KNIHOVNA NA KAŽDÉM KROKU

Všech našich 14 knihoven je automatizováno a propojeno v jednotné síti

Dokončili jsme automatizaci všech našich poboček. Od května je tak všech 14 knihoven ve Zlíně propojeno v jednotné síti. Naši čtenáři i v těch nejmenších pobočkách nyní mohou plně využívat všechny služby knihovny včetně eVýpůjček a dalších online služeb dostupných z pohodlí domova.

Naše služby poskytujeme v ústřední knihovně a dalších třinácti pobočkách v místních částech Zlína: Díly, Jižní Svahy, Kostelec, Kudlov, Lhotka, Louky, Malenovice, Mokrá, Podlesí, Prštné, Příluky, Štípa
a Velíková.

Propojením knihoven získávají čtenáři řadu výhod. Čtenářský průkaz vydaný kteroukoli z těchto knihoven platí v ústřední knihovně i ve všech pobočkách. V knihovním katalogu si mohou čtenáři zadávat své objednávky a rezervace
a prostřednictvím online čtenářského konta prodlužovat výpůjčky pro všechny pobočky.

Nově mohou čtenáři vrátit vypůjčené knížky, časopisy či jiné dokumenty na pobočce, kterou mají aktuálně nejblíže, nemusí to být nutně místo, kde si dokumenty vypůjčili. V ústřední knihovně je k dispozici automat na vracení knih, dostupný v pracovní dny dvanáct hodin denně a také v sobotu dopoledne. V Malenovicích a na Jižních Svazích funguje vhoz na knihy, který je umístěn ve fasádě budovy. Vracet lze tady kdykoliv mimo výpůjční dobu těchto dvou knihoven včetně nočních hodin.

Na každé pobočce se čtenář může zaregistrovat, půjčovat si knihy a časopisy, připojit se k internetu prostřednictvím sítě wifi, číst si a relaxovat, samozřejmostí je možnost platit kartou. Velká část poboček nabízí vzdělávací a kulturní akce pro školy, děti a širokou veřejnost.

 

Poslední změna: 30.05.2022