Britská detektivka

01.12.2021,
09:00 - 13:00
Literární seminář zaměřený na britskou detektivku proběhne online.

Lektorem je spisovatel a vysokoškolský učitel Mgr. Michal Sýkora, Ph.D.

Přednáška nabídne přehled základních trendů britské detektivky za uplynulých sto let, od dvacátých let 20. století po současnost. Představí nejvýznamnější autory a jejich tvorbu, a také zásadní románové i televizní série, které svým významem, ať už inovativním přístupem, nebo popularitou, posunuly vývoj žánru.

  • Akce se uskuteční online
  • Vložné na akci: 100 Kč
  • Informace: PhDr. Zuzana Svobodová, tel. 730 581 102, e-mail: svobodova [at] kfbz.cz

Přihlaste se prosím přes přihlašovací formulář.

Michal Sýkora je českému publiku známý jako autor úspěšné série s komisařkou Výrovou (Případ pro exorcistu, Modré stíny, Pět mrtvých psů a další). Řada jeho románů byla zfilmována a těší se velkému ohlasu diváků i kritiky. Vedle románů napsal spolu s Petrem Jarchovským scénáře pro Českou televizi k minisériím Živé terče (2019) a Pozadí událostí (uvedení se připravuje).

 

Upozorňujeme, že návštěvníci kulturních a vzdělávacích akcí knihovny musí před vstupem prokázat splnění podmínek dle aktuálně platného mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví, viz covid.gov.cz/situace/kultura/divadla.
Děkujeme, že dodržujete rozestupy, dezinfikujete si ruce při vstupu do knihovny a máte respirátor nasazený po celou dobu konání akce.

 

 

Poslední změna: 23.11.2021