Zlínský kraj ocenil nejlepší knihovny a knihovníky roku 2015

Soutěž Knihovna roku 2015 Zlínského kraje se konala pod záštitou radního Ladislava Kryštofa .

ZLÍN - Zlínský kraj a Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně již potřetí ocenily práci veřejných knihoven v regionu, jejich přínos k rozvoji knihovnických a informačních služeb a jejich mimořádné počiny.

Soutěž Knihovna roku 2015 Zlínského kraje se konala pod záštitou Ladislava Kryštofa krajského radního pro oblast kultury a cestovního ruchu.

„Jsem rád, že můžeme touto formou ocenit práci knihoven a knihovníků, protože vykonávají velké, i když zdánlivě neviditelné, dílo v oblasti kultury, vzdělávání a také společenského života v našich městech a obcích. Škála činností knihoven je obdivuhodně široká a bohatá: od tradičních knihovnicko-informačních služeb, přes pořádání výstav a besed až k možnosti setkávání se a je dobře, že i prostřednictvím této akce si veřejnost může význam knihoven plněji uvědomit,“ vyjádřil se radní Ladislav Kryštof.

Knihovny i jednotlivce navržené na toto ocenění mohli nominovat zástupci zřizovatelů a provozovatelů knihoven a také odborná veřejnost. Sešlo se celkem 25 nominací. Knihovny byly hodnoceny podle statistických ukazatelů, vzhledu knihoven, péče o knihovní fond a za mimořádné aktivity těchto knihoven.

Čtyři knihovny získaly titul Knihovna roku 2015 Zlínského kraje: Obecní knihovna Rusava (okres Kroměříž), Městská knihovna Bojkovice (okres Uherské Hradiště), Obecní Karasova knihovna Hutisko-Solanec (okres Vsetín) a Městská knihovna Valašské Klobouky (okres Zlín).

Všechny oceněné knihovny mají společné to, že k běžné činnosti připojují řadu aktivit pro děti a dospělé.

Čtyři vybrané knihovnice obdržely zvláštní uznání za vynikající práci v knihovnách: Eva Zajícová z Obecní knihovny Roštění, Karolína Švecová z Obecní knihovny Střítež nad Bečvou, Věra Lovecká z Městské knihovny Františka Kožíka Uherský Brod a Jana Řeháková z Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně. Mimořádné osobní ocenění za dlouhodobou velmi dobrou práci v obecní knihovně předal radní Ladislav Kryštof panu Ladislavu Paukovi z Obecní knihovny v Komárně.

Poslední změna: 16.11.2015