zařídí : přepis filmu s komentářem Česká filmová komedie z roku 1938 režiséra Karla Lamače. Hlavním hrdinou je vykutálený, ale loajální účetní (Vlasta Burian), jež se snaží dostat z finančních i osobních problémů svého šéfa, advokáta zadlužené rodiny.
MP 3650/1   Ecce homo Homolka : přepis filmu s komentářem Trpká komedie o obyčejné neděli v rodině pražského taxikáře.
MP 3651/1   Fany : přepis filmu s komentářem Titulní hrdinka je slaboduchá padesátiletá žena, která se po letech, strávených v bezpečí u svých starších příbuzných, dostává do péče své starší sestry, energické a nepřístupné primářky. Soužití obou osamělých žen provázejí četné drobné rozmíšky, ale také chvíle vzájemného porozumění a prostého lidského štěstí. Lékařka pod vlivem sestry ztrácí svou ochrannou vrstvu a stává se citlivější k událostem i lidem okolo sebe.
MP 3652/1   Hoří, má panenko : přepis filmu s komentářem Komedie, v níž se tancuje, krade a hasí.
MP 3653/1   Hotel Modrá hvězda : přepis filmu s komentářem Česká komedie o zchátralém hotýlku, krásné majitelce a zástupu nápadníků. Film z roku 1941.
MP 3654/1   Lotrando a Zubejda : přepis filmu s komentářem Filmová pohádka režiséra Karla Smyczka a scenáristy Zdeňka Svěráka z roku 1997. Děj je založen na motivu pocházejícího ze dvou pohádek z knihy Devatero pohádek Karla Čapka
MP 3655/1   Musíme si pomáhat : přepis filmu s komentářem Film podle stejnojmenné knihy Petra Jarchovského se odehrává za okupace na malém městě v letech 1934 - 1945, kdy manželé ukrývají židovského mladíka.
MP 3660/1   Poklad na Stříbrném jezeře : přepis filmu s komentářem Kdesi vysoko v horách je ukryto pohádkové bohatství - zlatý poklad, který po staletí střeží Tonkawové před chamtivými bělochy. A jak už to tak bývá, vždy se najde někdo, kdo lační po bohatství a nezastaví se před ničím. Takový je i Cornel a jeho banda trampů. Na scéně se ale včas objeví Vinnetou, Old Shatterhand a početná skupinka jejich přátel.
MP 3659/1   Princezna se zlatou hvězdou na čele : přepis filmu s komentářem Klasická pohádka z roku 1955.
MP 3658/1   Slunce, seno a pár facek : přepis filmu s komentářem Bláznivá letní komedie
MP 3657/1   Slunce, seno, erotika : přepis filmu s komentářem Další díl bláznivé letní komedie
MP 3656/1   Slunce, seno, jahody : přepis filmu s komentářem Bláznivá letní komedie ze života jihočeské vesnice.
MP 3661/1   Tři veteráni : přepis filmu s komentářem Pohádka o třech vysloužilých vojácích, kteří byli obdarování kouzelnými předměty
MP 3662/2 ROBB, J. D. Každý má motiv Detektivní román ze série případů z nedaleké budoucnosti, v nichž v hlavní roli vystupuje neohrožená vyšetřovatelka Eva Dallasová.
MP 3663/1 VIEWEGH, Michal Román pro ženy Laura, redaktorka časopisu Vyrovnaná žena, a její předčasně ovdovělá matka Jana, povoláním překladatelka, touží po vysněné lásce. Aby dosáhly svého, musí ovšem slevit ze svých představ
MP 3664/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Znamení Jidáš Další historický detektivní román z volného cyklu Hříšní lidé Království českého, kde v hlavní roli vyšetřovatele opět vystupuje královský prokurátor Oldřich z Chlumu.

 

 

Poslední změna: 13.08.2018