Retro K-Kvíz

01.10.2019, 16:00
Vědomostní soutěž pořádaná u příležitosti Mezinárodního dne seniorů
Retro K-Kvíz

Milí senioři,

rádi bychom vás při příležitosti Mezinárodního dne seniorů pozvali do Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně na speciální retro K-kvíz.

Sestavte svůj tým (2-5 osob) a přijďte si v úterý 1. 10. 2019 v 16:00 zasoutěžit. Těšit se můžete nejen na zajímavé otázky z doby dávné i nedávné, ale vítězný tým i na malou odměnu.

K-kvíz je vědomostní soutěž, která je inspirována televizním pořadem Riskuj. Hráči si vybírají otázky z různých tematických okruhů, přičemž s vyšší hodnotou bodů stoupá i obtížnost otázek. Soutěžit mohou jak jednotlivci, tak týmy. Tým, který je na řadě, si vybere otázku z libovolného okruhu za určitý počet bodů. Otázka je moderátorem přečtena a tým má pak 30 vteřin na zodpovězení otázky. Odpoví-li správě, body jsou přičteny, odpoví-li špatně, body jsou odečteny. Vyhrává tým s největším počtem bodů. Herní plocha se promítá projektorem na plátno. Jednotlivé týmy tedy mají přehled o stavu svého bodového konta i o čerpání otázek. 

Okruhy otázek, na které se můžete těšit:

  • Jak se žilo za socialismu
  • Herci a herečky první republiky
  • Naši prezidenti a jejich manželky
  • Historie ČSSR
  • a další, prostřednictvím kterých si zavzpomínáte na život v nejrůznějších etapách 20. století.

Budeme moc rádi, pokud nás kontaktujete a dáte nám vědět, zda vás naše nabídka zaujala a Mezinárodní den seniorů oslavíte s námi v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně. 

Kontakt: Janošová Petra, janosova [at] kfbz.cz, 573 032 401

Akce se uskuteční ve 2. podlaží budovy 15, sál B.

Poslední změna: 11.09.2019