Březen měsíc čtenářů 2021

01.03.2021 - 31.03.2021
Tématem 12. ročníku celostátní akce na podporu čtenářství je UDRŽITELNOST
Březen měsíc čtenářů 2021

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně se již tradičně zapojuje do celostátní akce na podporu čtenářství BŘEZEN MĚSÍC ČTENÁŘŮ, kterou každoročně vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR.
Tématem letošního – již 12. ročníku je UDRŽITELNOST, téma, které rezonuje v roce 2021 v celém českém knihovnictví.
Přestože stávající situace akcím pro veřejnost a setkávání nepřeje, knihovna pro své čtenáře připravila bohatý program. Část z něj se odehraje v online prostoru, formou besed, podcastu či videí z knihovny.

8. - 21. 3. 
Zašifrovaná procházka Zlínem
Pro všechny příznivce luštění jsme na březen připravili Zašifrovanou procházku Zlínem.
První šifru zveřejníme na této stránce a na našem Facebooku a následně pak budete hledat 9 krabiček s šiframi, hádankami a zakódovanými zprávami v centru Zlína.
Prvních 10 správně vyplněných karet účastníka (budou ke stažení na této stránce i na Facebooku) odměníme předměty knihovny.
Těšíme se na společnou zábavu na čerstvém vzduchu!

10. 3. 17.00
Klub milovníků knih online
Březnové setkání příznivců knih a povidání o nich se uskuteční online v prostředí ZOOM.
Téma jsme zvolili nanejvýš aktuální, a to Knihy proti trudomyslnosti. Přečtěte si knihu na dané téma a připojte se k nám do diskuze.
Na setkání je třeba předem se přihlásit, a to na mailu sukupova [at] kfbz.cz.
Realizováno ve spolupráci se Sdružením knihoven ČR.
Zdarma

17. 3. 17.00
Ptáci jako ukazatel změn v ekosystémech
Trendy vývoje ptačích populací odrážejí změny ve využívání krajiny a celkové změny v ekosystémech. Od roku 1982 poklesla početnost všech běžných druhů ptáků v České republice o zhruba 15 %, přičemž početnost ptáků zemědělské krajiny poklesla o více než 50 %. O tom, co je příčinou tohoto stavu a jak ke zlepšení může přispět každý z nás, bude v online besedě mluvit Tomáš Pospíšil, místopředseda České společnosti ornitologické, lesník a akademický pracovník Mendelovy univerzity v Brně.
Beseda se uskuteční v prostředí Zoom, je třeba předem se přihlásit, a to na mailu zendulkova [at] kfbz.cz.

Na vlně s Ivetou Růžičkovou (Courage) a Janou Juzovou (Kytku do bytku)
Hosty březnového podcastu Na vlně budou lokální podnikatelé, provozující své firmy s respektem a láskou k životnímu prostředí a přírodě. Pozvání přijala Jana Juzová, majitelka květinářství Kytku do bytku, ve kterém nedostanete květiny zabalené v igelitu, a Iveta Růžičková, majitelka prodejní galerie Courage, která podporuje slow fashion neboli pomalou módu, tedy českou výrobu, kvalitní materiály z ověřených zdrojů, malovýrobu, ruční práci a individualitu každého člověka- zákazníka. 

Udělejme Dřevnici opět krásně modrou!
Zapojte se do výzvy knihovníků a pomozte nám s úklidem okolí Dřevnice v duchu názvu románu zlínského spisovatele Antonína Bajaji nebo jiné Vaší oblíbené části našeho města.
Své fotky z úklidu nám můžete poslat zprávou přes Facebook nebo na mail info [at] kfbz.cz. Všechny fotky budeme sdílet v albu na našem Facebooku a vybraný příspěvek odměníme románem Na krásné modré Dřevnici

Registrace nových čtenářů do 15 let zdarma
V rámci „Března měsíce čtenářů“ nabízíme po celý tento měsíc nově zaregistrovaným čtenářům do 15 let roční registraci zdarma. K registraci je nutná osobní návštěva v knihovně spolu se zákonným zástupcem, pro rychlejší odbavení je vhodné udělat si online předregistraci z pohodlí domova.

 

 

Poslední změna: 03.03.2021