Zvuková knihovna pro zdravotně znevýhodněné

Novinky zvukové knihovny (publikováno 18. 1. 2021)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4165/1   Zora. CD Komplet 12/2020 : Zvuková periodika vydaná k měsíci prosinec 2020
MP 4149/2 AHRNSTEDT, Simona Nepřátelé a milenci Švédská spisovatelka s českými kořeny přichází s romantickým příběhem ze současnosti, pojednávajícím o pomstě, intrikách ve světě byznysu, temném tajemství - a zakázané lásce.
MP 4150/2 AHRNSTEDT, Simona Oheň a voda Napínavé pokračování románu "Nepřátelé a milenci" zavede čtenáře do Švédska, New Yorku a afrického Čadu. Román je plný skandálních odhalení i jiskřivé erotiky.
MP 4151/2 AHRNSTEDT, Simona Žár a led Napínavý příběh s nečekanými zápletkami a nádechem erotiky uzavírá volnou románovou trilogii.
MP 4135/1 CIMICKÝ, Jan Anonym Osou detektivního příběhu je vyšetřování vraždy lékaře.
MP 4142/1 ČECHOVÁ, Miřenka Baletky Román režisérky a tanečnice vychází z vlastních zkušeností, je sebeironickým, syrovým a nelítostným obrazem studií na taneční konzervatoři a pražského života v divokých 90. letech.
MP 4143/1 FAULEROVÁ, Lucie Smrtholka Psychologický román výrazné české autorky, jehož hrdinka se vyrovnává s několika tragickými rodinnými událostmi, které se mohou zdát nepochopitelné, a snaží se najít jejich příčinu. Cestu vpřed však nelze zvládnout bez ohlédnutí.
MP 4155/1 FOGLAR, Jaroslav Hoši od Bobří řeky Kniha líčí dobrodružství skupiny městských chlapců na letním táboře.
MP 4156/1 FOGLAR, Jaroslav Chata v Jezerní kotlině Dobrodružná kniha o přátelství dvou chlapců, kteří se snaží objevit tajemství nádherné Jezerní kotliny uprostřed skal.
MP 4146/2 FOWLER, Therese Alva Vanderbiltová, dáma z dobré rodiny Životopisný příběh výjimečné ženy Alvy Vanderbiltové, mecenášky, vizionářky, bojovnice za ženská práva, která se nenechala svázat společenskými konvencemi.
MP 4136/1 GRAFTON, Sue A... jako alibi Detektivní případ vyšetřovatelky Kinsey Millhoneové.
MP 4137/1 GRAFTON, Sue B... jako běs Soukromý detektiv, Kinsey Millhoneová, pátrá po pohřešované bohaté vdově z Kalifornie.
MP 4138/1 GRAFTON, Sue K... jako kat Detektivní román se soustřeďuje na pátrání po motivech neobjasněné a promlčené vraždy poněkud záhadné mladé dívky.
MP 4139/1 GRAFTON, Sue M... jako msta Další detektivní případ soukromé vyšetřovatelky Kinsey Millhoneové začíná pátráním po nezvěstném synovi z rodiny bohatého průmyslníka.
MP 4140/1 GRAFTON, Sue N... jako nástraha Další z řady případů soukromého detektiva Kinsey Millhoneové, odehrávající se tentokrát v severní Kalifornii.
MP 4141/2 GRAFTON, Sue R... jako risk Další z "abecedních" detektivek přivádí sympatickou soukromou vyšetřovatelku do komplikovaného případu dcery kalifornského prominenta.
MP 4162/1 HÁJÍČEK, Jiří Rybí krev Hájíček se v románu Rybí krev vrací k tématu venkovské prózy a prostředí jižních Čech, tentokrát do doby přelomu 80. a 90. let, která přinesla velké společenské změny.
MP 4163/1 HÁJÍČEK, Jiří Selský baroko Román odhalující postupně a s pomocí malých střípků dávnou historii z jedné jihočeské vesničky, k níž došlo během kolektivizace v padesátých letech dvacátého století.
MP 4129/1 HERRIOT, James Když se zvěrolékař ožení Další kniha vzpomínek anglického veterináře pokračuje v líčení nesnadného života trojice venkovských zvěrolékařů z anglického Yorkshiru.
MP 4126/1 HERRIOT, James Zvěrolékař a kočičí historky : výběr z díla / Deset veselých i dojemných povídek o kočkách, které vybral autor ze svých dříve vydaných knih.
MP 4127/1 HERRIOT, James Zvěrolékař má namále Vzpomínky úspěšného zvěrolékaře líčí úsměvné i dojemné epizody z veterinární praxe na anglickém venkově koncem 30. let 20. století.
MP 4128/1 HERRIOT, James Zvěrolékař opět v jednom kole Další kniha vyprávění o příbězích venkovského zvěrolékaře. Válka skončila a zvěrolékař se opět vpravuje do strastí každodenního života v Darrowby.
MP 4153/3 KING, Stephen Nespavost Románový thriller o muži, který vlivem změněných životních podmínek nabyl zvláštních schopností a seznámil se se samou podstatou smrti.
MP 4154/2 KING, Stephen Řbitov zvířátek Horor, sugestivně líčící předem prohraný zápas člověka se zhmotnělým zlem.
MP 4145/1 KLEVISOVÁ, Michaela Čekání na kocoura : příběhy o kočkách a jejich lidech / Veselé i dojemné příběhy o lidech a jejich vztazích, které spojuje láska ke kočkám.
MP 4160/1 KÖRNEROVÁ, Hana Marie Císařská vyhlídka Závěr pětidílné románové ságy, která mapuje osudy hrstky lidí prchajících před revolučními změnami z Francie. Kulisou příběhu je Evropa od pádu Bastily v roce 1789 až do rozkvětu císařství v roce 1806.
MP 4164/2 MARTÍNEK, Vojtěch O královně života Audiokniha přináší úplný soubor 31 pohádek z knih Svět kouzel a divů, Duhový pták a Knížka pohádek o dracích, čarodějnicích a princeznách. Setkáváme se v ní s tradičními pohádkami a hrdiny, jako jsou princezny, draci či obři. Příběhy jsou inspirovány různými evropskými motivy a náměty
MP 4157/1 MICHIE, David Dalajlamova kočka Základy buddhismu v podobě příjemně zábavného kočičího vyprávění.
MP 4158/1 MICHIE, David Dalajlamova kočka a síla meditace Ve třetím díle série příběhů Dalajlamovy kočky se Její Svatost Kočka vydá za dalším úkolem: naučit se meditovat. Budete sledovat cestu jedné nádherně nedokonalé bytosti na cestě k osvícení.
MP 4159/1 MICHIE, David Dalajlamova kočka a umění příst Volné pokračování vyprávění kočky Jeho Svátosti Dalajlamy je tentokrát o podstatě štěstí a o kočičím předení.
MP 4123/1 PAWLOWSKÁ, Halina Banánové chybičky Variace na téma oblíbeného televizního pořadu autorky - Banánové rybičky - se vyznačuje inteligentním humorem a lehce cynickou nadsázkou.
MP 4124/1 PAWLOWSKÁ, Halina Banánové rybičky Některá témata oblíbeného stejnojmenného televizního pořadu zabývající se s humorem tím, "jak přežít" příbuzné, manželství, nevěru a pod.
MP 4125/1 PAWLOWSKÁ, Halina Zoufalé ženy dělají zoufalé věci S inteligentním humorem a nelíčenou sebeironií vypráví hrdinka příběhu o ženské touze po lásce, kvalitním partnerském vztahu a uspokojivém rodinném životě.
MP 4133/1 REMARQUE, Erich Maria Cesta zpátky Příběh mladých Němců, vracejících se z prohrané války domů a prožívajících tíhu deziluze, odcizení a osamocení.
MP 4132/1 REMARQUE, Erich Maria Na západní frontě klid Klasický protiválečný román neukazuje heroický boj vojáků na frontě, ale soustřeďuje se na jejich utrpení a nesmyslnost celého konfliktu.
MP 4134/1 REMARQUE, Erich Maria Nebe nezná vyvolených Román, jehož děj se odehrává nedlouho po skončení druhé světové války, citlivě zachycuje vztah nevyléčitelně nemocné dívky a automobilového závodníka.
MP 4131/2 REMARQUE, Erich Maria Tři kamarádi Román o přátelství tří veteránů z 1. světové války, kteří se po válce těžce probíjejí životem v hladovějícím a hospodářsky rozvráceném Německu.
MP 4144/2 RYAN, Jennifer Sbor chilburských dam Půvabný příběh britské autorky, která čerpá ze vzpomínek své babičky, vypráví o tom, jak se ženy na anglickém venkově vyrovnávaly s válečnými útrapami.
MP 4148/1 SANDER, Gregor Co by bylo Román současného berlínského novináře je příběhem čtyřiačtyřicetileté kardioložky Astrid, kterou náhodné setkání na budapešťské dovolené přinutí oživit a rekapitulovat svou minulost.
MP 4147/2 SCHARER, Whitney Prchavý čas světla Podmanivý životní příběh Lee Millerové nás zavede nejen mezi slavné umělce předválečné Paříže, ale zachycuje Lee i jako uznávanou válečnou fotoreportérku, která proslula svými fotografiemi z koncentračních táborů.
MP 4152/1 SLÁNSKÁ, Josefa Zpráva o mém muži Otřesná výpověď manželky generálního tajemníka KSČ Rudolfa Slánského, odsouzeného v roce 1952 k trestu smrti ve vykonstruovaném monstrprocesu s tzv. Protistátním spikleneckým centrem.
MP 4130/1 SOUKUPOVÁ, Petra Žít jako single Antologie povídek současných českých autorů o ženách a mužích, kteří se nikterak neženou do svatby a společného života, o potomcích ani nemluvě. Autoři: P. Soukupová, M. Urban, E. Hakl, I. Hejdová, H. Lasicová, M. Epstein, D. Fischerová, M. Hejkalová a T. Baldýnský.
MP 4161/2 TŘEŠTÍKOVÁ, Radka To prší moře Psychologický román vypráví příběh dvacetileté Hanky, která se snaží vyrovnat s ranami osudu - její dětství a dospívání poznamená nejprve rozvod rodičů a později jejich předčasná smrt.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 9. 12. 2020)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4121/1   Zora. CD Komplet. 10/2020 : Zvuková periodika vydaná k měsíci říjnu 2020
MP 4122/1   Zora. CD Komplet 11/2020 : Zvuková periodika vydaná k měsíci listopad 2020

Novinky zvukové knihovny (publikováno 12. 11. 2020)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4096/2 ADLER-OLSEN, Jussi Oběť 2117 Osmý případ z oddělení Q nás přivádí do středu dění nezdolného detektiva Carla Morcka.
MP 4081/1 CÍLEK, Roman Oprátka za osm mrtvých Psychologická sonda do duše dívky, která v roce 1973 v Praze na Letné úmyslně zabila nákladním autem osm nevinných lidí.
MP 4097/1 COBEN, Harlan Nenech to být Detektivní thriller, ve kterém se detektiv Nap ponoří do řešení patnáct let starého, nevyřešeného případu.
MP 4090/1 DI PIETRANTONIO, Donatella Navrátilka Román oceňované italské autorky vypráví příběh třináctileté dívky, která se musí vrátit do své původní biologické rodiny a sžít se s odlišnou sociální realitou.
MP 4110/1 DICKENS, Charles Vánoční koleda Povídka zavádí čtenáře do Anglie 1. poloviny 19. století v období Vánoc a vyjadřuje autorovu víru v lidskou laskavost a dobrotu. Pro starší děti.
MP 4104/1 DVOŘÁKOVÁ, Petra Vrány Komorní příběh o tragickém osudu zvláštní dívky, pro niž její rodina nedokázala nalézt pochopení. Jedinými spojenci se jí tak stávají vrány, hnízdící před okny v parku.
MP 4082/1 ERBEN, Václav Poklad byzantského kupce : případ kapitána Exnera / Retrodetektivka, odehrávající se v prostředí archeologických vykopávek.
MP 4100/1 ESCOBAR GOLDEROS, Mario Osvětimská ukolébavka Skutečný příběh Němky, Helene Hannemannové, která za 2. světové války dobrovolně následovala svoji romskou rodinu do cikánského tábora v Osvětimi.
MP 4076/1 FOGLAR, Jaroslav Stínadla se bouří Volné pokračování "Záhady hlavolamu" vypráví o dalších dobrodružstvích chlapecké party.
MP 4075/1 FOGLAR, Jaroslav Tajemství Velkého Vonta V třetí části stínadelské trilogie Rychlé šípy vyřeší, jak a proč zmizel ježek z držení Velkého Vonta.
MP 4074/1 FOGLAR, Jaroslav Záhada hlavolamu Slavný chlapecký klub Rychlé šípy pátrá v tajemných a nebezpečných Stínadlech po stopách ježka v kleci.
MP 4099/1 FRANCIS, Felix Puls Detektivní případ o bezejmenném mrtvém, nalezeném na dostihové dráze.
MP 4083/1 GAUTAM, Michaela Mé nepálské lásky : příběh české holky, která na mateřské vybudovala milionovou firmu a dětský domov / Příběh české holky, která na mateřské vybudovala milionovou firmu a dětský domov". Autobiografický román zakladatelky dětského domova v Nepálu a obchodu s módou Thao.
MP 4091/1 GAWLICZKOVÁ, Dominika Dominika na cestě Jižní Amerikou Cestopisné vyprávění metr a půl vysoké Dominiky, která se sama vydává na motorce napříč Jižní Amerikou.
MP 4094/1 HLAVINKOVÁ, Lucie Kdo šije u Podolské? Vyhlášený salon Hany Podolské, který býval spojován s elegancí a luxusem, prožívá po znárodnění fatální změny. Na osudech lidí spojených se salonem můžeme sledovat dobu, kdy modely z Paříže vystřídaly rudé šátky a vykasané rukávy údernic.
MP 4084/1 CHRISTIE, Agatha Mrtvá v knihovně Detektivní příběh, ve kterém autorka popisuje případ vraždy v uzavřené společnosti anglického maloměsta.
MP 4098/1 CHRISTIE, Agatha Němý svědek Hercule Poirot vyšetřuje zdánlivě přirozenou smrt staré dámy, jíž předcházel pokus o vraždu a nepochopitelná změna závěti.
MP 4085/1 ISHIKAWA, Masaji Řeka v temnotě : útěk jednoho muže ze Severní Koreje / Autor otevřeně líčí svou bouřlivou výchovu v dětství, třicet šest brutálních let strávených v totalitním režimu Severní Koreje, útěk, při němž málem přišel o život a nakonec problémy, s nimiž se musel vypořádat po návratu do Japonska.
MP 4077/2 JACOBS, Anne Venkovské sídlo. Zlaté časy / Rodinná sága, jejíž děj začíná na počátku 2. světové války. Dramatické osudy bohaté statkářské rodiny na pozadí dějinných událostí 20. století.
MP 4086/1 JAVOŘICKÁ, Vlasta Bílá laň Román o mladé, přísně vedené šlechtičně, která touží po lidském štěstí a normálním občanském životě.
MP 4092/2 KELEOVÁ-VASILKOVÁ, Táňa Dva životy Život je plný překvapení, a důkazem je i tento románový příběh o dvou rozdílných ženách, Anně a Veronice.
MP 4071/1 KING, Stephen Holčička, která měla ráda Toma Gordona Psychologicky laděný thriller vypráví o snaze o přežití devítileté dívky, která se ztratila v lesích severovýchodu Spojených států.
MP 4103/1 KLEVISOVÁ, Michaela Sněžný měsíc Detektivní román, odehrávající se mezi obyvateli horských samot v Beskydech.
MP 4111/2 LÄCKBERG, Camilla Krotitel Detektivní případ vyšetřovatele Patrika Hedströma a jeho kolegů, ve kterém řeší případ nešťastné nehody. Na zasněžené silnici srazilo auto polonahou, dezorientovanou patnáctiletou dívku, která před čtyřmi měsíci beze stopy zmizela z místní jezdecké školy.
MP 4102/2 LEDNICKÁ, Karin Šikmý kostel : románová kronika ztraceného města, léta 1894-1921 / Příběh, vystavěný na skutečných událostech, se odehrává v letech 1894 až 1921 v někdejší malé vesnici kousek od Ostravy, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě - také kvůli těžbě uhlí.
MP 4080/2 LEIGH, Judy Ještě to nebalím, vzkazuje babička Humorný román o útěku z domova důchodců a nekončící chuti žít a rozjet to na plný plyn. Sice máte 75 na krku, ale 25 v hlavě.
MP 4087/2 NESBØ, Jo Nůž Dvanáctá kniha série případů Harryho Holea. Tentokrát je pro kdysi slavného kriminalistu probuzení horší než jindy. Na rukou i kalhotách má krev a z předchozího dne si nepamatuje vůbec nic.
MP 4093/1 NESVADBOVÁ, Barbara Hovory s doktory Autorka vyzpovídala dvanáct předních českých lékařů z nejrůznějších oborů - Hanu Pačesovou, Andreje Sukopa, Jana Marka, Jiřího Kříže, Roberta Lischkeho, Pavla Pafka, Radkina Honzáka, Jana Beneše, Cyrila Hoeschla, Jana Pirka, Petru Tesařovou a Antonína Pařízka.
MP 4109/1 PETIŠKA, Eduard Magická Praha V magických mýtech nacházíme pravzorce lidského chování, odpovědi na základní otázky týkající se smyslu života, zrcadlo lidské duše. Praha je symbolickým srdcem Evropy, centrem lásky a porozumění pro příští věk. Obsah: E. Petiška - Z rudolfínské Prahy, O Faustovi, Císařův konec. J. Košnař - O milostné soše Panny Marie, Ukřižovaný žebrák. C. Merhout - U osla v kolébce. V. Cibula - O králi kouzelníků z Faustova domu. A. Jirásek - Faustův dům. P. Biliánová - U zlaté studně.
MP 4108/1 RADA, Vlastimil Z tajností žižkovského podsvětí : gansterská detektivka. Třetí díl Bohatýrské trilogie / Humoristický román je nejen parodií na pokleslý literární žánr "šestákových" detektivek a dobrodružných příběhů, ale i satirou na meziválečnou Prahu.
MP 4107/2 REMARQUE, Erich Maria Čas žít, čas umírat Proslulý román zachycuje osud mladého německého vojáka na frontě 2. světové války, během dovolené a po opětovném návratu do bojových linií.
MP 4079/2 SHARRATT, Mary Iluminace : román o Hildegardě z Bingenu / Příběh mimořádné ženy Hildegardy z Bingenu, která byla v pouhých osmi letech věnována církvi jako desátek, dokázala vítězit nad zdánlivě nepřekonatelnými překážkami života a stala se snad nejproslulejší ženou své doby.
MP 4106/1 SIROTKOVÁ, Soňa Markéta Přemyslovna : česká princezna na trůně dánském / Pozoruhodný příběh Markéty Přemyslovny začíná před svatbou s dánským králem Waldemarem II. a pokračuje jejím odchodem do Dánska, kde se stává milovanou královnou Dagmar.
MP 4112/2 VAŇKOVÁ, Ludmila Cval rytířských koní První díl volného historického cyklu je věnován období vlády Lucemburků na českém trůně a přibližuje život Jana Lucemburského a Karla IV. Z cyklu Orel a lev.
MP 4120/1 VAŇKOVÁ, Ludmila Druhá císařovna. z cyklu Orel a lev / 5. díl : Pátá část ságy se odehrává v letech 1362 - 1368 a líčí život Karla IV. po smrti milované Anny Svídnické.
MP 4113/1 VAŇKOVÁ, Ludmila Dvojí trůn : 2. díl pentalogie Cval rytířských koní / Druhý díl románové epopeje o vládě Lucemburků je věnován především problémům jejich evropské politiky před bitvou u Kresčaku. Z cyklu Orel a lev.
MP 4114/2 VAŇKOVÁ, Ludmila Král železný, král zlatý Historický román sleduje osudy a mocenský vzestup krále Přemysla Otakara II.
MP 4115/2 VAŇKOVÁ, Ludmila Královský nach Tě neochrání : tajemství opuštěného přemyslovského trůnu / Historický román o sklonku vlády posledního Přemyslovce Václava III. na počátku 14. století líčí politické zápasy a boje o uvolněný český trůn.
MP 4116/2 VAŇKOVÁ, Ludmila První muž království : Lucemburská trilogie / Životní příběh Jindřicha z Lipé, který po smrti Václava III. stál v čele českého království.
MP 4117/1 VAŇKOVÁ, Ludmila Stříbrný jednorožec Román z 2. poloviny 15. století je věnovaný životu stavitele chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře - Matěji Rejskovi z Prostějova.
MP 4118/2 VAŇKOVÁ, Ludmila Zlá léta Román líčí události v Čechách od osudné bitvy na Moravském poli až po nastoupení Václava II. na osiřelý trůn.
MP 4105/2 VÁŇOVÁ, Magda Herečka Román vtáhne čtenáře do vzrušujícího života slavné herečky, která si odmalička přála dostat se z okresního zapadákova, kde se nic neděje. Neobyčejný příběh ženy, v jejímž životě byli tři osudoví muži.
MP 4088/1 VAŠÍČEK, Arnošt Setkání s tajemnem Autor - známý záhadolog - v knize shromáždil svědectví lidí o setkání s přízraky, podivnými úkazy, neznámými silami a nadpřirozenými jevy.
MP 4119/2 VAVŘINCOVÁ, Fan Taková normální rodinka Námětem autorce byly všední i nevšední situace ze života rozvětvené rodiny, v níž představitelé čtyř generací žijí pod jednou střechou.
MP 4078/2 VONDRUŠKA, Vlastimil Křišťálový klíč. Vídeňský sen / II : Pokračování rozsáhlé historické ságy sklářského rodu Heřmanů.
MP 4073/2 VONDRUŠKA, Vlastimil Vládcové ostatků Třetí část historického románu sleduje dobrodružný osud Martina ze Stvolna, syna českého zemana a bývalého prodavače svatých ostatků v době, kdy Karel IV. připravuje svou korunovační jízdu do Itálie.
MP 4072/2 VONDRUŠKA, Vlastimil Zloději ostatků Další dobrodružství rytíře, trubadúra a kdysi prodavače falešných ostatků Martina ze Stvolna, jehož komplikovanou životní cestu Evropou 14. století sledujeme již ve čtvrtém pokračování.
MP 4089/1 WHITTON, Hana Poslední láska císaře Karla Historický román o životních osudech Guillauma, jediného historicky doloženého levobočka císaře Karla IV.
MP 4095/1 WOHLLEBEN, Peter Moudrost lesa Procházka lesem s nejproslulejším německým hajným nám ukazuje, že křehký ekosystém, v němž spolu rostliny komunikují a navzájem si pomáhají, můžeme chránit i my.
MP 4101/1 ZIBURA, Ladislav Prázdniny v Evropě 14 000 kilometrů stopem napříč Evropou ve společnosti svérázných řidičů. Cesta vede z Polska přes Pobaltí až za polární kruh a následně z horských Athén přes divoký Balkán zpátky domů.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 6. 10. 2020)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4070/1   Zora. CD Komplet 9/2020 : Zvuková periodika vydaná k měsíci září 2020.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 24. 8. 2020)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4025/1 ADEBAYO, Ayobami Zůstaň se mnou Světově oceňovaný román o touze po dítěti, manželské lásce, zradě a odcizení nám přibližuje život v současné Nigérii.
MP 4057/2 ALEKSÌJEVÌČ, Svjatlana Aljaksandraǔna Modlitba za Černobyl : kronika budoucnosti / Otřesné výpovědi prostých Bělorusů o důsledcích výbuchu jaderné elektrárny Černobyl v dubnu 1986 - zkáza, smrt a trvalá tělesná i duševní postižení.
MP 4067/2 BRYNDZA, Robert Kanibal z Nine Elms : první případ Kate Marshallové / Úvodní kniha z řady krimithrillerů s vyšetřovatelkou Kate Marshallovou, která stojí před případem sériového vraha, s jehož modem operandi se již před lety setkala.
MP 4051/2 BRYNDZA, Robert Smrtící tajnosti : další případ Eriky Fosterové / Na elitní policejní vyšetřovatelku Eriku Fosterovou čeká případ brutální vraždy krásné tanečnice.
MP 4068/1 CIMA, Anna Probudím se na Šibuji Román debutující české japanoložky, napsaný svěžím hovorovým jazykem, se odehrává na dvou kontinentech a ve dvou časových rovinách zároveň. Zjistíme, že splnění snu nemusí vždy přinést jen radost a štěstí.
MP 4058/1 DELANEY, J. P. Ta přede mnou Psychologický thriller z prostředí zvláštního domu, který spolu se svým tvůrcem přetváří životy těch, kdo v něm bydlí.
MP 4053/1 DEVÁTÁ, Ivanka Kde spí lufťáci Veselé vzpomínky známé české herečky a spisovatelky na chvíle odpočinku.
MP 4036/1 DU MAURIER, Daphne Hospoda Jamajka Dobrodružný román, jehož děj se odehrává v romantickém Cornwallu, který byl před více než 150 lety doménou námořních lupičů.
MP 4027/1 DVOŘÁKOVÁ, Petra Chirurg Profesní i vztahový román o lékaři, který před plíživým vyhořením zvažuje, co dál se životem.
MP 4019/3 GALBRAITH, Robert Smrtící bílá Čtvrtý případ Cormorana Strika se odehrává v kulisách příprav a průběhu londýnských olympijských her v roce 2012.
MP 4064/2 GREY, Iona Dopisy, které nikdo nečetl Příběh velké lásky se odehrává v Anglii za druhé světové války, která dva lidi spojila a následně, na dlouhá desetiletí, rozdělila.
MP 4044/1 HANIBAL, Jiří Vášně a boje Polyxeny z Lobkovic Historický román líčí pohnuté, často dramatické osudy mimořádné ženy Českého království - Polyxeny z Pernštejna a Lobkovic.
MP 4049/1 HANIŠOVÁ, Viktorie Houbařka Komorní román, který na příběhu mladé ženy Sáry, snažící se specifickým způsobem zapomenout na prožité trauma, potvrzuje známou tezi, že sám před sebou člověk neuteče.
MP 4035/2 JACOBS, Anne Panský dům : počátek rodinné ságy / Augsburk 1913 - první díl historické rodinné ságy o německé průmyslnické rodině a jejím služebnictvu.
MP 4020/2 KING, Stephen Osvícení Horor líčící atmosféru opuštěného horského hotelu, v němž s rodiči tráví zimu pětiletý chlapec, nadaný mimořádnými telepatickými schopnostmi.
MP 4038/1 KÖRNEROVÁ, Hana Marie Dlouhá cesta Čtvrtá část historického románu přivádí Hermínu de Marigny do Francie, poznamenané kulminující revolucí na konci 18. století.
MP 4039/1 KÖRNEROVÁ, Hana Marie Druhý břeh Třetí část historické romance líčí další pokračování osudů sester Hermíny a Stefanie de Marigny, které nacházejí po dlouhé a dobrodružné cestě Evropou nový domov v Čechách.
MP 4040/2 KÖRNEROVÁ, Hana Marie Třetí přístav Další osudy sester Hermíny a Stefanie, které vyhnaly z rodinného panství revoluční změny roku 1789. Příběh je plný dobrodružství, intrik, lásky a romantiky.
MP 4026/2 LACKOVÁ, Elena Narodila jsem se pod šťastnou hvězdou Autobiografická výpověď romské sociální a osvětové pracovnice je obrazem života romské populace na Slovensku od první republiky až do 80. let 20. století.
MP 4045/2 LAGERCRANTZ, David Dívka, která musí zemřít V závěrečném, volném pokračování série Milénium se investigativní novinář Mikael Blomkvist zajímá o "nešťastnou" smrt bezdomovce. Požádá o pomoc sociopatickou hackerku Lisbeth Salanderovou, ta však po pohřbu Holgera Palmgrena odjela ze Švédska a neozývá se.
MP 4041/1 LAPEÑA, Shari Nevítaný host Psychologická detektivka s prvky hororu. Autorka nás seznamuje s hosty venkovského hotelu, který se vinou sněhové bouře změní v past. Vztahy se komplikuji a vraždy narůstají.
MP 4062/2 MAWER, Simon Pražské jaro Strhující a smyslný román se odehrává v období "pražského jara" roku 1968 a zachycuje jak dobové souvislosti, tak i spletité a komplikované vztahy mezi čtyřmi protagonisty tohoto příběhu.
MP 4063/2 MAYNE, Andrew Hračkář Geniální analytik zločinců, profesor Cray, pátrá po oživlé městské legendě - Hračkáři, který láká opuštěné děti do svého auta a pak je zabije.
MP 4069/2 MELVILLE, Herman Bílá velryba Napínavé a dobrodružné vyprávění o tajemném přízraku na moři a pitoreskních členech posádky velrybářské lodi.
MP 4021/1 MORNŠTAJNOVÁ, Alena Rodinné povídky Antologie povídek současných českých autorů na téma "rodina". Autoři: A. Mornštajnová, P. Soukupová, P. Dvořáková, A. Geislerová, M. Urban, M. Epstein, I. Hejdová, I. Myšková.
MP 4065/2 MORNŠTAJNOVÁ, Alena Slepá mapa Románový příběh líčí osudy tří žen, tří generací jedné rodiny. Životy hlavních hrdinek a dalších s nimi spjatých postav provázejí dramatické zvraty, které přinášejí život i dějinné události 20. století.
MP 4028/2 NATT OCH DAG, Niklas 1793 : vlk a dráb / Historická detektivka nás zavádí do Stockholmu roku 1793, kde dvojice vyšetřovatelů řeší děsivý případ.
MP 4030/1 NAVARA, Luděk Na útěku : neuvěřitelný příběh Josefa Brykse / Neuvěřitelný příběh československého letce Josefa Brykse, který se stal obětí komunistického režimu.
MP 4029/1 NAVARA, Luděk Příběhy železné opony Osudy jednotlivců i rodin, jejichž život ovlivnila "železná opona".
MP 4042/1 NĚMCOVÁ, Božena Divá Bára a jiné dívky na útěku Povídkový výbor - Divá Bára, Čtyry doby, Dobrý člověk, Chyže pod horami, Cesta z pouti - propojuje motiv útěku a vzdoru ženských postav. Autorka v povídkách vyslovila svou vlastní potřebu nezávislosti a seberealizace, revoltu moderní ženy proti slepým společenským konvencím.
MP 4022/1 PALÁN, Aleš Raději zešílet v divočině : setkání s šumavskými samotáři / Rozhovory s lidmi dlouhodobě žijícími mimo civilizaci přinášejí pohled do tajuplného světa, o jehož existenci nic nevíme.
MP 4031/2 PONCAROVÁ, Jana Podbrdské ženy Poutavý román se silným příběhem líčí osudy tří generací žen na podbrdském venkově v průběhu celého dvacátého století.
MP 4032/2 RICHTEROVÁ, Jana Zahrada. velmistr / 4. díl : Čtvrtý díl fantasticko-psychologického románu o skupině mladých lidí, kteří jsou obdařeni zvláštními schopnostmi.
MP 4033/2 RICHTEROVÁ, Jana Zahrada. hostina / 5. díl : Pátý, závěrečný díl fantasticko-psychologického románu o osudech skupiny lidí ze současnosti, zapletených do prastarého příběhu o magii.
MP 4023/1 SEPETYS, Ruta Sůl moře Na pozadí skutečné historické události (operace Hannibal) sledujeme dramatický zápas o přežití pohledem skupinky válečných uprchlíků.
MP 4061/2 SMITH, Wilbur A. Kořist Africké pobřeží je plné nebezpečí: chamtiví obchodníci, nebezpeční piráti a muži toužící po pomstě. Pro Coustneyho je však největším nebezpečím jeho rodina.
MP 4055/2 SMITH, Wilbur A. Řeka bohů. Faraon / 6 : Další pokračování ze série historicko-dobrodružných románů, odehrávajících se ve starověkém Egyptě, sleduje opět osudy čaroděje Taita, který čelí obvinění z velezrady.
MP 4056/2 SMITH, Wilbur A. Řeka bohů. Bůh pouště / 5 : V dalším pokračování ze série historicko-dobrodružných románů ze starověkého Egypta, sledujeme osudy čaroděje Taita a jeho působení na Krétě, kde vládne krvavý kult posvátného býka.
MP 4060/2 SMITH, Wilbur A. Volání na ďábla Dobrodružný román o krutosti, nenávisti a pomstě se odehrává v letech 1912 - 1915 ve východní Africe.
MP 4059/2 SMITH, Wilbur A. Zlatokopové Dobrodružný román z prostředí jihoafrických zlatých dolů ve druhé polovině 20. století.
MP 4034/1 TŘEŠTÍKOVÁ, Radka Veselí V románu s autobiografickými prvky se třiatřicetiletá Eliška po letech vrací na Moravu ke svým kořenům.
MP 4047/1 VAŠÍČEK, Arnošt Ztracená brána Komisař Sumara, inspektorka Šímová a znalec symbolů a sekt doktor Runa pátrají po vraždícím maniakovi v labyrintu pražského podzemí.
MP 4054/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Duch znojemských katakomb Středověký šlechtic v pozici královského prokurátora řeší další ze spletitých případů, tentokrát v tajuplném prostředí znojemského podzemí.
MP 4043/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Letopisy královské komory XIII : Mstitel z Jenštejna / Třináctý příběh historických detektivních případů královského písaře Jiřího Adama z Dobronína.
MP 4052/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Právo první noci Historický detektivní příběh, v němž opět vystupuje v úloze hlavního vyšetřovatele královský prokurátor Oldřich z Chlumu.
MP 4046/2 VONDRUŠKA, Vlastimil Prodavači ostatků Obsáhlý historický román z poloviny 14. století vypráví o dobrodružstvích syna chudého českého zemana, který odchází v neklidné době studovat do Paříže.
MP 4024/2 VONDRUŠKA, Vlastimil Sběratelé ostatků Druhá část historického románu, rozvíjejícího další osudy syna českého zemana, se odehrává na počátku 14. století v Čechách, Německu a Itálii.
MP 4066/1 WHITTON, Hana Anežka Česká : cesta lásky a víry hrdé Přemyslovny / Další z romantizujících historických příběhů si bere do hledáčku postavu přemyslovské princezny Anežky, nejmladší dcery krále Přemysla Otakara I. Kniha je věnována 30. výročí kanonizace svaté Anežky České.
MP 4050/1 WHITTON, Hana Anna Česká : dcera Karla IV. na anglickém trůnu / Milostný román s historickým pozadím vypráví příběh Anny, dcery Karla IV., která se v 16ti letech vdá a přicestuje za svým manželem Richardem II. do nového domova - Anglie.
MP 4048/2 WOOD, Barbara Plamen duše Rozsáhlý historický román o mladé palmýrské léčitelce, která sbírá po celém starověkém světě lékařské zkušenosti a hledá svou životní lásku.
MP 4037/1 ZAHRADNÍKOVÁ, Markéta Postel, hospoda, kostel Rozhovor se Zbigniewem Czendlikem, známým polským katolickým knězem působícím v Česku, umožňuje nahlédnout do jeho soukromí a porozumět jeho názorům na mezilidské vztahy, život a Boha.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 27. 7. 2020)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4017/1   Zora. CD Komplet 6/2020 : Zvuková periodika vydaná k měsíci červnu 2020.
MP 4018/1   Zora. CD Komplet 7-8/2020 : Zvuková periodika vydaná k červenci a srpnu 2020.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 4. 6. 2020)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4016/1   Zora. CD Komplet 5/2020 : Zvuková periodika vydaná k měsíci květnu 2020

Novinky zvukové knihovny (publikováno 19. 5. 2020)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4014/1   Zora. CD Komplet 3/2020 : Zvuková periodika vydaná k měsíci březnu 2020
MP 4015/1   Zora. CD Komplet 4/2020 : Zvuková periodika vydaná k měsíci dubnu 2020

Novinky zvukové knihovny (publikováno 5. 3. 2020)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4013/1   Zora. CD Komplet 2/2020 : Zvuková periodika vydaná k měsíci únoru

Novinky zvukové knihovny (publikováno 12. 2. 2020)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4012/1   Zora. CD Komplet 1/2020 : Zvuková periodika vydaná k měsíci lednu 2020

Novinky zvukové knihovny (publikováno 14. 1. 2020)

SignaturaAutorNázevAnotace
MP 4011/1   Zora. CD Komplet 12/2019 : Zvuková periodika vydaná k měsíci prosinec 2019

 

 

Poslední změna: 18.01.2021