Obnovení provozu od 16. 2. 2021

Aktuální informace o provozu knihovny
Částečné obnovení provozu od 16. 2. 2021

Vážení čtenáři, 

knihovna od úterý 16. února 2021 poskytuje své služby prostřednictvím výdejních míst pro vyzvedávání rezervací a online objednávek a pro vracení dokumentů.
Výdejní místa jsou otevřena i v obvodních knihovnách na Dílech a Jižních Svazích a také ve všech pobočkách KKFBZ ve své běžné provozní době.

Knihovna v Malenovicích otevírá 22. 2. 2021 v dočasném náhradním prostoru v ulici Masarykova č. 1242 (DPS).

V ústřední knihovně je výdejní místo ve 2. podlaží.
Čtenáři mohou v ústřední knihovně vracet veškeré půjčené dokumenty, tedy i ty, které byly zapůjčeny v obvodních knihovnách a pobočkách.

Provozní doba výdejního místa v ústřední knihovně:
pondělí-pátek 10.00-18.00
sobota  9.00-12.00

Provozní doba samoobslužného automatu na vracení knih:
pondělí-pátek  7.00-19.00
sobota  8.00-12.00

Výpůjční doba všech výpůjček bude prodloužena o dobu uzavření knihovny. Vypůjčené dokumenty vraťte nejpozději do 8. března 2021, do té doby nebudeme výpůjčky upomínat. Ve svém čtenářském kontě nebo v knihovně zjistíte, zda je možné výpůjční lhůtu ještě prodloužit. 

Funkce objednávek byla spuštěna 16. 2. v 7.00. Objednávky a rezervace si zadávejte z domova prostřednictvím elektronického katalogu a do knihovny se vydejte až poté, co obdržíte oznámení, že je vaše výpůjčka připravena. Dokumenty si pak můžete vyzvednou do 7 dnů na výdejním místě. Na pobočkách si můžete knihy předem objednat e-mailem. 

Vyřízení objednávek a rezervací je zpoplatněno dle ceníku 10 Kč za každý titul.

Služba objednávky je standardně zpoplatněna i v běžném provozu, je to řádně kalkulovaná cena, která pokrývá náklady na tuto službu (práce knihovníka, náklady na odeslání upozornění, tisk ad.). Objednávky jsou zpoplatněny nejen z ekonomických důvodů, ale také z regulačních důvodů, aby nedošlo k rizikové epidemické situaci kvůli zahlcení místa pro výdej a vracení.

I dosud neregistrovaní čtenáři si mohou objednat dokumenty, a to po provedení předregistrace online

Prosíme všechny uživatele o dodržování hygienických opatření a pokynů knihovníků. Při pobytu na výdejním místě mějte po celou dobu zakrytý nos a ústa, ideálně respirátorem, a dodržuje potřebné rozestupy. Při úhradě poplatků preferujeme bezhotovostní platby, zrychlíte tak obsluhu v knihovně a zvýšíte své bezpečí. Upozorňujeme také, že v exponovaných časech se může k výdejnímu místu tvořit fronta.

Jako registrovaný čtenář můžete i nadále využívat online služby z pohodlí domova kfbz.cz/online, přístup do Národní digitální knihovny – Covid byl prodloužen do konce června. Pokud Vám platnost registrace vypršela, můžete si ji obnovit online prostřednictvím Vašeho čtenářského konta, a to zaplacením registračního poplatku online kartou nebo převodem přes platební bránu. Využít můžete i nadále službu Zásilka.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vaši návštěvu.

Poslední změna: 08.03.2021