Představení knihovnic nominovaných na zvláštní uznání ZK - Ilona Kroupová

„Paní Ilona Kroupová je velmi výraznou osobností na poli dětského knihovnictví na Rožnovsku, kterou si z rožnovské knihovny pamatuje několik generací školáků / čtenářů, ale také je známá v komunitě dětských knihovníků ČR“ – píše ve své nominaci ředitel Městské knihovny Rožnov pod Radhoštěm Pavel Zajíc.

Paní Kroupová je rožnovské knihovně věrná více než 30 let. Začínala jako pracovnice střediskové knihovny, nejdelší úsek své profesionální kariéry však strávila jako knihovnice dětského oddělení.

Ilona Kroupová

Stála u zrodu a podílela se na vzniku tradice Broučků, Večerníčků na kamenech a řady dalších aktivit pro děti, které jsou v Rožnově s knihovnou nerozlučně spjaty. Dlouhodobě je členkou hodnotitelské komise literární soutěže O poklad strýca Juráša/Kde končí svět.

Za svůj profesní život sestavila řadu autorských besed a informačních lekcí pro žáky základních škol. V neposlední řadě přišla s programy pro školní družiny, které rožnovskou knihovnu navštěvují stále častěji. Navíc je nutno také připomenout její pravidelné znalostní měsíční soutěže.

Věra Pelcová ve své nominaci připomíná, že paní knihovnice „ráno beseduje s dětmi, odpoledne půjčuje knihy dětem i dospělým a večer loví na internetu nejnovější informace, které by mohla při své práci využít. Je jen málo dětí v Rožnově, které by paní knihovnici neznaly.“

Ilona Kroupová je knihovnice tělem, ale hlavně duší.  Za její práci jí patří velké poděkování. 

Ilona Kroupová

 

Poslední změna: 31.07.2017