Částečné obnovení provozu

Knihovna od 23. 11. 2020 částečně obnovuje provoz
Částečné obnovení provozu

Knihovna od pondělí 23. listopadu 2020 částečně obnovuje provoz a zřizuje na pracovišti ve 2. podlaží ústřední knihovny výdejní místo pro vyzvedávání rezervací a online objednávek a pro vracení dokumentů.

Provozní doba výdejního místa:
pondělí-pátek 10.00-18.00
sobota  9.00-12.00

Provozní doba samoobslužného automatu na vracení knih, map a not:
pondělí-pátek  7.00-19.00
sobota  8.00-12.00

Vracet můžete veškeré dokumenty, tedy i ty, které byly zapůjčeny v obvodních knihovnách nebo na pobočkách.

Výpůjční doba všech výpůjček bude prodloužena o dobu uzavření konkrétní knihovny.

Fond vypůjčený v ústřední knihovně vraťte do 15. prosince 2020, do té doby nebudeme vrácení upomínat. Ve svém čtenářském kontě nebo v knihovně zjistíte, zda je možné výpůjční lhůtu ještě prodloužit. 

Funkce objednávek bude v katalogu spuštěna 23. listopadu ráno, objednávat můžete pouze dokumenty z fondu ústřední knihovny. Objednávky a rezervace si zadávejte z domova prostřednictvím elektronického katalogu a do knihovny se vydejte až poté, co obdržíte oznámení, že je vaše výpůjčka připravena. Vyřízení objednávek a rezervací je zpoplatněno dle ceníku 10 Kč za každý titul. Dokumenty si pak můžete vyzvednout do 7 dnů na výdejním místě, kde na vás budou čekat i rezervace, které jste si nestihli vyzvednout před uzavřením knihovny. 

I dosud neregistrovaní čtenáři si mohou objednat dokumenty, a to po provedení předregistrace online

Prosíme všechny uživatele o dodržování hygienických opatření a pokynů knihovníků. Při pobytu na výdejním místě mějte po celou dobu zakrytý nos a ústa a dodržuje potřebné rozestupy. Při úhradě poplatků preferujeme bezhotovostní platby, zrychlíte tak obsluhu v knihovně a zvýšíte své bezpečí. Upozorňujeme také, že v exponovaných časech se může k výdejnímu místu tvořit fronta.

Jako registrovaný čtenář můžete i nadále využívat online služby z pohodlí domova kfbz.cz/online. Pokud Vám platnost registrace vypršela, můžete si ji obnovit online prostřednictvím Vašeho čtenářského konta, a to zaplacením registračního poplatku online kartou nebo převodem přes platební bránu GoPay.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vaši návštěvu.

Poslední změna: 24.11.2020