Zvuková knihovna pro zdravotně znevýhodněné

Fond zvukové knihovny zahrnuje nahrávky literárních děl všech žánrů na magnetofonových kazetách a CD (ve formátu MP3). Tento fond slouží výhradně zrakově a jinak zdravotně znevýhodněným občanům, kterým jejich zdravotní stav znemožňuje nebo výrazně komplikuje čtení tištěných dokumentů. Podmínkou uživatelské registrace pro půjčování zvukových knih je vyplnění přihlášky a doložení potvrzení odborného lékaře nebo odpovídající odborné organizace nebo předložením průkazu ZTP/P. Tito uživatelé jsou registrováni zdarma. Více informací v článku 19 Knihovního řádu KKFBZ.

V roce 2015 a 2016 byl nákup zvukových dokumentů podpořen dotací Ministerstva kultury ČR v projektu Knihovna 21. století (2015 - dotace 20.000 Kč, 2016 - dotace 15.000 Kč).

Dokumenty z fondu zvukové knihy žádejte u pultu ve 3. podlaží ústřední knihovny.

Soupis všech dokumentů zvukové knihovny


Novinky zvukové knihovny (publikováno 14. 6. 2018)

Signatura Autor Název Anotace
MP 3713/1 ATWOOD, Margaret Příběh služebnice Dystopická vize blízké budoucnosti na půdě dnešních Spojených států, které přestaly existovat a byly nahrazeny totalitním režimem. Nahrávka obsahuje bonusovou kapitolu, kterou autorka napsala pouze pro audio verzi.
MP 3720/1 BELMONDO, Jean-Paul Mých tisíc životů Víc než jen autobiografie. Vyprávění o výjimečném a šťastném životě.
MP 3724/1 COELHO, Paulo Jedenáct minut Nekonvenční psychologický román o mladé prostitutce a o hledání lásky, ve které splývá tělo s duší.
MP 3714/1 DURRELL, Gerald Malcolm ZOO na zámku Autor vypráví o tom, jak založil vlastní zoologickou zahradu, jejímž posláním je uchovávat ohrožené zvířecí druhy.
MP 3725/2 ERSKINE, Barbara Spáčův hrad  
MP 3722/2 FERRANTE, Elena Geniální přítelkyně : dětství a dospívání / První díl strhující románové tetralogie o komplikovaném celoživotním přátelství dvou žen, odehrávající se v Itálii na pozadí společenských a politických zvratů od druhé poloviny 20. století do dnešních dnů.
MP 3709/2 FIELDING, Joy Zmizení Samanthy Shipleyové Thriller zkušené kanadské autorky vypráví o případu unesené holčičky a jejím nečekaném návratu po mnoha letech.
MP 3715/1 CHILD, Lee Nevracej se Další pokračování z volné série krimi thrillerů s bývalým agentem vojenské policie, Jackem Reacherem.
MP 3723/1 KMENTA, Jaroslav Boss Babiš Reportážní kniha o temném světě miliardáře a politika Andreje Babiše.
MP 3716/1 LEGARDINIER, Gilles Všechno je jinak! Andrew Blake, bohatý Brit v důchodovém věku, učiní radikální krok a nechá se najmout jako majordomus ve Francii. Kniha je plná jemného humoru, zábavných slovních potyček na téma Francie-Anglie, ale i hlubokého lidského soucitu.
MP 3710/2 MOYES, Jojo Poslední dopis od tvé lásky Romantický román, v němž se ve dvou časových rovinách odehrávají dva příběhy žen, které se potýkají s milostnými problémy a nevěrou.
MP 3711/1 NEILLANDS, Robin Války růží Dramatický popis války červené a bílé růže a osudů jejích hlavních aktérů - Lancasterů a Yorků. Nahrávka převzata z fondu odborné literatury.
MP 3717/1 NESVADBOVÁ, Barbara Laskonky Další z autorčiných sbírek krátkých textů na bytostně ženská témata.
MP 3708/1 PAVEL, Ota Jak jsem potkal ryby Soubor povídek, ve kterých se autor vrací do krajiny svého dětství a mládí, k řekám a potokům.
MP 3712/1 PRIESTLEY, Chris Příšerné příběhy Sedm vánočně laděných povídek, prodchnutých tajuplnou, strašidelnou atmosférou.
MP 3719/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Breviář pozitivní anarchie Výborná kniha oblíbeného spisovatele a historika na téma cyklického charakteru dějin a vzorců, které se v průběhu historie opakují a jsou paralelou i současnému migračnímu dění.
MP 3721/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Letopisy královské komory XI : Dobronínské morytáty / V jedenáctém detektivním příběhu Letopisů královské komory opět vyšetřuje mordy zkušený královský písař Jiří Adam z Dobronína spolu se svým pomocníkem bakalářem Petrem a jeho ženou Rozárkou.
MP 3718/1 WHITTON, Hana Eliška Přemyslovna : právo milovat, povinnost vládnout / Historický román o životě, láskách, ale i panovnickém úsilí Elišky Přemyslovny.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 29. 11. 2017)

Signatura Autor Název Anotace
MP 3680/2   Azincourt Historický román z období stoleté války mezi Anglií a Francií popisuje události jedné z nejslavnějších bitev historie - bitvy u Azincourtu roku 1415.
MP 3690/1 BAUER, Jan Tajemství královnina zpovědníka Historická detektivka, ve které zpovědník manželky českého krále Václava III., cisterciácký mnich Bartoloměj, pátrá po skutečném vrahovi posledního krále přemyslovské dynastie a vydává se tak na dobrodružnou pouť plnou nástrah a nebezpečných setkání...
MP 3677/1 CORNWELL, Bernard Sharpův tygr : Richard Sharpe a obléhání Seringapatamu 1799 / První část série dobrodružných příběhů anglického vojáka se odehrává na jaře roku 1799 v jižní Indii, kde britská armáda obléhala a dobyla hlavní město maisúrského knížectví.
MP 3681/2 CORNWELL, Patricia Daniels Faktor Scarpettová Detektivní thriller ze série případů soudní patoložky Kay Scarpettové, která se stane objektem rozsáhlého spiknutí temných sil.
MP 3691/1 DÁN, Dominik Bestie Detektivní román současného slovenského autora, odehrávající se v devadesátých letech minulého století, zachycuje úmorné, čtyři roky trvající pátrání po sériovém a bestiálním vrahovi žen.
MP 3693/2 DÁN, Dominik Rudý kapitán Detektivní román současného slovenského autora, odehrávající se v roce 1992, zachycuje vyšetřování vraždy kostelníka v nejmenovaném, fiktivním velkoměstě.
MP 3692/1 DAVOUZE, Marta Loď v Bretani Další každodenní příhody Češky, která se po nezdaru prvního manželství usadila v Bretani.
MP 3682/1 FORSYTH, Frederick Fantom Manhattanu Otevřený konec klasického Lerouxova románu Fantom opery inspiroval renomovaného autora k dotvoření příběhu, který přenesl do prostředí New Yorku na samém počátku 20. století. Osudy jednotlivých protagonistů se završují rafinovaným a nečekaným způsobem.
MP 3675/1 FRÝBOVÁ, Zdena Noc jako stvořená pro nevěru Dvě ženy a jeden muž v tragikomickém románu o nevěře a zpackaném rozvodu, kde všechno je docela jinak než se zpočátku zdá.
MP 3676/1 HÁJÍČEK, Jiří Dešťová hůl Třetí román z cyklu "jihočeských venkovských elegií", malých dramat malých lidí v malém světě, v nichž se však velké dějiny podepisují stejně zřetelně, jako v těch velkých. Tentokrát ze současnosti, která má také svůj typický "morální problém."
MP 3687/2 HARTL, Patrik Okamžiky štěstí "Dvojromán" úspěšného dramatika a režiséra přináší čtivý příběh, vyprávěný z pohledu obou hlavních protagonistů, sourozenců Jáchyma a Veroniky.
MP 3683/1 HAWKINS, Paula Do vody Anglický thriller o tajemné tůni v Beckfordu, kde končí životy žen, které se staly nepohodlnými pro tento svět.
MP 3696/1 HERRIOT, James Zvěrolékař jde do boje Další pokračování příhod a příběhů ze života anglického venkovského veterináře a jeho přátel i spolupracovníků.
MP 3694/2 KEPLER, Lars Lovec králíků Šestá kniha ze série krimi románů. Tentokrát Joona Linna vyšetřuje děsivé vraždy, které provází básnička o malých králíčcích končících v pekle.
MP3705/1 KING, Stephen Čtyři roční doby Čtyři novely z 80. let. Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank: příběh o věčné naději ; Nadaný žák: příběh o zkaženosti ; Tělo: Příběh o nevinnosti ; Dýchací metoda: Příběh o smrti a přežití
MP 3707/1 KING, Stephen Dolores Claibornová Dolores na konci svého života před soudem vypráví příběh svého manželství, jehož průběh vyústil v napínavé drama a smrt.
MP 3685/4 KING, Stephen Svědectví Syrový postapokalyptický román je řazený k autorovým nejlepším dílům. Rozehrává téma boje s katastrofální epidemií nevyléčitelné nakažlivé choroby, která vyhubí takřka celé lidstvo.
MP 3706/6 KING, Stephen To Horor sugestivním způsobem vypravuje o nerovném utkání skupiny lidí s jakýmsi zhmotnělým Zlem.
MP 3695/2 KOSATÍK, Pavel Jan Masaryk : Pravdivý příběh / Masaryk mýtů zbavený. Životní osudy člověka a oblíbeného politika provázané s osudy všech členů Masarykovy rodiny.
MP 3704/2 MINIER, Bernard Zkurvenej příběh Kriminální thriller, odehrávající se tentokrát na malém severoamerickém ostrově Glass Island, který je po celý rok pod příkrovem mlhy a deště. A právě zde žije šestnáctiletý Henry, jehož přítelkyně byla zavražděna.
MP 3697/2 MOYES, Jojo Život po tobě V pokračování bestselleru Než jsem tě poznala nacházíme Louisu Clarkovou v situaci, kdy po vážném úrazu se musí vrátit domů do rodného městečka, aby se o ní postarali rodiče...
MP 3703/1 MURAKAMI, Haruki Bezbarvý Cukuru Tazaki a jeho léta putování Symbolicky i existenciálně laděný příběh, jehož hrdina putuje proti proudu času, aby poznal sám sebe a odhalil, proč kdysi přišel o své nejlepší přátele.
MP 3702/1 NERKOVÁ, Delicie Psí knížka Každodenní příběhy nevidomé autorky a jejího vodicího psa.
MP 3698/1 NESBO, Jo Krev na sněhu Psychologicko-kriminální román z Osla 70. let 20. století je osobní výpovědí mladého, nájemného vraha.
MP 3701/2 NICHOLLS, David Jeden den Psychologický román, odehrávající se během dvaceti let, kdy se stále znovu scházejí a rozcházejí Emma a Dexter, spolužáci, přátelé, milenci a možná i něco víc.
MP 3700/1 OHLER, Norman Totální rauš : Drogy ve třetí říši / Strhující jako thriller - první komplexní studie drogové problematiky ve třetí říši.
MP 3689/1 PAČESOVÁ, Václava Zapadávání Vtipná, mile cynická kniha minipříběhů ze života jedné tak trochu vadnoucí ženy.
MP 3679/3 PANCOL, Katherine Pomalý valčík želviček : román / Druhá kniha volné trilogie (navazuje na román "Žluté oči krokodýlů") pokračuje v osudech Pařížanky Joséphine a okruhu jejích blízkých.
MP 3678/3 PANCOL, Katherine Žluté oči krokodýlů Příběh dvou sester, v němž zdánlivě nepříliš úspěšná Joséphine bojuje o své místo na slunci.
MP 3699/1 PROKOP, Josef Bernard Václav IV. : Tajná kronika / Autor oblíbené karlovské trilogie se v tomto románu věnuje rozporuplné postavě Václava IV.
MP 3688/2 ROBB, J. D. Riskovat se musí Další detektivní thriller z blízké budoucnosti s poručíkem Evou Dallasovou, která v něm řeší případ zdánlivě loupežné vraždy mladé ženy. Když ale následují další dvě, je jasné, že vše je jinak, dokonce bude v ohrožení i sama Eva.
MP 3686/3 VAŇKOVÁ, Ludmila Zapomenutý král : z cyklu Zrození království / Historický román, kterým se uzavírá pentalogie Zrození království, se věnuje osudům opomíjeného českého krále Václava I., který svou diplomacií a obezřetnou politikou rozšířil česká území.
MP 3684/3 VONDRUŠKA, Vlastimil Husitská epopej V : 1450- 1460 - za časů Ladislava Pohrobka / Pátý díl sedmidílné ságy pokračuje ve vyprávění o událostech slavné i pohnuté doby 15. století v Českém království.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 19. 9. 2017)

Signatura Autor Název Anotace
MP 3671/2 GALBRAITH, Robert Ve službách zla Třetí případ Cormorana Strika a jeho asistentky Robin, ve kterém se vydávají po stopách vraha z minulosti, který jim posílá kusy lidských těl.
MP 3668/1 NESBO, Jo Švábi Druhý případ detektiva Harryho Holea, ve kterém řeší vraždu norského velvyslance v thajském hotelu.
MP 3672/1 RIGGS, Ransom Sirotčinec slečny Peregrinové. Podivné město / Kniha druhá : Mimořádná pouť pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, kde chtějí najít lék pro slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou na ně na každém rohu číhají nečekaná překvapení.
MP 3670/2 VAŇKOVÁ, Ludmila Cestou krále : z cyklu Zrození království / Román sleduje životní osudy krále Přemysla Otakara I., kterému se podařilo získat dědičný titul krále českého trůnu. Líčí jeho důmyslné diplomatické kličkování i četné výboje, ale i milostné vztahy v královských rodinách.
MP 3673/1 VIEWEGH, Michal Biomanžel Volné pokračování knihy Biomanželka, ve které se autor vrací ke svým zdravotním událostem a oživuje tak literární postavu nevěrného, bezcitného a povrchního spisovatele.
MP 3669/1 VIEWEGH, Michal Biomanželka Humoristický román s autobiografickými prvky. Sebeironický příběh manžela, který má pocit, že se ocitl kdesi na desáté příčce manželčina hodnotového žebříčku...
MP 3667/1 WOOD, Barbara Dům vzpomínek Psychologický příběh vypráví o mladé ženě, která se po návratu do svého rodiště potýká s tíživou minulostí svých předků.
MP 3666/2 ZIBURA, Ladislav 40 dní pěšky : O pouti bez cukrové vaty / Dvaadvacetiletý autor knihy si v létě sbalil svůj život do 12 kilogramů, hodil batoh na záda a vypravil se po vlastních do Jeruzaléma. Bez mapy a orientačního smyslu pěšky ušel 1.400 kilometrů.
MP 3665/2 ZIBURA, Ladislav Pěšky mezi budhisty a komunisty Excentrický poutník Ladislav Zibura se tentokrát vydal zdolat Himálaj a probádat Nepál a Čínu.
MP 3674/2 ZWEIG, Stefan Marie Antoinetta Životopis francouzské královny Marie Antoinetty, popravené za Velké francouzské revoluce roku 1793.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 25. 8. 2017)

Signatura Autor Název Anotace
MP 3643/1   Ať žijí duchové : přepis filmu s komentářem Příběh o opravě starého hrádku, při níž dětem pomáhají duchové
MP 3644/1   Byl jednou jeden král : přepis filmu s komentářem Česká filmová pohádka z roku 1955 režiséra Bořivoje Zemana. Situační komede je vystavěná na základě klasické pohádky Sůl nad zlato. Děj příběhu je vyprávěn netradičně, je obohacen o doplňkové humorné situace.
MP 3645/1   Císařův pekař : přepis filmu s komentářem Historická veselohra o císaři Rudolfovi II., pekaři Matějovi a legendárním Golemovi. Film s Janem Werichem v hlavní roli
MP 3647/1   Černí baroni : přepis filmu s komentářem Komedie, která umí přesvědčit o tom, že i na chmurné stránky naší historie je možné se dívat s nadhledem a humorem. Čo bolo, to bolo... Major Terazky vede svůj šik pétépáků od průšvihu k průšvihu vstříc světlým zítřkům. Česká filmová komedie podle románu Miloslava Švandrlíka.
MP 3647/1   Čert ví proč : přepis filmu s komentářem Česko-slovensko-německá filmová pohádka z roku 2003 režiséra Romana Vávry.
MP 3648/1   Dědictví, aneb, Kurvahošigutntag : přepis filmu s komentářem Hlavním hrdinou filmu je rázovitý vesnický chlapík, žijící sám v rozpadající se chalupě. Pracuje jako dřevař a smyslem jeho života je popíjení slivovice se svými kumpány. Jeho poklidný život změní advokát, který mu oznámí, že zdědil obrovský majetek.
MP 3649/1   Ducháček to zařídí : přepis filmu s komentářem Česká filmová komedie z roku 1938 režiséra Karla Lamače. Hlavním hrdinou je vykutálený, ale loajální účetní (Vlasta Burian), jež se snaží dostat z finančních i osobních problémů svého šéfa, advokáta zadlužené rodiny.
MP 3650/1   Ecce homo Homolka : přepis filmu s komentářem Trpká komedie o obyčejné neděli v rodině pražského taxikáře.
MP 3651/1   Fany : přepis filmu s komentářem Titulní hrdinka je slaboduchá padesátiletá žena, která se po letech, strávených v bezpečí u svých starších příbuzných, dostává do péče své starší sestry, energické a nepřístupné primářky. Soužití obou osamělých žen provázejí četné drobné rozmíšky, ale také chvíle vzájemného porozumění a prostého lidského štěstí. Lékařka pod vlivem sestry ztrácí svou ochrannou vrstvu a stává se citlivější k událostem i lidem okolo sebe.
MP 3652/1   Hoří, má panenko : přepis filmu s komentářem Komedie, v níž se tancuje, krade a hasí.
MP 3653/1   Hotel Modrá hvězda : přepis filmu s komentářem Česká komedie o zchátralém hotýlku, krásné majitelce a zástupu nápadníků. Film z roku 1941.
MP 3654/1   Lotrando a Zubejda : přepis filmu s komentářem Filmová pohádka režiséra Karla Smyczka a scenáristy Zdeňka Svěráka z roku 1997. Děj je založen na motivu pocházejícího ze dvou pohádek z knihy Devatero pohádek Karla Čapka
MP 3655/1   Musíme si pomáhat : přepis filmu s komentářem Film podle stejnojmenné knihy Petra Jarchovského se odehrává za okupace na malém městě v letech 1934 - 1945, kdy manželé ukrývají židovského mladíka.
MP 3660/1   Poklad na Stříbrném jezeře : přepis filmu s komentářem Kdesi vysoko v horách je ukryto pohádkové bohatství - zlatý poklad, který po staletí střeží Tonkawové před chamtivými bělochy. A jak už to tak bývá, vždy se najde někdo, kdo lační po bohatství a nezastaví se před ničím. Takový je i Cornel a jeho banda trampů. Na scéně se ale včas objeví Vinnetou, Old Shatterhand a početná skupinka jejich přátel.
MP 3659/1   Princezna se zlatou hvězdou na čele : přepis filmu s komentářem Klasická pohádka z roku 1955.
MP 3658/1   Slunce, seno a pár facek : přepis filmu s komentářem Bláznivá letní komedie
MP 3657/1   Slunce, seno, erotika : přepis filmu s komentářem Další díl bláznivé letní komedie
MP 3656/1   Slunce, seno, jahody : přepis filmu s komentářem Bláznivá letní komedie ze života jihočeské vesnice.
MP 3661/1   Tři veteráni : přepis filmu s komentářem Pohádka o třech vysloužilých vojácích, kteří byli obdarování kouzelnými předměty
MP 3662/2 ROBB, J. D. Každý má motiv Detektivní román ze série případů z nedaleké budoucnosti, v nichž v hlavní roli vystupuje neohrožená vyšetřovatelka Eva Dallasová.
MP 3663/1 VIEWEGH, Michal Román pro ženy Laura, redaktorka časopisu Vyrovnaná žena, a její předčasně ovdovělá matka Jana, povoláním překladatelka, touží po vysněné lásce. Aby dosáhly svého, musí ovšem slevit ze svých představ
MP 3664/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Znamení Jidáš Další historický detektivní román z volného cyklu Hříšní lidé Království českého, kde v hlavní roli vyšetřovatele opět vystupuje královský prokurátor Oldřich z Chlumu.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 1. 6. 2017)

Signatura Autor Název Anotace
MP3609/1 AMBJORNSEN, Ingvar Elling : pokrevní bratři / Román současného norského spisovatele o dvou mužích středního věku, kteří se po letech strávených v psychiatrické léčebně snaží vrátit do normálního světa.
MP 3614/2 BERRY, Steve Třetí tajemství Napínavý román odehrávající se v církevních kruzích na počátku třetího tisíciletí nabízí vzrušující výpravu do dějin církve i do budoucnosti náboženského světonázoru.
MP 3630/2 BJORK, Samuel Sova Druhý detektivní případ dvojice vyšetřovatelů Holgera Muncha a Mii Krügerové - v lese nedaleko Osla je nalezeno tělo mrtvé dívky, rituálně naaranžované uprostřed sovího peří.
MP 3615/1 BOČEK, Evžen Aristokratka na koni Mladá aristokratka Marie Kostková z Kostky opět řeší nezáviděníhodné problémy a rozhodně nemá ustláno na růžích. S nevyčerpatelným humorem vše zachycuje ve svém fiktivním deníku
MP 3640/1 BRONTË, Emily Na Větrné hůrce Strhující drama se odehrává na větrných pláních yorkshirských vřesovišť a je mistrnou studií člověka, který svůj život zasvětil pomstě.
MP 3623/2 CAREY, M. R. Všemi dary obdarovaná Kniha je postapokalyptický thriller nabitý emocemi.
MP 3634/1 CARLISLE, Helen Grace Krev mé krve Životní zpověď prosté americké ženy, plná radosti, ale především bolesti.
MP 3616/1 COELHO, Paulo Vyzvědačka Životopisný román inspirovaný skutečným příběhem Maty Hari, slavné kurtizány obviněné ze špionáže, která byla v roce 1917 popravena za velezradu.
MP 3617/2 DVOŘÁKOVÁ, Zora Miroslav Tyrš - prohry a vítězství Kniha o životě a díle M. Tyrše, zakladatele Sokola a univerzitního profesora dějin umění.
MP 3641/1 FIELDING, Helen Bridget Jonesová : s rozumem v koncích / Pokračování knihy "Deník Bridget Jonesové". Trnitá cesta k získání duševní rovnováhy zralé třicátnice je opět popsaná s vtipem, sebeironií a šarmem moderní, inteligentní a chytré ženy.
MP 3610/1 FULGHUM, Robert Poprask v sýrové uličce Nová sbírka úvah a postřehů známého amerického spisovatele, napsaná jeho typickým trefným a úsporným způsobem.
MP 3633/1 GULBRANSSEN, Trygve Není jiné cesty Závěrečná část rodinné ságy o vzájemných vztazích několika generací na bohatém statku uprostřed drsné norské přírody.
MP 3632/1 GULBRANSSEN, Trygve Vane vítr z hor Druhá část rodové ságy o zakladatelích hrdého selského rodu Bjorndalů, kteří musejí neustále zápasit o uhájení existence i holého života s drsnou severskou přírodou.
MP 3631/2 GULBRANSSEN, Trygve Věčně zpívají lesy První kniha třídílné rodové ságy o zakladatelích svobodného rodového statku v hlubokých norských lesích, kteří musejí neustále zápasit o uhájení existence i holého života s drsnou severskou přírodou.
MP 3635/3 HARROD-EAGLES, Cynthia Dynastie Morlandů. 35., Fénix / Píše se rok 1931 a svět se dosud nevzpamatoval z krachu na Wall Street. Krize se dotýká i rozvětvené rodiny Morlandů. Ale stejně jako bájný pták Fénix vstává z popela, tak i Morlandové znovu dokazují, že ze všeho, čemu musejí čelit, vyjdou silnější než dřív.
MP 3611/1 JOHNSRUD, Ingar Vídeňské bratrstvo Kriminální thriller s vyšetřovatelem Fredrikem Beierem z prostředí sekty, kde došlo k masové vraždě.
MP 3642/1 JONASSON, Jonas Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel) Další z románů švédského humoristy staví do centra dění jednoho primitivního násilníka a dva životní ztroskotance, kteří s ním mají spoustu výnosných plánů.
MP 3624/2 KOPŘIVA, Štěpán Rychlopalba Kriminální román českého prozaika, scénáristy a autora komiksových libret je příběhem policejního příslušníka, který se rozhodne vyhovět prosbě bývalého spolužáka a pátrá po jeho zmizelé neteři.
MP 3636/1 KÖRNEROVÁ, Hana Marie Heřmánkové údolí Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela.
MP 3618/1 LONDON, Jack Tulák po hvězdách Románové zpracování autentické události a osudů lidí ze státní věznice v San Quentinu na počátku 20. století.
MP 3627/1 MAY, Peter Čtvrtá oběť Druhý případ z řady "čínských thrillerů", v němž americká patoložka a čínský detektiv vyšetřují sérii rituálních vražd.
MP 3628/1 MAY, Peter Pán ohně První román z krimi série zasazený do současné Číny, ve kterém autor uvádí na scénu zkušeného detektiva Li Jena, americkou lékařku Margaret Campbellovou a jejich společný případ muže, uhořelého v pekingském parku.
MP 3612/1 MAYLE, Peter Znovu Provence Závěrečné povídání o slunné Provence, které zavádí čtenáře opět mezi vinice, lány levandule, dubové lesíky, olivovníkové sady a mezi místní starousedlíky žijící stále ještě přirozeným tempem ročních období.
MP 3639/1 NIEDL, František Čtvrtý králův pes Historický román z přelomu 14. a 15. století vypráví o životě v českých zemích za vlády krále Václava IV.
MP 3625/1 ORÁLEK, Daniel Můj dlouhý běh Životní příběh úspěšného českého ultramaratonce.
MP 3606/1 PROKOP, Josef Bernard Karel IV. císař a císařovna / II : Druhá část historického románu o českém králi a římském císaři Karlu IV., který je psán jako fiktivní deník tohoto významného panovníka.
M 3607/1 PROKOP, Josef Bernard Karel IV. III, Císař a synové / Třetí část fiktivního historického románového deníku o českém králi a římském císaři Karlu IV. přináší události z posledních deseti let jeho života, tedy léta 1368 - 1378.
MP 3626/1 RIGGS, Ransom Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti Dobrodružný příběh s prvky fantasy a hororu o šestnáctiletém chlapci, který pátrá po historii tajemného sirotčince pro děti se zvláštními schopnostmi, o němž jako malý slýchával.
MP 3638/2 ROBB, J. D. Smrtící sliby Další příběh kriminalistky Evy Dallasové, která se se svou typickou tvrdohlavostí a vytrvalostí zakousne do vyšetřování zavražděné kolegyně.
MP 3637/2 ROBB, J. D. Téměř bez šance Další z řady detektivních románů s hlavní hrdinkou policistkou Evou Dallasovou, která tentokrát řeší případ korupce a vražd přímo mezi policisty
MP 3608/2 ROLLINS, James Nevinná krev Druhý díl série mysticky laděných dobrodružných thrillerů s doteky nadpřirozena pokračuje v rozkrývání fatálního tajemství ztraceného Kristova evangelia
MP 3591/1 RYWIKOVÁ, Nela Dům číslo 6  
MP 3619/1 SAINT PERN, Dominique de Baronka Blixenová Životní osudy Karen Blixenové, pěstitelky kávy v Keni, dánské baronky, podivuhodné a svobodomyslné ženy, jejíž jméno zná celý svět díky knize a filmu Vzpomínky na Afriku.
MP 3620/1 SMĚJA, Fran Pletky : slezské verše / Výbor zlidovělých veršů, psaných slezskoopavským nářečím a zachycujících život slezské vesnice. Verše jsou obohaceny lidovým humorem, krajovými úslovími a obraty, lidovými rčeními a výrazy a vtipně se vysmívají každé zaostalosti a nešvaru.
MP 3629/1 TŘEŠTÍKOVÁ, Radka Bábovky Psychologický román v sobě spojuje vzájemně se prolínající příběhy dvanácti žen. Každá z nich žije svůj vlastní život, a přesto více či méně vstupuje do života ostatních žen.
MP 3613/2 VANCE, Ashlee Elon Musk : Tesla, SpaceX a hledání fantastické budoucnosti / Životopis svérázného amerického podnikatele a technologického vizionáře Elona Muska.
MP 3621/1 WELLS, Jeff D.V.M. Všichni mí pacienti kopou a koušou : uvěřitelné i neuvěřitelné historky z veterinární praxe / V řadě napínavých i zábavných historek Jeff Wells dokládá, že život veterináře je plný nástrah, překvapení, smutku, ale i radosti a uspokojení z práce.
MP 3622/2 ZHOŘ, Antonín Bety Beletristické zpracování nedlouhého úseku mládí Boženy Němcové, tří let, které prožila ve Chvalkovicích v rodině obročního Hocha.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 25. 5. 2017)

Signatura Autor Název Anotace
MP 3604/1 BACKMAN, Fredrik Tady byla Britt-Marie Román o tom, jak se lidé ztrácejí, zamilovávají a kopou do všeho, co je kulaté.
MP 3602/2 DU MAURIER, Daphne Králův generál Román ze 17. století, kdy Cromwellova vojska v Anglii dočasně zlomila absolutistickou královskou moc.
MP 3605/1 GREEN, John Hvězdy nám nepřály Román o dvou mladých lidech, které dohromady svedla vážná nemoc, bez níž by se možná ani nepoznali
MP 3593/1 HEALEY, Emma Kam se poděla Dojemný příběh autenticky přibližuje vnitřní život osmdesátileté Maud, trpící postupující ztrátou paměti.
MP 3596/1 CHAMBERLAIN, Mary Švadlena z Dachau Osudy mladé anglické švadleny, jejíž sen o módním salónu zničila druhá světová válka.
MP 3598/2 MOYES, Jojo Dívka, již jsi tu zanechal Další román známé britské autorky vypráví příběhy dvou různých žen, jejichž osudy dělí celé století a spojuje jeden nevšední obraz.
MP 3597/2 PICOULT, Jodi Vypravěčka Psychologický román, který pojednává o soukolí viny a trestu a o právu člověka na odpuštění.
MP 3600/1 PUNKE, Michael Zmrtvýchvstání : román nezdolné vůle / Román o houževnatosti lidské vůle, čelící nástrahám americké divočiny. Píše se rok 1823 a těžce raněného hraničáře Hugha Glasse zbaběle opustí dva členové výpravy, kteří ho měli chránit...
MP 3592/1 SOUKUPOVÁ, Petra Pod sněhem Malá tajemství o rodinných, partnerských i sourozeneckých vztazích, odhalená během cesty tří sester na rodinnou oslavu.
MP 3601/2 VIČAR, Michal Embéčkem kolem světa Vyprávění o sedmiměsíční dobrodružné cestě dvou studentů napříč čtyřmi kontinenty postarším vozem Škoda 1000 MB, přes Evropu, Asii, do USA, Mexika, Střední a Jižní Ameriky. Navštívili dvacet dva zemí.
MP 3599/3 VONDRUŠKA, Vlastimil Husitská epopej IV : 1438-1449 - za časů bezvládí / Čtvrtý díl sedmidílné historické ságy začíná smrtí císaře Zikmunda. Na trůn nastoupí jeho zeť Albrecht Habsburský, který záhy umírá. V zemi se rozhoří válka mezi domácí šlechtou podporovanou městy.
MP 3603/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Intimní historie : od antiky po baroko / Autor zábavnou formou poučí čtenáře, jak se žilo a pečovalo o tělo od starověku po novověk. Kniha také sleduje, jak se přirozené lidské úkony postupně stávaly společenským tabu a jak se rodil ostych a stud.
MP 3595/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Letopisy královské komory VI : Otrávený pohár ; Smrt mučednice / Dva detektivní případy z doby vlády Františka I. Habsburského, ve kterých hlavní roli hraje písař královské komory Jiří Adam z Dobronína.
MP 3594/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Letopisy královské komory VII : Osmanský tábor / V sedmém pokračování historicko-detektivních Letopisů královské komory se pán z Dobronína vydává na nebezpečnou cestu do Uher ovládaných Osmany.

Poslední změna: 14.06.2018