Léto ve zlínské knihovně

Léto je v plném proudu a k němu patří cestování, výlety, pobyt venku i chvilky na čtení, tvoření a hraní. Zlínská knihovna myslí na děti i o prázdninách a připravila pro ně zajímavý program.
Léto ve zlínské knihovně

V Krajské knihovně na Vavrečkově ulici se mohou vydat na Prázdninovou procházku středověkem – dobou Karla IV., inspirovanou 700. výročí narození českého krále a římského císaře Karla IV.

Děti měly možnost vyrobit si rytířské štíty, praporce, zhotovit si rytíře, ověřit své znalosti prostřednictvím kvízů a doplňovaček. Každá prázdninová středa se bude věnovat jinému tématu středověku. Například příští týden se zaměříme na  módu a odívání (20. 7.), následující týden se budeme věnovat  životu a bydlení ve středověku (27. 7.). Chystáme odpoledne s rodovými znaky a erby (10. 8.), vypravíme se po stopách cest Karla IV. (17. 8.), dozvíme se o královských stavbách (24. 8.). Každý, kdo se zúčastní všech zastavení, stane se znalcem doby Karla IV. a získá Certifikát mladého historika,“ představila témata Jana Hoferková, vedoucí oddělení pro děti.

Chtěli bychom, aby se děti bavily a zároveň se i něco dověděly“ doplňuje ředitelka knihovny Zdeňka Friedlová.

V obvodní knihovně na Jižních Svazích připravily dětem knihovnice tvořivé pondělky, hravé úterky a kvízové čtvrtky. Pod názvem O prázdninách se v knihovně nenudíme se skrývá například Literární křížovka (21. 7.), kvíz s Harrym Potterem O poklad hradu Bradavice (28. 7.) nebo Šifra mistra knihovníka (25. 8.).

Je opravdu z čeho vybírat. Na své si přijdou kluci i holky. Program pro děti je připraven vždy od 13.00 do 16.00 hod.,“ pozvala do knihovny na Jižní Svahy pracovnice oddělení pro děti Anděla Krumpolcová.

Ať už je hezké počasí nebo prší, v knihovně se stále něco děje – podívejte se, jak to vidí Miloš, knihovní kocour, bloger a maskot Zlínské knihovničky na http://deti.kfbz.cz/.

Program v Ústřední knihovně.

Program na Jižních Svazích.

Tisková zpráva.

Poslední změna: 15.07.2016