Provoz knihovny od pátku 18. 12. 2020

Aktuální informace o provozu knihovny
Provoz knihovny od pátku 18. 12. 2020

Vážení čtenáři, 

knihovna bude dle nařízení vlády ČR od pátku 18. prosince 2020 poskytovat své služby opět jen prostřednictvím výdejních míst pro vyzvedávání rezervací a online objednávek a pro vracení dokumentů.

Výdejní místa otevřou i obvodní knihovna na Dílech a všechny pobočky ve své běžné provozní době (knihovny na Jižních Svazích a v Malenovicích jsou uzavřeny z důvodu rekonstrukce). V ústřední knihovně bude v provozu výdejní místo ve 2. podlaží. Čtenáři mohou v ústřední knihovně vracet veškeré půjčené dokumenty, tedy i ty, které byly zapůjčeny v obvodních knihovnách nebo na pobočkách.

Provozní doba výdejního místa v ústřední knihovně:
pondělí-pátek 10.00-18.00
sobota  9.00-12.00

Automat na vracení v ústřední knihovně je dočasně mimo provoz, vracení je možné pouze u pultu ve 2. podlaží v době 10-18 hod.

Objednávky a rezervace si zadávejte z domova prostřednictvím elektronického katalogu a do knihovny se vydejte až poté, co obdržíte oznámení, že je vaše výpůjčka připravena. Dokumenty si pak můžete vyzvednou do 7 dnů na výdejním místě. Vyřízení objednávek a rezervací je zpoplatněno dle ceníku 10 Kč za každý titul. Na pobočkách si můžete knihy předem objednat e-mailem. 

I dosud neregistrovaní čtenáři si mohou objednat dokumenty, a to po provedení předregistrace online

Prosíme všechny uživatele o dodržování hygienických opatření a pokynů knihovníků. Při pobytu na výdejním místě mějte po celou dobu zakrytý nos a ústa a dodržuje potřebné rozestupy. Při úhradě poplatků preferujeme bezhotovostní platby, zrychlíte tak obsluhu v knihovně a zvýšíte své bezpečí. Upozorňujeme také, že v exponovaných časech se může k výdejnímu místu tvořit fronta.

Jako registrovaný čtenář můžete i nadále využívat online služby z pohodlí domova kfbz.cz/online. Pokud Vám platnost registrace vypršela, můžete si ji obnovit online prostřednictvím Vašeho čtenářského konta, a to zaplacením registračního poplatku online kartou nebo převodem přes platební bránu GoPay.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vaši návštěvu.

Poslední změna: 24.12.2020