Jak postavit Česko na nohy? Úkoly pro novou vládu

26.10.2021, 18:30
Veřejná debata Českého rozhlasu Plus tentokrát ve Zlíně!
V úterý 26. října od 18:30 se uskuteční v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně v kavárně veřejná debata Českého rozhlasu Plus se zajímavými řečníky na téma Jak postavit Česko na nohy? Úkoly pro novou vládu.
 
Hosty budou: 
• Helena Horská – hlavní ekonomka Raiffeisenbank
• Lucie Trlifajová – sociální antropoložka
• Roman Pommer – prezident Cechu obkladačů ČR a viceprezident Hospodářské komory
• Radovan Vávra – ekonom a investiční bankéř
Moderátorem besedy bude Jan Bumba.

Vládu, která vzejde z podzimních voleb, čekají nelehké úkoly. Česko momentálně hospodaří s rekordním schodkem a vyrovnává se s dopady koronavirové pandemie. Na řadu lidí navíc doléhá všudypřítomné zdražování. Jaké by měly být první kroky vlády (ať už bude její složení jakékoliv)? Čím zlepšit kondici veřejných financí? Jak a kdo to zaplatí? Je právě teď příležitost proměnit českou ekonomiku a zemi nastartovat? Můžeme zbohatnout, nebo je namístě obava ze zhoršení životní úrovně?

Nejen tyto otázky zazní na další z cyklu veřejných debat Českého rozhlasu Plus. Debata bude interaktivní výměnou názorů. V průběhu přímého přenosu se budou moci ptát i diváci v sále, kteří budou také během večera hlasovat a ovlivňovat tak průběh vysílání. Dotazy a komentáře je možné zaslat i předem e-mailem na plus.debaty [at] rozhlas.cz

Vstup na besedu je zdarma, registrace není potřeba.

Všechny návštěvníky prosíme o dodržování aktuálně platných protiepidemických opatření.

Debatu bude možné dále naladit živě na vlnách Českého rozhlasu Plus, sledovat přímý videopřenos na facebookové stránce knihovny nebo Českého rozhlasu Plus.

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně
Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín
2. podlaží budovy 15, kavárna

 

Poslední změna: 21.10.2021