Starověká koncepce mistra Suna: Jak připravit a uskutečnit náš projekt /naše dílo v konkurenčním prostředí

05.03.2015
Přednáška znalce čínské civilizace, sinologa a právníka Víta Vojty.

Tisíciletá čínská moudrost, dnes přednášená i na Harvardu, v rozboru znalce čínské civilizace, sinologa a právníka Víta Vojty. Představení nové knihy Víta Vojty „MISTR SUN: UMĚNÍ VÁLKY. Využití válečných strategií V BYZNYSU“ z nakladatelství Bizbooks 2014.

Sál B, 2. podlaží budovy 15. Začátek v 17.00 hodin.

Vstupné 40 Kč, snížené vstupné 30 Kč.

Pojednání Mistra Suna Umění války je nejstarší knihou o strategii boje v dějinách lidstva. Už dva a půl tisíce let představuje pramen inspirace jak pro generály a politiky, tak pro manažery a podnikatele.

Ve světě byznysu je přece vítězství (podobně jako ve válce) vždy až na prvním místě. Vydání, které držíte v rukou, je výjimečné tím, že starobylé pojednání přímo z čínského originálu přeložil sinolog Vít Vojta a každou kapitolu doplnil aktuálním komentářem zaměřeným na to, jak strategie Umění války využít v podnikání.
Kniha obsahuje i čínský originál. Velikost díla Mistra Suna spočívá v jasné a komplexní metodě, spojující politickou a ekonomickou strategii, pravidla budování týmu a obchodní soutěže. Má hluboký přesah a nečekanou aktuálnost. Proto se dnes Mistr Sun stává nástrojem harvardské výuky MBA a vzdělávání úředníků a lidí aktivních ve společenské organizaci. Jeho učení totiž opravdu funguje.
Vít Vojta je sinolog a právník. Vlastní společnost VIT Consulting, která poskytuje právní a ekonomické poradenství zaměřené na čínský a asijský trh. Má dlouholeté zkušenosti se zakládáním a vedením obchodních zastoupení a společností v Číně a Hongkongu. V minulosti organizoval obchodní a poznávací mise do ČLR a východní Asie, vedl průzkumy trhu a přípravy obchodních strategií. Jako znalec jazyka a prostředí doprovází státní návštěvy a tlumočí vrcholným státním představitelům České republiky.

Poslední změna: 23.02.2015