Tajemství Libosadu

11.11.2019 - 07.12.2019
Výstava ilustrací Elišky Chytkové ke knize Petra Hudce
Tajemství Libosadu

Národní památkový ústav vydal v létě 2019 knihu Petra Hudce Tajemství Libosadu. Poutavý příběh nové publikace je doplněn poetickými ilustracemi Elišky Chytkové.

Hlavním hrdinou knižního příběhu je Robert, který je v Kroměříži na prázdninách u prarodičů. Při návštěvě Květné zahrady (Libosadu) se díky paměti stromů ocitá v době jejího zbudování. Má možnost objevovat podobu, významy a krásu zahrady v míře, jak to její dnešní stav bezezbytku neumožňuje. Prostředkem k tomu jsou setkání s kamarády Bohdankou a Johanem i dalšími lidmi: zahradníky, umělci, urozenými hosty a dokonce i budovatelem Libosadu biskupem Karlem. Současně v Robertově příběhu ožívají a znovu se odehrávají staré mýty.

Autorka ilustrací Eliška Chytková (*1988) je absolventkou Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Její absolventský animovaný film O šunce se nominoval do soutěže na festivalu v Cannes.
Nejčastěji vytváří ilustrace, podílela se například na knize o Miloslavu Stinglovi, která v roce 2017 získala ocenění Magnesia Litera. S jejími ilustracemi se návštěvníci kroměřížského zámku a Muzea umění Olomouc mohli setkat u speciální mobilní aplikace Sen biskupa Karla.

Vernisáž výstavy a představení knihy za přítomnosti autora Petra Hudce se uskuteční v pondělí 11. listopadu 2019 v 17.00 hodin ve foyer Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně. Návštěvníci se mohou těšit na harfový hudební doprovod v podání Lucie Fajkusové.

Výstavu si můžete prohlédnout ve foyer knihovny až do 7.12. 2019.

Po dobru trvání výstavy lze také zakoupit knihu na recepci v budově 15. (Platba možná pouze v hotovosti.)

Poslední změna: 03.12.2019