Zvuková knihovna pro zdravotně znevýhodněné

 

Novinky zvukové knihovny (publikováno 26. 1. 2023)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4472/1   Zora. CD Komplet 12/2022 : Zvuková periodika vydaná k měsíci prosinec 2022
       
MP 4473/1   Zora. CD Komplet 1/2023 : Zvuková periodika vydaná k měsíci leden 2023
       
MP 4474/1 ČERNAJOVÁ, Vladimíra Sejdeme se v pět Žít single má své nesporné výhody. Děláte si, co chcete, nikdo nenechává oholené vousy v umyvadle a netrousí špinavé ponožky na trase obývák–ložnice. Přesto občas pocítíte potřebu s někým život sdílet. A pokud se zrovna ve vašem okolí nevyskytuje vhodný adept, vrhnete se na seznamky! Barvité a humorné příběhy z prostředí internetového seznamování vás rozhodně pobaví.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 5. 1. 2023)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4433/2 ADLER-OLSEN, Jussi Chlorid sodný Kdepak náhodná úmrtí, jde o krvavý řetězec chladnokrevných vražd! Oddělení Q odhalí v případech údajných sebevražd a tragických nehod významných osobností skrytý vzorec, na jehož rozluštění bude potřeba celého týmu. Času ovšem není nazbyt, protože další oběť je podle všeho na spadnutí. A tak se Carl, Asad, Rose a Gordon pouští navzdory proticovidovým opatřením do zběsilého pátrání po vrahovi. Jenže proslulého vyšetřovatele Morcka trápí ještě něco jiného – starý případ, který se nečekaně vynořil z jeho minulosti…
       
MP 4438/1 BŘEZINA, Jiří Mizení Tomáš Volf řeší nejotřesnější případ své kariéry. Na opuštěném statku zemře v den výročí Hitlerova narození několik lidí. Jde o zločin s rasistickým podtextem, nebo o snahu vytvořit falešnou stopu? Na dětské krizové centrum zazvoní uprostřed noci dezorientovaný chlapec. Tvrdí, že mu někdo vyměnil rodinu za cizí lidi. Když se však o situaci začne zajímat soukromá vyšetřovatelka Eva Černá, jeho zdánlivé blouznění se rýsuje v děsivých detailech.
       
MP 4431/2 CAPLIN, Julie Domek v Irsku Hannah se rozhodla pro velkou životní změnu – vymění kariéru úspěšné právničky z uspěchaného Manchesteru za šestitýdenní kurz vaření v Irsku. Cestou se zastaví v Dublinu, kde si užívá všechno, co nové město nabízí – irské speciality, skvělé drinky a také společnost charismatického Conora, se kterým se náhodou seznámí. Když se další den přesune na malebný venkov a ubytuje se v útulném domku, zjistí, že to, co se stalo v Dublinu, tak docela v Dublinu nezůstalo… Kulinářská škola ukrytá mezi krásně zelenými kopci naučí Hannah víc než kuchařské základy.
       
MP 4432/1 CÍLEK, Roman Doteky bezmoci Jak povodeň před 20 lety pomohla zakrýt plánovanou vraždu ? Kdo jde po krku atraktivní učitelce? Jak vyřazený psací stroj nastartuje kariéru anonymního vyděrače? Zběsilá honička hluchého pašeráka drog. Záhadná smrt falešného filatelisty..... Devět povídek legendy české literatury faktu v podání devíti špičkových interpretů.
       
MP 4442/1 CONRAD, Joseph Srdce temnoty Hlavní hrdina, námořník Charles Marlow líčí svou cestu do Afriky ve službách jisté obchodní Společnosti. Jeho úkolem je převzít kontrolu nad zásilkou slonoviny a především vyhledat a ochránit pana Kurtze, nejschopnějšího zástupce Společnosti, kterého doslova předchází jeho pověst. Marlow slyší ze všech stran o jeho schopnostech, velkém duchu i heroických činech. Když však dorazí k cíli, nachází ho na jednom z nejtemnějších míst na zemi v krajně zbědovaném stavu, otřeseného, zděšeného a na pokraji šílenství...
       
MP 4440/2 ČERVENÁK, Juraj Ohnivé znamení Nález lidských ostatků v podunajských lesích přivede notáře Barbariče na stopu bezohledných lupičů a překupníků s otroky. Musí povolat na pomoc kapitána Steina a kaprála Jaroše. Osvědčená trojice vyšetřovatelů, charakterově i schopnostmi různorodá, tvoří skvělou pátrací jednotku. Společně putují do Prešpurku, který se po pádu Budína stal hlavním městem Uher. Zdánlivě jednoduchý případ se rychle zkomplikuje. Vyšetřovatelé musí zjistit, jak únosy mla-dých žen souvisí s odvěkým soupeřením měšťanů s hradní šlechtou, tajemnou sebevraždou bývalého rychtáře a hlavně s běsněním přízraku, jehož oběti bývají nalezeny s ohavnými po-páleninami. Poslední, co Prešpurk v předvečer voleb a velkého výročního jarmarku potřebuje, je rozsáhlé vražedné spiknutí! Nakladatelská anotace
       
MP 4435/1 CHLUPOVÁ, Danuta Jizva Katarzyně je přes čtyřicet a za celý život nevytáhla paty z rodného Polska. Teď však má pro svou firmu otevřít novou pobočku v Ostravě. Od studenta Martina, kterého zaměstná jako tlumočníka, se dozví o tragické historii blízké vesnice Životice. Katarzyna dojde k názoru, že dávný nacistický masakr může mít spojitost s její devadesátiletou tchyní. Na vlastní pěst rozjede pátrání – netuší ale, že pro vztahy v její rodině to může mít osudové následky.
       
MP 4437/1 CHRISTIE, Agatha Letní záhady  
       
MP 4434/1 KUČÍKOVÁ, Marta Italské jednohubky : s humorem a laskavostí o životě v Itálii / Vlídné a humorné postřehy ze života domorodců z podhůří italských Dolomit očima české Marty.
       
MP 4430/1 ORTH, Stephan Couchsurfing v Rusku, aneb, Jak jsem málem začal rozumět Putinovi Německý novinář popisuje své zážitky ze svého putování po Rusku.
       
MP 4441/1 PALÁN, Aleš Robinsoni a donkichoti Jedinečné osobnosti nežijí jen v šumavské divočině. Jsou nám blíž, než si myslíme. To dokazuje Aleš Palán ve své nové audioknize, která přináší příběhy sedmi donkichotů dneška. Co spojuje sedm lidí a jejich příběhy? Není to přímo samota jako u samotářů, kteří se stáhli z civilizace do lesů, močálů a hor. I přesto žijí „tak nějak bokem“, jak je charakterizuje spisovatel. Všichni si vytvořili malý osobní svět, fascinující vesmír, kde platí jejich vlastní pravidla. Jsou na dosah ostatním, a přesto tak daleko. Nebo snad vysoko? Některé jejich historky jsou neuvěřitelné, ale autor jim věří. Proč by si člověk nemohl koupit šest tygrů ve slevě, kreslit ve spolupráci s plísní nebo najít skutečný smysl života? Víte snad o něčem, co by bylo důležitější? Jistě, každý člověk je jedinečný, ale – málo platné – někteří lidé jsou zkrátka jedinečnější.. Nakladatelská anotace
       
MP 4436/2 PUZO, Mario Kmotr Vše pro rodinu. Tak pravil padrino – a basta!.
       
MP 4443/1 RITTER, Christiane Žena v polární noci Arktida je část světa, kde se nebe dotýká země. Ne všichni dokážou snést oslepující světlo, neproniknutelnou tmu a ohromnou samotu. V ledových Špicberkách, mnoho set mil od nejbližší osady a bez technické pomoci, žila malířka Christiane Ritterová se svým manželem - lovcem kožešin. Rok života za nejtěžších životních podmínek, v primitivní chatrči, fascinována krajinou Arktidy. Z každé věty zní velké okouzlení, které taková krajina může v člověku vyvolat. Rozloha, světlo, tma. Blízkost k nepřekonatelné přírodě, která je vržena zpět do sebe.
       
MP 4439/1 WODEHOUSE, P. G. Nedostižný komorník Humoristický román o hledání deníku, který by jeho nálezci přinesl balík peněz; lásce trvající dvacet let a jednom nedostižném komorníkovi

Novinky zvukové knihovny (publikováno 24. 11. 2022)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4470/1   Zora. CD Komplet 10/2022 : Zvuková periodika vydané k měsíci říjnu 2022
       
MP 4471/1   Zora. CD Komplet 11/2022 : Zvuková periodika vydaná k měsíci listopadu 2022
       
MP 4459/1 ANDERLE, Jiří Obrazy v čase Láska za lásku - rozhlasový cyklus pořadů hudby, příběhů a rozjímání, které pro vás ve svém malířském ateliéru připravil Jiří Anderle s papouškem Žandou. Jedná se o kompletní rozhlasové pořady bez dodatečných úprav.
       
MP 4460/1 ANDERLE, Jiří Zázraky na Hradčanech Hradčany a Nový Svět, místa spjatá s českou historií ve vzpomínkách malíře Jiřího Anderleho. Záznam z procházky po Hradčanech s Tomášem Černým v září 2019.
       
MP 4446/1 ARENZ, Ewald Staré odrůdy Psychologický román vypráví jemný příběh přátelství mezi mladičkou dívkou Sally a mlčenlivou statkářkou Liss.
       
MP 4451/1 BŘEZINA, Jiří Promlčení První díl detektivní série. Mladý policista Tomáš Volf narazí při zkoumání promlčených vražd na podivné úmrtí, k němuž došlo v roce 1991 v zastrčené osadě Pasečky u rakouských hranic.
       
MP 4444/2 CAPLIN, Julie Kavárna v Kodani Příběh o lásce, štěstí a cestování. Co se zprvu zdá jako otravný PR výlet pro manažerku Kate a hrstku novinářů, se nakonec změní v cestu, která všem účastníkům změní život.
       
MP 4465/2 ČERVENÁK, Juraj Anděl v podsvětí Pokračování řady historických detektivek s kapitánem Steinem a notářem Barbaričem. Nitky zločinu sahají vysoko, pro odhalení všech zvráceností musí naši hrdinové sestoupit hluboko - do labyrintu podzemních chodeb pod královskou Plzní, ze kterých se ozývají ďábelské skřeky.
       
MP 4450/1 ČERVENÁK, Juraj Krev prvorozených Svérázní vyšetřovatelé zasahují v ohavné kauze sériových vražd prvorozených dětí v ponuré atmosféře tmářského 16. století.
       
MP 4464/1 ČERVENÁK, Juraj Mrtvý na pekelném vrchu Úvodní román z historicko-detektivní série Kapitán Stein a notář Barbarič. Kroky nevšedních vyšetřovatelů nás vedou do Horních Uher v době tureckých nájezdů. Řešit se budou vraždy a navíc velezrada.
       
MP 4467/2 HARROD-EAGLES, Cynthia Země mých snů : za války, 1916 / Rodinné osudy Hunterových se rozvíjejí i během roku 1916 a je čím dál jasnější, že konec války, která měla původně trvat jen pár měsíců, je v nedohlednu...
       
MP 4447/1 JINDRA, Jaromír Válka královen : Eliška Přemyslovna & Eliška Rejčka / Historický román ze složitého období českých dějin, kdy Jan Lucemburský opouští v problematickém období českou zemi a dochází k válce královen - Elišky Přemyslovny a její nevlastní matky Elišky Rejčky Polské.
       
MP 4461/1 KING, Stephen Později Krimiromán s fantaskním motivem.
       
MP 4462/2 KING, Stephen Ústav Thriller odehrávající se částečně na americkém venkově a v prapodivném místě zvaném Ústav.
       
MP 4468/2 LESTER, Natasha Skříň plná Diora Román zasazený do období druhé světové války, ve kterém se láska a haute couture prolíná s protinacistickým odbojem.
       
MP 4452/1 NÁPLAVA, Miroslav Plavby "sebevrahů": Heyerdahl, Bisschop, Ingriš : Kon-Tiki, Tahiti Nui, Kantuta / O životě skladatele, cestovatele a dobrodruha Eduarda Ingriše a jeho cestě na balzovém voru z Jižní Ameriky do Polynésie.
       
MP 4445/1 NESBØ, Jo Žárlivost a jiné povídky Sbírka dramatických, napínavých povídek od autora severské krimi.
       
MP 4448/1 NESVAČILOVÁ, Petra Skutečná Publikace je upřímným pohledem na soukromí a životní postoje talentované dokumentaristky a herečky. Texty nepostrádají vtip ani autentický a nepřikrášlený vhled do života za stříbrným plátnem.
       
MP 4466/1 PETIŠKA, Eduard Golem a jiné židovské pověsti a pohádky ze staré Prahy Kniha podivuhodných příběhů a poetických pověstí ze staré Prahy otevírá před čtenářem zapomenutý svět pražského židovského města.
       
MP 4469/1 PROCHÁZKA, Jiří Walker Zátopek Literární adaptace úspěšného životopisného filmu o legendárním českém běžci.
       
MP 4455/1 ROBB, J. D. Smrtící extáze Další ze série detektivních románů, jejichž děj se odehrává v druhé polovině 21. století a jejichž hrdinkou je svérázná policejní vyšetřovatelka Eva Dallasová.
       
MP 4458/2 ROBB, J. D. Smrtící portrét Detektivní román, ve kterém poručík Eva Dallasová řeší případy vražd mladých lidí, které vrah těsně po smrti aranžuje do uměleckých pozic a fotografuje.
       
MP 4457/1 ROBB, J. D. Smrtící svůdnost Detektivní román z New Yorku blízké budoucnosti je dalším pokračováním příběhů s hlavní hrdinkou poručíkem Evou Dallasovou.
       
MP 4456/2 ROBB, J. D. Smrtící zrada Napínavý příběh z oblíbené série detektivních románů z blízké budoucnosti, v němž vyšetřovatelka Eva Dallasová řeší případ brutálního sériového vraha.
       
MP 4453/1 SZÁNTÓ, Jakub Za oponou války : zpravodajem nejen na Blízkém východě / Autor přibližuje svou novinářskou práci, která ho zavedla nejen do zemí Blízkého východu.
       
MP 4449/1 TAYLOR, Patrick Doktore, to byste se divil! Další kniha ze série humoristických románů z lékařského prostředí odehrávající se na irském venkově. Tentokrát je ale hlavní postavou hospodyně Kinky.
       
MP 4454/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Fiorella a dům ztracených duší : dobrodružství dcery dvorního alchymisty císaře Rudolfa II. / Další napínavý detektivní příběh alchymistovy dcery Fiorelly a dvou jejích kamarádů z doby vlády císaře Rudolfa II. Tentokrát řeší záhadu domu U Bezhlavého kohouta. Pro čtenáře od 10 let.
       
MP 4463/1 WHITTON, Hana Zimní královna : příběh Alžběty Stuartovny, manželky Fridricha Falckého / Historický životopisný román ze 17. století o Alžbětě Stuartovně, která po boku svého chotě Fridricha Falckého jeden rok vládla v Čechách.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 2. 11. 2022)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4402/1 ABGARJAN, Narinè Tři jablka spadlá z nebe Román arménské, rusky píšící autorky s prvky magického realismu vypráví příběh silné, životem zkoušené ženy na pozadí dějinných událostí 20. století.
       
MP 4385/1 BAUER, Jan Klášterem obchází ďábel : případy královského soudce Melichara / Třetí díl série historických detektivek se odehrává v pozdně středověkých Čechách.
       
MP 4423/2 BLIXEN, Karen Vzpomínky na Afriku Autobiografický román dánské autorky čerpá ze zkušeností jejího dlouholetého pobytu na farmě v Keni, který změnil její dosavadní bezstarostný život.
       
MP 4386/1 BOLAVÁ, Anna Před povodní "Hororový příběh lásky na břehu řeky" je po titulech Do tmy a Ke dnu závěrečnou knihou autorčiny úspěšné řečovické trilogie.
       
MP 4387/2 CARR, Caleb Psychiatr Historický román s kriminální zápletkou se odehrává v 90. letech 19. století v New Yorku.
       
MP 4401/1 CÍLEK, Roman Doteky hříchu Kriminální příběhy, které autor zpracoval podle skutečných událostí. Děj se odehrává v našem domácím prostředí, ale také leckde ve světě.
       
MP 4414/1 ČEPELKA, Miloň Příliš mnoho pohřbů, aneb, Když květiny promluví Cyklus povídek, propojených navzájem osudy příslušníků jedné rozvětvené venkovské rodiny, která osobitým způsobem kopíruje život na české vesnici ve 2. polovině 20. století.
       
MB 4418/2 DEAVER, Jeffery Iluze Zkušený, tělesně postižený, kriminalista Lincoln Rhyme a jeho pomocnice Amélie Sachsová čelí chladnokrevnému zabijákovi, špičkovému iluzionistovi, který své zločiny provádí ve stylu kouzelnického představení s dokonalými iluzemi a triky.
       
MP 4424/1 ERBEN, Karel Jaromír 20 nejkrásnějších českých pohádek Nejznámější pohádky pro nejmenší posluchače, ale i jejich rodiče a prarodiče.
       
MP 4392/1 GARDNER, Jan Debutantka Atmosféra první republiky ožívá v detektivním příběhu vášně, osudové lásky, velkých snů a kamarádství na život a na smrt.
       
MP 4400/1 GOFFA, Martin Bez těla Druhý případ bývalého kriminalisty Mikuláše Syrového, jenž se po návratu do řad bývalých kolegů zabývá případem mrtvého těla, které záhadně zmizelo.
       
MP 4411/1 GOFFA, Martin Sekta Detektivní román, ve kterém jako hlavní vyšetřovatel opět vystupuje novinář Marek Vráz alias Terence. Při pátrání po muži, který zmizel za podivných okolností, se dostává do hor v severní Itálii, kde žije komunita důsledně uzavřená před okolním světem.
       
MP 4388/1 GOFFA, Martin Ženská na odstřel Krimi román, ve kterém se novinář Marek Vráz alias Terence rozhodne pomoci své kolegyni, která viděla co neměla a je v ohrožení života.
       
MP 4415/2 GULIK, Robert van 3x život a skutky soudce Ti Tři detektivní příběhy ze staré Číny. Obsahuje: Záhada čínského zlata. Záhada čínského bludiště. Záhada čínského hřebíku.
       
MP 4389/2 HARASIMOVÁ, Markéta Klinická smrt Psychologický román s prvky thrilleru o ženě, která se po těžkém úrazu pokouší napravit své minulé chyby.
       
MP 4405/1 HONZÁK, Radkin Krize v životě, život v krizi Kniha se věnuje životním krizím, krizovým situacím a tomu, jak k nim přistupovat, jak je řešit a jakým způsobem se s nimi vyrovnat.
       
MP 4425/2 HORÁKOVÁ, Pavla Srdce Evropy Dvě hrdinky a dva životní příběhy, které od sebe dělí více než 100 let a přesto mají tolik společného. Román se mimo jiné zamýšlí nad českou národní povahou a hledáním kořenů.
       
MP 4416/1 HRDLIČKA, Pavel Pouť oběšenců Pátý příběh s detektivní zápletkou ze středověké Prahy a hlavním hrdinou Václavem od Černého koně.
       
MP 4396/2 KOLÁŘ, Pavel Posilování stresem : cesta k odolnosti /  
       
MP 4397/1 KOLAŘÍKOVÁ, Hana Mušle Baladický příběh o osudu pětileté holčičky a její rodiny z doby represivní normalizace, který po mnoha letech skládá již zralá žena z nesouvislých střípků svých vzpomínek.
       
MP 4399/1 KOPECKÁ, Martina Viktorie Deník farářky Jak vypadá život moderní farářky Církve československé husitské se dozvídáme v zápiscích, které se odvíjejí v rytmu církevního roku.
       
MB 4417/2 KOSATÍK, Pavel Baronka v opeře : život a zpívání Jarmily Novotné / Autor reflektuje život a kariéru jedné z nejzářivějších světových operních hvězd a její průběh od raných počátků až k zahraničním úspěchům v souvislosti s dobovým kulturně politickým vývojem a na pozadí jejího vztahu k Masarykovu Československu.
       
MP 4407/1 KOUBKOVÁ, Zuzana Koniášův klíč Sbírka historických povídek, v nichž jako ústřední postava vystupuje kontroverzní osobnost českých dějin - páter Antonín Koniáš.
       
MP 4426/1 MAUPASSANT, Guy de Jeden život Román o ženě, která je zklamaná a zatrpklá svým životem, přesto v něm hledá smysl.
       
MB 4419/1 MAY, Peter Muž bez tváře Kriminální thriller, ve kterém jsou britský ministr a jeden žurnalista nalezeni zastřelení. Událost sice měla svědka, přesto hledání pravdy není jednoduché. Vraha viděla malá, autistická dívka.
       
MP 4404/1 MLYNÁŘOVÁ, Marcela Bez bontonu, bez konvencí Další autorčino vyprávění, v němž čtenářkám s nadhledem předkládá své životní zkušenosti.
       
MP 4409/2 NATT OCH DAG, Niklas 1794. tři růže / Druhý díl historické noir trilogie z chaotického a prohnilého světa na konci 18. století ve Stockholmu.
       
MP 4395/1 NIEDL, František Inspektor Prevít Svéráznému detektivovi Timothymu Prévitovi se lepí smůla na paty. Jeho osobní život jde od desíti k pěti, mezi kolegy není moc oblíbený, ale má největší procento objasněných případů.
       
MP 4394/1 ORWELL, George 1984 Utopistický román, napsaný v letech 1948 - 1949, o vzpouře jednotlivce proti usurpující moci státu.
       
MP 4420/1 PAASILINNA, Arto Les oběšených Humorný příběh tří svérázných uprchlíků, kteří se setkají v opuštěné chatě uprostřed laponské tajgy.
       
MP 4427/1 PITTLER, Andreas P. Vídeňské zločiny. 1918 - vražda na konci války / Kriminální román současného rakouského autora bestsellerů Andrease Pittlera zobrazuje kromě zločinu i konec podunajské monarchie a první roky jejího pokračování v novém státoprávním uspořádání.
       
MP 4393/1 POGODOVÁ, Sandra Buď v pogodě Svérázné historky ze života, jež vypráví herečka Sandra Pogodová a její otec Richard Pogoda, hudebník a "lokální baron Prášil".
       
MP 4412/3 PTÁČNÍK, Karel Chlapák Hrdina románu, talentovaný filmový scénárista, režisér a divadelní dramatik, uplatňuje ve jménu svého umění na úkor rodiny, přátel a žen, se kterými žije, požadavek maximální osobní svobody a nezávislosti. Životní situace jej však odhalují jako egoistu, žijícího citovou a sexuální přelétavostí, jako člověka, jehož život je v příkrém rozporu s tím, co proklamuje v umění.
       
MP 4428/2 ROTH, Joseph Pochod Radeckého Vrcholný román rakouského autora je nostalgickou elegií za zmizelým světem rakousko-uherské monarchie za vlády Františka Josefa I.
       
MP 4421/1 SCHLINK, Bernhard Předčítač Román se na pozadí osudové lásky mladého chlapce a mnohem starší ženy zabývá otázkou německé viny za zločiny druhé světové války
       
MP 4429/1 SOUKUPOVÁ, Petra Všechny za jednu Antologie povídek současných českých autorů, jejichž protagonisté mnohdy až zoufale potřebují naplnit jak pocity volnosti a svobody, tak i přátelství a kamarádství. Autoři: P. Soukupová, P. Dvořáková, A. Geislerová, A. Bolavá, B. Bellová, J. Moník, M. Pilátová, M. Epstein, I. Hejdová, P. Koucká.
       
MP 4390/1 STANČÍK, Petr Pravomil, aneb, Ohlušující promlčení Román je inspirovaný skutečným příběhem válečného hrdiny, který zažil více vězení než lásek. Slovo Vlast psal vždy s velkým písmenem a na sklonku života se vrátil z Ameriky potrestat dávný zločin tam, kde světská spravedlnost hanebně selhala.
       
MP 4398/2 ŠTRÁFELDOVÁ, Milena To je on! : o té, co si říkala Toyen / Románově zpracovaný život slavné české surrealistické malířky Toyen, která v roce 1947 odešla do pařížského exilu, kde žila až do své smrti.
       
MP 4391/1 TAUSSIG, Pavel ... v kolektivu oblíbená : Hana a její neobyčejně každodenní cesta mezi knihami / Lehkým stylem psaný příběh dívky, jež se ocitá v soukolí velkého nakladatelství v komunistickém Československu 50. let 20. století.
       
MP 4406/1 TEVIS, Walter S. Dámský gambit Strhující román o fenomenální hráčce šachu, jejíž talent a geniální intuice ji vynesou do výšin úspěchu a luxusu, ale i pocitu osamělosti a závislosti.
       
MP 4422/1 TICHOTA, Jiří Spirituál kvintet 60 Ohlédnutí Jiřího Tichoty a dalších členů Spirituál kvintetu za bohatou historií legendy českého folku. Obsahuje dosud nezveřejněné nahrávky.
       
MP 4413/3 TUČKOVÁ, Kateřina Bílá Voda Rozsáhlý román, ve kterém se prolíná příběh mladé ženy z počátku 21. století s událostmi spjatými s temným obdobím kláštera Bílá Voda, kde během náboženské perzekuce za komunistického režimu byly násilím internovány řeholnice.
       
MP 4408/1 TUDOR, C. J. Upálené Před pěti sty lety tady upálili osm mučedníků, před třiceti lety tu beze stopy zmizely dvě dívky a před dvěma měsíci tu tragicky zemřel místní farář - vítejte v Chapel Croft, zapadlé vísce, jejíž tajemství leží ukrytá hlouběji než v hrobě a kde se zlo začíná znovu probouzet.
       
MP 4410/2 VONDRUŠKA, Vlastimil Křišťálový klíč. IV, Hejnické pastorále / V závěrečném dílu tetralogie se vrací Falknovská huť částečně zpět do vlastnictví rodu Heřmanů, ačkoli je to v časech, kdy se severočeskému sklářství už nevede zdaleka tak dobře.
       
MP 4403/1 YRSA SIGURÐARDÓTTIR, Poprava Detektiv příběh vypráví jedním dechem hned dva případy, které spolu velmi úzce souvisejí.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 3. 10. 2022)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4384/1   Zora. CD Komplet 9/2022 : Zvuková periodika vydaná k září 2022

Novinky zvukové knihovny (publikováno 28. 7. 2022)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4383/1   Zora : CD Komplet. 7+8/2022 Zvuková periodika vydaná k červenci a srpnu 2022

Novinky zvukové knihovny (publikováno 8. 7. 2022)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4374/1 ABAGNALE, Frank W. Chyť mě, jestli to dokážeš : skutečný příběh toho nejtroufalejšího lháře a podvodníka / Životopisný román o jednom z největších a nejtroufalejších podvodníků v dějinách.
       
MP 4352/1 ADAMS, Douglas Stopařův průvodce Galaxií. restaurant na konci vesmíru / 2 : Druhá část sci-fi cyklu líčí řadu absurdních situací, do kterých se dostává poslední žijící pozemšťan se svým přítelem z jiné planety.
       
MP 4353/1 ADAMS, Douglas Stopařův průvodce Galaxií. život, vesmír a vůbec / 3 : Třetí část sci-fi cyklu, ve které jde o záchranu vesmíru.
       
MP 4331/1 AMIS, Kingsley Chci to hned Autor zde skvěle zesměšňuje anglickou smetánku, bohaté lordy, ale i televizní moderátorské hvězdy, které na obrazovce burcují veřejné mínění, ale ve skutečnosti se zajímají pouze o peníze a sex.
       
MP 4329/1 ARONSON, Theo Margaret, výstřední princezna : sestra britské královny Alžběty / Životní příběh anglické princezny Margaret z pera životopisce královské rodiny.
       
MP 4327/1 BAILEY, Hilary Paní Rochesterová : pokračování slavného příběhu Jany Eyrové / Pokračování slavného románu Ch. Bronteeové Jana Eyrová dotváří osudy této hrdinky po deseti letech šťastného a klidného manželství.
       
MP 4319/1 BALABÁN, Jan Jsme tady  
       
MP 4373/1 BAUER, Jan Hrad mrtvých : případ královského soudce Melichara / Pátý díl série historických detektivek se odehrává v pozdně středověkých Čechách.
       
MP 4333/2 BERNÁŠKOVÁ, Jana Jak přežít svého muže Mladá herečka Lucie se po mateřské snaží vrátit ke své herecké kariéře, setkává se s běžnými strastmi svobodných matek a zamotává se do bláznivých situací při hledání lásky. Autorka, která je sama herečka, zasadila svůj román do atraktivního hereckého světa.
       
MP 4368/1 BOLTON, S. J. Už teď jsi mrtvá Kriminální thriller o pronásledování nežádoucí svědkyně vraždy v ponuré anglické krajině.
       
MP 4343/2 BRYNDZA, Robert Mlha nad Shadow Sands : druhý případ Kate Marshallové / Druhý případ Kate Marshallové a jejího asistenta Tristana Harpera, v němž pátrají po záhadně zmizelých mladých lidech, což nějak souvisí s mlhou v okolí vodní nádrže Shadow Sands.
       
MP 4369/1 EBEN, Marek Myšlenky za volantem Audiokniha Marka Ebena představuje soubor sloupků a fejetonů, které vycházely časopisecky v letech 2014-2020.
       
MP 4365/3 ECO, Umberto Jméno růže Nevšední historický román s náročným myšlenkovým kontextem líčí případ sedmi vražd, k nimž v roce 1327 došlo v jednom italském klášteře.
       
MP 4330/1 EISNER, Pavel Chrám i tvrz : kniha o češtině / Poutavé a vtipné vyprávění o naší mateřštině, které s láskou a obdivem popisuje a analyzuje to, jak se vyjadřujeme.
       
MP 4338/1   Fóry, historky a kecy 1. : Krampol a spol. / Obsah (mimo jiné): Politický stav mojí rodiny. Howgh, indiánská píseň lásky. Strýček z Ameriky. Výlet do Němec. Erotická zkušenost. Poslední oheň.
       
MP 4324/2 FRAJTOVÁ, Marie Na hranici života a smrti : 25 rozhovorů s předními českými lékaři / Rozhovory s vynikajícími osobnostmi české medicíny, které se ohlížejí za svou profesní kariérou a otevřeně hovoří o tom, jaký je jejich život bez bílého pláště.
       
MP 4366/2 FRENCH, Tana V lesích Psychologický detektivní román z prostředí městečka nedaleko Dublinu sleduje průběh pátrání po pachateli vraždy dvanáctileté dívky.
       
MP 4354/1 GAARDER, Jostein Dívka s pomeranči Svého otce poznává Georg až prostřednictvím dopisu, který dostane dlouho po jeho smrti. Láska a život jsou zde konfrontovány se smrtí. Pro čtenáře od 12 let.
       
MP 4371/1 GOFFA, Martin Děvčátko Třetí příběh ze série s neodbytným novinářem Markem Vrázem. Kdo je tajemný muž, který drží v bance v samém centru Prahy nevinné rukojmí a jediné, co chce je dostatek času a setkání s novinářem Markem Vrázem alias Terencem? O co mu ve sktečnosti jde?
       
MP 4334/1 GOLDING, William Pán much Příběh vypráví o ztroskotání skupiny anglických chlapců na neznámém ostrově. Jejich chování je varujícím podobenstvím boje dobra a zla.
       
MP 4367/2 HARMON, Amy Z písku a popela Milostný příběh Angela a Evy, kteří museli obětovat vše, aby si mohli v okupované Itálii zachovat lidskost a důstojnost.
       
MP 4335/2 HARROD-EAGLES, Cynthia U domácího krbu : za války, 1915 / Druhý díl ságy rodu Hunterů, situovaný do Anglie v době 1. světové války.
       
MP 4347/1 HARTL, Patrik Prvok, Šampón, Tečka a Karel Nahořklá groteska o čtyřech bývalých spolužácích, kteří si ozvláštní neuspokojivé životy náročnou hrou.
       
MP 4355/2 HORÁKOVÁ, Daňa O Pavlovi Vzpomínky novinářky a prozaičky Dani Horákové na léta strávená s jejím manželem, filmovým režisérem a scenáristou Pavlem Juráčkem. Kniha je nejen strhujícím Juráčkovým portrétem, ale i svědectvím o dalších osobnostech z oblasti filmu, divadla, disentu a exilu (V. Havlovi, M. Formanovi, V. Chytilové, P. Kohoutovi, L. Vaculíkovi...).
       
MP 4341/1 CHANDLER, Raymond Hluboký spánek Na první pohled jednoduchý případ zavede soukromého detektiva Philipa Marlowa do světa intrik, gangsterů a vražd.
       
MP 4339/1 CHRISTIE, Agatha Smysluplná vražda Detektivní román s hrdinkou slečnou Marplovou, která na základě svých životních zkušeností a bystrého úsudku vyřeší případ komplikované vraždy.
       
MP 4348/1 JAVOŘICKÁ, Vlasta Fantazie na dovolené : romantický příběh / Příběh nezkušené dívky, která po prožitém zklamání najde své sebevědomí a štěstí.
       
MP 4370/1 KARIKA, Jozef Tma Hororový thriller ze zimní Malé Fatry.
       
MP 4349/1 KELEOVÁ-VASILKOVÁ, Táňa Co to bude? Zkušená autorka románů pro ženy přichází s příběhem kadeřnice Jany, která žije se svou dospělou dcerou Zorkou ve vzájemné lásce, ale obě bez mužské náruče. Jejich životy se změní, když se do rodiny nastěhuje ovdovělý švagr s milovanou neteří.
       
MP 4340/2 KING, Stephen Zelená míle Psychothriller z prostředí americké káznice, jehož jednotlivé epizody jsou rámovány příběhem černocha, který v cele smrti čeká na trest za vraždu dvou děvčátek.
       
MP 4364/1 KNEDLER, Magdalena Porodní sestra z Osvětimi Román inspirovaný osudem Stanisławy Leszczyńské, která na vlastní žádost pracovala v Osvětimi jako porodní sestra a zachránila životy tisíců dětí a jejich matek.
       
MP 4360/3 LEDNICKÁ, Karin Šikmý kostel : románová kronika ztraceného města, léta 1921-1945 / Druhá část románové kroniky někdejší pastevecké vesnice, pozdější Karviné, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě - také kvůli těžbě uhlí. Doslov v podání autorky.
       
MP 4361/2 MANKELL, Henning Pyramida Devátá kniha volné detektivní série ze Švédska s inspektorem Kurtem Wallanderem.
       
MP 4376/1 MAREŠ, Jaroslav V. Největší záhady kriminalistiky Naše nejznámější nevyřešené kriminální případy z 20. století, které se povětšinou dostaly do povědomí široké veřejnosti i filmovým zpracováním.
       
MP 4344/1 MAY, Peter Nezvratné alibi Závěrečný díl volné detektivní série, v níž bývalý forenzní biolog Enzo Macleod řeší záhadnou, přes dvacet let starou vraždu a k tomu i zamotané záležitosti vlastního života.
       
MP 4342/2 MINIER, Bernard Údolí Šestý díl detektivní série s kriminalistou Martinem Servazem, který tentokrát čelí sériovému vrahovi.
       
MP 4326/1 MONTGOMERY, Lucy Maud Anne ze Zeleného domu Příběh malé Anny, sirotka, který nachází u dvou stárnoucích sourozenců, až doposud osaměle hospodařících na své venkovské farmě, svůj opravdový domov.
       
MP 4377/1 MORNŠTAJNOVÁ, Alena Má mě ráda, nemá mě ráda Antologie povídek současných českých autorů, tentokrát plných nejistot, pochyb a toužebných očekávání. Autoři: A. Mornštajnová, M. Viewegh, P. Dvořáková, J. Rudiš, A. Nellis, A. Geislerová, B. Bellová, A. Bolavá, I. Hejdová, B. Dočekal.
       
MP 4359/2 MOYES, Jojo Jako hvězdy v temné noci Romantický příběh se společensko-kritickým podtextem o několika ženách, které se společně vzepřou celospolečenskému předpokladu o životě ženy ve 30. letech 20. století na americkém venkově.
       
MP 4350/1 NABI, Jakub Moga : příběh kurdského chlapce, který se chtěl stát lékařem / Cesta životem je vždy plná překážek, jen jejich překonávání může vést ke splnění snu. Jakub Nabi, lékař kurdského původu, se ve vzpomínkách vrací do rodné země, zmítané neustálými válkami a chudobou.
       
MP 4375/1 NEFF, Vladimír Veselá vdova Čtvrtý díl románové rodinné kroniky Nedobylů a Bornů je věnován druhé generaci zakladatelů obou rodů.
       
MP 4381/2 NESBØ, Jo Sněhulák Sedmá kniha série případů Harryho Holea se odehrává koncem 20. století v Oslu, a líčí hon na sériového vraha.
       
MP 4336/2 OWENS, Delia Kde zpívají raci Román zasazený do divoké jihoamerické přírody, ve kterém se záhada vraždy mladého muže snoubí s příběhem opuštění i zoufalého hledání lásky.
       
MP 4358/1 POGODOVÁ, Sandra Hoď se do pogody Svéráznou dvojici autorů nevážně laděných povídek, založených na skutečných rodinných a sousedských příhodách, tvoří známá herečka a její otec, hudebník a "lokální baron Prášil".
       
MP 4380/1 PONCAROVÁ, Jana Alžběta a Nina Román přibližuje na pozadí vřelého vztahu mezi babičkou a její vnučkou průběh mnohdy bouřlivých událostí 20. století, které se odehrály na neklidném území Sudet.
       
MP 4328/2 RUDOLF, Stanislav Metráček. Nemožně tlustá holka. Kosti jsou vrženy / 1. a 2. díl : Dvoudílný román o dospívající dívce, jíž lehká atletika pomůže získat sebevědomí, přátelství, lásku.
       
MP 4379/2 SEWARD, Ingrid Princ Philip jak ho neznáte : ve službách britské monarchie / Biografie shrnuje životní milníky prince Philipa, manžela britské královny Alžběty II., uvádí dosud málo známých detailů a s nadhledem vykresluje tuto výraznou osobnost britské a světové politické a společenské scény.
       
MP 4372/1 SOUKUPOVÁ, Petra Věci, na které nastal čas Psychologický román, v němž se hraje o záchranu jedné ne snad vysloveně šťastné, ale přesto dosud funkční rodiny.
       
MP 4322/1 SÝKORA, Michal Modré stíny Detektivní román se svéráznou komisařku Výrovou, která vyšetřuje smrt vysokoškolského pedagoga přímo na univerzitní půdě.
       
MP 4337/1 ŠIMEK, Miloslav Mario Surio, aneb, Hovory z rákosí Obsah: Rozhovor s Pištou Chudých. Důchodci na poště. Reklama (Danone). Rozhovor se zadrženou Novákovou. Reklama (Rama). Surio Mario po sametové revoluci. Reklama (Pampers). Reklama (Always).
       
MP 4325/1 ŠIŠKOVÁ, Šárka Navždy nebo jen na chvíli? : román / Román z uměleckého prostředí o hledání rovnováhy mezi láskou, úspěchem a štěstím.
       
MP 4323/1 ŠPITÁLNÍKOVÁ, Nina Svědectví o životě v KLDR Kniha koreanistky Niny Špitálníkové přináší sedm rozhovorů se severokorejskými uprchlíky, kteří přibližují svůj každodenní život v zemi, jejíž režim je považován za jeden s nejtužších na světě.
       
MP 4357/2 TÁBORSKÁ, Dita Malinka Psychologicky laděný román s hořkým nadhledem a leitmotivem rodičovství vypráví syrově o těžkostech života a nutnosti přijmout svůj osud a místo v dnešním světě.
       
MP 4351/1 TAUSSIG, Pavel Vlasta Burian : život za smích : četba ze stejnojmenné knihy + 46 autentických nahrávek krále komiků / Kniha přináší nově objevená fakta a vzpomínky očitých svědků a je doplněna autentickými nahrávkami Burianových výstupů.
       
MP 4321/2 VANĚČEK, Michal Mlýn : fascinující příběh podle skutečné události / Pravdivý příběh z jihočeského venkova popisuje celé období 20. století. Mimořádné úsilí dvou bratrů, aby dostáli slibu, který dali umírajícímu otci, je v jednotlivých etapách režimů a nálad ve společnosti dohání až na samotnou hranici přežití.
       
MP 4378/2 VONDRUŠKA, Vlastimil Křišťálový klíč. Jarmarečník / III : Třetí pokračování rozsáhlé historické ságy sklářského rodu Heřmanů.
       
MP 4346/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Pomsta bílého jednorožce Historický detektivní román z druhé poloviny 13. století, v němž mladý královský prokurátor Oldřich z Chlumu vyšetřuje vraždu paní Anežky, manželky Častolova z Frýdlantu. U jedné vraždy ale nezůstane.
       
MP 4362/1 VOTÝPKA, Jan O parazitech a lidech Publikace populární formou představuje různé parazity i parazitický způsob života z mnoha úhlů pohledu, od lékařského a veterinárního až po historický a umělecký.
       
MP 4332/1 WALLER, Robert James Prach tisíce cest Román se po 16ti letech vrací k osudu hrdinů knihy "Madisonské mosty", jejichž životy sleduje ve zkratce od okamžiku bolestného rozchodu.
       
MP 4363/2 WINAWER, Melodie Písařka ze Sieny Příběh mladé lékařky Beatrice na pozadí událostí ve středověké Itálii 14. století v době morové rány a v Itálii 21. století.
       
MP 4345/1 YRSA SIGURÐARDÓTTIR, Katarze Detektiv Huldar spolu s dětskou psycholožkou řeší případ vražd mladých lidí, související se šikanou na sociálních sítích.
       
MP 4356/1 ZIBURA, Ladislav Prázdniny v Česku Dvouměsíční výlet (po čtrnácti českých krajích) plný zajímavostí, pozoruhodných příběhů z naší historie a setkání se svéráznými lidmi.
       
MP 4318/1   Zora. CD Komplet 4/2022 : Zvuková periodika vydaná k měsíci dubnu 2022
       
MP 4320/1   Zora. CD Komplet 5/2022 : Zvuková periodika vydaná k měsíci květen 2022
       
MP 4382/1   Zora. CD Komplet 6/2022 : Zvuková periodika vydaná k měsíci červnu 2022

Novinky zvukové knihovny (publikováno 28. 3. 2022)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4317/1   Zora : CD Komplet. 3/2022 Zvuková periodika vydaná k měsíci březnu 2022

Novinky zvukové knihovny (publikováno 10. 3. 2022)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4314/1 CHYTIL, Václav Chodci v soumraku Nostalgické vzpomínky na dětství a dospívání, provázené pátráním po smyslu života.
MP 4315/1 JIČÍNSKÝ, Vilém Cesta Ostravana do Ameriky leta Páně 1893 Vyprávění o cestě do Ameriky, kterou na konci 19. století podnikl přední český báňský odborník Vilém Jičínský.
MP 4313/1   Zora. CD komplet 1/2022 : Zvuková periodika vydaná k měsíci lednu 2022
MP 4316/1   Zora. CD Komplet 2/2022 : Zvuková periodika vydaná k měsíci únor 2022

Poslední změna: 01.02.2023