Mediální vzdělávání a ověřování informací pro knihovny

19.04.2022,
09:00 - 12:00
Akce se koná v rámci cyklu "Důvěřuj, ale prověřuj", který pořádá Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně. Je podpořena Nadací OSF.

Expertní lektor na mediální vzdělávání, ověřování informací a vyvracení dezinformací vás seznámí se základními pojmy z oblasti informačního nepořádku. Na praktických ukázkách si představíme rozdíl mezi misinformacemi, dezinformacemi a konspiračními teoriemi. 

Naučíte se, jakými postupy a dostupnými nástroji lze snadno za pomoci internetu ověřovat pravost a důvěryhodnost informací a jejich zdrojů. 

Seznámíme vás s jednoduchou a účinnou koncepcí mediálního vzdělávání a dalšími iniciativami z této oblasti.

Poznáte osvědčené postupy jak účinně vyvracet dezinformace a ukážeme vám slepé uličky a pasti, kterým je vhodné se vyhnout. 

Vše si prakticky vyzkoušíte v rámci cvičení. 

Po absolvování školení budete schopní ověřovat běžné mylné informace ve veřejném prostoru, citlivě je vyvracet zvláště s ohledem na starší dospělé a seniory, posilovat mediální gramotnost vašich čtenářů a zvyšovat tak jejich schopnost navigovat současným informačním chaosem.

 

Přihlášení, prosím, proveďte přes přihlašovací formulář.

Datum: úterý 19. dubna 2022

Čas: 9:00 - 12:00

Místo: sál B, v 15. budově 14|15 BAŤOVA INSTITUTU

Lektor: Jaroslav Valůch (TOL Education)

Cena: zdarma

Více informací: PhDr. Zuzana Svobodová, tel. 730 581 102, e-mail: svobodova [at] kfbz.cz

Nad projektem převzala záštitu členka Rady Zlínského kraje pro oblast kultury a školství Ing. Mgr. Zuzana Fišerová, Ph.D.

Poslední změna: 01.03.2022