Miroslav Černý: Pod zlínským rynkem

30.03.2022, 17:00
Je součástí akce: 
Komponovaný pořad

Hudebně-poetický pořad; vypravování o minulosti předbaťovského Zlína od pravěku až po poslední zlínskou šlechtu. Autorské čtení a vlastní hudební produkce s přáteli.
2. podlaží budovy 15, kavárna
Vstupné 40 Kč, snížené 30 Kč

Více o autorovi

Pedagog, hudebník a výtvarník. Působil jako lektor Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně a Nadace Jana Pivečky ve Slavičíně. V současnosti vyučuje výtvarnou výchovu na Gymnáziu – Lesní čtvrti ve Zlíně.

Je autorem několika odborných i autorských výstav a popularizačních publikací, které i sám ilustroval (např. Odkryj zem, otevři čas, Hudební nástroje strunné drnkací, Zlín mýtický a historický, Pod zlínským rynkem – Cesty do minulosti Zlína, Chvála Zlínu, Ze starého Zlína, Hudebníček).

Významnou inspirací pro jeho uměleckou činnost se stala krajina. Před revolucí se pohyboval v prostředí undergroundu zlínské a brněnské hudební scény, je autorem několika divadelních a filmových hudeb. V této oblasti spolupracuje např. s J. A. Pitínským, Petrem Niklem nebo Fantiškem Skálou.

V roce 1999 spoluzaložil občanské sdružení na ochranu krajiny Provodova. Zabývá se rovněž organologií, provozem a stavbou historických i alternativních hudebních nástrojů, je popularizátorem archeologie.

Poslední změna: 06.04.2022