Zlínský kraj ocenil nejlepší knihovny a knihovníky roku 2016

Zlínský kraj a Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně již počtvrté ocenili práci veřejných knihoven ve Zlínském kraji, jejich přínos k rozvoji knihovnických služeb, podpoře čtenářství a jejich mimořádné aktivity.
Zlínský kraj ocenil nejlepší knihovny a knihovníky roku 2016

Soutěž se konala pod záštitou ing. Ladislava Kryštofa člena Rady Zlínského kraje pro oblast kultury a cestovního ruchu. Knihovny i jednotlivce navržené na toto ocenění mohli nominovat zástupci zřizovatelů a provozovatelů knihoven a také odborná veřejnost. Sešlo se celkem 25 nominací. Knihovny byly hodnoceny podle statistických ukazatelů o jejich činnosti, vzhledu knihoven, péče o knihovní fond a za organizaci kulturních a vzdělávacích akcí pro školy a veřejnost.

Slavnostní ceremoniál se uskutečnil 20. září 2016 ve 14 hodin v sídle Zlínského kraje.

Čtyři knihovny získaly titul Knihovna roku 2016 Zlínského kraje: Obecní knihovna Rajnochovice (okres Kroměříž), Místní knihovna Veletiny (okres Uherské Hradiště), Městská knihovna Rožnov pod Radhoštěm (okres Vsetín) a Obecní knihovna Oldřichovice (okres Zlín). Oceněné knihovny jsou hojně navštěvovány a často fungují jako komunitní centra obcí a měst.

Čtyři vybrané knihovnice obdržely zvláštní uznání za vynikající práci v knihovnách: Milada Ševčíková, (Obecní knihovna Střílky), Helena Brettschneiderová (Masarykova veřejná knihovna Vsetín), Milada Rokytová (Městská knihovna Staré Město) a Helena Zvoníčková (Místní lidová knihovna ve Štítné nad Vláří). Mimořádné osobní ocenění člena Rady Zlínského kraje Ladislava Kryštofa získala paní Věru Matůšů, dlouholetá knihovnice Obecní knihovny v Trnavě.

Všechny oceněné knihovnice mají společné to, že k běžné činnosti připojují řadu aktivit pro děti a dospělé a svou práci vykonávají s velkým zaujetím a věnují jí i svůj volný čas. 

Slavnostní atmosféru úterního odpoledne umocnilo hudební vystoupení žákyň ZUŠ Zlín Anety Olivíkové a Heleny Vajdákové.

Všem oceněným gratulujeme.

Poslední změna: 27.09.2016