Michal Bureš & Daniel Bambas

20.04.2023, 17:00
Je součástí akce: 
S režisérem Michalem Burešem a hercem Danielem Bambasem bude rozprávět Jan Kaňka

Rudišovu Národní třídu, Laclosovy Nebezpečné známosti, sérii detektivek Henninga Mankella s komisařem Kurtem Wallanderem nebo Audioknihu roku 2014 Muž jménem Ove z pera Fredrika Backmana má na svědomí Michal Bureš, zkušený režisér více než stovky audioknih, rozhlasových pořadů a divadelních her. Na závěrečném večeru Literárního jara poodhalí taje audioknižní režie.

Pochází z Olomouce, kde absolvoval Česko-francouzskou sekci Slovanského gymnázia. V Českém rozhlase Olomouc rovněž obnovil slovesnou uměleckou výrobu, násilně utlumenou posrpnovou normalizací. Na brněnské JAMU vystudoval rozhlasovou a televizní specialitaci v ateliéru prof. Antonína Přidala (2000), poté se věnoval práci tiskového mluvčího a souběžně režíroval. Od roku 2009 se věnuje naplno tvůrčí práci - divadlu, rozhlasu a samozřejmě audioknihám. Patří mezi kmenové režiséry vydavatelství OneHotBook. Spolupracuje s předními tvůrci u nás i ve Francii, žije a tvoří v Praze.

Společně s ním vystoupí herec a skvělý interpret audioknih Daniel Bambas. Posluchači v jeho podání jistě znají Tajnou historii od Donny Tartt, švédské historické romány 1793 - Vlk a dráb a 1794 - Tři růže (Niklas Natt och Dag), Karanténu Petera Maye, detektivku z pera Agathy Christie Proč nepožádali Evanse? nebo Smrt staré Maši Vratislava Maňáka. Vedle namlouvání audioknih, které mu vyneslo nominaci na nejlepšího interpreta audioknihy za rok 2019 v anketě Audiokniha roku, působí v Divadle na Vinohradech i na mnoha jiných scénách, je činný ve filmu, v televizi, v dabingu i v rozhlase. K jeho nejvýraznějším kreacím patří „kalhotková role“ renesančního tragéda Edwarda Kynastona v mladoboleslavské inscenaci Krás(k)a na scéně, která mu vynesla Cenu Thálie za mimořádný činoherní výkon (2018), a dále postava herce Piláta v TV minisérii Past.

Moderuje Jan Kaňka.

2. podlaží budovy 15, sál B
Vstupné 40 Kč, snížené 30 Kč

Poslední změna: 14.04.2023