Zvuková knihovna pro zdravotně znevýhodněné

Fond zvukové knihovny zahrnuje nahrávky literárních děl všech žánrů na magnetofonových kazetách a CD (ve formátu MP3). Tento fond slouží výhradně zrakově a jinak zdravotně znevýhodněným občanům. Podmínkou uživatelské registrace pro půjčování zvukových knih je vyplnění přihlášky a doložení potvrzení odborného lékaře nebo odpovídající odborné organizace nebo předložením průkazu ZTP/P. Tito uživatelé jsou registrováni zdarma. Více informací v článku 19 Knihovního řádu KKFBZ.

V roce 2015 a 2016 byl nákup zvukových dokumentů podpořen dotací Ministerstva kultury ČR v projektu Knihovna 21. století (2015 - dotace 20.000 Kč, 2016 - dotace 15.000 Kč).

Dokumenty z fondu zvukové knihy žádejte u pultu ve 3. podlaží ústřední knihovny.

Soupis všech dokumentů zvukové knihovny


 

Novinky zvukové knihovny (publikováno 19. 9. 2017)

Signatura Autor Název Anotace
MP 3671/2 GALBRAITH, Robert Ve službách zla Třetí případ Cormorana Strika a jeho asistentky Robin, ve kterém se vydávají po stopách vraha z minulosti, který jim posílá kusy lidských těl.
MP 3668/1 NESBO, Jo Švábi Druhý případ detektiva Harryho Holea, ve kterém řeší vraždu norského velvyslance v thajském hotelu.
MP 3672/1 RIGGS, Ransom Sirotčinec slečny Peregrinové. Podivné město / Kniha druhá : Mimořádná pouť pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, kde chtějí najít lék pro slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou na ně na každém rohu číhají nečekaná překvapení.
MP 3670/2 VAŇKOVÁ, Ludmila Cestou krále : z cyklu Zrození království / Román sleduje životní osudy krále Přemysla Otakara I., kterému se podařilo získat dědičný titul krále českého trůnu. Líčí jeho důmyslné diplomatické kličkování i četné výboje, ale i milostné vztahy v královských rodinách.
MP 3673/1 VIEWEGH, Michal Biomanžel Volné pokračování knihy Biomanželka, ve které se autor vrací ke svým zdravotním událostem a oživuje tak literární postavu nevěrného, bezcitného a povrchního spisovatele.
MP 3669/1 VIEWEGH, Michal Biomanželka Humoristický román s autobiografickými prvky. Sebeironický příběh manžela, který má pocit, že se ocitl kdesi na desáté příčce manželčina hodnotového žebříčku...
MP 3667/1 WOOD, Barbara Dům vzpomínek Psychologický příběh vypráví o mladé ženě, která se po návratu do svého rodiště potýká s tíživou minulostí svých předků.
MP 3666/2 ZIBURA, Ladislav 40 dní pěšky : O pouti bez cukrové vaty / Dvaadvacetiletý autor knihy si v létě sbalil svůj život do 12 kilogramů, hodil batoh na záda a vypravil se po vlastních do Jeruzaléma. Bez mapy a orientačního smyslu pěšky ušel 1.400 kilometrů.
MP 3665/2 ZIBURA, Ladislav Pěšky mezi budhisty a komunisty Excentrický poutník Ladislav Zibura se tentokrát vydal zdolat Himálaj a probádat Nepál a Čínu.
MP 3674/2 ZWEIG, Stefan Marie Antoinetta Životopis francouzské královny Marie Antoinetty, popravené za Velké francouzské revoluce roku 1793.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 25. 8. 2017)

Signatura Autor Název Anotace
MP 3643/1   Ať žijí duchové : přepis filmu s komentářem Příběh o opravě starého hrádku, při níž dětem pomáhají duchové
MP 3644/1   Byl jednou jeden král : přepis filmu s komentářem Česká filmová pohádka z roku 1955 režiséra Bořivoje Zemana. Situační komede je vystavěná na základě klasické pohádky Sůl nad zlato. Děj příběhu je vyprávěn netradičně, je obohacen o doplňkové humorné situace.
MP 3645/1   Císařův pekař : přepis filmu s komentářem Historická veselohra o císaři Rudolfovi II., pekaři Matějovi a legendárním Golemovi. Film s Janem Werichem v hlavní roli
MP 3647/1   Černí baroni : přepis filmu s komentářem Komedie, která umí přesvědčit o tom, že i na chmurné stránky naší historie je možné se dívat s nadhledem a humorem. Čo bolo, to bolo... Major Terazky vede svůj šik pétépáků od průšvihu k průšvihu vstříc světlým zítřkům. Česká filmová komedie podle románu Miloslava Švandrlíka.
MP 3647/1   Čert ví proč : přepis filmu s komentářem Česko-slovensko-německá filmová pohádka z roku 2003 režiséra Romana Vávry.
MP 3648/1   Dědictví, aneb, Kurvahošigutntag : přepis filmu s komentářem Hlavním hrdinou filmu je rázovitý vesnický chlapík, žijící sám v rozpadající se chalupě. Pracuje jako dřevař a smyslem jeho života je popíjení slivovice se svými kumpány. Jeho poklidný život změní advokát, který mu oznámí, že zdědil obrovský majetek.
MP 3649/1   Ducháček to zařídí : přepis filmu s komentářem Česká filmová komedie z roku 1938 režiséra Karla Lamače. Hlavním hrdinou je vykutálený, ale loajální účetní (Vlasta Burian), jež se snaží dostat z finančních i osobních problémů svého šéfa, advokáta zadlužené rodiny.
MP 3650/1   Ecce homo Homolka : přepis filmu s komentářem Trpká komedie o obyčejné neděli v rodině pražského taxikáře.
MP 3651/1   Fany : přepis filmu s komentářem Titulní hrdinka je slaboduchá padesátiletá žena, která se po letech, strávených v bezpečí u svých starších příbuzných, dostává do péče své starší sestry, energické a nepřístupné primářky. Soužití obou osamělých žen provázejí četné drobné rozmíšky, ale také chvíle vzájemného porozumění a prostého lidského štěstí. Lékařka pod vlivem sestry ztrácí svou ochrannou vrstvu a stává se citlivější k událostem i lidem okolo sebe.
MP 3652/1   Hoří, má panenko : přepis filmu s komentářem Komedie, v níž se tancuje, krade a hasí.
MP 3653/1   Hotel Modrá hvězda : přepis filmu s komentářem Česká komedie o zchátralém hotýlku, krásné majitelce a zástupu nápadníků. Film z roku 1941.
MP 3654/1   Lotrando a Zubejda : přepis filmu s komentářem Filmová pohádka režiséra Karla Smyczka a scenáristy Zdeňka Svěráka z roku 1997. Děj je založen na motivu pocházejícího ze dvou pohádek z knihy Devatero pohádek Karla Čapka
MP 3655/1   Musíme si pomáhat : přepis filmu s komentářem Film podle stejnojmenné knihy Petra Jarchovského se odehrává za okupace na malém městě v letech 1934 - 1945, kdy manželé ukrývají židovského mladíka.
MP 3660/1   Poklad na Stříbrném jezeře : přepis filmu s komentářem Kdesi vysoko v horách je ukryto pohádkové bohatství - zlatý poklad, který po staletí střeží Tonkawové před chamtivými bělochy. A jak už to tak bývá, vždy se najde někdo, kdo lační po bohatství a nezastaví se před ničím. Takový je i Cornel a jeho banda trampů. Na scéně se ale včas objeví Vinnetou, Old Shatterhand a početná skupinka jejich přátel.
MP 3659/1   Princezna se zlatou hvězdou na čele : přepis filmu s komentářem Klasická pohádka z roku 1955.
MP 3658/1   Slunce, seno a pár facek : přepis filmu s komentářem Bláznivá letní komedie
MP 3657/1   Slunce, seno, erotika : přepis filmu s komentářem Další díl bláznivé letní komedie
MP 3656/1   Slunce, seno, jahody : přepis filmu s komentářem Bláznivá letní komedie ze života jihočeské vesnice.
MP 3661/1   Tři veteráni : přepis filmu s komentářem Pohádka o třech vysloužilých vojácích, kteří byli obdarování kouzelnými předměty
MP 3662/2 ROBB, J. D. Každý má motiv Detektivní román ze série případů z nedaleké budoucnosti, v nichž v hlavní roli vystupuje neohrožená vyšetřovatelka Eva Dallasová.
MP 3663/1 VIEWEGH, Michal Román pro ženy Laura, redaktorka časopisu Vyrovnaná žena, a její předčasně ovdovělá matka Jana, povoláním překladatelka, touží po vysněné lásce. Aby dosáhly svého, musí ovšem slevit ze svých představ
MP 3664/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Znamení Jidáš Další historický detektivní román z volného cyklu Hříšní lidé Království českého, kde v hlavní roli vyšetřovatele opět vystupuje královský prokurátor Oldřich z Chlumu.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 1. 6. 2017)

Signatura Autor Název Anotace
MP3609/1 AMBJORNSEN, Ingvar Elling : pokrevní bratři / Román současného norského spisovatele o dvou mužích středního věku, kteří se po letech strávených v psychiatrické léčebně snaží vrátit do normálního světa.
MP 3614/2 BERRY, Steve Třetí tajemství Napínavý román odehrávající se v církevních kruzích na počátku třetího tisíciletí nabízí vzrušující výpravu do dějin církve i do budoucnosti náboženského světonázoru.
MP 3630/2 BJORK, Samuel Sova Druhý detektivní případ dvojice vyšetřovatelů Holgera Muncha a Mii Krügerové - v lese nedaleko Osla je nalezeno tělo mrtvé dívky, rituálně naaranžované uprostřed sovího peří.
MP 3615/1 BOČEK, Evžen Aristokratka na koni Mladá aristokratka Marie Kostková z Kostky opět řeší nezáviděníhodné problémy a rozhodně nemá ustláno na růžích. S nevyčerpatelným humorem vše zachycuje ve svém fiktivním deníku
MP 3640/1 BRONTË, Emily Na Větrné hůrce Strhující drama se odehrává na větrných pláních yorkshirských vřesovišť a je mistrnou studií člověka, který svůj život zasvětil pomstě.
MP 3623/2 CAREY, M. R. Všemi dary obdarovaná Kniha je postapokalyptický thriller nabitý emocemi.
MP 3634/1 CARLISLE, Helen Grace Krev mé krve Životní zpověď prosté americké ženy, plná radosti, ale především bolesti.
MP 3616/1 COELHO, Paulo Vyzvědačka Životopisný román inspirovaný skutečným příběhem Maty Hari, slavné kurtizány obviněné ze špionáže, která byla v roce 1917 popravena za velezradu.
MP 3617/2 DVOŘÁKOVÁ, Zora Miroslav Tyrš - prohry a vítězství Kniha o životě a díle M. Tyrše, zakladatele Sokola a univerzitního profesora dějin umění.
MP 3641/1 FIELDING, Helen Bridget Jonesová : s rozumem v koncích / Pokračování knihy "Deník Bridget Jonesové". Trnitá cesta k získání duševní rovnováhy zralé třicátnice je opět popsaná s vtipem, sebeironií a šarmem moderní, inteligentní a chytré ženy.
MP 3610/1 FULGHUM, Robert Poprask v sýrové uličce Nová sbírka úvah a postřehů známého amerického spisovatele, napsaná jeho typickým trefným a úsporným způsobem.
MP 3633/1 GULBRANSSEN, Trygve Není jiné cesty Závěrečná část rodinné ságy o vzájemných vztazích několika generací na bohatém statku uprostřed drsné norské přírody.
MP 3632/1 GULBRANSSEN, Trygve Vane vítr z hor Druhá část rodové ságy o zakladatelích hrdého selského rodu Bjorndalů, kteří musejí neustále zápasit o uhájení existence i holého života s drsnou severskou přírodou.
MP 3631/2 GULBRANSSEN, Trygve Věčně zpívají lesy První kniha třídílné rodové ságy o zakladatelích svobodného rodového statku v hlubokých norských lesích, kteří musejí neustále zápasit o uhájení existence i holého života s drsnou severskou přírodou.
MP 3635/3 HARROD-EAGLES, Cynthia Dynastie Morlandů. 35., Fénix / Píše se rok 1931 a svět se dosud nevzpamatoval z krachu na Wall Street. Krize se dotýká i rozvětvené rodiny Morlandů. Ale stejně jako bájný pták Fénix vstává z popela, tak i Morlandové znovu dokazují, že ze všeho, čemu musejí čelit, vyjdou silnější než dřív.
MP 3611/1 JOHNSRUD, Ingar Vídeňské bratrstvo Kriminální thriller s vyšetřovatelem Fredrikem Beierem z prostředí sekty, kde došlo k masové vraždě.
MP 3642/1 JONASSON, Jonas Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel) Další z románů švédského humoristy staví do centra dění jednoho primitivního násilníka a dva životní ztroskotance, kteří s ním mají spoustu výnosných plánů.
MP 3624/2 KOPŘIVA, Štěpán Rychlopalba Kriminální román českého prozaika, scénáristy a autora komiksových libret je příběhem policejního příslušníka, který se rozhodne vyhovět prosbě bývalého spolužáka a pátrá po jeho zmizelé neteři.
MP 3636/1 KÖRNEROVÁ, Hana Marie Heřmánkové údolí Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela.
MP 3618/1 LONDON, Jack Tulák po hvězdách Románové zpracování autentické události a osudů lidí ze státní věznice v San Quentinu na počátku 20. století.
MP 3627/1 MAY, Peter Čtvrtá oběť Druhý případ z řady "čínských thrillerů", v němž americká patoložka a čínský detektiv vyšetřují sérii rituálních vražd.
MP 3628/1 MAY, Peter Pán ohně První román z krimi série zasazený do současné Číny, ve kterém autor uvádí na scénu zkušeného detektiva Li Jena, americkou lékařku Margaret Campbellovou a jejich společný případ muže, uhořelého v pekingském parku.
MP 3612/1 MAYLE, Peter Znovu Provence Závěrečné povídání o slunné Provence, které zavádí čtenáře opět mezi vinice, lány levandule, dubové lesíky, olivovníkové sady a mezi místní starousedlíky žijící stále ještě přirozeným tempem ročních období.
MP 3639/1 NIEDL, František Čtvrtý králův pes Historický román z přelomu 14. a 15. století vypráví o životě v českých zemích za vlády krále Václava IV.
MP 3625/1 ORÁLEK, Daniel Můj dlouhý běh Životní příběh úspěšného českého ultramaratonce.
MP 3606/1 PROKOP, Josef Bernard Karel IV. císař a císařovna / II : Druhá část historického románu o českém králi a římském císaři Karlu IV., který je psán jako fiktivní deník tohoto významného panovníka.
M 3607/1 PROKOP, Josef Bernard Karel IV. III, Císař a synové / Třetí část fiktivního historického románového deníku o českém králi a římském císaři Karlu IV. přináší události z posledních deseti let jeho života, tedy léta 1368 - 1378.
MP 3626/1 RIGGS, Ransom Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti Dobrodružný příběh s prvky fantasy a hororu o šestnáctiletém chlapci, který pátrá po historii tajemného sirotčince pro děti se zvláštními schopnostmi, o němž jako malý slýchával.
MP 3638/2 ROBB, J. D. Smrtící sliby Další příběh kriminalistky Evy Dallasové, která se se svou typickou tvrdohlavostí a vytrvalostí zakousne do vyšetřování zavražděné kolegyně.
MP 3637/2 ROBB, J. D. Téměř bez šance Další z řady detektivních románů s hlavní hrdinkou policistkou Evou Dallasovou, která tentokrát řeší případ korupce a vražd přímo mezi policisty
MP 3608/2 ROLLINS, James Nevinná krev Druhý díl série mysticky laděných dobrodružných thrillerů s doteky nadpřirozena pokračuje v rozkrývání fatálního tajemství ztraceného Kristova evangelia
MP 3591/1 RYWIKOVÁ, Nela Dům číslo 6  
MP 3619/1 SAINT PERN, Dominique de Baronka Blixenová Životní osudy Karen Blixenové, pěstitelky kávy v Keni, dánské baronky, podivuhodné a svobodomyslné ženy, jejíž jméno zná celý svět díky knize a filmu Vzpomínky na Afriku.
MP 3620/1 SMĚJA, Fran Pletky : slezské verše / Výbor zlidovělých veršů, psaných slezskoopavským nářečím a zachycujících život slezské vesnice. Verše jsou obohaceny lidovým humorem, krajovými úslovími a obraty, lidovými rčeními a výrazy a vtipně se vysmívají každé zaostalosti a nešvaru.
MP 3629/1 TŘEŠTÍKOVÁ, Radka Bábovky Psychologický román v sobě spojuje vzájemně se prolínající příběhy dvanácti žen. Každá z nich žije svůj vlastní život, a přesto více či méně vstupuje do života ostatních žen.
MP 3613/2 VANCE, Ashlee Elon Musk : Tesla, SpaceX a hledání fantastické budoucnosti / Životopis svérázného amerického podnikatele a technologického vizionáře Elona Muska.
MP 3621/1 WELLS, Jeff D.V.M. Všichni mí pacienti kopou a koušou : uvěřitelné i neuvěřitelné historky z veterinární praxe / V řadě napínavých i zábavných historek Jeff Wells dokládá, že život veterináře je plný nástrah, překvapení, smutku, ale i radosti a uspokojení z práce.
MP 3622/2 ZHOŘ, Antonín Bety Beletristické zpracování nedlouhého úseku mládí Boženy Němcové, tří let, které prožila ve Chvalkovicích v rodině obročního Hocha.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 25. 5. 2017)

Signatura Autor Název Anotace
MP 3604/1 BACKMAN, Fredrik Tady byla Britt-Marie Román o tom, jak se lidé ztrácejí, zamilovávají a kopou do všeho, co je kulaté.
MP 3602/2 DU MAURIER, Daphne Králův generál Román ze 17. století, kdy Cromwellova vojska v Anglii dočasně zlomila absolutistickou královskou moc.
MP 3605/1 GREEN, John Hvězdy nám nepřály Román o dvou mladých lidech, které dohromady svedla vážná nemoc, bez níž by se možná ani nepoznali
MP 3593/1 HEALEY, Emma Kam se poděla Dojemný příběh autenticky přibližuje vnitřní život osmdesátileté Maud, trpící postupující ztrátou paměti.
MP 3596/1 CHAMBERLAIN, Mary Švadlena z Dachau Osudy mladé anglické švadleny, jejíž sen o módním salónu zničila druhá světová válka.
MP 3598/2 MOYES, Jojo Dívka, již jsi tu zanechal Další román známé britské autorky vypráví příběhy dvou různých žen, jejichž osudy dělí celé století a spojuje jeden nevšední obraz.
MP 3597/2 PICOULT, Jodi Vypravěčka Psychologický román, který pojednává o soukolí viny a trestu a o právu člověka na odpuštění.
MP 3600/1 PUNKE, Michael Zmrtvýchvstání : román nezdolné vůle / Román o houževnatosti lidské vůle, čelící nástrahám americké divočiny. Píše se rok 1823 a těžce raněného hraničáře Hugha Glasse zbaběle opustí dva členové výpravy, kteří ho měli chránit...
MP 3592/1 SOUKUPOVÁ, Petra Pod sněhem Malá tajemství o rodinných, partnerských i sourozeneckých vztazích, odhalená během cesty tří sester na rodinnou oslavu.
MP 3601/2 VIČAR, Michal Embéčkem kolem světa Vyprávění o sedmiměsíční dobrodružné cestě dvou studentů napříč čtyřmi kontinenty postarším vozem Škoda 1000 MB, přes Evropu, Asii, do USA, Mexika, Střední a Jižní Ameriky. Navštívili dvacet dva zemí.
MP 3599/3 VONDRUŠKA, Vlastimil Husitská epopej IV : 1438-1449 - za časů bezvládí / Čtvrtý díl sedmidílné historické ságy začíná smrtí císaře Zikmunda. Na trůn nastoupí jeho zeť Albrecht Habsburský, který záhy umírá. V zemi se rozhoří válka mezi domácí šlechtou podporovanou městy.
MP 3603/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Intimní historie : od antiky po baroko / Autor zábavnou formou poučí čtenáře, jak se žilo a pečovalo o tělo od starověku po novověk. Kniha také sleduje, jak se přirozené lidské úkony postupně stávaly společenským tabu a jak se rodil ostych a stud.
MP 3595/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Letopisy královské komory VI : Otrávený pohár ; Smrt mučednice / Dva detektivní případy z doby vlády Františka I. Habsburského, ve kterých hlavní roli hraje písař královské komory Jiří Adam z Dobronína.
MP 3594/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Letopisy královské komory VII : Osmanský tábor / V sedmém pokračování historicko-detektivních Letopisů královské komory se pán z Dobronína vydává na nebezpečnou cestu do Uher ovládaných Osmany.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 2. 11. 2016)

Signatura Autor Název Anotace
MP 3575/2 BJORK, Samuel V lese visí anděl Norský detektivní thriller, ve kterém chladnokrevný vrah dětí rozehrává krutou hru s dvojicí vyšetřovatelů.
MP 3576/2 COLLINS, Ron Mánie Sex, drogy a literatura, životní příběhy beatniků - bouřliváků a buřičů, kteří stvořili novou uměleckou generaci. Úžasné i tragické životní události byly jejich realitou a jejich životy hnala až na doraz... mánie.
MP 3571/2 DOERR, Anthony Jsou světla, která nevidíme Nevidomá Marie-Laure žije se svým otcem v Paříži, z které však po jejím obsazení Němci musejí uprchnout. Opouštějí tak své dosavadní jistoty a vydávají se za nejasnou vidinou bezpečného útočiště. Román získal prestižní Pulitzerovu cenu za rok 2015.
MP 3572/2 DOSTOJEVSKIJ, Fedor Michajlovič Idiot Společensko-psychologický román z 60. let 19. století v němž autor vytváří svou představu ideálního člověka a dává najevo odpor k životu šlechticů a měšťáků.
MP 3587/2 FIELDING, Joy Povídej, co vidíš Bailey Carpenterová je mladá, krásná a má před sebou skvělou kariéru vyšetřovatelky. Svět se jí zhroutí ve chvíli, kdy je během jedné pátrací akce brutálně napadena a znásilněna neznámým mužem.
MP 3573/1 GLASEROVÁ, Světlana Rusanda na větvi Humorně citlivé i sebeironické, autobiografické vyprávění od autorky vyrůstající na cestách mezi Ruskem a Prahou.
MP 3577/2 HERON, Echo Poledne u Tiffanyho Životopisný příběh umělecké designérky Clary Wolcottové, tvůrkyně kultovních Tiffanyho lamp.
MP 3578/1 JIROTKA, Zdeněk Saturnin Humoristický román o podivuhodných dobrodružstvích, vyvolaných rozmarným sluhou Saturninem.
MP 3590/1 KETTU, Katja Porodní bába Román o lásce porodní báby k nacistickému důstojníkovi odhaluje krutý úděl Finů za druhé světové války.
MP 3574/2 KING, Stephen Pan Mercedes První kniha série Bill Hodges. Thriller dává nahlédnout do mysli vyšinutého vraha, který v ukradeném mercedesu úmyslně vjede do fronty lidí na chodníku.
MP 3579/1 LINDGREN, Minna Babičky: mrtvý kuchař : Siiri, Irma a Anna-Liisa na stopě / Svérázný a zároveň humorný detektivní příběh odehrávající se ve zdánlivě poklidném finském domově důchodců. Brilantní finská variace na slečnu Marplovou.
MP 3589/1 MAWER, Simon Dívka, která spadla z nebe Román z období druhé světové války líčí příběh mladé ženy, která se zapojí do služeb zvláštních jednotek, jejímž velením je vyslána plnit zvláštní misi v okupované Francii.
MP 3585/2 MAY, Peter Ostrov Entry Detektivní příběh se odehrává na ostrově Entry s pouhou stovkou obyvatel, kde nejbohatší z nich je nalezen ve svém domě zavražděný.
MP 3584/2 MOYES, Jojo Stříbrná zátoka Romantický román z prostředí australského přímořského městečka. Mladá žena, Lisa, se marně snaží zapomenout na minulost, když do jejího života vstoupí podnikatel Mike a naruby jí ho převrátí hned několikrát.
MP 3580/1 NEPIL, František Srpen s Bejbinkou Humorné vyprávění o rodinném cestování se starou Pragovkou po Rakousku a Jugoslávii v 60. letech 20. století v jedinečném podání Františka Nepila.
MP 3586/1 READ, Piers Paul Templáři : vzestup a pád mýty opřeného řádu / Populární výklad dějin mýty opředeného rytířského řádu templářů v kontextu středověkých událostí v Evropě, Palestině, Malé Asii, Egyptě a Sýrii. Nahrávka převzata z fondu studijní literatury.
MP 3581/2 ROBB, J. D. Neomylný instinkt V dalším ze svých případů stojí newyorská vyšetřovatelka Eva Dallasová proti sériovému vrahovi, jehož už jednou dostala za mříže.
MP 3582/2 STEVENS, Taylor Loutka Ve třetí sérii kriminálně špionážních thrillerů čeká Vanessu tak trochu hororová noční můra. Jejím úkolem bude dopravit ostře sledovanou dívku do tajuplného podzemního světa řízeného osobou zvanou Loutkař.
MP 3583/2 STEVENS, Taylor Úlovek Čtvrtá část z volné řady napínavých thrillerů s jedinečnou hrdinkou Vanessou, která tentokrát prchá do Džibuti, aby se tam na čas ukryla před ne zrovna legální minulostí, odpovědností a před výčitkami svědomí.
MP 3588/1 UNDSET, Sigrid Kristina Vavřincová Příběh velké tragické lásky a duchovní pouti ze středověkého Norska. Autorka za tento román získala v roce 1928 Nobelovu cenu za literaturu.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 5. 10. 2016)

Signatura Autor Název Anotace
MP 3526/1   Adéla ještě nevečeřela : přepis filmu s komentářem Zvukový záznam filmu o neporazitelném soukromém detektivu Nicku Carterovi, který přijíždí do Prahy řešit případ, s nímž si zdejší policie neví rady.
MP 3527/1   Anděl Páně : přepis filmu s komentářem Pohádka o putování anděla Petronela po pozemském světě a o jeho polepšení.
MP 3528/1   Báječná léta pod psa : přepis filmu s komentářem Nostalgická komedie ze života jedné svérázné české rodiny se opírá o atraktivní téma: šedá léta "reálného" socialismu jsou totiž pro mnohé pamětníky zároveň šťastnou dobou jejich mládí či puberty. Dějová linie se soustřeďuje především na trampoty Kvidova otce, excentrického dříče s vysokoškolským diplomem, kterého jeho úsilí zabezpečit rodinu bez ztráty důstojnosti dovede téměř až k šílenství
MP 3529/1   Byli jednou dva písaři : přepis filmu s komentářem Zvukový záznam televizního seriálu o dvou písařích, kteří mají necelý měsíc do penze a pojí je společné zájmy o vědu, literaturu a umění. Když pak Bouvardovi zemře kmotr a odkáže mu velkorysou částku, Bouvard si vzpomene na svého přítele, zakoupí statek na venkově a oba tam odjedou oddávat se vědám.
MP 3530/1   Dívka na koštěti : přepis filmu s komentářem Film o mladé čarodějnici, která dala přednost životu mezi lidmi před výsadami nadpřirozených bytostí.
MP 3531/1   Dobrý voják Švejk. přepis filmu s komentářem 1. díl : Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války.
MP 3532/1   Dobrý voják Švejk. přepis filmu s komentářem 2. díl : Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války.
MP 3533/1   Hostinec U kamenného stolu : přepis filmu s komentářem Úsměvné příhody hostů idylického lázeňského městečka Džbery. Filmový přepis humoristického románu Karla Poláčka. Film z roku 1948.
MP 3534/1   Jáchyme, hoď ho do stroje : přepis filmu s komentářem Hlavním hrdinou příběhu je nesmělý mládenec František, který uvěří tomu, že bude mít zaručený úspěch v životě, bude-li se řídit kondiciogramem, výpočetním strojem sestaveným přehledem svých šťastných i kritických dní.
MP 3570/1   Jak dostat tatínka do polepšovny : přepis filmu s komentářem  
MP 3535/1   Jak utopit doktora Mráčka, aneb, Konec vodníků v Čechách : přepis filmu s komentářem Slavná filmová komedie o zásadovém bytovém referentovi a neslavném osudu posledních českých vodníků.
MP 3536/1   Jak vytrhnout velrybě stoličku : přepis filmu s komentářem Komedie o osmiletém Vaškovi, kterému bytostně schází tatínek a tak s dětskou důsledností hledá náhradního tatínka.
MP 3537/1   Kolja : přepis filmu s komentářem Povídka o stárnoucím muži, kterému po fiktivním manželství zůstal v péči malý ruský chlapec.
MP 3538/1   Krakonoš a lyžníci : přepis filmu s komentářem Film vypráví o začátcích lyžařského sportování za Rakouska-Uherska v Krkonoších. Pro děti od 9 let.
MP 3539/1   Kristian : přepis filmu s komentářem Hlavní hrdina filmu – drobný úředník z cestovní kanceláře Alois Novák – se každý měsíc na jeden večer stane váženým hostem v nóbl podniku a neodolatelným svůdcem krásných žen. Pak se vždy vrací k manželce a ke svému skromnému životu. Jednou však narazí na mondénní dívku Zuzanu...
MP 3540/1   Limonádový Joe : přepis filmu s komentářem Mistrovská parodie na příběhy z Divokého západu
MP3541/1   Marečku, podejte mi pero : přepis filmu s komentářem Jiří Kroupa, mistr v továrně na zemědělské stroje, by mohl povýšit - musel by ovšem vystudovat večerní průmyslovku. Pan Kroupa se tomu vehementně brání, nakonec však podlehne naléhání členů dílenského výboru a na školu se dá zapsat
MP 3542/1   Na samotě u lesa : přepis filmu s komentářem Manželé Oldřich a Věra Lavičkovi se svými dětmi Petříkem a Zuzankou odjíždějí do Loukova na chalupu svého známého, inženýra Radima Zvona. Chtějí také koupit chalupu a doufají, že jim Zvon pomůže. Nakonec si vyhlédnou malebnou chalupu dědy Komárka, který souhlasí, že ji prodá a zatím pronajme Lavičkovým jednu místnost
MP 3543/1   Noc na Karlštejně : přepis filmu s komentářem Svěží veselohra z národní minulosti s vtipnými zápletkami, o Karlově žárlivé manželce, která vnikne přes králův zákaz do hradu.
MP 3544/1   Obecná škola : přepis filmu s komentářem Povídka vypráví o rozporuplném dění prvního mírového roku (před únorem 1948) na malém českém městě.
MP 3545/1   Ostře sledované vlaky : přepis filmu s komentářem Milostné nesnáze mladého železničáře a jeho boj proti okupantům se odehrává na malé železniční stanici na konci 2. světové války.
MP 3546/1   Páni kluci : přepis filmu s komentářem Vtip, zábava a sladký návrat do dětství. To vše je možné zažít, při sledování jednoho z nejoblíbenějších českých rodinných filmů.
MP 3547/1   Pelíšky : přepis filmu s komentářem Film byl natočený podle knihy Petra Šabacha - Hovno hoří.
MP 3548/1   Postřižiny : přepis filmu s komentářem Půvabné vyprávění o nespoutané mladé ženě správce pivovaru v jednom středočeském městečku na počátku 20. let 20. století.
MP 3549/1   Princ a Večernice : přepis filmu s komentářem Pohádka, kde hlavním hrdinou je princ Velen, kterému se do cesty ke štěstí staví řada překážek.
MP 3550/1   Pupendo : přepis filmu s komentářem Hořká komedie odehrávající se v době komunistického režimu 80. let 20. století v Československu
MP 3551/1   Saturnin : přepis filmu s komentářem Mladý muž dobrého společenského postavení a vychování, trochu konzervativní, získá, ne vlastní vinou, sluhu Saturnina. Ten se de facto stane pánem svého zaměstnavatele a způsobí v jeho dosud poklidném životě řadu překvapivých zvratů a situací. Ty by se bez Saturnina daly těžko zvládnout. Už proto ne, že by bez něj pravděpodobně nikdy nenastaly
MP 3552/1   Slavnosti sněženek : přepis filmu s komentářem Nezapomenutelný spor dvou mysliveckých spolků nad zastřeleným kancem. Povídka je vlastně portrétní miniaturou sousedů, s nimiž Bohumil Hrabal žil uprostřed chatové oblasti v Kersku nedaleko Prahy. Většina literárních postav má svůj reálný a živý předobraz.
MP 3553/1   Smrt krásných srnců : přepis filmu s komentářem Působivý film, v němž se prolínají události úsměvné i vážné. Ota Pavel vtělil své dětství do postavy malého kluka přezdívaného Prdelka. V prosluněném kraji poblíž Berounky ho tatínek a "strejda" Prošek učí rybařit, chlapec se také dozvídá ledacos důležitého o životě. Pak přijdou tragické chvíle okupace a rodina má náhle starostí až nad hlavu
MP 3554/1   Starci na chmelu : přepis filmu s komentářem Nová nahrávka českého muzikálu.
MP 3555/1   S tebou mě baví svět : přepis filmu s komentářem Komedie o rodinné dovolené v malebné beskydské chalupě, kde se tři přátelé starají o šest malých dětí.
MP 3556/1   Světáci : přepis filmu s komentářem Příběh tří venkovských fasádníků, jejichž snem bylo strávit alespoň jednu noc ve víru velkoměsta jako skuteční světáci.
MP 3557/1   Šíleně smutná princezna : přepis filmu s komentářem Příběh prince a princezny ze sousedních spřátelených zemí, kteří mají uzavřít sňatek, o čemž rozhodli jejich moudří otcové se svými rádci. Královské děti však o svém osudu chtějí rozhodnout samy a samy si také touží vybrat životního partnera, který se bude líbit jim, a ne takového, kterého určí státní důvody
MP 3558/1   Tajemství hradu v Karpatech : přepis filmu s komentářem Na motivy románu Julese Verna: Tajemný hrad v Karpatech.
MP 3559/1   Tankový prapor : přepis filmu s komentářem Neradostný i když převážně humorný pohled na vojenský život v roce 1953 rotného Danyho Smiřického
MP 3560/1   Ženy v pokušení : přepis filmu s komentářem Čtyřicátnice Helena, uznávaná odbornice na manželské problémy, jednoho dne zjišťuje, že se dostala do situace, jaké řeší se svými pacienty
MP 3561/1   Želary : přepis filmu s komentářem Dramatické osudy lidí ze zapadlé beskydské vesnice v době první republiky.
MP 3562/1   Zapomenuté světlo : přepis filmu s komentářem Výpověď či zpověď osamělého člověka, který se zmítá v mučivých rozporech mezi svou vírou a realitou okolního světa.
MP 3563/1   Všichni dobří rodáci : přepis filmu s komentářem Pravdivé svědectví o poválečných osudech vesnice, především o dramatickém přelomu padesátých let. Jeden z nejkrásnějších a myšlenkově nejhlubších filmů v celé historii naší kinematografie.
MP 3564/1   Vrchní prchni : přepis filmu s komentářem Pokud si člověk vymyslí dobrý trik, lze snadno přijít k penězům. Ale ty konce…
MP 3565/1   Vesničko má středisková : přepis filmu s komentářem Úsměvný film, který je naplněn typickým svěrákovským inteligentním humorem, umocněným Menzelovým smyslem pro "poezii a prózu" všedního života.
MP 3566/1   Už zase skáču přes kaluže : přepis filmu s komentářem Syn zaměstnance hřebčína sní o tom, že i on bude umět krotit ušlechtilé jezdecké koně. Ani po onemocnění obrnou není ochoten se své touhy vzdát. Působivá adaptace románu australského spisovatele Alana Marshala přenesla příběh do jiné doby a zcela jiného prostředí, ale zachovala jeho silné humanistické poslání.
MP 3567/1   Tmavomodrý svět : přepis filmu s komentářem Příběh českých letců, bojujících za 2. světové války ve Velké Británii.
MP 3518/1 BAUEROVÁ, Anna Tajemství chrámových pokladů Tato kniha je pozváním k prohlídce nejvýznamnějších chrámových pokladů v Evropě, mezi nimiž zaujímá přední místo i pokladnice ve Svatovítské katedrále.
MP 3512/1 BOLAVÁ, Anna Do tmy Zvláštní pochmurná kniha jdoucí intenzivně do nitra člověka a odhalující rafinovaně lidskou osamělost a psychickou i fyzickou bolest.
MP 3525/1 BUDINSKÝ, Libor Vraždy slavných Kniha popisuje okolnosti vražd slavných světových osobností.
MP 3513/2 FOUTS, Roger Nejbližší příbuzní : co jsem se od šimpanzů dozvěděl od nás / Vyprávění muže, který chtěl být dětským psychologem, ale v roce 1967 se seznámil s šimpanzicí a vše se začalo odvíjet jinak.
MP 3568/1 HAŠEK, Jaroslav Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. 1. / Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války.
MP 3569/1 HAŠEK, Jaroslav Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. na frontě / 2 : Satirický román zobrazující odpor lidu proti válce.
MP 3517/1 HOŘEC, Petr Jaroslav Marvan nejen o sobě Paměti známého českého herce, v nichž hovoří nejen o sobě, ale i o dalších známých hercích a režisérech divadla i filmu
MP 3519/1 ROHÁL, Robert Kdo by je neznal : nezapomenutelné dvojice z jeviště, plátna obrazovky / Autor obrací pozornost ke slavným uměleckým dvojicím - od V + W až po Vojtu Kotka a Jiřího Mádla.
MP 3514/2 ROLLINS, James Krvavé evangelium Mysticky laděný dobrodružný thriller s doteky nadpřirozena je úvodním románem série Řád sangvinistů a rozkrývá fatální tajemství ztraceného Kristova evangelia.
MP 3515/4 SINCLAIR, Upton Boston Na pozadí skutečného justičního omylu a vraždy dvou revolucionářů Sacca a Vanzettiho zobrazil Sinclair bostonskou společnost dvou světů, světa milionářů a světa dělníků.
MP 3520/1 SMOLJAK, Ladislav Hospoda Na mýtince. Divadlo Járy Cimrmana / Série odborných referátů, týkajících se života a díla Járy Cimrmana a úryvek z Cimrmanovy operety Proso.
MP 3521/1 SMOLJAK, Ladislav Dlouhý, Široký a Krátkozraký. Divadlo Járy Cimrmana / Dlouhý, Široký a Krátkozraký: pohádka, která u dětí propadla
MP 3522/1 SMOLJAK, Ladislav Němý Bobeš, aneb, Český Tarzan. Divadlo Járy Cimrmana / Odborné referáty a následná souvislá ukázka z Cimrmanova zrekonstruovaného díla.
MP 3523/1 SMOLJAK, Ladislav Vražda v salonním coupé. Cimrman kriminalista / Divadlo Járy Cimrmana : První část představení obsahuje sérii odborných referátů, týkajících se života a díla Járy Cimrmana a druhá část nabízí ucelenější zpracování detektivní činohry Vražda v salonním coupé.
MP 3524/1 WERICH, Jan Balada z hadrů Unikátní záznam představení z Divadla ABC z roku 1957.
MP 3516/1 ZGUSTOVÁ, Monika Růže od Stalina Ve vynikajícím biografickém románu plném napětí a nečekaných zvratů se odvíjí pohnutý osud Stalinovy dcery Světlany.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 19. 9. 2016)

Signatura Autor Název Anotace
MP 3509/1   Škola základ života : přepis filmu s komentářem Slavná česká komedie o věčném boji študáků a kantorů
MP 3472/2 BROMFIELD, Louis Když nastaly deště Román, ve kterém autor podává obraz probouzející se Indie s jejími složitými kulturními, náboženskými a kastovními problémy.
MP 3479/1 DAVOUZE, Marta Vypadni z mýho života! Psychologický román se zabývá některými aktuálními problémy současných mezilidských a partnerských vztahů. Kniha je stejně výjimečná jako autorka sama.
MP 3505/1 DICKENS, Charles Oliver Twist Titulní hrdina románu je nalezenec, který od dětství vyrůstá ve zločinecké bandě. Autor zde zobrazil život londýnské spodiny, která se za svou bídu mstí vyšším vrstvám společnosti.
MP 3491/1 DOLEŽAL, Miloš Jako bychom dnes zemřít měli Životní cesta a tragická smrt kněze Josefa Toufara, který se v roce 1950 stal obětí tažení komunistického režimu proti katolické církvi.
MP 3500/1 DOLEŽALOVÁ, Marie Kafe @ cigárko Vtipné příběhy z hereckého prostředí. Herečka, Marie Doležalová, za své blogové zápisky získala v roce 2015 literární ocenění Magnesia Litera a zvítězila s v anketě Křišťálová lupa v kategorii One(wo)man show.
MP 3475/1 GIDEON, Melanie Manželka 22 Román, částečně psaný v e-mailech, s nadhledem reflektuje pocity vdané ženy, která prožívá krizi středního věku.
MP 3482/2 GRANNEC, Yannick Bohyně malých vítězství Strhující román o podivuhodném životě, nerovném manželství a nedocenitelném odkazu jednoho z nejbrilantnějších matematiků 20. století, Einsteinova blízkého přítele a brněnského rodáka - Kurta Gödela.
MP 3481/1 HIGHSMITH, Patricia Carol Psychologické drama Carol, syrový a současně romantický příběh je výjimečným dílem, v němž autorka osvědčila mistrovské vypravěčské umění.
MP 3508/1 HNÍZDIL, Jan Zaříkávač nemocí : chcete se léčit, nebo uzdravit? / Autor je známý český lékař, jeden z průkopníků komplexní a psychosomatické medicíny u nás. Kniha je sestavená z textů, komentářů a rozhovorů, věnovaných nemocem lidí, vrcholového sportu, politiků i celé společnosti.
MP 3476/1 CHBOSKY, Stephen Ten, kdo stojí v koutě Strhující příběh o dospívání na střední škole, který Charlie vypráví v dopisech, je otevřenější a důvěrnější než leckterý deník, zároveň vtipný i sžíravý. Charlie zůstává raději v roli jakéhosi pozorovatele, "toho, kdo stojí v koutě", a přitom si může všimnout spousty úžasných věcí.
MP 3484/1 CHŘIBKOVÁ, Ivana Suchý hadr na dně mořském Krátké, humorné příběhy o trampotách dospívajícího člověka i nelehkém soužití s rodiči ukazují, že je možné život brát i z té veselejší stránky. I když si na ten okamžik někdy musíte chvíli počkat.
MP 3477/1 INGELMAN-SUNDBERG, Catharina Půjčiti stříbro, loupiti zlato Volné pokračování humoristického románu s kriminální zápletkou "Brambory na vloupačku", nás zavádí za známou pěticí důchodců, kteří se vydali do Las Vegas, aby získali peníze pro svůj fond.
MP 3480/2 JAMES, E. L. Grey : padesát odstínů šedi pohledem Christiana Greye / Erotický příběh, nahlížený tentokrát očima mužské poloviny ústředního páru, tajemného Christiana Greye.
MP 3492/3 LARK, Sarah Ostrov tisíce pramenů Poutavý příběh o lásce a nenávisti, důvěře a zradě a vzrušujícím osudu, jenž se odehrává v exotickém prostředí Karibiku.
MP 3489/1 LARSSON, Åsa Sluneční bouře Detektivní román odehrávající se v malém městečku na severu Švédska.
MP 3504/1 LOWRY, Lois Spočítej hvězdy Kniha světoznámé americké autorky popisuje na osudu dvou nerozlučných kamarádek válečné hrůzy a hrdinství dánských občanů za druhé světové války. Tehdy s nasazením vlastního života zachránili přes 7000 židovských obyvatel Dánska tím, že je převezli přes moře do neutrálního Švédska. Příběh získal ocenění nejlepší americká dětská kniha roku.
MP 3498/1 MAHLER, Zdeněk ... ale nebyla to nuda : poznámky pod parou života / Kniha vzpomínek spisovatele, scenáristy a publicisty Zdeňka Mahlera, který patří k nejvýraznějším osobnostem naší kultury.
MP 3485/1 MICHELL, Tom Co mě naučil tučňák : co jsem se od něj naučil / Jedinečný, silný životní příběh o nevídaném vztahu mezi mladým učitelem a tučňákem. Pro všechny, kteří kdy snili o tom rozumět řeči zvířat.
MP 3501/2 MOYES, Jojo Než jsem tě poznala Romantický příběh o vztahu dvou velmi nesourodých lidí, náladového a cynického Willa a optimistické, hodně upovídané Louisy.
MP 3483/1 PALMER, Michael Významný pacient Lékařský thriller, v němž je ohrožen prezident USA a nadějí je jeho přítel z mládí na místě osobního lékaře.
MP 3503/1 POLÁČEK, Karel Hlavní přelíčení Příběh železničáře z pražské periferie 20. let 20. století, posedlého touhou po majetku, který se stane nejprve podvodníkem a nakonec vrahem.
MP 3490/2 POTOK, Chaim Dar Ašera Leva Příběh uznávaného malíře, který se v minulosti pro své názory na umění rozešel s chasidskou komunitou a nyní navazuje zpřetrhané vztahy.
MP 3493/2 PROKOP, Josef Bernard Karel IV : tajný deník / Fiktivní deníkové zápisky proslulého českého krále a římského císaře.
MP 3473/2 ROBB, J. D. Smrtící kalich Thriller z kriminální řady z New Yorku blízké budoucnosti. Vyšetřovatelka Eva Dallasová řeší případ vražd církevních činitelů.
MP 3494/2 ROBB, J. D. Smrtící hrátky Další epizoda z řady detektivních příběhů z New Yorku druhé poloviny 21. století. Svérázná kriminalistka Eva Dallasová vyšetřuje případ vražd se sexuálním pozadím.
MP 3495/2 ROBB, J. D. Smrtící stvoření Poručík Eva Dallasová je tentokrát pověřena vyšetřováním případu sadistického sériového vraha žen, který se "přihlásil" znovu po devíti letech.
MP 3486/1 RODRIGUEZ, Deborah Kavárnička v Kábulu Román se odehrává v Kábulu krátce po porážce Tálibánu. Je to příběh o nezištném přátelství a velké lásce, středobodem osudů hlavních hrdinek je malá kavárna v centru Kábulu.
MP 3510/1 SMOLJAK, Ladislav Dobytí severního pólu. Divadlo Járy Cimrmana / Dobytí Severního pólu Čechem Karlem Němcem 5.dubna 1909
MP 3511/1 SMOLJAK, Ladislav České nebe. Divadlo Járy Cimrmana / České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft
MP 3506/1 SVĚTLÁ, Karolina Kříž u potoka Vesnický román z Podještědí, jehož hrdinkou je mladá dívka, která se rozhodne provdat do měšťanského rodu a postavit se tak nepříznivému osudu, uskutečňuje svou touhu dát životu hlubší smysl.
MP 3474/1 ŠŤASTNÁ, Barbora Jak jsem sebrala odvahu Povídková kniha české spisovatelky, novinářky a autorky Šťastného blogu je podaná s lehkostí, upřímností a nadhledem a hledá zábavný návod na stresující běžné životní komplikace.
MP 3487/2 TAYLOR, Patrick Doktore, fofrem, jde o život! Kaleidoskop komických příběhů praktického lékaře plných laskavého humoru a životní moudrosti, irská obdoba francouzských Zvonokos.
MP 3497/2 VAŇKOVÁ, Ludmila Dítě z Apulie Historický román, odehrávající se na počátku 13. století, líčí osudy římského císaře Fridricha II.
MP 3499/3 VONDRUŠKA, Vlastimil Husitská epopej III : 1426-1437 - za časů císaře Zikmunda / Třetí díl historické ságy se odehrává v letech 1426 až 1437, kdy probíhá závěr radikálního husitství, dochází k jednání na basilejském koncilu a císař Zikmund nastupuje na český královský trůn.
MP 3507/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Zločin na Bezdězu Další příběh ze seriálu "Hříšní lidé Království českého" uvádí opět na scénu prokurátora Oldřicha z Chlumu, který tentokrát řeší složitý případ hrdelního zločinu na hradě Bezdězu.
MP 3502/1 WALTARI, Mika Tajemný Etrusk Barvitě napsaný román z doby prvních řecko-perských válek přibližuje čtenáři způsob života a myšlení na počátku 5. století před naším letopočtem.
MP 3496/1 WEIN, Elizabeth Krycí jméno Verity Na pozadí fatálních událostí druhé světové války se odehrává příběh náročné zkoušky jednoho oddaného přátelství.
MP 3471/1 WODEHOUSE, P. G. Henry a jeho hosté Humoristický román je zábavným propletencem příběhů, lásek, snah a intrik několika dočasných obyvatel jednoho šlechtického sídla.
MP 3488/1 YALOM, Irvin D. Když Nietzsche plakal Román z Vídně 19. století inspirovaný skutečnými událostmi, jehož základním kamenem je fiktivní setkání filozofa Fridricha Nietzscheho a psychologa Josefa Breuera.
MP 3478/1 ŽÁK, David Jan Návrat krále Šumavy : román o Josefu Hasilovi / Rozsáhlý životopisný román, odehrávající se především v ponurých padesátých letech 20. století, je příběhem legendárního "Krále Šumavy", převaděče a agenta-chodce, Josefa Hasila.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 10. 6. 2016)

Signatura Autor Název Anotace
MP 3445/1 BONFIGLIOLI, Kyril Mortdecai : záhadný případ knírem / Cesta k odhalení tragické nehody profesorky z Oxfordu se ukáže být mimořádně spletitá a neohroženého pátrače Charlie Mortdecaie čeká řada těžkých zkoušek.
MP 3459/2 CLANCY, Tom Živý nebo mrtvý Zkušený americký autor thrillerů nechává tentokrát postavy ze svých předchozích děl sejít se a spolupracovat v boji proti obávanému teroristovi.
MP 3444/1 CLAYTON, Alice Nabíječ Lehce erotický román pro ženy.
MP 3443/1 CLIFFORD, Francis Čas je zrádná past Kriminální příběh ze Španělska vyúsťuje v rekonstrukci jedné z otřesných událostí občanské války.
MP 3470/1 ČAPKOVÁ, Helena Moji milí bratři Kniha o dětství, mládí a uměleckém růstu bratří Čapků napsaná jejich sestrou
MP 3454/1 DES HORTS, Stéphanie Cartierova panteřice Podivuhodný příběh šperkařky Jeanne Toussaintové, ženy, která se sama stala klenotem firmy Cartier.
MP 3463/1 ECO, Umberto Nulté číslo Autor se v této knize vrací do oblíbeného prostředí redakce. Děj je situován do Milána roku 1992 a točí se zejména okolo spikleneckých teorií. Zachycuje moc masových médií v současné době, výmysly, manipulace, falzifikace veřejného mínění.
MP 3469/1 GEISLEROVÁ, Anna P.S. : deníky o životě a meruňkové marmeládě / Soubor fejetonů, kterými herečka Aňa Geislerová přispívala do magazínu ELLE.
MP 3458/2 JAMES, E. L. Padesát odstínů svobody Závěrečný díl erotické trilogie, v němž jde o vztah krásného, avšak k sexu netradičně přistupujícího milionáře s pohlednou, britskou literaturu milující Američankou.
MP 3453/2 KEPLER, Lars Stalker Pátá kniha detektivní série s hlavním vyšetřovatelem Joonou Linnou.
MP 3468/2 KLEVISOVÁ, Michaela Ostrov šedých mnichů Detektivní příběh odehrávající se na holandském ostrově Schiermonnikoog.
MP 3462/2 LEWINSKY, Charles Gerron Tragický příběh slavného německého herce a režiséra židovského původu Kurta Gerrona, který byl nacisty transportován do terezínského ghetta. Někdejší hvězda němých filmů se stala člověkem beze jména, jen vytetovaným číslem a ocitl se před nejsložitější volbou svého života...
MP 3457/2 MANKELL, Henning Usměvavý muž : případy komisaře Wallandera / Román z volné série detektivních thrillerů se švédským detektivem Kurtem Wallanderem.
MP 3467/1 MAY, Peter Výjimeční lidé : Akta Enzo 1 / První díl nové série přivádí na scénu profesora biologie, bývalého forenzního biologa, Enza Macleoda, který se pouští do řešení neobjasněného kriminálního případu.
MP 3452/2 MINIER, Bernard Mráz Kriminální thriller, odehrávající se v mrazivé atmosféře francouzských Pyrenejí, je dovedně namíchaným koktejlem, jehož hlavním motivem je krutá odplata za dávné zločiny.
MP 3451/2 NESBO, Jo Syn Thriller vypráví o třicetiletém Sonnym, který se v osmnácti letech dostal do vězení za dvě brutální vraždy. Roky ve věznici jednotvárně plynou až do chvíle, než si Sonny nečekaně vyslechne šokující zpověď a vydá se soudit živé i mrtvé.
MP 3464/1 NOVOTNÝ, Petr Jako Čuk a Gek : úsměvné putování světem křížem krážem / Osobitý cestopis po Thajsku, USA, Anglii a Sicílii v podání múzami políbených vypravěčů.
MP 3442/1   Ostré předměty Mrazivě znepokojivý a čtivý psychothriller z prostředí missourijského městečka Wind Gap, kde se odehrály brutální vraždy dětí.
MP 3450/1 PANCOL, Katherine Muchachas (mučačas) První díl trilogie oblíbené francouzské spisovatelky vypráví příběh mladé ženy, jejíž život poznamenalo domácí násilí a sexuální zneužívání.
MP 3456/1 PANCOL, Katherine Muchachas (mučačas) 2 Druhý díl románové trilogie sleduje další osudy, citové peripetie i nové hrozby, které čekají na hrdinky a hrdiny známé z první části.
MP 3466/1 POULLAIN, Chantal Chantal : život na laně / Autobiografické vyprávění česko-francouzské divadelní a filmové herečky a šansoniérky Chantal Poullain o svém dosavadním životě s mnoha křižovatkami, o kterém mluví jako o životě na laně.
MP 3449/2 ROBB, J. D. Smrtící nevinnost Poručík Eva Dallasová vyšetřuje náhlou smrt mladého, všemi oblíbeného učitele, která se záhy ukáže jako zákeřná vražda.
MP 3465/2 SOUKUPOVÁ, Petra Zmizet Tři povídky vyprávěné z pohledu dětí, které se snaží vyrovnat s osamělostí, nepochopením a neuspořádanými rodinnými poměry.
MP 3461/1 STANČÍK, Petr Mlýn na mumie, aneb, Převratné odhalení komisaře Durmana V této staropražské detektivce, odehrávající se v roce 1866 na historickém pozadí prusko-rakouské války, komisař Durman sice vyšetřuje sérii bizarních vražd, hodně času však věnuje ženským vnadám, dobré krmi či zrzavému moku.
MP 3455/1 ŠIKULOVÁ, Veronika Místa v síti V autobiograficky zabarveném románu se autorka soustřeďuje na osudy tří žen jedné rodiny klenoucí se přes celé století: babičku, její dceru a vnučku. Je to příběh o statečných a silných ženách, jejichž osud ovlivnila válka, politické zvraty padesátých let a normalizace. Román ze slovenštiny citlivě přeložila Kateřina Tučková, autorka bestseleru Žítkovské bohyně.
MP 3448/2 VÁŇOVÁ, Magda Sestra a sestřička Psychologický román o rodinných i partnerských vztazích.
MP 3447/2 VÁŇOVÁ, Magda Tereza Román líčí typickou krizi manželství lidí středního věku. Klasický trojúhelník - sobeckého manžela, ambiciózní milenku a nic nestíhající manželku doplňuje v tomto příběhu předčasně vyspělá pubertální dcera.
MP 3446/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Letopisy královské komory VIII : ulička hanby / V osmém příběhu pátrá královský písař Jiří Adam z Dobrodína po vrahovi nevěstky a člena významného šlechtického rodu v Uličce hanby, proslulé svými nevěstinci
MP 3460/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Oldřich z Chlumu : román a skutečnost / Čtyři detektivní povídky z přemyslovské doby jsou doplněny autorovým výkladem o fiktivních i historických skutečnostech, týkajících se ústředního hrdiny jeho středověkých detektivek - královského prokurátora Oldřicha z Chlumu.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 4. 3. 2016)

Signatura Autor Název Anotace
MP 3420/1 ALBOM, Mitch Úterky s Morriem Román sportovního novináře je posmrtným holdem výjimečnému učiteli, který hluboce ovlivnil jeho život.
MP 3422/2 ATKINSON, Kate Život za životem Nevšední psychologicky laděný román s tématem opakujících se alternativních životů hlavní hrdinky na pozadí vzrušujícího 20. století.
MP 3409/1 BACKMAN, Fredrik Muž jménem Ove Román o starém vzteklounovi komicky ztvárňuje řadu situací, které nám jsou důvěrně známé. Kniha se nese ve stejném duchu jako film "Lepší už to nebude".
MP 3425/1 BERTHELIUS, Jenny Abeceda hrůzy Výbor dvou detektivních novel: Abeceda hrůzy; Muž s kosou.
MP 3400/2 BOUDNÍK, Jiří Věže Strhující a pravdivý příběh česko-amerického architekta, který pracoval v září 2001 jako projektový manažer na jedné z newyorských staveb a po útoku na New York se podílel na záchranných a odklízecích pracích v oblasti Světového obchodního centra.
MP 3399/1 BRAGANCE, Anne Mata Hari Životopisný román o slavné tanečnici a záhadné špionce, která byla popravena v roce 1917.
MP 3427/1 CARRICK, Peter Barbra Streisandová : životopis / Poutavý životopis jedné z nejvýraznějších osobností americké pop-music a showbyznysu mapuje její závratnou kariéru.
MP 3419/1 ČECHOVÁ, Heda Můj syn Vladimír Čech : životní příběh nejslavnějšího českého milionáře / Život Vladimíra Čecha popisuje s intimní obeznámeností a zároveň překvapivým nadhledem jeho matka, legendární rozhlasová a televizní hlasatelka Heda Čechová.
MP 3398/1 DEBARTOLO, Tiffanie Díra v duši Nekonvenční román o peripetiích jednoho milostného vztahu.
MP 3430/1 DOCTOROW, E. L. Billy Bathgate Napínavý příběh chudého chlapce z Bronxu, který je poslíčkem a pomocníkem krutého gangstera a jeho newyorského gangu.
MP 3432/1 FIELDING, Helen Deník Bridget Jonesové Kniha anglické autorky s humorným nadhledem sleduje snahu svobodné třicetileté ženy o zakotvení v uspokojivém manželském svazku.
MP 3429/1 FRANKLIN, Miles Bílá žena Midži, vyrůstající u australských domorodců, u nichž je pro svou bílou pleť a rudé vlasy v opovržení, se rozhodne kmen opustit a začne s pomocí anglického přistěhovalce a jeho ženy pátrat po svém původu.
MP 3397/1 CHRISTIE, Agatha Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota Soubor dvanácti kratších detektivních příběhů Hercula Poirota.
MP 3403/1 JEŽEK, Martin Tak nám zabili Ferdinanda Česká stopa sarajevského atentátu. Nahrávka je doplněnou verzí stejnojmenné knihy vydané v roce 2014 ve vydavatelství Radioservis.
MP 3408/1 JOHNSON, Gordon Indiánský psi žerou fazole Výbor fejetonů indiánského autora, přibližujících život v kalifornské rezervaci Pala.
MP 3407/1 KAJÍNEK, Jiří Můj život bez mříží Autentické vyprávění nejznámějšího českého vězně pořízené za přísných bezpečnostních podmínek přímo v prostorách věznic Mírov a Rýnovice. Autor nám zpoza mříží pootevírá dvířka do nitra své osobnosti.
MP 3406/1 KASTNEROVÁ, Alena O líné babičce Veselá knížka plná neuvěřitelných dobrodružství, která zažívá docela obyčejná babička, která se rozhodla, že si bude v důchodu plnit všechna svá tajná přání. Pro děti od 6 let.
MP 3418/1 KOSMAS, Kosmova kronika česká Překlad významné kroniky pražského děkana, pocházející z 12. století, zachycuje počátky historie našeho národa.
MP 3405/1 MANKELL, Henning Vrazi bez tváře : případy komisaře Wallandera / První kniha série Kurt Wallander. Detektivní román se odehrává v 90. letech 20. století v malém městečku na jihu Švédska, kdy na malé osamocené usedlosti dojde k brutální vraždě starých manželů, pro kterou zdánlivě neexistuje žádný motiv.
MP 3412/1 MICHAUD, Danielle Zpověď ďáblovy milenky Vyprávění dívky, která se dostala spolu se svým partnerem do sekty satanistů. Strhující četba pro svoji autentičnost a bezprostřednost vyprávění.
MP 3431/1 MONYOVÁ, Simona Hra svalů Hlavní hrdinka, pětadvacetiletá Darja, přináší tragikomicky napsaný příběh mladého manželství.
MP 3414/2   Nejlepší rybářské příběhy Soubor veselých, dramatických a leckdy i dojímavých povídek o rybách a rybářích z děl renomovaných autorů.
MP 3396/2 NESBO, Jo Policie. 1. část + 2. část / Desátý díl krimi série Harry Hole. Na místech, kde byly v minulosti spáchány dosud neobjasněné zločiny, jsou nalezeni zavraždění policisté, kteří je vyšetřovali. Osloský policejní sbor se však musí obejít bez svého nejlepšího vyšetřovatele.
MP 3421/1 QUINDLEN, Anna Zátiší s kousky chleba Psychologický román vypráví příběh fotografky z New Yorku, které pobyt na venkově změní profesní i soukromý život.
MP 3402/2 ROBB, J. D. Smrtící zrození Kriminální thriller ze série případů Evy Dallasové. Tentokrát řeší vraždy dvou účetních a pátrá po známé, která zmizela pár dnů před plánovaným porodem.
MP 3417/1 ROLLAND, Romain Dobrý člověk ještě žije Ústřední postavou světoznámého románu je bodrý Burgunďan jiskřící vtipem a nezdolnou láskou k životu.
MP 3423/3 RUIZ ZAFÓN, Carlos Andělská hra Román odehrávající se v Barceloně ve dvacátých letech 20. století je variací na faustovský motiv o pokušení a touze po nesmrtelnosti.
MP 3424/1 ŘEHÁČKOVÁ, Věra ...a štěstí osleplo Román ze současnosti, jehož hrdinka se potýká s nepřízní osudu v podobě lakomého a bezcitného manžela, nelásky syna a dalších komplikovaných vztahů.
MP 3413/1 SEGERT, Stanislav Synové světla a synové tmy : svědectví nejstarších biblických rukopisů / "Synové světla a synové tmy: svědectví nejstarších biblických rukopisů". Kniha vypráví o nálezu starohebrejských rukopisných svitků v Kumránu na břehu Mrtvého moře a o životě essénské komunity, která je vytvořila.
MP 3411/1 SIENKIEWICZ, Henryk Pouští a pralesem Dobrodružný příběh o dvou dětech, které se podivnou hrou ocitnou zcela sami uprostřed Afriky a projdou stovky kilometrů nejprve Saharou podél Nilu a potom pralesy středovýchodní Afriky.
MP 3415/2 SLAUGHTER, Karin Město policajtů Krimithriller zkušené americké autorky, v němž se novopečená policistka ocitne uprostřed případu sériových vražd jejích kolegů.
MP 3401/2 STEVENS, Taylor Neviňátko Již podruhé uvádí autorka na scénu neobvyklou agentku tajných služeb, která nemá ve zvyku selhávat a vždy dotáhne svůj úkol do konce. Tentokrát je cílem Jižní Amerika a dívenka unesená šílenou sektou.
MP 3433/1 SUCHÝ, Jiří Osudy Rozhlasové vzpomínky herce, zpěváka, textaře, spisovatele a zakladatele divadla Semafor.
MP 3410/1 SVÁTEK, Josef Paměti kata Mydláře Výbor ze čtyřdílného cyklu Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze je stylisticky i jazykově upraven a soustřeďuje se především na významné historické události.
MP 3404/2 TOWNSEND, Sue Adrian Mole a zbraně hromadného ničení Další ze série oblíbených humorných příběhů věčného smolaře Adriana Molea se odehrává v Leicesteru na počátku 21. století.
MP 3428/1 VÁŇOVÁ, Magda Když ptáčka lapají Psychologický román o rodinných a partnerských vztazích se odehrává v současné Praze.
MP 3426/1 VIEWEGH, Michal Andělé všedního dne Autor vypráví příběh jediného dne, na jehož konci se tři lidské osudy spojí v jeden. Sám autor novelu charakterizuje jako "svižnou story o lidech, andělích a umírání".
MP 3416/3 VONDRUŠKA, Vlastimil Husitská epopej II : 1416-1425 - za časů hejtmana Jana Žižky /  
MP 3434/1   Vybrané instituce ve Zlíně, Fryštáku, Lípě, Lukově, Sazovicích a Želechovicích nad Dřevnicí z pohledu (bez)bariérovosti CD ve formátu MP3 obsahuje načtené informace o bezbariérovém přístupu do některých institucí Zlína a Zlínska.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 14. 1. 2016)

MP 3373/2 AMADO, Jorge Dona Flor a její dva manželé : Příběh o morálce a lásce / Úsměvné a lehce satirické vyprávění o intimním manželském životě půvabné učitelky kuchařského umění s jejími dvěma partnery, z nichž první je roztomilý flákač a hráč rulety, druhý je úctyhodným lékárníkem.
MP 3382/3 ANDREWS, V. C. Zlomená křídla První svazek dvoudílné série. Osudy tří dívek s různými úděly a nezvladatelnými životy se jednoho dne protnou. Všechny přitom touží jen po normální rodině a porozumění.
MP 3387/2 BACKMAN, Fredrik Babička pozdravuje a omlouvá se Dobrodružné, zábavné i napínavé přátelství mezi sedmiletou Elsou a její nápaditou babičkou, která prostřednictvím příběhů bere svou vnučku na výlet do kouzelných říší a zárověň ji připravuje na dobrý život.
MP 3381/1 BERG, Ellen Já ti to opepřím, miláčku Autorka se věnuje s notnou dávkou černého humoru námětu ženské pomsty za nepovedené vztahy.
MP 3377/1 DUŠKOVÁ, Vlasta Kavky nad městem Hořké osudy tří generací německo-české rodiny z Českého Krumlova v průběhu první poloviny 20. století, které poznamenala válka i nenaplněná, neopětovaná nebo neposkytnutá láska.
MP 3376/2 FIELDING, Helen Celebrity pro Afriku Ve svém románu spojila autorka s velkou dávkou humoru, porozumění a soucitu dva zdánlivě neslučitelné světy - kult celebrit a utrpení třetího světa.
MP 3372/1 GORDON, Noah Katalánec Děj sugestivního románu se odehrává převážně ve Španělsku ve druhé polovině 19. století a je záznamem krušné cesty prostého a chudého španělského vinaře k úspěchu.
MP 3385/2 HILLENBRAND, Laura Nezlomný : přežití, odhodlání, vykoupení / Válečná románová biografie podává mimořádné svědectví o nezlomnosti lidského ducha. V roce 1943 se do Tichého oceánu zřítil americký bombardér. Louis Zamperini, mladý poručík, havárii přežil. Kdysi problémové dítě, později skvělý atlet a účastník olympiády v Berlíně má nyní před sebou jeden z nejneuvěřitelnějších příběhů druhé světové války.
MP 3386/1   Himmlerova kuchařka Groteskní román, ve kterém spolu s hrdinkou a jejími pohnutými osudy poznáváme zlomové okamžiky dějin dvacátého století.
MP 3384/2 JAMES, E. L. Padesát odstínů temnoty Druhý díl erotické trilogie o ještě temnějších, smyslnějších a neodolatelnějších návykových touhách.
MP 3380/2 LAGERCRANTZ, David Dívka v pavoučí síti : Milénium 4 / Ve čtvrtém dílu Milénia se Lisbeth Salanderová rozhodne riskovat vlastní život, aby pomohla chlapci, který může díky svým mimořádným schopnostem jako jediný odhalit vraha.
MP 3371/1 LAWSON, Jenny Fakt se to stalo? aneb, Víceméně pravdivé a rozhodně originální memoáry Vtipná a satiricky kousavá americká blogerka glosuje ve své románové prvotině zásadní události svého dětství, prožitého v jednom texaském zapadákově.
MP 3375/1 LUSTIG, Arnošt Colette, dívka z Antwerp : židovská trilogie II. / Další z částí volného cyklu Židovská trilogie je milostným příběhem židovské dívky, s odvahou se vyrovnávající s peklem Osvětimi.
MP 3374/1 LUSTIG, Arnošt Lea z Leeuwardenu : židovská trilogie I. / První část volného cyklu Židovské trilogie je vzpomínkou na milostný zážitek uprostřed hrůz terezínského ghetta.
MP 3394/1 MLYNÁŘOVÁ, Marcela Důchodkyně nestřílejte S úsměvem i sarkasmem popsané zážitky šarmantní rozvedené dámy kolem šedesátky.
MP 3370/1 MONYOVÁ, Simona Citová divočina Lehce sarkastický příběh o ženách, mužích a pátrání po existenci ideálních partnerů.
MP 3383/1 PAWLOWSKÁ, Halina Pravda o mém muži Autobiograficky laděný román o manželství, radostech a starostech s ním spjatých, velké lásce i bolesti po smrti manžela.
MP 3379/2 ROBB, J. D. Smrtící vzpomínky Další příběh, ve kterém poručík Eva Dallasová řeší vraždu ženy, kterou kdysi dobře znala.
MP 3393/1 SEDLÁČKOVÁ, Andrea Moje pařížská revoluce Kniha známé filmové režisérky Andrey Sedláčkové je působivým literárním dokumentem, který se čte jedním dechem. Čtenáři před očima ožívá Paříž z konce osmdesátých let, kam autorka jako dvaadvacetiletá dívka emigruje, zatímco se o tisíc kilometrů dál v Československu odehraje sametová revoluce.
MP 3392/2 SKIERKOWSKI, Marek Velký snář Velký snář tvoří výtah staroegyptské a chaldejské nauky. Kniha byla zpracována podle předválečných vydání snářů a obohacena o novodobé termíny.
MP 3378/2 STEVENS, Taylor Lovkyně informací V prvním románu špionážně kriminální série se představuje Vanessa Michael Munroeová, ženská obdoba Jamese Bonda. Soukromá agentka pátrá v Africe po dceři naftového magnáta.
MP 3391/1 TOMAN, Josef Kde lišky dávají dobrou noc Román vypráví o nedávné minulosti, kdy bylo nutno především nově osídlit pohraničí a zároveň zavést pořádek do lesního hospodářství, které bylo ohroženo nejen kůrovcem, ale i člověkem.
MP 3395/1 TVRDÁ, Eva Dědictví Strhující příběh Agnes a jejích vrstevnic otevírá prastaré téma – jedinec konfrontovaný s významnými dějinnými událostmi. Životní dráhu hrdinek ovlivňuje pohnutá válečná a poválečná doba, národnostní původ a láska.
MP 3390/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Králův dluh : další detektivní příběh, kde v hlavní roli vyšetřovatele vystupuje královský prokurátor a správce hradu Bezděz Oldřich z Chlumu. / Další detektivní příběh, kde v hlavní roli vyšetřovatele vystupuje královský prokurátor a správce hradu Bezděz Oldřich z Chlumu.
MP 3389/1 VONDRUŠKA, Vlastimil Zdislava a ztracená relikvie, aneb, Tři zločiny, které rozřešil královský prokurátor Oldřich z Chlumu V historickém detektivním románu o "hříšných lidech Království českého" prokurátor Přemysla Otakara II. opět vyšetřuje řadu zločinů.
MP 3388/2 VONDRUŠKA, Vlastimil Znamení rožmberské růže, aneb, Tři zločiny, které rozřešil královský prokurátor Oldřich z Chlumu Historický detektivní román, který se odehrává v Čechách za vlády Přemysla Otakara II., je další knihou z volného cyklu Hříšní lidé Království českého.

Novinky zvukové knihovny (publikováno 4. 12. 2015)

MP 3353/2 AGUINIS, Marcos Evita Podivuhodný osud proměny průměrné herečky nemanželského původu v dosud nepřekonanou první dámu Argentiny. Román zaujme svou intimností a snahou co nejhlouběji proniknout do mysli rozporuplné ženy.
MP 3352/1 BRZÁKOVÁ, Pavlína Dědeček Oge : učení sibiřského šamana Baladicky laděný příběh o životě posledního eveneckého šamana, jenž přibližně v letech 1920-1990 žil v tunguzské tajze, vznikl na základě vzpomínek pamětníků.
MP 3361/2 CERNAN, Eugene Poslední muž na Měsíci Autor líčí jak své kosmické výpravy, tak i příběhy a osudy svých kolegů, přátel i členů rodiny.
MP 3349/2 ČAPEK, Karel Hovory s T.G. Masarykem Vzpomínky, úvahy a myšlenky prvního československého prezidenta zaznamenané spisovatelem Karlem Čapkem.
MP 3351/1 ČERMÁK, Miloš Muži, co zírají na ženy a dalších 33 povídek z fleku Povídky především o lidech se odehrávají dílem u nás, dílem ve Spojených státech, jehož prostředí autor zná z vlastní zkušenosti.
MP 3348/1 DEVÁTÁ, Ivanka Jak jsem se zbláznila Stres a životní i pracovní těžkosti dovedly autorku do psychiatrické léčebny. Své zážitky z tohoto pohnutého období podává čtenářům s humorem a nadhledem.
MP 3342/3 DUENAS, María Čas mezi šitím Strhující román o zdánlivě obyčejné ženě, která využije svůj talent a odvahu, aby se proměnila v prestižní krejčovou a později v tajnou agentku pracující pro Spojence za druhé světové války.
MP 3340/2 FLYNN, Gillian Zmizelá Strhující psychothriller, ve kterém je Nick Dunn obviněn z vraždy své ženy Amy, která zmizela právě v den oslav jejich pětiletého manželství.
MP 3369/1 HÁJKOVÁ, Hana Pes ve městě, aneb, Peklo a půvaby druhého dospívání Humoristická próza, v níž hlavní hrdinka - matka v pozdním věku - popisuje roční soužití se vzdorným štěnětem, svérázným dítětem, rozmazleným manželem a dalšími členy rodiny.
MP 3360/2 HARTL, Patrik Malý pražský erotikon Román je zábavným obrazem milostného života dvou sousedských párů z pražské čtvrti Baba, který líčí jejich intimní touhy, okamžiky radosti i katastrofy od předškolního věku až po věk důchodový.
MP 3344/3 HAYES, Terry Já, Poutník Špionážně kriminální thriller sugestivně vypráví příběh dvou mužů, kteří stojí na opačném konci dobra a zla.
MP 3341/1 HNÍZDIL, Jan Mým marodům : jak vyrobit pacienta Knižní výběr z článků a úvah MUDr. Jana Hnízdila lze doporučit všem, kteří si považují zdraví vlastního i zdraví společnosti a jsou ochotni pro ně něco udělat.
MP 3359/1 JIROTKA, Antonín Bezdomovec s titulem a jiné povídky Sbírka humorně laděných detektivních povídek vypráví o případech, které řeší poněkud netradiční dvojice soukromých detektivů.
MP 3367/1   Kouzlo všednosti Komorní příběh mladých manželů Magdy a Adama, kteří se v nekonečném koloběhu stejných rán a stejných večerů začínají utápět. Podaří se jim zachránit vztah a objevit znovu kouzlo všednosti?
MP 3358/2 LÄCKBERG, Camilla Andělíčkářka Detektivní případ vyšetřovatele Patrika Hedströma, který se svými kolegy řeší žhářský útok, který odkazuje do minulosti, kdy z ostrova Valö záhadně zmizela celá rodina.
MP 3357/1 LUŇÁK, Petr Hrdinové : humoristický román bez vtipu Humorný román sleduje všední život studentů pražské Filozofické fakulty na pozadí událostí posledních měsíců před sametovou revolucí.
MP 3346/2 LUSTIG, Arnošt Zloděj kufrů Románová novela je příběhem dvou dětí, které v Terezíně sdílejí osudy transportovaných Židů a v prostředí plném utrpení si dokážou s dětskou bezprostředností vytvořit na krátký čas vlastní snesitelnější svět.
MP 3366/2 MCDOUGALL, Christopher Born to run = Zrození k běhu: zapomenutý národ a tajemství nejlepších a nejšťastnějších běžců světa Nevázaně a čtivě napsaná kniha o běhání zavede čtenáře mezi indiány kmene Tarahumarů z mexických Copper Canyons - Měděných kaňonů, kteří dokáží běhat bez odpočinku stovky mil.
MP 3365/1 MONYOVÁ, Simona Konkurz na milence Další román oblíbené autorky o prolínajících se osudech dvou žen, které se potýkají s problémy dlouholetého manželského soužití.
MP 3356/1 PETRÁNEK, Jan Na co jsem si ještě vzpomněl : privátní encefalogram našeho tak málo lidského XX. století Autor je respektovanou osobností české žurnalistiky s jedinečným rozhledem po světovém politickém dění. Jeho paměti volně vycházejí z cyklu Osudy Českého rozhlasu Vltava. Nahrávka obsahuje CD "Jan Petránek u mikrofonu vzpomíná a zpívá."
MP 3343/1 RAKONCAJ, Josef K2 - 8611 m Píše se rok 1983, téměř třicetičlenná horolezecká expedice vyráží do západní Číny dobýt "horu hor". Strhující příběh Josefa Rakoncaje, dlouhá léta jediného muže na světě, který zdolal K2 dvakrát.
MP 3355/1 ROBINSON, Jeffrey Grace, kněžna monacká Životní příběh americké herečky Grace Kelly, která se provdala za monackého knížete Rainiera III. a stala se monackou kněžnou.
MP 3368/1 RUIZ ZAFÓN, Carlos Nebeský vězeň Román volně navazuje na autorova předchozí díla "Stín větru" a "Andělská hra" a opět se odehrává v katalánské Barceloně, tentokrát v době občanské války i v průběhu padesátých let 20. století.
MP 3345/2 STEEL, Danielle Domov Příběh stárnoucího filmového herce, jehož život změní setkání s mladou lékařkou.
MP 3347/2 STEEL, Danielle Všechny matčiny hříchy Příběh úspěšné podnikatelky, která se pokouší na vrcholu své kariéry nalézt znovu cestu ke členům své rodiny.
MP 3354/2 VAŇKOVÁ, Ludmila Jsme jedné krve : z cyklu Rozděluj a panuj Volné pokračování historického románu "Ty jsi dědic svého otce," v němž jsou na základě faktů zpracovány osudy krále Václava IV. a jeho bratrů Jana a Zikmunda.
MP 3363/2 VAŇKOVÁ, Ludmila Vězení pro krále : z cyklu Rozděl a panuj Třetí díl historické trilogie, zachycuje bouřlivou dobu počátku 15. století a složité politické i válečné rozbroje v době vlády Václava IV.
MP 3350/1 VOTÝPKA, Vladimír Paradoxy české šlechty Osudy příslušníků některých českých šlechtických rodů po 2. světové válce a po revoluci roku 1989. Kniha volně navazuje na tituly: Příběhy české šlechty a Návraty české šlechty.
MP 3362/1 WOOD, Barbara Volání minulosti Romantický příběh se záhadnou zápletkou se odehrává koncem 19. století v Anglii a je příběhem pečlivě skrývaného rodinného tajemství.
MP 3364/1 WOOD, Naomi Paní Heminwayová Románová mozaika je portrétem čtyř manželek, které stály po boku Ernesta Hemingwaye, jednoho z nejslavnějších spisovatelů dvacátého století.

Poslední změna: 21.09.2017