Dětské knihovny ze Zlínského kraje jsou úspěšné

Kroměříži, Vsetínu, Rožnovu i Zlínu se dařilo v soutěži Kamarádka knihovna.
Dětské oddělení ve 3. podlaží budovy 15

Zlínský kraj má jedny z nejlepších dětských knihoven v republice. Potvrdily to výsledky soutěže Kamarádka knihovna 2015. Od září do prosince 2014 dostaly děti v České republice možnost zhodnotit dětskou knihovnu ve svém městě. Do projektu se zapojilo přes 80 knihoven a děti jim vystavily okolo patnácti tisíc vysvědčení.

Absolutním vítězem a nositelem titulu Kamarádka knihovna 2014 se stala Městská knihovna Havířov (http://www.knih-havirov.cz/). Knihovny ze Zlínského kraje se umístily na předních místech hned čtyřikrát. V kategorii města s 10 001 – 20 000 obyvatel získala třetí místo Městská knihovna Rožnov pod Radhoštěm (http://knir.cz/). V kategorii města s 20 001 – 40 000 obyvatel obsadila druhé místoKnihovna Kroměřížska (http://www.knihkm.cz/) a na třetí příčce je Masarykova veřejná knihovna Vsetín (http://www.mvk.cz/ ). A v kategorii města nad 40 000 obyvatel získala bronzKrajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně (http://www.kfbz.cz/).

Soutěž Kamarádka knihovna, pořádaná Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP) a firmou 3M pod záštitou Ministerstva kultury ČR, probíhá už od roku 2007 a jejím cílem je motivovat knihovny k lepším službám a co největší vstřícnosti k dětským uživatelům. O hlavním vítězi rozhoduje porota složená ze zástupců Národní knihovny ČR, SKIP a generálního partnera soutěže, firmy 3M.