Týden knihoven, 6. - 10. října 2014

06.10.2014 - 10.10.2014
Týden knihoven ve Zlíně, to bude cesta do minulosti 15. budovy i knižní hit sezóny Básník od Martina Reinera.

Týden knihoven se ve Zlíně koná ve dnech 6. – 10. října. Součástí programu bude výstava historických fotografií 15. budovy "Jak ševci v knihovně cvikali boty", speciální prohlídky 15. budovy s informacemi od pamětníků, kteří pracovali v obuvnické výrobě v 50. až 90. letech, vystoupení divadla ASPIK "S tvojí dcerou ne", autorské čtení a beseda Martina Reinera, který představí svůj šesti set stránkový román o Ivanu Blatném „Básník“, nebo besedy pro školy "Literární kufr".

Podtitulem 18. ročníku celostátní akce Týden knihoven 2014 jsou tentokrát „Muzejní knihovny“, ve kterých jsou uloženy často velmi vzácné publikace. Zlín má v tomto případě jisté privilegium. Asi málokde se těsně vedle sebe nacházejí hned tři zajímavé knihovny. Návštěvníci 14|15 Baťova institutu mohou prakticky na jednom místě zajít do Krajské knihovny Františka Bartoše, do badatelny a knihovny Muzea jihovýchodní Moravy a do odborné knihovny Krajské galerie výtvarného umění.

Novinkou letošního podzimu je zprovoznění elektrického souborného katalogu zlínských knihoven www.knihovnyzlin.cz. Ve společné databázi jsou zahrnuty knihy z Univerzity Tomáše Bati, která je autorem projektu, dále z Krajské knihovny Františka Bartoše, z knihovny Muzea jihovýchodní Moravy, z knihovny Krajské galerie výtvarného umění, z knihovny Krajské nemocnice Tomáše Bati a ze Státního okresního archivu Zlín.

 

Program Týdne knihoven

Ústřední knihovna, 15. budova, 14|15 Baťův institut

JAK ŠEVCI V KNIHOVNĚ CVIKALI BOTY - výstava

6. října – 26. listopadu – 3. podlaží a foyer budovy 15
Výstava historických fotografií 15. budovy v rámci Týdne knihoven. Od 6. října umístěná na regálech ve 3 NP, od 14. října přesunuta do foyer 15. budovy. Výstava zachytí původní baťovské budovy, bombardování v listopadu 1944, stavbu nových budov a obuvnickou výrobu od roku 1949 do 90. let minulého století.

 

JAK ŠEVCI V KNIHOVNĚ CVIKALI BOTY – speciální prohlídky

7. října, v 17.00 a 19.00, objednání u pultu ve 2NP
Speciální prohlídky 15. budovy s komentářem o historii obuvnické výroby a vzpomínkami pamětníků. Prohlídka dopravníkového karuselu na střeše budovy.

 

BÁSNÍK/ ROMÁN O IVANU BLATNÉM

8. října – 2. podlaží budovy 15, sál B, 17.00

Autorské čtení spisovatele Martina Reinera z knižního hitu této sezóny, románu o Ivanu Blatném "Básník". Po čtení bude následovat beseda.

Akce je součástí Maratonu čtení.

Vstupné 40 Kč, snížené 30 Kč.

 

S TVOJÍ DCEROU NE

9. října – obvodní knihovna Jižní Svahy, 18.30

Knihovníci nejen půjčují knihy, ale také hrají divadlo. Amatérské Sdružení Profesionálních Knihovníků ASPIK, které tvoří zaměstnanci Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně, uvede komedie Antonína Procházky "S tvojí dcerou ne".

 

LITERÁRNÍ KUFR

6. – 10. října

Zábavný program pro školní třídy v oddělení pro děti.

 

Obvodní knihovna Jižní Svahy

VZKAZOVNÍK aneb Doporučte pěknou knihu

Putování Zlínským krajem – výtvarná výstava prací dětí družiny ZŠ Okružní, Zlín

 

Obvodní knihovna Malenovice

VZKAZOVNÍK aneb Doporučte pěknou knihu

Informační lekce pro ZŠ

 

Obvodní knihovna Díly

Výstavka zapomenutých záložek

VZKAZOVNÍK aneb Doporučte pěknou knihu

 

 

 

Ke stažení: 

Poslední změna: 07.10.2014