12. setkání starostů obcí a knihovníků okresu Zlín

05.04.2017, 09:00
Krajská knihovna ve Zlíně pořádala již 12. setkání starostů obcí a knihovníků okresu Zlín.

Ve středu 5. dubna 2017 se uskutečnil v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně pravidelný seminář – 12. Setkání starostů obcí a knihovníků okresu Zlín.

Úvodní slovo pronesla ředitelka KKFBZ paní PhDr. Zdeňka Friedlová a radní pro kulturu, památkovou péči, církve, mládež a sport Zlínského kraje Mgr. Miroslav Kašný. S hlavním odborným příspěvkem s názvem Knihovna pro 21. Století, aneb Hamster Business Plan vystoupil ředitel Městské knihovny v Praze RNDr. Tomáš Řehák. Představil možnosti budoucího vývoje knihoven. Upozornil, že „kreativní knihovník“ je jednou z mála profesí, které nebudou v budoucnu podle některých výzkumů nahrazeny roboty. Podotkl, že v dnešní době už mají lidé spoustu možností dostat se k informacím, vývoj knihoven se proto musí zaměřit na vytváření inspirativního i odpočinkového prostředí s příjemnými a vzdělanými pracovníky.

V další části semináře  představil  vedoucí  Městské  knihovny  Fryšták  Mgr. Pavel  Nášel  spolu se svým kolegou Mgr. Janem Krčmou  knihovny svého regionu a zajímavé akce konané ve fryštácké knihovně.  O tom, že v knihovně nemusí být prach ani nuda,  přesvědčovala ve své prezentaci všechny přítomné krajská metodička Ing. Jana Tomancová. Toto své tvrzení doložila jednak pozitivními čísly, ale též informacemi z úspěšných knihoven a fotografiemi. V posledním příspěvku Region,  tradice, historie i současný život dané oblasti v knihovnách jednotlivých obcí  se okresní metodička Bc.Věra Adámková zabývala možnostmi zřizování koutků regionální literatury v knihovnách.

V průběhu semináře byl také oficiálně vyhlášen pátý ročník Ocenění nejlepších knihoven a knihovníků Zlínského kraje.

Semináře se zúčastnilo celkem 76 hostů, mezi nimi též zástupci odboru kultury Zlínského kraje.

Pozvánka a program

Prezentace: Městská knihovna Fryšták

Prezentace: V knihovnách nemusí být prach ani nuda

Prezentace: Regin, tradice, historie i současnost dané oblasti v knihovnách jednotlivých obcí

Fotografie ze semináře

Článek o semináři na webu Zlínského kraje

Poslední změna: 06.04.2017

Přidat komentář

Plain text

 • Nejsou povoleny HTML značky.
 • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
 • Each email address will be obfuscated in a human readable fashion or, if JavaScript is enabled, replaced with a spam resistent clickable link. Email addresses will get the default web form unless specified. If replacement text (a persons name) is required a webform is also required. Separate each part with the "|" pipe symbol. Replace spaces in names with "_".
 • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
                        
888888888888 88 88 ad888888b,
,8P' ,d88 ,d88 d8" "88
d8" 888888 888888 a8P
,8P' 88 88 aad8"
d8" 88 88 ""Y8,
,8P' 88 88 "8b
d8" 88 88 Y8, a88
8P' 88 88 "Y888888P'

Do pole opište číslici z obrázku.