Den pro dětskou knihu je za námi

Ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU začal vánoční program.
Den pro dětskou knihu je za námi

V sobotu 26. listopadu uspořádala Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně šestý ročník Dne pro dětskou knihu. K akci se již podruhé připojilo Muzeum jihovýchodní Moravy. Program pro rodiny s dětmi se odehrával ve 14. i v 15. budově v továrním areálu. Do knihovny a muzea přišlo během dopoledne přes čtyři sta návštěvníků. 

Letošní ročník byl inspirován sbírkami pohádek a říkadel Františka Bartoše, jeho krásnou knihou Kytice a sbírkou dětského folkloru Naše děti“, přiblížila letošní téma ředitelka knihovny Zdeňka Friedlová.  Pro děti byla připravena výtvarná dílna Kohoutek, koník, slepička, tak hrávala si naše babička,163 návštěvníků si odneslo ručně vyrobené ozdoby na vánoční stromeček. Téměř sto diváků shlédlo divadelní představením Kašpárek pánem skalního hradu v podání Divadla Povidlo z Otrokovic. 29 dětí využilo možnosti bezplatné registrace a stali se čtenáři Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně. V muzeu byl pro děti připraven program s dílnou pro děti a jejich rodiče František a jeho nezvedení kamarádi. 

Do výtvarné soutěže na téma Vánoce u nás doma přišlo 165 obrázků. V dopolední soutěži hlasovalo 141 návštěvníků Dne pro dětskou knihu a bylo uděleno šest cen: 1. místo - Eliška Hurtová (9 let), 2. místo - Petra Šrubařová (9 let), dvě 3. místa – Vilém Částka (7 let) a Veronika Kolářová (5 let), dále bylo uděleno čestné uznání pro kolektivní dílo – 4. třída ZŠ Štefánikova, Zlín a Cena kocoura Miloše – Veronika a Jakub Doleželovi (5 a 3 roky).

Výstava obrázků je k vidění ve vstupní hale Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně do 2. ledna 2017. Ceny pro vítěze, kteří si svou odměnu nepřevzali v sobotu 26. listopadu během Dne pro dětskou knihu, budou k vyzvednutí v oddělení pro děti ve 3. podlaží budovy 15.

Den pro dětskou knihu je celostátní akce, jejíž termín je stanoven vždy na poslední listopadovou sobotu, tedy sobotu před první adventní nedělí. Poděkování za ceny do výtvarné soutěže patří sponzorům: Neoluxor Books a.s. a Fatra a. s. Napajedla.

Poslední změna: 26.11.2016