Týden knihoven 2019

30.09.2019 - 05.10.2019
Týden knihoven v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně
Týden knihoven

První říjnový týden patří tradičně knihovnám. Letos se jedná již o 23. ročník této akce, konané pod záštitou Svazu knihovníků a informačních pracovníků České republiky. Každým rokem knihovny v tomto týdnu představují své nové i stávající služby, přičemž se po celé republice konají stovky aktivit zaměřené na knihy a čtenářství.

V Krajské knihovně tomu nebude jinak.

V úterý 1. října proběhne Retro K-kvíz – vědomostní soutěž pro dříve narozené, pořádaná u příležitosti Mezinárodního dne seniorů.

Ve středu 2. října pořádá knihovna ve spolupráci s Městským divadlem ve Zlíně přednášku spoluautora Nejlepší knihy o fake news!!! Miloše Gregora na téma Jak se nezbláznit z přehršle informací? Miloš Gregor v ní přiblíží základní prvky mediálních manipulací, na které je dobré dát si pozor, a nastíní, jak se problému fake news efektivně bránit. Představí také úspěšné české projekty z této oblasti.

Čtvrtek 3. října bude patřit malým i velkým, kteří si rádi hrají. Uskuteční se Podzimní deskohraní, které představí nové společenské hry v oddělení pro dospělé v Ústřední knihovně a připomene, že v knihovně návštěvníci nenajdou k půjčení jen knihy a časopisy.

V úterý 1. října bude spuštěna nová služba Kniha do domu.  Rozvoz knih do domu mohou využívat zdravotně znevýhodnění nebo osamocení imobilní občané, popř. popř. občané starší 75 let s omezenou schopností pohybu, kteří jsou registrováni v knihovnách s automatizovaným provozem a trvale nebo po přechodnou dobu nemohou osobně knihovnu navštěvovat. Dovoz knih je zajištěn na území statutárního města Zlína, minimálně jedenkrát měsíčně, v pravidelném, předem určeném termínu.

Až do konce Týdne knihoven mají rodiče možnost registrovat své prvňáčky do knihovny zdarma. Akce platí ve všech provozech knihovny.

Poslední změna: 30.09.2019