KineDok: Na značky!

09.02.2022, 17:00
Každou druhou středu v měsíci nově promítáme dokumentární filmy!

Ve spolupráci s projektem KineDok promítáme dokumentární filmy. KineDok je mezinárodní alternativní distribuční síť spojující fanoušky a tvůrce dokumentárního filmu. Některá promítání navštíví také tematičtí hosté k následné diskuzi.

Jako první uvedeme snímek Na značky!, který přiblíží atmosféru všesokolského sletu v 21. století.

Více o filmu: Radek je mladý muž, gymnasta, jehož rodina byla po mnoho generací součástí sokolského hnutí. Mirek je 75 letý trenér, pro kterého je Sokol celý život a věnuje mu všechen svůj čas. Přípravy na XVI. všesokolský slet, největší masovou tělovýchovnou akci v Evropě, vrcholí a velký den se nezadržitelně rychle blíží.

Dospívající a introvertní gymnasta Radek a zapálený a rázovitý trenér Mirek jsou na první pohled dva obrovské kontrasty. Ať už se ale zaměříme na jejich rozdílný věk, zájmy nebo motivace, podle hesla "ve zdravém těle zdravý duch" jim nezbývá nic jiného, než se společně v úsměvném debutu Márie Pinčíkové perfektně připravit na gymnastické vystoupení v rámci gigantického svátku sokolské pospolitosti. Pod návalem tlaku a stresu a mnohdy chaotické organizace více než 15 000 účastníků se však skrývá obdivuhodné vyznání se lidské jednotě, síle národních a kulturních hodnot a fyzickému a morálnímu zdraví.

2. podlaží budovy 15, sál A

Vstupné 40,- Kč, snížené 30 Kč

Poslední změna: 19.01.2022