Online služby

Služby knihovny, které můžete využívat z pohodlí domova
Online nabídka knihovny

Bez registrace :

  • Digitalizované fondy sedmi paměťových institucí Zlínského kraje nabízí portál eBadatelna Zlínského kraje. V nabídce je více než 4 tisíce dokumentů v kategoriích: noviny a časopisy, knihy, fotografie, umělecká díla, dokumenty, mapy a etnografické sbírky.

Pro registrované čtenáře knihovny:

  • eVýpůjčky - registrovaní čtenáři od 15 let si zdarma mohou online půjčovat eKnihy. V nabídce je momentálně přes osm a půl tisíce titulů, včetně bestsellerů a dlouho rezervovaných nejžádanějších knih. Vypůjčit si můžete současně až dva tituly.
    mobilní aplikace Android | mobilní aplikace iOS
  • Díla nedostupná na trhu - registrovaní čtenáři si mohou odkudkoliv online zobrazit díla DNNT (Díla nedostupná na trhu), která nabízí Národní digitální knihovna. Téměř 70 tisíc digitalizovaných titulů knih a periodik vydaných do roku 1989 a dosud chráněných autorským zákonem doplňuje také 35 tisíc dokumentů právně volných.
  • Anopress - unikátní databáze českých médií s archívem od roku 1996, která obsahuje plné texty novinových a časopiseckých článků, doslovné přepisy televizních a rozhlasových relací a zprávy z internetových serverů. Od roku 2019 je databáze rozšířena i o tzv. sociální média. Denně 300 tisíc nových záznamů.

Dosud neregistrovaní čtenáři se mohou zaregistrovat pomocí validovaného účtu mojeID (návod, jak mojeID získat a jak mojeID validovat), zaplatit registrační poplatek online kartou nebo převodem přes platební bránu GoPay a začít naplno využívat online služby z domova.

 

 

Poslední změna: 27.10.2020