Celostátní knihovnická ocenění za rok 2022

4. října 2022 předal ministr kultury Martin Baxa v Zrcadlové kapli Klementina ceny Ministerstva kultury ČR „Knihovna roku 2022“. Za Zlínský kraj byla oceněna Místní knihovna Dolní Lhota. Na druhém místě v soutěži „Městská knihovna roku 2022“, které uděluje SKIP a Svaz měst a obcí ČR, se umístila Městská knihovna Valašské Meziříčí.
2. místo v soutěži Městská knihovna roku 2022

Knihovnou roku 2022 v kategorii „základní knihovna“ se stala Místní veřejná knihovna v Praze-Dolních Chabrech. Za Zlínský kraj byla oceněna Místní knihovna Dolní Lhota pod vedením Moniky Barcuchové.

Podrobněji o ceně Knihovna roku 

Ocenění „Městská knihovna roku 2022“, které uděluje Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR a Svaz měst a obcí ČR, získala Městská knihovna Frýdek-Místek z Moravskoslezského kraje. Na druhém místě se umístila Městská knihovna Valašské Meziříčí.

Podrobněji o ceně Městská knihovna roku 

Hlavní cenu v kategorii „informační počin“ získala Národní knihovna České republiky (odměna ve výši 70 000 Kč) za vydání publikace Jak řídit knihovnu: příručka pro začínající vedoucí/ředitele knihoven 

Ocenění MARK pro nejlepší mladé pracovníky/ce knihoven a studenty/ky našeho oboru obdržela od předsedy SKIP Mgr. Michaela Mrázová z Moravskoslezské vědecké knihovny 

Gratulujeme všem oceněným!

Poslední změna: 05.10.2022