Knihovnou roku 2020 se stala Knihovna Halenkov, MVK Vsetín je Městkou knihovnou roku 2020

26. listopadu 2020 byly vyhlášeny ceny Ministerstva kultury ČR Knihovna roku 2020 a SKIP vyhlásil cenu Městská knihovna roku 2020.

26. listopadu 2020 byly vyhlášeny ceny "Knihovna roku 2020". Knihovnou roku 2020 v kategorii "základní knihovna" se stala Knihovna Halenkov ze Zlínského kraje. Zvláštní ocenění získaly Obecní knihovna Jaroměřice z Pardubického kraje a Místní lidová knihovna Kostomlaty pod Milešovkou z Ústeckého kraje.

Hlavní cenu v kategorii "informační počin" získala Městská knihovna v Praze za projekt CENTRAL jako rychlou centrální katalogizační službu, šetřící knihovnicím a knihovníkům čas, který mohou věnovat více svým čtenářům a čtenářkám. Zvláštní ocenění v této kategorii obdržela Městská knihovna Polička za projekt Centrum technického vzdělávání _Půda - moderní učebny pro zájmové vzdělávání v oblasti výuky digitálních technologií a jazyků s dobrou dostupností pro všechny.

Ocenění "Městská knihovna roku 2020", které uděluje Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR a Svaz měst a obcí ČR, získala Masarykova veřejná knihovna Vsetín. Druhé místo získala Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk z Olomouckého kraje a třetí místo Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně z Královéhradeckého kraje.

Slavnostní ceremoniál spojený s předáním cen Knihovna roku 2020 byl přesunut na rok 2021 z důvodu aktuální epidemiologické situace.

Všem oceněným gratulujeme!

Poslední změna: 26.11.2020