Umělcem v Bělorusku: Sjarhej Kalenda

24.05.2021, 18:30
Autorské čtení a diskuse - naživo v knihovně!
Umělcem v Bělorusku: Sjarhej Kalenda

Společně s Městským divadlem Zlín zveme na autorské čtení a diskusi s běloruským spisovatelem Sjarhejem Kalendou.

Akce se uskuteční v pondělí 24. května od 18.30 v kavárně v 15. budově.

Vstup zdarma, ale je nutné se prokázat negativním testem, dokladem o očkování nebo o prodělání onemocnění covid.*

Těšíme se na osobní setkání! 
 
Můžete sledovat také jako LIVE STREAM na našem Facebooku.
 
 
Tvrdé a rozsáhlé represe v Bělorusku, rozpoutané režimem po zfalšovaných prezidentských volbách, se značnou mírou dotýkají tamní kulturní scény. Pro její podporu a popularizaci v České republice byla v listopadu 2020 v Brně při Centru experimentálního divadla založena Ambasáda nezávislé běloruské kultury. Ta mimo jiné iniciovala vyhlášení rezidenčních pobytů v ČR pro běloruské umělce. Sjarhej Kalenda je jedním z nich.
Rezidenční pobyt běloruských literátů probíhá ve spolupráci s Moravskou zemskou knihovnou a Českým literárním centrem, rezidenční pobyt běloruských umělců ve spolupráci s Domem umění města Brna, rezidenční pobyt pro dramatiky ve spolupráci s Činohrou Národního divadla. Tyto instituce zajistily možnost tvůrčího pobytu pro dva literáty, dva výtvarníky a dva dramatiky, vzešlé z vyběrových řízení.
V Brně pobývá spisovatel Sjarhej Kalenda a výtvarní umělci Uladzimir Hramovič a Alesja Pčolková, v Praze básnířka Nastassja Kudasavová a dramatičky Alena Ivaňušenková a Axana Hajková. Během svých tvůrčích pobytů se někteří z těchto umělců zúčastní série setkání s publikem v různých městech ČR, některá budou streamovaná na internetu.
 

* Abychom vás mohli na besedu vpustit, musíte dle nařízení Vlády ČR splnit jednu z následujících podmínek:

  • Nejdéle před 7 dny jste absolvovali RT-PCR test s negativní výsledkem – prokážete se vytištěným potvrzením nebo SMS zprávou na displeji vašeho telefonu.
  • Nejdéle před 72 hodinami jste absolvovali POC antigenní test na odběrném místě s negativním výsledkem – prokážete se vytištěným potvrzením nebo SMS zprávou na displeji vašeho telefonu.                                            UPOZORNĚNÍ: Musí jít o testy prováděné zdravotnickým pracovníkem. Samotesty podle aktuálně platných nařízení nemůžeme uznat!
  • Bylo vám provedeno očkování proti nemoci COVID-19 a od aplikace druhé (nebo jediné) dávky uplynulo nejméně 14 dní – prokážete se certifikátem Ministerstva zdravotnictví ČR ve vytištěné formě nebo na displeji vašeho telefonu.
  • Prodělali jste onemocnění COVID-19, nejste v izolaci a od prvního pozitivního testu (antigenního, či PCR) neuplynulo více než 90 dní – prokážete se výsledkem prvního pozitivního testu s datem jeho provedení buď písemným potvrzením nebo v SMS zprávě na displeji vašeho telefonu.
  • PODMÍNKOU JE TÉŽ REESPIRÁTOR TŘÍDY FPP2 A VYŠŠÍ.

Poslední změna: 21.05.2021