Rád jsem vás poznal

08.03.2017, 17:00
Je součástí akce: 
Představení knihy rozhovorů spisovatele Bohuslava Matyáše se zajímavými osobnostmi pod názvem Rád jsem vás poznal 3. Besedu s autorem, Karlem Pavlištíkem, Josefem Holcmanem, Antonínem Bajajou a dalšími hosty moderuje novinář a publicista Jiří Jilík. Rozhovory hudebně doprovodí Muzika Vlasty Grycové.
Rád jsem vás poznal

Rád jsem vás poznal 3. To je titul třetí knížky rozhovorů publicisty Bohuslava Matyáše. Jsou v ní obsažena takříkajíc „profilová“ interview s osobnostmi svým původem, životem či působením spjatými s oblastí východní Moravy, jejichž význam však hranice regionu přesahuje do celostátního i evropského měřítka. Čtenář se tak blíže seznámí např. s etnologem a pracovníkem Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně Karlem Pavlištíkem, se spisovateli Antonínem Bajajou a Josefem Holcmanem, s výtvarníkem Zdeňkem Červinkou Targusem, divadelní choreografkou a vedoucí tanečního souboru Hradišťan Ladislavou Košíkovou, se spisovatelem, filmovým scénáristou a publicistou Jiřím Jilíkem, s lékařem, spisovatelem a folkloristou Janem Pavlíkem, s někdejším primátorem města Zlína Zdeňkem Dostálem, s řediteli zlínského a hradišťského divadla Petrem Michálkem a Igorem Stránským i s divadelním historikem Liborem Vodičkou, se zpěvačkou lidových písní Vlastou Grycovou, s kulturními pracovníky Miroslavem Potykou a Tomášem Ježkem, také počítačovým grafikem.

Bohuslav Matyáš je s většinou tázaných po léta v přátelském vztahu, a tak se ptá otevřeně a dostává se mu vzácně upřímných odpovědí. Jako někdejší novinář a redaktor Československého rozhlasu (v 60. letech 20. stol.) i coby současný člen redakční rady časopisu pro kulturu a společenské dění ZVUK Zlínského kraje a spolupracovník Českého rozhlasu Olomouc slibuje ve svých knížkách zábavu i poučení. – Dosud vydal dvě publikace rozhovorů Rád jsem vás poznal, Rád jsem vás poznal 2 a knížky fejetonů Nalejme si čistého vína a Kýho víra! Je členem Obce spisovatelů a po rehabilitaci v roce 1990 mu bylo vráceno členství v Syndikátu novinářů ČR.

Knihu vydalo regionální nakladatelství Veligrad.

2. podlaží budovy 15, sál B

Vstupné zdarma.

Poslední změna: 09.03.2017