Příběhy stromů Republiky Zlínského kraje 1918-2018

09.03.2020, 17:00
Přednáška Lenky Křesadlové, autorky výstavy a stejnojmenné publikace Příběhy stromů
Příběhy stromů Republiky Zlínského kraje 1918-2018

Přednáška představí publikaci a výstavu, jež přináší prostřednictvím příběhů stromů pohled na sváteční i běžný život ve Zlínském kraji v uplynulých sto letech, především však v období první republiky. Na dvaceti panelech je představeno více než osm desítek stromů, které měly budoucím generacím připomínat události nebo osobnosti, na které by se nemělo zapomenout.

2. podlaží budovy 15, kavárna
Vstup zdarma 

Ing. Lenka Křesadlová, Ph.D. působí jako vedoucí Metodického centra zahradní kultury při Národním památkovém ústavu v Kroměříži. Ve svém povolání uplatňuje jak svou lásku ke kultivované i divoké přírodě, tak zájem o historii a dějiny umění. 

Výstava vznikla ve spolupráci s Klubem UNESCO Kroměříž a za podpory Nadace Partnerství, finančně výstavu podpořilo Ministerstvo kultury České republiky.
K výstavě vznikla i publikace Příběhy stromů, která zahrnuje materiály, které již nebylo možné v plné šíři na výstavě prezentovat a hrozilo, že znovuobjevená minulost opět zůstaně v archivech badatelů, proto se Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Kroměříži rozhodl pro knižní vydání. Publikace vyšla na konci roku 2019.

Knihu Příběhy stromů bude možné během doby trvání výstavy zakoupit na recepci 14|15 BAŤOVA INSTITUTU. Dále je možné si ji objednat v e-shopu Národního památkového ústavu (www.npu.cz/e-shop).

Výstava Příběhy stromů bude ke zhlédnutí ve foyer krajské knihovny od 2. do 30.3.2020.
Vstup zdarma

 

Poslední změna: 28.02.2020