Lidé na hřbitově na Mladcové uctili památku folkloristy, jazykovědce a etnografa Františka Bartoše

Památku Františka Bartoše uctili lidé ve čtvrtek 9. června u jeho hrobu na hřbitově ve zlínské části Mladcová. Vzpomínkovým setkáním byl slavnostně zahájen projekt pod názvem Pocta Františku Bartošovi 2016 – 2017, který připravuje Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně společně s Krajskou knihovnou Františka Bartoše ve Zlíně. Během něho se uskuteční řada akcí ke dvěma významným výročím pedagoga, jazykovědce, etnografa a folkloristy. V roce 2016 si připomínáme 110. výročí úmrtí a v následujícím roce pak 180. výročí narození této význačné osobnosti našeho regionu.
Lidé na hřbitově na Mladcové uctili památku folkloristy, jazykovědce a etnografa Františka Bartoše

Na pietním setkání k hostům a obyvatelům Mladcové pohovořili: ředitel Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně Pavel Hrubec, etnograf Karel Pavlištík, radní Zlínského kraje Ladislav Kryštof, primátor města Zlína Miroslav Adámek a ředitelka Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně Zdeňka Friedlová. Mezi hosty byl také cestovatel Miroslav Zikmund a spisovatelé Antonín Bajaja a Josef Holcman. Poklonit se přišli také zástupci folklorních souborů Bartošák, Vonica, Kašava a také pěvecký sbor Mužáci.

Až do března 2017 představí hlavní organizátoři tohoto projektu osobnost Františka Bartoše v širokém spektru plánovaných akcí od populárně-naučných aktivit po odborné besedy a přednášky určené široké veřejnosti. „Připraveny jsou přednášky, vycházky na Mladcovou, reprint Kytice nebo Dětský den s Františkem Bartoše,“ pozvala Zdeňka Friedlová, ředitelka Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně.

Více informací o projektu a všech událostech na www.frantisekbartos.cz.

Poslední změna: 17.06.2016