Digitální svět nabízí nepřeberné množství informací-ale jak poznat, co je důvěryhodné, co zavádějící, a co přímo nebezpečné? Na tomto praktickém workshopu si vyzkoušíte, jak přemýšlet kriticky nejen v prostředí internetu, ale také jak rozpoznat manipulativní techniky, falešné zprávy, i skryté nástrahy online prostoru. Zjistíte, jak chránit svá data, jak se nenechat nachytat, a jak si v digitální džungli udržet nadhled a jistotu. Bezpečnost začíná v hlavě-pojďme ji společně posílit.
Čemu se budeme věnovat?
- Představíme si, co to vlastně je a není kritické myšlení. K čemu je dobré rozpoznat argumentační fauly nebo co je rychlé a pomalé kritické myšlení.
- Seznámíme se názorně s různými nástrahami, které na nás mohou v online prostředí čekat, a jak se jim vyvarovat.
- V praktické části lekce si vyzkoušíme, jak můžeme různým cílovým skupinám představit, co je to sociální inženýrství, a zaměříme se na phishing.
- Celý workshop bude probíhat nejen prakticky, ale především bez použití technologií, budeme diskutovat a sdílet zkušenosti.
Přihlašovací formulář: https://forms.gle/zCLMGYMZzQd9k3S27
Datum: středa, 22. října 2025
Čas: 9:00 - 15:00
Místo: Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně, sál B, budova 15
Cena: zdarma
Workshopy v rámci projektu SMART knihovny: vzdělávání bez hranic, je nutné absolvovat jako celek.
Více informací: Mgr. Zuzana Zendulková, tel. 730 581 102, 573 032 508, e-mail: zendulkova [at] kfbz.cz, Mgr. Klára Kmošková, e-mail: kmoskova [at] kfbz.cz
Poslední změna: 09.07.2025