Střípky z dějin zahradního umění

27.10.2021, 17:00 - 08.12.2021, 17:00
Přednáškový cyklus pořádaný ve spolupráci s Národním památkovým ústavem, územním odborným pracovištěm v Kroměříži

Historické zahrady a parky jsou kouzelným světem plným příběhů. Ještě v devatenáctém století byla zahrada považována za vrcholné umělecké dílo, při jehož vzniku se museli spojit umělci z mnoha oborů s přírodou. Společně vytvářeli živé dílo udržované v plné svěžesti rukama generací zahradníků. Jednotlivá slohová období, ale i záliby a společenské postavení majitelů jim vtiskly osobitý charakter strukturu a vnitřní řád. Naše země je plná zajímavých historických zahrad a parků z nejrůznějších období. Jsme v tomto směru velmocí a je snaha o tyto památky náležitě pečovat a pomocí i moderních metod jim vracet jejich mnohdy ztracenou krásu. Určitě si naši pozornost zaslouží, protože řada z nich je tak cenná, že byla zapsána na Seznam světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. Přijďte objevit tento pozoruhodný svět prostřednictvím přednášek, které pro vás připravili Ing. Lenka Křesadlová, Ph.D. a Mgr. Jiří Janál z Národního památkového ústavu v Kroměříži.

27. 10. | KOUZLO STŘEDOVĚKU A RENESANCE V NAŠICH ZAHRADÁCH
Lenka Křesadlová
3. 11. | KOUZLO BAROKA V NAŠICH ZAHRADÁCH
Lenka Křesadlová
1. 12. | KOUZLO NAŠICH KRAJINÁŘSKÝCH PARKŮ
Lenka Křesadlová
8. 12. | PŘÍBĚHY ZAHRADNÍ ARCHEOLOGIE
Jiří Janál

2. podlaží budovy 15, sál A
14|15 BAŤŮV INSTITUT, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín
Vstupné: 40 Kč, snížené 30 Kč, držitelé karty ZTP zdarma. Zvýhodněná vstupenka na celý cyklus 120 Kč, snížené 90 Kč

Máme radost, že po ročním odkladu můžeme přednáškový cyklus uspořádat naživo a potkávat se osobně! Děkujeme za Vaši spolupráci a vstřícnost při dodržování hygienických podmínek, aby tomu tak mohlo být i nadále.
Upozorňujeme, že návštěvníci kulturních a vzdělávacích akcí knihovny musí před vstupem prokázat splnění podmínek dle aktuálně platného mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví, viz. covid.gov.cz/situace/kultura/divadla.
Děkujeme, že dodržujete rozestupy, dezinfikujete si ruce při vstupu do knihovny a máte respirátor nasazený po celou dobu konání akce.

Poslední změna: 01.12.2021