Milan Říský: LIVE

03.09.2019, 17:00 - 30.09.2019, 19:00
Interaktivní výstava koncertních fotografií
Milan Říský LIVE

Výstava čítá celkem 30 fotografií, které autor pořídil během posledních čtyř let na českých i zahraničních pódiích, ať už to bylo na německém festivalu Rock im Park v Norimberku, kde je Milan Říský oficiálním a jediným českým fotografem nebo i v plzeňském Divadle Pod Lampou. Sám autor si nejvíce cení dnes již ikonické fotografie Toma Morella. Dalším oblíbeným portrétem je pak ten s Chesterem Bennigtonem z Linkin Park nebo fotografie Darona Malakiana ze System of a Down.
Návštěvníci výstavy si užijí nejen velkoformátové fotografie, ale vedle vizuálního zážitku mohou mít i prožitek hudební. Ke každé fotografii si totiž mohou pustit díky playlistu na Spotify nebo Youtube i příslušnou skladbu prostřednictvím svého mobilu.
Vernisáž proběhne za účasti autora v úterý 3. září v 17.00 hodin (budova 15, 2. podlaží foyer). Hudební doprovod: Aneta Rakvicová, Anežka Pospíšilová, Filip Morys, Jan Julínek a Martin Lysoněk.

Milan Říský *1988
Jako fotograf a redaktor prošel časopisy Rock & Pop a Rock’n’All, šest let působil na pozici webeditora, redaktora a fotografa v Plzeňském deníku. V současnosti jej můžete potkávat na akcích Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje, nebo číst jeho recenze v časopise Fakker. Dlouhodobě spolupracuje s plzeňským hudebním klubem Divadlo pod lampou, jako jediný Čech bude již třetím rokem oficiálním fotografem festivalu Rock im Park v německém Norimberku. Se svým fotoaparátem také doprovázel na turné Daniela Landu. 

Foyer budovy 15, Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně
3. - 30. 9. 2019
Vernisáž 3. 9. 2019 v 17.00 

 

 

Poslední změna: 06.09.2019