Nejmoudřejší je číslo

11.06.2014, 10:00
Slavnostní ocenění vítězů literární soutěže pro děti.
Nejmoudřejší je číslo

Ve středu 11. června se v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně se uskutečnilo vyhlášení vítězů krajského kola literární soutěže dětských autorů Zlínského kraje. V programu vystoupili studenti ze Základní umělecké školy Zlín.

Oceněno bylo 29 dětí a studentů. Slavnostního předávání se zúčastnili spisovatel Antonín Bajaja, Miroslav Kašný, náměstek primátora statutárního města Zlína, Romana Habartová, vedoucí odboru kultury a památkové péče Krajského úřadu Zlínského kraje, Kateřina Pešatová, vedoucí odboru kultury Magistrátu města Zlína, Zdeňka Friedlová, ředitelka Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně, a zástupci z řad porotců a knihovníků.

Mottem ročníku byl citát Nejmoudřejší je číslo, jehož autorem je řecký filosof, matematik a astronom Pythagoras.Děti se rozepsaly na témata Jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet, Třináctá komnata, Pátek třináctého a mnoho dalších inspirovaných čísly.

Do krajské soutěže přispělo celkem 501 dětí, 294 dívek a 207 chlapců, z více než 40 škol Zlínského kraje. Vítězné práce, které v jednotlivých kategoriích obsadily první tři místa, jsou publikovány ve sborníku.

 

Tisková zpráva a výherci.

Plakát

Poslední změna: 13.06.2014