Webinář Díla nedostupná na trhu (DNNT)

24.02.2021,
09:00 - 10:00
Online seminář

Pronikněte s námi do tajů služby DNNT. Projekt Národní digitální knihovny Díla nedostupná na trhu umožňuje z pohodlí domova přístup k plným textům dokumentů (knihy, časopisy, noviny atd.) vydaných na území České republiky do roku 2000. Jedná se o dokumenty, které jsou dosud chráněny autorským právem (tj. neuplynulo 70 let od smrti autora) a zároveň již nejsou dostupné na trhu, a to včetně případných dalších vydání, případně i upravených.

Studentům a badatelům služba skýtá další cenné zdroje pro studium či práci, široká veřejnost ocení množství beletrie pro čtení. Čtěte nedostupné! S knihovnou to jde.

Mgr. Libuše Pavlicová, vedoucí útvaru odborných činností KKFBZ, představí databázi a její možnosti, naučí  vás, jak s ní pracovat a co všechno v ní můžete najít. Prostor bude také na vaše dotazy.

Seminář proběhne v prostředí ZOOM, kamera ani mikrofon nejsou nutné, ale pomohou pro dotazy.

Přednáška se bude nahrávat. Pokud nechcete být v záznamu vidět, prosím vypněte si kameru (Stop video – vlevo dole). Pokud nebudete hovořit, vypněte si také mikrofon (Mute – vlevo dole). Otázky během přednášky můžete posílat do Chatu. 

Délka 45 minut

Zdarma.

Na webinář je třeba se přihlásit přes přihlašovací formulář

Kontakt pro další informace: Mgr. Zuzana Zendulková, tel.: 573 032 508, 730 581 102, e-mail: zendulkova [at] kfbz.cz

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně je členem Sdružení knihoven ČR.

 

Poslední změna: 15.02.2021